Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα οταν παω να κατεβασω τα αρχεια για να κανω ρουτ δεν κατεωενουν..ααααα και καπου ενασ οδηγος που να τα εχει ολα μαζι?thanks
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ναι αλλα οταν παω να κατεβασω τα αρχεια για να κανω ρουτ δεν κατεωενουν..ααααα και καπου ενασ οδηγος που να τα εχει ολα μαζι?thanks

 

βρες ενα σχολιο του jimdem στο συγκεκριμενο τοπικ και ανοιξε το e-book του..θα τα βρεις ολα μαζεμενα εκει!!

 

 

Παιδια εκπεμπω sos!!!λοιπον αγορασα μια καρτα μνημης (4gb)...

 

αρχισα να περναω τα τραγουδια βιντεο και εικονες και μολις το ανοιξα τα μισα απ αυτα δεν λειτουργουσαν βασικα σχεδον ολα τα τραγουδια τα βιντεο δεν επαιζαν και οι εικονες ειχαν καταστραφει!!! τα ξανα εβγαλα ολα τα ξαναεβαλα τα ιδια.. μου ειπαν να απενεργοποιησω την προστασια εγγραφης απ τον ανταπτορα.. το κανα και αυτο.. οκ μετα τα περασα επαιζαν.. το θεμα ειναι πως τωρα παω να κατεβασω τραγουδια και παλι κολλανε η δεν παιζουν... τα βιντεοοο ειναι χαλια και δεν μπορω να βγαλω φωτογραφιες.. δλδ στις 10 φωτογραφιες οι 7 θα μου ειναι κατεστραμενες και τα βιντεο ετσι τα τραγουδια περνανε στιχουν ανακατεβονται με αλλα αλλαζουν ονοματαα...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???? ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

 

ευχαριστω για το χρονο σας..

 

Θα σου προτεινω το πολυ απλο. Αφου δεν δουλευει μετα και την αναδιαμορφωση, λογικα θα εχει εγγυηση οποτε επεστρεψε την και παρε μια αλλη..

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

δεν ανοιγει το xperia x8 μου μετα απο προσπαθεια σπασιματος του bootloader..καταλαθος πατησα ξανα το msm7227_semc.cmd κ το κινητο μου πεθανε...please help guys!!!!! Edited by Prospero3
Link to comment
Share on other sites

Πατάς δηλαδή το back, το συνδέεις κτλ και δεν ζωντανεύει; Πρέπει να είσαι ο πρώτος ή ο δεύτερος που το αναφέρει αυτό. :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πατάς δηλαδή το back, το συνδέεις κτλ και δεν ζωντανεύει; Πρέπει να είσαι ο πρώτος ή ο δεύτερος που το αναφέρει αυτό. :(
ναι φιλε μου ετσι ακριβως... Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Πατάς δηλαδή το back, το συνδέεις κτλ και δεν ζωντανεύει; Πρέπει να είσαι ο πρώτος ή ο δεύτερος που το αναφέρει αυτό. :(

 

ναι φιλε μου ετσι ακριβως...

 

Αρα υπαρχει πιθανοτητα σε ξεκλειδωμα bootloader να νεκρωσει το κινητο χωρις επιστροφη;

Link to comment
Share on other sites

Πατάς δηλαδή το back, το συνδέεις κτλ και δεν ζωντανεύει; Πρέπει να είσαι ο πρώτος ή ο δεύτερος που το αναφέρει αυτό. :(

 

Είναι σίγουρα ο δεύτερος μετά από μένα που την είχα πατήσει ακριβώς στο σημείο που ξεκλείδωνα τον bootloader.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την gingerdx v21 περασα το tweak αυτο που ειχε και το +addon ( δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι οτ σωστο tweal. . .) πως μπορω να απεγκαταστησω τον launcher που εχει μεσα και να βαλω εγω αλλον. . . .??? (θελω να των απεγκαταστησω τελειως. . .) εβαλα στο ματι το λουκ που εχει το xperia mini . . . . . . μπορειτε να με βοηθησετε. . .?????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλές γιορτές.

 

Τον τελευταίο καιρό ψάχνω να αγοράσω την πρώτη μου συσκευή android. Επείδη όμως δε θέλω να δώσω πολλά χρήματα (100-120 ευρώ), μάλλον έχω καταλήξει στο X8. Πιστεύετε είναι τίμια επιλογή για τα λεφτά του ή υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτή την τιμή;

 

Ξέρω ότι μπορεί να μην είναι το συγκεκριμένο thread το κατάλληλο γιαυτή την ερώτηση :), αλλά τουλάχιστον θα μου πουν την άποψή τους άνθρωποι που έχουν δοκιμάσει τη συσκευή και ξέρουν τα υπέρ και τα κατά της.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την gingerdx v21 περασα το tweak αυτο που ειχε και το +addon ( δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι οτ σωστο tweal. . .) πως μπορω να απεγκαταστησω τον launcher που εχει μεσα και να βαλω εγω αλλον. . . .??? (θελω να των απεγκαταστησω τελειως. . .) εβαλα στο ματι το λουκ που εχει το xperia mini . . . . . . μπορειτε να με βοηθησετε. . .?????

 

Περνα απλα το 21.3 χωρις κανενα addon κατ αρχην. Για να αλλαξεις launcher, θα κατεβασεις αυτον που θες και μετα θα ανοιξεις το titanium backup και θα διαγραψεις τον launcher pro!

 

Καλησπέρα παιδιά και καλές γιορτές.

 

Τον τελευταίο καιρό ψάχνω να αγοράσω την πρώτη μου συσκευή android. Επείδη όμως δε θέλω να δώσω πολλά χρήματα (100-120 ευρώ), μάλλον έχω καταλήξει στο X8. Πιστεύετε είναι τίμια επιλογή για τα λεφτά του ή υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτή την τιμή;

 

Ξέρω ότι μπορεί να μην είναι το συγκεκριμένο thread το κατάλληλο γιαυτή την ερώτηση :), αλλά τουλάχιστον θα μου πουν την άποψή τους άνθρωποι που έχουν δοκιμάσει τη συσκευή και ξέρουν τα υπέρ και τα κατά της.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στα λεφτα του το καλυτερο.

Υπερ: Πολυ καλη τιμη, ωραια εμφανιση, καλη 1η επιλογη για να μπεις στο andoid.

Κατα: Η SE δεν το υποστηριξε και το αφησε στην εκδοση 2.1 του android. Οποτε αν θες κατι νεοτερο πρεπει να περασεις custom rom. Βεβαια αυτο μπορει να σου κανει και καλο γιατι και εγω ετσι εμαθα...

 

Παντως ριξε και μια ματια στο Neo V στα 199 ευρω. Εξαιρετικο κινητο!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

 

τώρα που πλησίασαν γιορτές είπα να αγοράσω μια μπαταρία να σώσω το παλιό θέμα της γρήγορης αποφόρτισης. την πήρα, φόρτισα ένα κάρο ώρες, στην 1η χρήση αντέξαμε σχεδόν 48 ώρες αλλά τώρα μετά την 2η φόρτιση έχει φτάσει στο 80% μέσα σε 4 ώρες αναμονής χωρίς λεπτό ομιλίας (μόνο 230 ςμς). τι μου προτείνετε; υπάρχει θέμα με την συσκευή αφού είναι η 3η μπαταρία που δοκιμάζω (μια δικιά του, μια του βιβαζ και μια η καινούργια); η καλή μου εχει το Χ10 και της κρατάει 2 μέρες (αλλά δεν έχει βάλει καστομ ρομ κλπ καλούδια)

 

εγώ έχω την dx me με jimdroid εξτραδάκι

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτα του το καλυτερο.

Υπερ: Πολυ καλη τιμη, ωραια εμφανιση, καλη 1η επιλογη για να μπεις στο andoid.

Κατα: Η SE δεν το υποστηριξε και το αφησε στην εκδοση 2.1 του android. Οποτε αν θες κατι νεοτερο πρεπει να περασεις custom rom. Βεβαια αυτο μπορει να σου κανει και καλο γιατι και εγω ετσι εμαθα...

 

Παντως ριξε και μια ματια στο Neo V στα 199 ευρω. Εξαιρετικο κινητο!!

 

Εννοείται θα περάσω custom rom, οπότε το συγκεκριμένο 'κατά' δε με ενοχλεί ιδιαίτερα :)

 

Ναι το έχω δει το Neo V, πολύ ωραίο, αλλά δε με ενδιαφέρει να δώσω τόσα χρήματα.

Ευχαριστω πάντως για την απάντηση, μάλλον αύριο θα πω τον Αι Βασιλη να μου το φέρει :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

 

τώρα που πλησίασαν γιορτές είπα να αγοράσω μια μπαταρία να σώσω το παλιό θέμα της γρήγορης αποφόρτισης. την πήρα, φόρτισα ένα κάρο ώρες, στην 1η χρήση αντέξαμε σχεδόν 48 ώρες αλλά τώρα μετά την 2η φόρτιση έχει φτάσει στο 80% μέσα σε 4 ώρες αναμονής χωρίς λεπτό ομιλίας (μόνο 230 ςμς). τι μου προτείνετε; υπάρχει θέμα με την συσκευή αφού είναι η 3η μπαταρία που δοκιμάζω (μια δικιά του, μια του βιβαζ και μια η καινούργια); η καλή μου εχει το Χ10 και της κρατάει 2 μέρες (αλλά δεν έχει βάλει καστομ ρομ κλπ καλούδια)

 

εγώ έχω την dx me με jimdroid εξτραδάκι

 

Με 230 sms, λογικη αυτη η τιμη. Και οπως λες για το x10 της καλης σου, δεν εχει πειραξει καθολου το κινητο..

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα ο δεύτερος μετά από μένα που την είχα πατήσει ακριβώς στο σημείο που ξεκλείδωνα τον bootloader.
κ τι εκανες φιλε μου???
Link to comment
Share on other sites

Με 230 sms, λογικη αυτη η τιμη. Και οπως λες για το x10 της καλης σου, δεν εχει πειραξει καθολου το κινητο..

 

χεχεχε! εννοούσα 2-3 ςμς. άρα μάπα το καρπούζι. το θέμα είναι: αν πάω στην σώνει έριξον με περασμένη άλλη ρομ από την δικιά του, θα το κοιτάξει ή θα μου πει καλά κρασά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις εγγύηση. Διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να μην σου το κοιτάξει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

χεχεχε! εννοούσα 2-3 ςμς. άρα μάπα το καρπούζι. το θέμα είναι: αν πάω στην σώνει έριξον με περασμένη άλλη ρομ από την δικιά του, θα το κοιτάξει ή θα μου πει καλά κρασά;

 

Με διαφορετικη περασμενη ρομ χανεις την εγγυηση. Αν θες να το πας, βαλε τη στοκ και πηγαινε το.

Link to comment
Share on other sites

Με διαφορετικη περασμενη ρομ χανεις την εγγυηση. Αν θες να το πας, βαλε τη στοκ και πηγαινε το.

 

πως να την βαλω αν δεν μπορω καν να το ανοιξω???

Link to comment
Share on other sites

πως να την βαλω αν δεν μπορω καν να το ανοιξω???

 

Η μονη λυση που ξερω ειναι μεσω SEUS που σου την ειπε και ο zxr, αλλα δεν δουλεψε. Αλλη δεν ξερω.:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω απο τοτε που εβαλα υο tweak(20.4 + addon) οχι απλα κολαει αλλα το κινιτο σερενετε........εκανα μια δοκιμη να δω τι σκορ πιανει και μ επιασε 456( και με oberclock sta 768).... : Ο οταν ειχα την 2.1 επιανε 780 και με την gingerdx χωρις το tweak επιασα 1027...... κατεβασα το 21.3 παω να κανω reboot cwm αλλα φν με παε εκει δν ξερω για πιο λογο...... μπαινω απο xrecovery το βρισκω το κανω απο εκει εγκατασταση reboot ξαναμπαινω και βλεπω οτι εξακολουθω να εχω το 20.4 ...... γτ συμβαινει αυτο...??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω απο τοτε που εβαλα υο tweak(20.4 + addon) οχι απλα κολαει αλλα το κινιτο σερενετε........εκανα μια δοκιμη να δω τι σκορ πιανει και μ επιασε 456( και με oberclock sta 768).... : Ο οταν ειχα την 2.1 επιανε 780 και με την gingerdx χωρις το tweak επιασα 1027...... κατεβασα το 21.3 παω να κανω reboot cwm αλλα φν με παε εκει δν ξερω για πιο λογο...... μπαινω απο xrecovery το βρισκω το κανω απο εκει εγκατασταση reboot ξαναμπαινω και βλεπω οτι εξακολουθω να εχω το 20.4 ...... γτ συμβαινει αυτο...??

 

Λοιπον. Κανε ξαναφλασαρε τη gingerdx 021 και το αντιστοιχο tweak το οποιο ειναι το 21.3 μονο με cwm. Πιθανοτατα δεν εχεις τη σωστη 'αντιστοιχεια' ας το πουμε.

Link to comment
Share on other sites

δεν ανοιγει το xperia x8 μου μετα απο προσπαθεια σπασιματος του bootloader..καταλαθος πατησα ξανα το msm7227_semc.cmd κ το κινητο μου πεθανε...please help guys!!!!!

Το s1tool σου αναγνωρίζει το κινητό κλειστό;

Αν ναι, μπαίνει σε flash mode και μπορείς να φλασάρεις με το flash tool

Αν όχι έχεις hard brick

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα το xrecovery και εκανα και ροοτ.poia rom προτεινετε και πωσ μπορω να 3αναπερασω το κλασσικο μενου που ηδη εχει?(μου αρεσε επειδι ειναι και η πρωτη μου επαφη με android και δεν 8ελω να την χασω..αν 3ερετε πως πειτε μου και πως κεγετε για να την κατεβασω...1000 thanks
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...