Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενώ λειτουργεί κανονικά το κινητό μου εμφανίζει ξαφνικά ‘εχει αφαιρεθεί η κάρτα sim’ μόνο αν την βγαλω και την ξαναβαλω λειτουργεί παλι. Εχει συμβεί και σε άλλους ?Τι μπορω να κανω?
και σε εμενα το κανει φιλε μου οποτε μαλλον εχουμε bug!! Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόνος μου τα γράφω, μόνος μου τα διαβάζω και μόνος μου τα λύνω! Απαντάω στον εαυτό έτσι ώστε να το βρει αν κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο! Αν έχετε το Mls Destinator και βγείτε από την εφαρμογή χωρίς να πατήσετε την έξοδο από το μενού του Mls αλλά χρησιμοποιλώντας το κεντρικό κουμπί, και έχετε επιλεγμένο το συνεχή φωτισμό, η οθόνη δε θα σβήνει και δε θα εμφανίζετε το κλείδωμα. Πρέπει να ξαναμπείτε στο πρόγραμμα και να πατήσετε το κουμπί έξοδος! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Χτες το μεσημέρι έβαλα το τηλέφωνο στο αθόρυβο για να κοιμηθώ καμιά ώρα και το παράτησα. Η μπαταρία ήταν στο 30%. (Σημειώνω ότι με 30% περνάει μια μέρα τουλάχιστον). Το απόγευμα φεύγοντας από το σπίτι παρατήρησα ότι είχε σβήσει. Προσπάθησα να το ανοίξω, αλλά είδα ότι η μπαταρία ήταν στο 0. Πρώτη φορά μου κάνει κάτι τέτοιο. Για να μην τα πολυλογώ, το έβαλα στην πρίζα κι έφυγα. Όταν γύρισα αργά το βράδυ είχε φορτίσει 100% και το έβγαλα από το φορτιστή χωρίς να το ανοίξω. Τώρα το πρωί λίγο πριν φύγω για τη δουλειά, το ανοίγω, δίνω το PIN και μόλις άνοιξε κανονικά, κάνει μια επανεκκίνηση στα καλά του καθουμένου. Αυτή τη συμπεριφορά πρώτη φορά μου την κάνει. Ελπίζω να ήταν κάτι παροδικό και να μην ξανασυμβεί. Και να μην είναι κανένα bug του καινούριου firmware που έβαλα. Αλλά αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι και η συμπεριφορά της μπαταρίας. Θα το παρακολουθήσω κι αν διαπιστώσω ξανά δυσλειτουργία θα σας ενημερώσω. :mad::mad::mad:

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Παραθεση για τον χρηστη "van62"....

Κανε μια αναζητηση στο market με τη φραση "greek input". Εκει, απο αυτα που θα σου βγαλει, πρωτο πανω πανω λογικα θα σου βγαλει το "greek input method". Εχει σα λογοτυπο μια ελληνικη σημαια και ενα πληκτρολογιο απο κατω... Κατεβασε το και εγκατεστησε το και επειτα θα πρεπει να το ενεργοποιησεις. Αυτο θα το κανεις πηγαινοντας στις ρυθμισεις -> τοπικες ρυθμισεις και κειμενο -> και κατω κατω θα σου εχει μια νεα επιλογη "greek keyboard"... Κλικαρε τη να ενεργοποιηθει και εισαι ετοιμος... Μαλιστα μπορεις να ρυθμισεις και τις επιλογες οπως σου ταιριαζουν... Τωρα, το μονο που εχεις να κανεις, ειναι οταν πας να γραψεις ενα μηνυμα, κρατα πατημενο για λιγη ωρα πανω στην οθονη, στο σημειο που ειναι για το κειμενο, μεχρι να σου βγει η επιλογη "μεθοδος εισαγωγης". Εκει επελεξε το greek keyboard και ετοιμος...

Ειναι πολυ καλη η δουλεια που χουν κανει, λογικα σε επομενη εκδοση θα διορθωσουν και τυχον ατελειες, λειτουργει παρα πολυ ευκολα οταν κρατας πλαγια το κινητο και γραφεις πραγματικα πολυ γρηγορα.. και με αμεση εναλλαγη μεταξυ των γλωσσων.. Κατι σαν το alt+shift στα PC η το cmd+shift στα MAC... Ελπιζω να βοηθησα :D

 

Μπραβο, πολυ το γουσταρω αυτο το πληκτρολογιο !!

Link to comment
Share on other sites

Χτες το μεσημέρι έβαλα το τηλέφωνο στο αθόρυβο για να κοιμηθώ καμιά ώρα και το παράτησα. Η μπαταρία ήταν στο 30%. (Σημειώνω ότι με 30% περνάει μια μέρα τουλάχιστον). Το απόγευμα φεύγοντας από το σπίτι παρατήρησα ότι είχε σβήσει. Προσπάθησα να το ανοίξω, αλλά είδα ότι η μπαταρία ήταν στο 0. Πρώτη φορά μου κάνει κάτι τέτοιο. Για να μην τα πολυλογώ, το έβαλα στην πρίζα κι έφυγα. Όταν γύρισα αργά το βράδυ είχε φορτίσει 100% και το έβγαλα από το φορτιστή χωρίς να το ανοίξω. Τώρα το πρωί λίγο πριν φύγω για τη δουλειά, το ανοίγω, δίνω το PIN και μόλις άνοιξε κανονικά, κάνει μια επανεκκίνηση στα καλά του καθουμένου. Αυτή τη συμπεριφορά πρώτη φορά μου την κάνει. Ελπίζω να ήταν κάτι παροδικό και να μην ξανασυμβεί. Και να μην είναι κανένα bug του καινούριου firmware που έβαλα. Αλλά αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι και η συμπεριφορά της μπαταρίας. Θα το παρακολουθήσω κι αν διαπιστώσω ξανά δυσλειτουργία θα σας ενημερώσω. :mad::mad::mad:

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι παρόμοιο;

 

Καλημέρα.

 

Αντίστοιχες βλακείες κάνει και το δικό μου!!! :mad:

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο, πολυ το γουσταρω αυτο το πληκτρολογιο !!

 

Ενα μεγαλο Ευχαριστω στον φιλο CARTooNiST_4 που μας βοηθησε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Αντίστοιχες βλακείες κάνει και το δικό μου!!! :mad:

 

Βασίλης

 

Εμένα μέχρι χτες λειτουργούσε άψογα και υποδειγματικά. Πολύ φοβάμαι ότι φταίει το firmware. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε που γίνομαι κουραστικός, αλλά μια απάντηση στο παρακάτω θα με βοηθούσε πολύ. Είναι ένας πολύ απλός έλεγχος από οποιονδήποτε έχει τη συσκευή, ώστε αν δεν συμπεριφέρεται φυσιολογικά να το γυρίσω ως DOA:

 

Πιέζοντας το πλήκτρο έντασης προς τα πάνω, κάνει ένα "κλικ", ενώ προς τα κάτω δεν το κάνει.. Δεν δείχνει να μη λειτουργεί, απλά δίνει την εντύπωση πως δεν είναι τοποθετημένο σωστά. Να ανησυχώ;

May the Force be with us all...
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε που γίνομαι κουραστικός, αλλά μια απάντηση στο παρακάτω θα με βοηθούσε πολύ. Είναι ένας πολύ απλός έλεγχος από οποιονδήποτε έχει τη συσκευή, ώστε αν δεν συμπεριφέρεται φυσιολογικά να το γυρίσω ως DOA:

 

Στη δικιά μου συσκευή κάνει το "κλικ" και όταν πατάω πάνω και όταν πατάω κάτω το πλήκτρο της έντασης. Μάλλον έχει πρόβλημα η συσκευή σου.:(

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου κινητό λειτουργεί κανονικά! Πιέζω το πάνω πλήκτρο και κάνει ένα "μπιπ".. Πιέζω το κάτω και κάνει πάλι "μπιπ" αλλά βέβαια πιο μικρής έντασης!!
:rocket:
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα. Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει από που να κατεβάσω και πως να περάσω χάρτες της Ισπανίας και του Μαρόκο για το mls destinator που μας έδωσαν μαζί με το κινητό;;;

 

Συγγνώμη μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό?

:rocket:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις το παρελαβα αλλα η μπαταρια λεει πανω 700mah!!!

μεγαλη *******!!κριμα...αν το ξερα δεν θα το παιρνα μιας κ στις προτεραιοτητες μου ειναι η μπαταρια!κατα τ αλλα πιστευω ειναι πολυ καλο!θα δειξει εν καιρο!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις το παρελαβα αλλα η μπαταρια λεει πανω 700mah!!!

μεγαλη *******!!κριμα...αν το ξερα δεν θα το παιρνα μιας κ στις προτεραιοτητες μου ειναι η μπαταρια!κατα τ αλλα πιστευω ειναι πολυ καλο!θα δειξει εν καιρο!

 

Σίγουρα έχει γίνει λάθος. Η μπαταρία είναι 1500 mAh.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις το παρελαβα αλλα η μπαταρια λεει πανω 700mah!!!

μεγαλη *******!!κριμα...αν το ξερα δεν θα το παιρνα μιας κ στις προτεραιοτητες μου ειναι η μπαταρια!κατα τ αλλα πιστευω ειναι πολυ καλο!θα δειξει εν καιρο!

 

Σίγουρα έχει γίνει λάθος. Η μπαταρία είναι 1500 mAh.

 

ναι έχει γίνει λάθος. για τσέκαρε ξανα και προσεκτικά. αποκλείεται να είναι 700mAh

Link to comment
Share on other sites

firetsmp: Menu >> Ρυθμίσεις >> Τοποθεσία και ασφάλεια >> Κλείδωμα κάρτας SIM

 

theta: Ελπίζω να εννοούσες το "κλικ" που κάνει το ίδιο το πλήκτρο, όχι κάποιον ήχο, έτσι; Θα περάσω μετά απο το κατάστημα που το πήρα να δούμε!

Edited by Mene
May the Force be with us all...
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε που γίνομαι κουραστικός, αλλά μια απάντηση στο παρακάτω θα με βοηθούσε πολύ. Είναι ένας πολύ απλός έλεγχος από οποιονδήποτε έχει τη συσκευή, ώστε αν δεν συμπεριφέρεται φυσιολογικά να το γυρίσω ως DOA:

 

φίλε απ'οτι φαίνεται στο σιτε της mls δεν εχει χαρτες για ευρωπη για android.

θα πρότεινα να κατεβασεις κανενα αλλο προγραμμα με τους γνωστους τροπους...

Link to comment
Share on other sites

firetsmp: Menu >> Ρυθμίσεις >> Τοποθεσία και ασφάλεια >> Κλείδωμα κάρτας SIM

 

theta: Ελπίζω να εννοούσες το "κλικ" που κάνει το ίδιο το πλήκτρο, όχι κάποιον ήχο, έτσι; Θα περάσω μετά απο το κατάστημα που το πήρα να δούμε!

 

ευχαριστώ φίλε ή έχω τυφλωθεί ή δεν συνήθισα το scroll ακόμα.

 

όποιος ενδιαφέρεται για off line χάρτες (χωρίς πλοήγηση) υπάρχει το TrekBuddy

http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=5248

 

και με το Googleak.NET http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=3772

 

φτιάχνετε τους χάρτες σας και τους βάζετε στο φάκελο του TrekBuddy στην sd.

Edited by firetsmp
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos!!! δεν μου ανοιγει το mls μου γραφει οτι η εφαρμογη τερματικε απροσδοκητα.τι να κανω help....
Link to comment
Share on other sites

Νέο Γερμανικό Firmware για το galaxy 3:

Model: GT-I5800 | Code: DBT | Version: I5800XXJP9/I5800OXXJP9/I5800XXJH2 | Date: 24.11.2010 14:08 | Size: 124,35 MB | ID: 1623306437

 

λέτε να είναι froyo?

 

 

μακάρι να ανέβει στο samfirmware.

Samfirmare tweet:

"Todays its firmware day! Many new files! Stay tuned!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μια χάρη από κάποιον που έχει το τηλέφωνο.

 

Ψάχνω την τιμή sar body και head.

 

Φυσιολογικά θα αναγράφεται στο manual.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, στο manual αναφέρει μόνο το παρακάτω:

Κατά τις δοκιμές, το μέγιστο όριο SAR που καταγράφηκε για αυτό το μοντέλο ήταν 0,575 watt ανά κιλό.
Παρακάτω αναφέρει πως
Για περισσότερες πληροφορίες περί της μονάδας SAR και σχετικών προτύπων της ΕΕ, επισκεφθείτε την τοποθεσία web των κινητών τηλεφώνων Samsung.

 

αλλά ούτε εδώ: http://www.samsungmobile.com/sar/sar_main.jsp έχει περισσότερες πληροφορίες..

May the Force be with us all...
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε που γίνομαι κουραστικός, αλλά μια απάντηση στο παρακάτω θα με βοηθούσε πολύ. Είναι ένας πολύ απλός έλεγχος από οποιονδήποτε έχει τη συσκευή, ώστε αν δεν συμπεριφέρεται φυσιολογικά να το γυρίσω ως DOA:

 

Λογικά φίλε μου καποιο προβλημα πρεπει να εχει γιατι οταν το πατας προς τα κατω ακουγεται ηχος συνεχεια μειουμενος ενω προς τα πανω οσο το πατας τοσο αυξανει η ενταση !!!!!!!

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας και απο εμένα εκείνο που θα ήθελα να σας ρωτήσω είναι σχετικό με την ασφαλεια εκτός απο την ρύθμιση για εντοπισμό του τηλεφωνου υπάρχει τρόπος να κλειδωνει και να μην μπαινει αλλη καρτα sim ???

Σας ευχαριστώ !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...