Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυρίλλε και σε όλη την ομάδα καλησπέρα, βάζοντας την ultimate είδα οτι δεν υπήρχαν εφαρμογές όπως οι χάρτες, τα μέρη, πλοήγηση, καθημερινή ενημέρωση, κλπ. προσπάθησα μέσω του android markret, τίποτα... Είδα το jpm stock deodexed apps, και από εκεί επιτυχώς πέρασα τα παραπάνω εκτός της καθημερινής ενημέρωσης. Τα περνάω στην sd και κάνω εγκατάσταση, άλλα μόνο κάποια μου εγκαθιστά όχι όλα, why? δεν είναι συμβατές εφαρμογές;
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό μήνυμα από solman

Καλημερα,χρειαζομαι μια βοηθεια.Πως μπορω να κλεισω το 3G?Να το ανοιγω οτνα θελω εγω μονο,ωλεπω τα βελακια και συνεχεια αναβουν και σβυνουν(μη χρεωνομαι τσαμπα)!Εχω προσπαθεισει αλλα δε το καταφερνω!!!

 

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

Και το quick setings είναι πολύ καλό απο το market φυσικά

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Κυρίλλε και σε όλη την ομάδα καλησπέρα, βάζοντας την ultimate είδα οτι δεν υπήρχαν εφαρμογές όπως οι χάρτες, τα μέρη, πλοήγηση, καθημερινή ενημέρωση, κλπ. προσπάθησα μέσω του android markret, τίποτα... Είδα το jpm stock deodexed apps, και από εκεί επιτυχώς πέρασα τα παραπάνω εκτός της καθημερινής ενημέρωσης. Τα περνάω στην sd και κάνω εγκατάσταση, άλλα μόνο κάποια μου εγκαθιστά όχι όλα, why? δεν είναι συμβατές εφαρμογές;

 

φυσικά και είναι συμβατές ΑΛΛΑ δεν τις περνάς όπως πχ τις σπασμένες γιατί δεν εγκαταστόνται! Πρέπει να τις κάνεις copy-paste στο /system/app/ με το root explorer (όχι όλες, αυτές που θες)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τα φωτα σας στις προηγουμενες ερωτησεις!!!!

Τωρα εχω αλλο προβλημμα ξαφνικα:mad:!!!Δε με βλεπει ο υπολογιστης μου,ουτε σαν μεσω αποθηκευσης υοτε με το kies ουτε τιποτα!!ειχα κατεβασει τα(task manager kai killer,και το android assistant)μετα απο αυτα το συνδεσα με το pc και τιποτα,εχο κανει απεγκατασταση στα δυο πρωτα αλλα παλι τιποτα!!

 

Επισης κατεβασα το Ttanium backup, αλλα λεει οτι δεν ειμαι root!!!

Αυτο θα φτιαξει με το φλασαρισλα του Κυριλου?

 

Ουφ:wacko:

 

Αυτα παλι προς το παρον,φοβαμαι:worry:!!!!

ΣΥΡΟΣ:

ΚΑΙ ΛΟΥΚΟΥΜΑΚΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΟΠΙΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και είναι συμβατές ΑΛΛΑ δεν τις περνάς όπως πχ τις σπασμένες γιατί δεν εγκαταστόνται! Πρέπει να τις κάνεις copy-paste στο /system/app/ με το root explorer (όχι όλες, αυτές που θες)

 

Σε ευχαριστώ κυρίλλε, να είσαι καλά!! όλα οκ!!

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τα φωτα σας στις προηγουμενες ερωτησεις!!!!

Τωρα εχω αλλο προβλημμα ξαφνικα:mad:!!!Δε με βλεπει ο υπολογιστης μου,ουτε σαν μεσω αποθηκευσης υοτε με το kies ουτε τιποτα!!ειχα κατεβασει τα(task manager kai killer,και το android assistant)μετα απο αυτα το συνδεσα με το pc και τιποτα,εχο κανει απεγκατασταση στα δυο πρωτα αλλα παλι τιποτα!!

 

Επισης κατεβασα το Ttanium backup, αλλα λεει οτι δεν ειμαι root!!!

Αυτο θα φτιαξει με το φλασαρισλα του Κυριλου?

 

Ουφ:wacko:

 

Αυτα παλι προς το παρον,φοβαμαι:worry:!!!!

 

κοίτα λίγο στο forum για το galaxy s εγώ κατέβασα το one click root/ unroot πριν βάλώ την νέα rom και έκανα έτσι την δουλειά μου... και για το οτι δεν σε βλέπει ο υπολογιστης δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακών και βλέπεις!

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Αν μου επιτρεπουν οι διαχειριστες!

 

οποιος κανει μια ερωτηση σε στιλ, τι ειναι αυτο,πως μπορω να κανω

αυτο,απο που αλλαζει αυτο, η, (απαντησεις) κανε αυτο,

κατεβασε αυτο,πανε εκει και κανε εκεινο,

καλο θα ηταν, σας παρακαλω να γραφουν και την εκδοση του

λειτουργικου που `φορανε`

για καλυτερη αντιμετωπιση,των επιμερους προβληματισμων!

 

ευχαριστω!

 

gt i5800 kyrillos13 v. 4.0 R.C.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από solman

Καλημερα,χρειαζομαι μια βοηθεια.Πως μπορω να κλεισω το 3G?Να το ανοιγω οτνα θελω εγω μονο,ωλεπω τα βελακια και συνεχεια αναβουν και σβυνουν(μη χρεωνομαι τσαμπα)!Εχω προσπαθεισει αλλα δε το καταφερνω!!!

/QUOTE]

 

κατέβασε από το market mobile data controller.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

έκανα partition σε κάρτα 2GB αλλά με τις ίδιες εφαρμογές που είχα και πριν μου λέει ότι δεν υπάρχει χώρος για αποθήκευση.

Τι φταίει???

Link to comment
Share on other sites

κοίτα λίγο στο forum για το galaxy s εγώ κατέβασα το one click root/ unroot πριν βάλώ την νέα rom και έκανα έτσι την δουλειά μου... και για το οτι δεν σε βλέπει ο υπολογιστης δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακών και βλέπεις!

 

οκ ευχαριστω,για την ωρα φλασαρισα και ολα οκ!!!

ΣΥΡΟΣ:

ΚΑΙ ΛΟΥΚΟΥΜΑΚΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΟΠΙΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,πηρε ενας φιλος το galaxy3 και θα ηθελα να ρωτησω αν περιμενετε επισημο update σε 2.2
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,πηρε ενας φιλος το galaxy3 και θα ηθελα να ρωτησω αν περιμενετε επισημο update σε 2.2

 

Περιμέναμε... Γιατί όλο από αναβολή σε αναβολή το πάνε, κι έτσι έχουμε περάσει τη 2.2 έκδοση με φλασάρισμα μόνοι μας. Εδώ θα βρεις περισσότερα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Περιμέναμε... Γιατί όλο από αναβολή σε αναβολή το πάνε, κι έτσι έχουμε περάσει τη 2.2 έκδοση με φλασάρισμα μόνοι μας. Εδώ θα βρεις περισσότερα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161 :cool:
καταλαβα,samsung for ever!!! :lol: αυτη που ειναι αναρτημενη σε αυτο το thread ειναι leaked?
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα,samsung for ever!!! :lol: αυτη που ειναι αναρτημενη σε αυτο το thread ειναι leaked?

 

Ναι. Της Samsung είναι. Ο Κύριλλος έχει κάνει φοβερή δουλειά κι έχει βγάλει μια custom rom που κάνει το κινητό να πετάει. Σκέψου ότι κανονικά δουλεύει ο επεξεργαστής με 3 Mflops περίπου και με τη rom του Κύριλλου πετάει στα 8Mflops... Γίνεται άλλο κινητό... :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Της Samsung είναι. Ο Κύριλλος έχει κάνει φοβερή δουλειά κι έχει βγάλει μια custom rom που κάνει το κινητό να πετάει. Σκέψου ότι κανονικά δουλεύει ο επεξεργαστής με 3 Mflops περίπου και με τη rom του Κύριλλου πετάει στα 8Mflops... Γίνεται άλλο κινητό... :D
Μπραβο του,κατι τετοια ατομα κι εδω και στο xda,ειναι στην ουσια το after sales support της σαμυ και οχι η ιδια,δυστυχως αυτο ειναι μια παλια και πικραμενη ιστορια.

anyway,σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες εχω παρει και εγω το κινητακι και εδω και μερικες μερες μου βγαζει να βαλω το κωδικο pin και εκει που διχνει το σημα εχει ενα σημα απαγορευτικου μολις το βαλω το σημα ειναι οκ... Ξερει κανεις τι μπορει να παιζει ? πριν δεν ειχα αφτο το προβλημα επισης δεν εβαλα καποια εφαρμογη τελευταια .. Στο παλιο κινητο δεν ειχα κανενα τετιο προβλημα.. Αν ξερει καποιος ας βοηθησει..
Link to comment
Share on other sites

Κενο μηνυμα πως στελνουμε?Π.χ.θελω να δω υπολοιπο χρονου και στελνω κενο αλλα δεν εμφανιζεται η αποστολη
Link to comment
Share on other sites

Κενο μηνυμα πως στελνουμε?Π.χ.θελω να δω υπολοιπο χρονου και στελνω κενο αλλα δεν εμφανιζεται η αποστολη

 

Πατας μια φορα spacebar και μετα μπορεις να πατησεις αποστολη.

Link to comment
Share on other sites

2 προβληματακια και απο εμενα που μου εχουν σπασει τα νευρα... γκρρ

 

1. περιορισμενος χωρος στην εσωτερικη μνημη. πως το λυνουμε αυτο το θεμα βρε παιδια?? δεν γινετε συνεχεια σβσημο και εγκατασταση άλλου. γινετε να γινει η εγκατασταση απευθειας στην σιμ??

2. δεν μπορω να παρω καινουριο μηνυμα (sms). εχω σβησει τα μηνυματα απο τα μηνυματα και απο το ιστορικο... τι μλκια παιζει??? μου ερχετε συνεχεια μνμα απο βονταφον οτι πρεπει να σβησω τα μνματα μου γιατι γεμισε!!!

 

βοηθηστε με σας παρακαλαωωωωω :)))))

 

το προβλημα με τον χωρο των μνματων λυθηκε σβηνοντας εφαρμογες! πριν ειχα 8ΜΒ ελευθερα... και τωρα με 26 ΜΒ τα μνματα ειναι οκ. λιγο παραξενο μου φαινετε αλλα αφου λυθηκε οκ.

 

τις εφαρμογες πως τις κανουμε εγκατασταση στην ΣΙΜ ...??????????????

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Oταν στελνω sms με πολλους χαρακτηρες μου βγαζει μηνυμα ''τη δεδομενη στιγμη δεν ειναι δυνατη η αποστολη του μηνυματος σας....κτλ''.....?
Link to comment
Share on other sites

Απο εχτες εχω το εξής θέμα.... Βαζω ενα mp3, ξεκινάει, και μετά απο λίγο δίνει μια δόνηση, μετά απο 3-5sec αλλη μια διπλή δόνηση και τέρμα... κολλάει και σταματάει... :wacko::wacko::wacko:

 

η συσκευη ειναι με froyo2.2 εδω και ενα μήνα περίπου.

 

Δοκίμασα format την sd αλλα τίποτα.

 

Εβαλα καινούρια sd αλλά πάλι το ίδιο.

 

Δοκίμασα με άλλο player (winamp) το ίδιο...

 

Καμια ίδεα? ? ? :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Απο εχτες εχω το εξής θέμα.... Βαζω ενα mp3, ξεκινάει, και μετά απο λίγο δίνει μια δόνηση, μετά απο 3-5sec αλλη μια διπλή δόνηση και τέρμα... κολλάει και σταματάει... :wacko::wacko::wacko:

 

η συσκευη ειναι με froyo2.2 εδω και ενα μήνα περίπου.

 

Δοκίμασα format την sd αλλα τίποτα.

 

Εβαλα καινούρια sd αλλά πάλι το ίδιο.

 

Δοκίμασα με άλλο player (winamp) το ίδιο...

 

Καμια ίδεα? ? ? :thanks:

 

Για αρχή δοκίμασε επανεκκίνηση και άλλο ήχο. Ίσως λυθεί

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή δοκίμασε επανεκκίνηση και άλλο ήχο. Ίσως λυθεί

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Φιλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Το είχα κάνει ΚΑΙ αυτο! ! !

 

Ομως μολις τώρα ανακάλυψα κάτι ....

Κολάει στα mp3 που εχω κατεβάσει απο το youtube σαν mp3 με το πρόγραμμά TubeMate που βρήκα στο market!!!!

 

Βάζω τώρα διάφορα mp3 Που εχω απο το pc και πετάει!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Το είχα κάνει ΚΑΙ αυτο! ! !

 

Ομως μολις τώρα ανακάλυψα κάτι ....

Κολάει στα mp3 που εχω κατεβάσει απο το youtube σαν mp3 με το πρόγραμμά TubeMate που βρήκα στο market!!!!

 

Βάζω τώρα διάφορα mp3 Που εχω απο το pc και πετάει!!

 

Ψάξε στο μάρκετ την εφαρμογή audiko για mp3

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!!

απο τοτε που εγκατεστησα την froyo 2.2 και σερφαρω στο ιντερνετ με το dolphin browser hd μου εμφανιζεται σε διαφορες ιστοσελιδες το μυνημα : "You need to upgrade your adode flash player to watch this..."

Mπορώ να κάνω κατι για αυτο????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...