Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτήσω κάτι, με το νέο firmware η εφαρμογές θα τρέχουν πιο γρήγορα από την 2.1 η το ίδιο? πχ το angry birds και κάποια αλλά κολλάνε πολύ, και είναι τελείως εκνευριστικό.

 

 

Αν αναφέρεσαι σε παιχνίδια φταίει ότι το κινητό μαs δεν υποστηρίζει flash player. Αν μιλαs για άλλες εφαρμογές ναι θα τρέχει πιο γρήγορα

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

αντιμετωπίζω το ίδιο προβλημα με αρκετούς όσον αφορα την sim. 3 με 4 φορές την ημέρα κλείνει και ζητάει κωδικό pin.

Το κοιτάω συχνά γιατι χάνω αρκετές κλήσεις αλλά είναι σπαστικό..

Να το πάω για service ή να βάλω την froyo μηπως ληθεί το πρόβλημα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

 

Θα παρακαλεσω οποιος εχει λινκ απο "αγορασμενο" λογισμικο GPS με ελληνικους χαρτες (Ndrive ή sygic mobile maps 10) να μου το στειλει στο email μου γιατι εχω "φαει" τον κοσμο και δεν βρηκα τιποτα.. (με μια γρηγορη βοηθεια και για την εγκατασταση του).. Ευχαριστω!!!

 

aeriko7475@gmail.com

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

αντιμετωπίζω το ίδιο προβλημα με αρκετούς όσον αφορα την sim. 3 με 4 φορές την ημέρα κλείνει και ζητάει κωδικό pin.

Το κοιτάω συχνά γιατι χάνω αρκετές κλήσεις αλλά είναι σπαστικό..

Να το πάω για service ή να βάλω την froyo μηπως ληθεί το πρόβλημα?

Ευχαριστώ

 

καθαρισε τις επαφες της σιμ με πανι με οινοπνευμα στεγνο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ εχω το sygic mobile maps 10 (8.2.4) κ δουλεύει άψογα. Εσείς πια εκδοση εχετε βαλει; μηπως το aura?

 

ναι το aura έβαλα, δεν το υποστηρίζει ?

Link to comment
Share on other sites

ναι το aura έβαλα, δεν το υποστηρίζει ?

 

Για να λέτε πως δεν παίζει μάλλον δεν θα υποστηρίζεται. Το κανονικό όμως παίζει μια χαρά

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

αντιμετωπίζω το ίδιο προβλημα με αρκετούς όσον αφορα την sim. 3 με 4 φορές την ημέρα κλείνει και ζητάει κωδικό pin.

Το κοιτάω συχνά γιατι χάνω αρκετές κλήσεις αλλά είναι σπαστικό..

Να το πάω για service ή να βάλω την froyo μηπως ληθεί το πρόβλημα?

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα. Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά κι εμένα που μου το έκανε αυτό όταν το πήρα το πήγα για service και μου αλλάξανε πλακέτα! 1 μήνα υπομονή και μετά φυσάει! Βασικά δοκίμασε να βάλεις και 2,2 είτε σκέτο είτε κάποια Rom του Κυρίλλου αν θες βοήθεια υπάρχει και ο αναλυτικότατος οδηγός του αστροναύτη και η διεύθυνσή του για msn και fb για online βοήθεια και παρακολούθησέ το.

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα δείξει πως θα συμπεριφερθεί απο εδώ και πέρα.

 

εμενα απο τοτε που το καθαρισα πανε 3 μηνες ουτε μια φορα δεν το εκανε.πριν το εκανε καμια δεκαρια φορες σε κανα μηνα.

 

αναμενουμε απαντηση.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες το Galaxy 3 I5800 και δηλώνω απελπισμένη!!

Τίποτα δε φαίνεται να λειτουργεί κανονικά!

Με τα ηχεία στο 11 στο ραδιόφωνο και δεν ακούω ήχο! Καλά δε θα έπρεπε και χωρίς τα ακουστικά τουλάχιστον να ακούγεται ο ήχος? Και με τα ακουστικά πάλι νέκρα... τα έχω δει όλα!

Ξαναέβαλα για δεύτερη φορά το USB και ο υπολογιστής μου έβγαλε το εικονίδιο του οδηγού έρευσης νέου υλικού που έλεγε "Καλώς ορίσατε στον οδηγό ευρεσης.." Aναγνωρίζει μια χαρά το υλικό ως "Samsung Android " και μου ζητάει αν έχω cd να το βάλω στη μονάδα και απο κάτω είναι τσεκαρισμένο το "αυτόματη εγκατάσταση λογισμικού (συνισταται)"

Μέχρι εδώ Οκ!

Κλικάροντας για το επόμενο βήμα (γιατί βέβαια δεν παρέλαβα κανένα cd με το τηλέφωνο) δείχνει τον οδηγό να κάνει αναζήτηση... και στο τέλος μου βγάζει μήνυμα ότι δεν εγκαταστάθηκε επειδή δεν είναι δυνατή η εύρεση από τον οδηγό του απαραίτητου λογισμικού.!!

Κάντε κλικ στο κουμπί "προηγούμενο" αν διαθέτετε κάποιο CD rom ή αν γνωρίζετε τη θέση του λογισμικού...

Εχω τρελλαθεί από χθες... Κάθε βοήθεια θα μου ήταν πραγματικά πολύτιμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Σήμερα αγόρασα κι εγώ το καινούριο μου Galaxy 3 i5800! Επειδή μαζεύτηκαν πολλές σελίδες και χάθηκα στα threads (είμαι και φρέσκος στο αντικείμενο), μπορεί κάποιος έμπειρος και με σοφία χρήστης (plz!!!) να γράψει επιγραμματικά τα 10 (λέμε τώρα...) πράγματα που πρέπει να κάνουμε από τη στιγμή που θα ενεργοποιήσουμε το κινητό κι έπειτα, ώστε να είναι όσο το δυνατό πιο μπόμπα; Νομίζω κάτι τέτοιο θα βοηθήσει πολλούς "νέους" σαν και την πάρτη μου.

 

Thanx:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Σήμερα αγόρασα κι εγώ το καινούριο μου Galaxy 3 i5800! Επειδή μαζεύτηκαν πολλές σελίδες και χάθηκα στα threads (είμαι και φρέσκος στο αντικείμενο), μπορεί κάποιος έμπειρος και με σοφία χρήστης (plz!!!) να γράψει επιγραμματικά τα 10 (λέμε τώρα...) πράγματα που πρέπει να κάνουμε από τη στιγμή που θα ενεργοποιήσουμε το κινητό κι έπειτα, ώστε να είναι όσο το δυνατό πιο μπόμπα; Νομίζω κάτι τέτοιο θα βοηθήσει πολλούς "νέους" σαν και την πάρτη μου.

 

Thanx:)

 

 

 

ΥΓ. Με το που το άνοιξα όλα φαίνονται ΟΚ, αλλά όταν επιχείρησα να κάνω κλήση, ακούγεται από το ακουστικό φοβερό παράσιτο. Ξέρει κανείς που οφείλεται;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Με το που το άνοιξα όλα φαίνονται ΟΚ, αλλά όταν επιχείρησα να κάνω κλήση, ακούγεται από το ακουστικό φοβερό παράσιτο. Ξέρει κανείς που οφείλεται;

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ2. Όταν έχω εισερχόμενη κλήση και μοθ εμφανίζει το πράσινο και το κόκκινο ακουστικό, ενώ τα πατάω και τα δύο και δείχνουν ότι πατιώνται, παρ' όλα αυτά δεν γίνεται ούτε αποδοχή, ούτε απόρριψη κλήσης:(

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ2. Όταν έχω εισερχόμενη κλήση και μοθ εμφανίζει το πράσινο και το κόκκινο ακουστικό, ενώ τα πατάω και τα δύο και δείχνουν ότι πατιώνται, παρ' όλα αυτά δεν γίνεται ούτε αποδοχή, ούτε απόρριψη κλήσης:(

 

Δεν πρεπει να τα πατάς αλλά τα σέρνειs με το δάχτυλο σου. Όσο για τον ήχο που παραμορφώνεται δοκίμασε μήπως είναι στο τέρμα η ένταση με τα πλήκτρα στην αριστερή πλευρά του τηλεφώνου σου

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Έχεις δίκιο για την απάντηση η απόρριψη των κλήσεων. ΟΚ.

 

Πάντως το παράσιτο εξακολουθεί. Απλά αν χαμηλώσω την ένταση από το πλάι, χαμηλώνει μεν το παράσιτο, αλλά εξακολουθεί να υπάρχει. Μπορεί να φταίει κάτι άλλο; Σημειώνω ότι το παράσιτο υπάρχει και αν βάλω ακουστικά...

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Έχεις δίκιο για την απάντηση η απόρριψη των κλήσεων. ΟΚ.

 

Πάντως το παράσιτο εξακολουθεί. Απλά αν χαμηλώσω την ένταση από το πλάι, χαμηλώνει μεν το παράσιτο, αλλά εξακολουθεί να υπάρχει. Μπορεί να φταίει κάτι άλλο; Σημειώνω ότι το παράσιτο υπάρχει και αν βάλω ακουστικά...

 

Κανε και μια επανεκκίνηση

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανε και μια επανεκκίνηση

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Να χα κάνει μια και δυο... Δεν γίνεται τίποτα. Μάλιστα μετά την τελευταία επανεκκίνηση δείχνει να μην αναγωρίζει καν τη sim (βγαίνει το σχετικό εικονίδιο στο πάνω μέρος):mad:

Αν δεν υπάρχει καμιά ιδέα για το πως μπορούν να διορθωθούν τα προβλήματα αυτά, βλέπω να το πηγαίνω πίσω στο μαγαζί...

Link to comment
Share on other sites

Να χα κάνει μια και δυο... Δεν γίνεται τίποτα. Μάλιστα μετά την τελευταία επανεκκίνηση δείχνει να μην αναγωρίζει καν τη sim (βγαίνει το σχετικό εικονίδιο στο πάνω μέρος):mad:

Αν δεν υπάρχει καμιά ιδέα για το πως μπορούν να διορθωθούν τα προβλήματα αυτά, βλέπω να το πηγαίνω πίσω στο μαγαζί...

 

Αν δεν το έχεις γεμίσει με πράγματα μέσα κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και βαλε και βγαλε την sim. Με την επαναφορά θα χαθεί ότι υπάρχει στο τηλέφωνο αλλά όχι ότι υπάρχει σε sim και κάρτα μνήμης

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις γεμίσει με πράγματα μέσα κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και βαλε και βγαλε την sim. Με την επαναφορά θα χαθεί ότι υπάρχει στο τηλέφωνο αλλά όχι ότι υπάρχει σε sim και κάρτα μνήμης

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Μόλις το έκανα κι αυτό. Την κάρτα όταν την έβγαλα και την έβαλα ξανά τη διάβασε, αλλά το παράσιτο παραμένει!

Ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές. Θα πάρω σε λίγο στο κατάστημα να τους το αναφέρω να δω τι θα μου πουν και από εκεί. Αν εντωμεταξύ σκεφτείτε οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει, ευπρόσδεκτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες το Galaxy 3 I5800 και δηλώνω απελπισμένη!!

Τίποτα δε φαίνεται να λειτουργεί κανονικά!

Με τα ηχεία στο 11 στο ραδιόφωνο και δεν ακούω ήχο! Καλά δε θα έπρεπε και χωρίς τα ακουστικά τουλάχιστον να ακούγεται ο ήχος? Και με τα ακουστικά πάλι νέκρα... τα έχω δει όλα!

Ξαναέβαλα για δεύτερη φορά το USB και ο υπολογιστής μου έβγαλε το εικονίδιο του οδηγού έρευσης νέου υλικού που έλεγε "Καλώς ορίσατε στον οδηγό ευρεσης.." Aναγνωρίζει μια χαρά το υλικό ως "Samsung Android " και μου ζητάει αν έχω cd να το βάλω στη μονάδα και απο κάτω είναι τσεκαρισμένο το "αυτόματη εγκατάσταση λογισμικού (συνισταται)"

Μέχρι εδώ Οκ!

Κλικάροντας για το επόμενο βήμα (γιατί βέβαια δεν παρέλαβα κανένα cd με το τηλέφωνο) δείχνει τον οδηγό να κάνει αναζήτηση... και στο τέλος μου βγάζει μήνυμα ότι δεν εγκαταστάθηκε επειδή δεν είναι δυνατή η εύρεση από τον οδηγό του απαραίτητου λογισμικού.!!

Κάντε κλικ στο κουμπί "προηγούμενο" αν διαθέτετε κάποιο CD rom ή αν γνωρίζετε τη θέση του λογισμικού...

Εχω τρελλαθεί από χθες... Κάθε βοήθεια θα μου ήταν πραγματικά πολύτιμη!

 

Άβαλον καλησπέρα, κατέβασε το kies από το σαιτ της samsung, τσέκαρε αν έχει τικαρισμένη την επιλογή εντοπισμός σφαλμάτων το τηλ σου, στο ρυθμίσεις/ εφαρμογές/ ανάπτυξη, και αν είναι, ξετίκαρέτη. προσπάθησε να συνδεθείς μερικες φορές. Αν δεν, κάνε και μια επαναφορά εργοστασιακών και μας λες.:)

Edited by k_lostadior
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες το Galaxy 3 I5800 και δηλώνω απελπισμένη!!

Τίποτα δε φαίνεται να λειτουργεί κανονικά!

Με τα ηχεία στο 11 στο ραδιόφωνο και δεν ακούω ήχο! Καλά δε θα έπρεπε και χωρίς τα ακουστικά τουλάχιστον να ακούγεται ο ήχος? Και με τα ακουστικά πάλι νέκρα... τα έχω δει όλα!

Ξαναέβαλα για δεύτερη φορά το USB και ο υπολογιστής μου έβγαλε το εικονίδιο του οδηγού έρευσης νέου υλικού που έλεγε "Καλώς ορίσατε στον οδηγό ευρεσης.." Aναγνωρίζει μια χαρά το υλικό ως "Samsung Android " και μου ζητάει αν έχω cd να το βάλω στη μονάδα και απο κάτω είναι τσεκαρισμένο το "αυτόματη εγκατάσταση λογισμικού (συνισταται)"

Μέχρι εδώ Οκ!

Κλικάροντας για το επόμενο βήμα (γιατί βέβαια δεν παρέλαβα κανένα cd με το τηλέφωνο) δείχνει τον οδηγό να κάνει αναζήτηση... και στο τέλος μου βγάζει μήνυμα ότι δεν εγκαταστάθηκε επειδή δεν είναι δυνατή η εύρεση από τον οδηγό του απαραίτητου λογισμικού.!!

Κάντε κλικ στο κουμπί "προηγούμενο" αν διαθέτετε κάποιο CD rom ή αν γνωρίζετε τη θέση του λογισμικού...

Εχω τρελλαθεί από χθες... Κάθε βοήθεια θα μου ήταν πραγματικά πολύτιμη!

 

Μην αγχώνεσαι. Εδώ είμαστε όλοι!! Το ραδιόφωνο θέλει ακουστικα και να πατήσεις το play για να λειτουργήσει!!! Όσον αφορά τον υπολογιστή εγκατέστησε το kies:

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/smart-phones/GT-I5800DKAEUR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support

Επέλεξε και διαφορετική θύρα usb και συνέδεσε το τηλέφωνο μετά την εγκατάσταση. Καλό είναι να πας και ρυθμίσεις>ασύρματη επικοινωνία>ρυθμίσεις usb>ερώτηση κατά τη σύνδεση για να επιλεγείς τι θα γίνεται κάθε φορά που συνδέεις το usb. Ότι άλλο θες ρώτα!! Ελπίζω να βοήθησα.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα κι αυτό. Την κάρτα όταν την έβγαλα και την έβαλα ξανά τη διάβασε, αλλά το παράσιτο παραμένει!

Ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές. Θα πάρω σε λίγο στο κατάστημα να τους το αναφέρω να δω τι θα μου πουν και από εκεί. Αν εντωμεταξύ σκεφτείτε οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει, ευπρόσδεκτο!!!

 

Το κάνει σε όλους τους ήχους ή μόνο σε έναν;

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει σε όλους τους ήχους ή μόνο σε έναν;

 

Το κάνει στις κλήσεις. Το θόρυβο τον ακούω μόνο εγώ, όχι ο συνομιλητής, άρα θεωρώ ότι είναι η συσκευή. Μίλησα με το μαγαζί και θα το πάω πίσω να μου το αλλάξουν...

Link to comment
Share on other sites

ok το έλυσα το πρόβλημα με τα ακουστικά στο ραδιόφωνο... Αν και ήταν στο τέρμα ο ήχος, δεν ακουγόταν τίποτα γιατί δεν είχε γίνει η πρώτη σάρωση... Μόλις έγινε μια χαρά...

Επίσης εγκατέστησα το kies αλλά αν και "διαβάζει" το τηλέφωνό μου αφού το γέμισα με εικόνες και μουσική είδα εκ των υστέρων ότι το λινκ "μεταφορά στη συσκευή" δεν λειτουργει... είναι σκιαγραφημένο... Καμμιά ιδέα???:worry:

Link to comment
Share on other sites

ok το έλυσα το πρόβλημα με τα ακουστικά στο ραδιόφωνο... Αν και ήταν στο τέρμα ο ήχος, δεν ακουγόταν τίποτα γιατί δεν είχε γίνει η πρώτη σάρωση... Μόλις έγινε μια χαρά...

Επίσης εγκατέστησα το kies αλλά αν και "διαβάζει" το τηλέφωνό μου αφού το γέμισα με εικόνες και μουσική είδα εκ των υστέρων ότι το λινκ "μεταφορά στη συσκευή" δεν λειτουργει... είναι σκιαγραφημένο... Καμμιά ιδέα???:worry:/QUOTE]

 

Το κιες δεν τα πάει καλά με την κάρτα μνήμης. Από τις ρυθμίσεις βρες σύνδεση usb και όταν συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή χωρίς να ανοίξεις το κιες θα μπορείς να μεταφερεις αρχεία μέσα από τα windows :-) (μόλις συνδέσεις το κινητό να επιλέξεις ρύθμιση στοιχείων).

Edited by Takis_dm
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...