Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κάνεις αν βγήκε η επίσημη 2.2 για Ελλάδα; Στο xda λένε πως γίνεται σε κάποιες χώρες. Εχω την 3.0 του Κυρίλλου και δεν μπορώ να έλεγξω μέσω κιες.
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κάνεις αν βγήκε η επίσημη 2.2 για Ελλάδα; Στο xda λένε πως γίνεται σε κάποιες χώρες. Εχω την 3.0 του Κυρίλλου και δεν μπορώ να έλεγξω μέσω κιες.

 

Από όσο ξέρω όχι

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ερώτηση: τα βήματα για να φτάσει το κινητό rom ποιά είναι???

1-root

2-froyo

3-rom ???

 

η μπορεί να γίνει froyo χωρις root και μετα rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ερώτηση: τα βήματα για να φτάσει το κινητό rom ποιά είναι???

1-root

2-froyo

3-rom ???

 

η μπορεί να γίνει froyo χωρις root και μετα rom

 

Μπορεί να γίνει 2.2 χωρίς root. Αλλά με root μπορείς να κάνεις backup και πολλά άλλα πράγματα... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει 2.2 χωρίς root. Αλλά με root μπορείς να κάνεις backup και πολλά άλλα πράγματα... :cool:

 

ευχαριστώ, θα το κάνω root πρώτα για back up αλλά το είχα απορία....

από ότι κατάλαβα πάντως αξίζει να γίνει η ολή διαδικάσια...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, θα το κάνω root πρώτα για back up αλλά το είχα απορία....

από ότι κατάλαβα πάντως αξίζει να γίνει η ολή διαδικάσια...

 

Κάντο 2.2 και μετά πέρασε τη v4.0 RC2 του Κύριλλου. Θα πάθεις πλάκα, θα δεις ένα τελείως διαφορετικό και πιο γρήγορο (και πιο όμορφο) κινητό.

Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα στην παρεα.ρε παιδια εχω ενα θεμα...απο τοτε που εβαλα την 3.3 οποτε κλεισω το κινητο με το ανοιγμα μου εχει χασει ολα ta widgets και εκτος αυτου μου δειχνει συνεχως γεματη μνημη!!!τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα στην παρεα.ρε παιδια εχω ενα θεμα...απο τοτε που εβαλα την 3.3 οποτε κλεισω το κινητο με το ανοιγμα μου εχει χασει ολα ta widgets και εκτος αυτου μου δειχνει συνεχως γεματη μνημη!!!τι μπορει να φταιει?

 

Δεν ξέρω. Πάντως σου προτείνω να περάσεις την v4.0 RC2...

Link to comment
Share on other sites

χμμμ λες ε?τι αλλαγες εχει μαστερ?και που την βρισκουμε?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

 

Έχει πολλές αλλαγές, στην ταχύτητα κυρίως :) ΑΑ και δεν είναι αναγκαστικό το wipe data & cache! δηλαδή δεν θα χάσεις τα δεδομένα σου (95% πιθανότητα) :)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

 

Έχει πολλές αλλαγές, στην ταχύτητα κυρίως :) ΑΑ και δεν είναι αναγκαστικό το wipe data & cache! δηλαδή δεν θα χάσεις τα δεδομένα σου (95% πιθανότητα) :)

 

Ρε Κύριλλε έχει πέσει η ταχύτητα ανάγνωσης της SD? Έπιανα 13 -14 ΜΒ και τώρα με το ζόρι 6 ΜΒ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε Κύριλλε έχει πέσει η ταχύτητα ανάγνωσης της SD? Έπιανα 13 -14 ΜΒ και τώρα με το ζόρι 6 ΜΒ!

 

Ναι μου φαίνεται. Θα το διορθώσω στην final... :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...μόλις προσπάθησα να κάνω root με z4root και ενώ έδειχνε οκ...και στις εφαρμογες εμφανίστηκε το superuser οταν παω να τρέξω το titanium μου λεει ΣΦΑΛΜΑ δεν ειναι root και δεν εχει το busybox....ξερει κανείς τι να κάνω ή τι δεν έκανα καλά..???

 

sorry....νομίζω πως το βρήκα......τελικά μάλλον δεν έχω ιδέα...συνέχιζει να έχει το ιδιο σφάλμα...

 

any ideas..

Edited by pto
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...μόλις προσπάθησα να κάνω root με z4root και ενώ έδειχνε οκ...και στις εφαρμογες εμφανίστηκε το superuser οταν παω να τρέξω το titanium μου λεει ΣΦΑΛΜΑ δεν ειναι root και δεν εχει το busybox....ξερει κανείς τι να κάνω ή τι δεν έκανα καλά..???

 

sorry....νομίζω πως το βρήκα......τελικά μάλλον δεν έχω ιδέα...συνέχιζει να έχει το ιδιο σφάλμα...

 

any ideas..

 

Μπες στο superuser στην πρώτη σελίδα και δες τι χρώμα κυκλάκι έχει δίπλα το τιτανιουμ!

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο superuser στην πρώτη σελίδα και δες τι χρώμα κυκλάκι έχει δίπλα το τιτανιουμ!

 

στο superstar έχει τρεις καρτέλες στην πρώτη εφαρμογές...δεν έχει τίποτα (καμια εφαρμογη στην λίστα)..στην δεύτερη αρχ. καταγραφή...πάλι τιποτα..και μετα έχει ρυθμίσεις...

 

οπότε που να δω για το κυκλάκι??

Link to comment
Share on other sites

στο superstar έχει τρεις καρτέλες στην πρώτη εφαρμογές...δεν έχει τίποτα (καμια εφαρμογη στην λίστα)..στην δεύτερη αρχ. καταγραφή...πάλι τιποτα..και μετα έχει ρυθμίσεις...

 

οπότε που να δω για το κυκλάκι??

 

πια έκδοση του τιτανιουμ έχεις? την τελευταία? κάνε μια επανεκκίνηση του κινητού και ξαναδοκίμασε!

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα πως διορθώνουμε τον ήχο στο κινητό όταν μας καλούνε να χτυπά δυνατά με την μια και να μην ξεκινάει σιγά?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.είμαι κ εγώ νέα κάτοχο του κινητού κ εγώ παρατηρήσει τα παρακάτω:

 

1.φορτιζω σχεδόν κάθε βράδυ γιατί εχω ανοιχτό ασύρματο συνέχεια κ πέφτει στο μισό η μπαταρία.

 

2. γενικά μου κολλάει αρκετά αλλά το advanced killer με έχει βοηθήσει πολύ.θα ήθελα να του κάνω μια αναβάθμιση στην μνήμη,αλλά παρότι διάβασα σχεδόν ολεσ τισ 155 σελίδες (από το κινητό!) μου φάνηκε λίγο δύσκολο καθωσ είμαι κομματάκι άσχετη. λέτε να τα καταφέρω?

 

3. μου χάνει συχνά το σήμα κ είναι ενοχλητικό

 

επίσης 2 ερωτήσεις μηπωσ μπορείτε να βοηθήσετε

 

1.υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να βγαζει φωτογραφία την οθόνη όπως το iphone? δοκίμασα κάτι εφαρμογές (screen shot+ shootme) και το αποτέλεσμα ήταν πολύ κακό.η φωτογραφία έδειχνε στραπατσαρισμενη.τι προτείνετε?

 

2.υπάρχει τρόπο να γυρίζει πιο εύκολα κ γρήγορα το πληκτρολόγιο από ελληνικα σε αγγλικά? πολύ φασαρία να πατάς παρατεταμένα το κουμπί,να επιλεγεί μενού.γλώσσα,κ πάλι πίσω...

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

 

2.υπάρχει τρόπο να γυρίζει πιο εύκολα κ γρήγορα το πληκτρολόγιο από ελληνικα σε αγγλικά? πολύ φασαρία να πατάς παρατεταμένα το κουμπί,να επιλεγεί μενού.γλώσσα,κ πάλι πίσω...

 

ευχαριστώ!

 

Αν χρεισιμοποιείς το πληκτρολόγιο της samsung για να αλλαξεις γλώσσα συρε γρηγορα το δακτυλο σου από τη κάτω μεριά του πληκτρολογίου προς τα πάνω.Αλλά μπορείς να κατεβάσεις και άλλα πληκτρολόγια.δοκίμασε μπορεί καποιο να σε βολεύει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

πια έκδοση του τιτανιουμ έχεις? την τελευταία? κάνε μια επανεκκίνηση του κινητού και ξαναδοκίμασε!

 

Τελικά είμαι ΟΚ...είναι λες και έχω κινητό..πολυ πολυ πιο γρήγορα είναι η πρώτη εντύπωση....

μια ερώτηση: υπάρχει τρόπος στις επαφές που έχει αγγλικό αλφαβητάριο στα δεξία να γίνει στα ελληνικά ώστε να είναι ακόμα πιο εύκολη η αναζήτηση....???

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαι ΟΚ...είναι λες και έχω κινητό..πολυ πολυ πιο γρήγορα είναι η πρώτη εντύπωση....

μια ερώτηση: υπάρχει τρόπος στις επαφές που έχει αγγλικό αλφαβητάριο στα δεξία να γίνει στα ελληνικά ώστε να είναι ακόμα πιο εύκολη η αναζήτηση....???

 

Ποια ρομ έχεις ?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχεις ?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

την τελευταία ROM v4.0 RC2 Ultimate Edition...εχτές την έβαλα δεν νομίζω να βγήκε άλλη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...