Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας, θα ηθελα να σας ρωτησω εαν η κατασταση της μπαταριας βελτιωνεται με την νεα αναβαθμηση του λογισμικου froyo 2.2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας, θα ηθελα να σας ρωτησω εαν η κατασταση της μπαταριας βελτιωνεται με την νεα αναβαθμηση του λογισμικου froyo 2.2

 

Εγώ το αναβάθμισα προχτές το βράδυ και το έβαλα να φορτίσει χτες βράδυ. Μόλις τελειώσει η μπαταρία θα επανέρθω. Πριν με τη 2.1 μου κρατούσε 3 μέρες γεμάτες και πάλευε και την τέταρτη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, θα ηθελα να σας ρωτησω εαν η κατασταση της μπαταριας βελτιωνεται με την νεα αναβαθμηση του λογισμικου froyo 2.2

Προσωπικά παρατήρησα πως η κατάσταση της μπαταρίας είναι ανάλογη της χρήσης του κινητού, των ρυθμίσεών του και των εφαρμογών του.. Πιστεύω σε μια αναλογία για την κατάσταση της μπαταρίας το 90% οφείλεται στους λόγους που ανέφερα, το 5% σε κακή παρτίδα μπαταριών και το υπόλοιπο 5% στην αναβάθμιση του λογισμικού..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.ρε παιδια μια βοηθεια μου βγαζει μυνημα ''μνημη ημερολογιου πληρης..ο χωρος εσωτερικης αποθηκευσης τηλεφωνου ειναι σχεδον πληρης.......'' ενω απο την διαχειρηση βλεπω οτι εχω ελευθερο χωρο.τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.ρε παιδια μια βοηθεια μου βγαζει μυνημα ''μνημη ημερολογιου πληρης..ο χωρος εσωτερικης αποθηκευσης τηλεφωνου ειναι σχεδον πληρης.......'' ενω απο την διαχειρηση βλεπω οτι εχω ελευθερο χωρο.τι λετε?

Σου λέει ότι έχεις ελεύθερο χώρο στην sdcard σου.. Για ξανάδες το

Link to comment
Share on other sites

στην καρτα εχω 7,36 γιγα!!!

 

Ποσο χώρο σου λέει ότι έχεις ?? Πρόσεχε, θα πρέπει να δεις εκεί που λέει "Εσωτερική αποθήκευση τηλεφώνου"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Σε σχετική αναζήτηση σε άλλο blog διάβασα ότι έχει βγει αναβάθμιση MLS Destinator για Android 2.2 για το Samsung Galaxy S (τρέχει updater από την σελίδα της MLS). Γνωρίζετε κάτι σχετικό για το Galaxy 3 ? Επισήμως δεν έχει βγει στην MLS, αλλά μάλλον θα πλησιάζει η ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση αλλά οι ανοικτές εφαρμογές πως κλείνουν; Κάποιες (πολύ λίγες ομολογώ) πατάς αριστερό πλήκτρο και έχουν exit. Με τις υπόλοιπες τι γίνεται; Και ο browser πως κλείνει;
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση αλλά οι ανοικτές εφαρμογές πως κλείνουν; Κάποιες (πολύ λίγες ομολογώ) πατάς αριστερό πλήκτρο και έχουν exit. Με τις υπόλοιπες τι γίνεται; Και ο browser πως κλείνει;

 

κατέβασε τον advance task manager από το market και θα τις κλείνεις από εκεί. Θα γλιτώνεις και την άσκοπη χρήση της μπαταρία σου.

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε τον advance task manager από το market και θα τις κλείνεις από εκεί. Θα γλιτώνεις και την άσκοπη χρήση της μπαταρία σου.

 

άρα όντως δεν κλείνουν; Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι με 2.1 όχι απλά αξίζει να βάλεις του Κυριλλου απλά καντο και τώρα αμέσως ;-) Είναι αρκετά εύκολη διαδικασία.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

θα μου στείλει κάποιος το λινκ για να το επιχειρήσω???:O???

Link to comment
Share on other sites

θα μου στείλει κάποιος το λινκ για να το επιχειρήσω???:O???

 

Εδω εχει αναλυτικες οδηγιες http://www.multiupload.com/8YHQN6C5NU

και εδω η τελευταια ρομ του κυριλλου http://www.multiupload.com/8BGIBV8Z4Y

Link to comment
Share on other sites

άρα όντως δεν κλείνουν; Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Από μονα τους όχι.. Πολλά προγράμματα και λειτουργίες τρέχουνε στο παρασκήνιο.. Χωρίς τον killer η μπαταρία σου πάνω από 1-2 ημερες δεν κρατάει με τίποτα !! Με το συγκεκριμένο προγραμματάκι και με τις κατάλληλες ρυθμίσεις θα έχεις σημαντική βελτίωση στην απόδοση τις μπαταρία σου έως και +2 ημερες = 4

Edited by Gladius
Link to comment
Share on other sites

Εδω εχει αναλυτικες οδηγιες http://www.multiupload.com/8YHQN6C5NU

και εδω η τελευταια ρομ του κυριλλου http://www.multiupload.com/8BGIBV8Z4Y

 

 

ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!

πριν κανεις οτιδηποτε διαβασε προσεκτικα τις οδηγιες και δεν θα εχεις κανενα προβλημα

Οτι χρειαστεις πες μας

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομε να αγορασω αυτο το κινητο.Εχω διαβασει αρκετα και με κραταει μονο το οτι στα γραφικα στα benchs ειναι τραγικο.Εχω σκεφτει και το lg optimus one.Τα εχω βρει στην ιδια πανω κατω τιμη.Τα εχει συγκρινει καποιος?με ενδιαφερουν μονο ταχυτητα στο browsing(πολλες ωρες στην σχολη) και κανα παιχνιδακι(ατελειωτη βαραμαρα στην σχολη).ευχαριστω εκ τον πρωτερων.Απαντηστε και σε πμ αν θελετε:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα ....Την βοηθεια σας σε εναν αρχαριο.

Απεκτησα χτες το συγκεκριμενο τηλεφωνο και δεν μπορω να βρω πως διαγραφουμε μια αποθηκευμενη επαφη στον τηλ.καταλογο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα ....Την βοηθεια σας σε εναν αρχαριο.

Απεκτησα χτες το συγκεκριμενο τηλεφωνο και δεν μπορω να βρω πως διαγραφουμε μια αποθηκευμενη επαφη στον τηλ.καταλογο?

Κράτησε το δάχτυλο σου επανω στην επαφή που θεs να διαγράψειs. Δεν σου ανοίγει κάποιο αναδυόμενο μενού?

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

 

Θα ηθελα να μαθω αν γνωριζει κανεις, τις διαφορές απο την 3.3 version του Κυριλλου με την καινουργια v4.0 που εβγαλε.

 

Δεν εχω μια εβδομαδα την 3.3 και θα ηθελα να μαθω αν αξιζει να την περασω την 4.0 η να περιμενω την final.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κράτησε το δάχτυλο σου επανω στην επαφή που θεs να διαγράψειs. Δεν σου ανοίγει κάποιο αναδυόμενο μενού?

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

ευχαριστω πολυ ! Μολισ το βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Από μονα τους όχι.. Πολλά προγράμματα και λειτουργίες τρέχουνε στο παρασκήνιο..

 

Το εγκατέστησα και είναι σούπερ. Απλά αισθάνθηκα εντελώς χαζός όταν μετά από περιήγηση σε διάφορες σελίδες με τον browser πήγα να τον κλείσω και δεν έβρισκα από που. Σ ευχαριστώ και πάλι.

 

Να πω πως το τηλέφωνο αξίζει μέχρι και τελευταίου ευρώ (159€ από Voda)

Σε αυτή την τιμή δε νομίζω πως παίζει κανένα άλλο με τα χαρακτηριστικά που ήθελα (capacitive, gps, wi-fi, radio). Είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Ακόμα μια χαζή ερώτηση: Η κάρτα μνήμης στα windows xp sp2 δεν ανοίγει όταν το usb mode είναι σε "Συσκευή αποθήκευσης" αλλά ανοίγει μόνο όταν είναι σε "Samsung Kies" και μάλιστα ως φορμάτ αναφέρεται "Unknown" ή κάτι τέτοιο.

Την έχω φορμάρει κανονικά απ το κινητό και με το τηλέφωνο συνεργάζεται άψογα. Έχω κάνει κάποιο λάθος;

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και είναι σούπερ. Απλά αισθάνθηκα εντελώς χαζός όταν μετά από περιήγηση σε διάφορες σελίδες με τον browser πήγα να τον κλείσω και δεν έβρισκα από που. Σ ευχαριστώ και πάλι.

 

Να πω πως το τηλέφωνο αξίζει μέχρι και τελευταίου ευρώ (159€ από Voda)

Σε αυτή την τιμή δε νομίζω πως παίζει κανένα άλλο με τα χαρακτηριστικά που ήθελα (capacitive, gps, wi-fi, radio). Είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Ακόμα μια χαζή ερώτηση: Η κάρτα μνήμης στα windows xp sp2 δεν ανοίγει όταν το usb mode είναι σε "Συσκευή αποθήκευσης" αλλά ανοίγει μόνο όταν είναι σε "Samsung Kies" και μάλιστα ως φορμάτ αναφέρεται "Unknown" ή κάτι τέτοιο.

Την έχω φορμάρει κανονικά απ το κινητό και με το τηλέφωνο συνεργάζεται άψογα. Έχω κάνει κάποιο λάθος;

Βαλε το κινητό σε εντοπισμό σφαλμάτων ρυθμίσεις εφαρμογές ανάπτυξη εντοπισμός σφαλμάτων και συρε με το δάχτυλο σου τις ειδοποιήσεις και εξέλεξε σύνδεση usb

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

 

Θα ηθελα να μαθω αν γνωριζει κανεις, τις διαφορές απο την 3.3 version του Κυριλλου με την καινουργια v4.0 που εβγαλε.

 

Δεν εχω μια εβδομαδα την 3.3 και θα ηθελα να μαθω αν αξιζει να την περασω την 4.0 η να περιμενω την final.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...