Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την τελευταία ROM v4.0 RC2 Ultimate Edition...εχτές την έβαλα δεν νομίζω να βγήκε άλλη...

 

 

Αν είσαι στα ελληνικα το αλφάβητάρι θα είναι ελληνικό

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είσαι στα ελληνικα το αλφάβητάρι θα είναι ελληνικό

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

OK...έχεις δικιο.. δεν είχα γυρίσει το τηλέφωνο στα ελληνικά παρά μονό ότι είχε να κάνει με μυνήματα και τέτοια.....

 

thnx a lot.....

Edited by pto
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα είμαι κάτοχος galaxy 3 και είμαι πολύ ικανοποιημένος από το κινητό...Μου προέκυψε ένα προβληματάκι με το wi-fi που συνέβη σήμερα ενώ δούλευε κανονικά πατάω το πλήκτρο του wi-fi μπαίνει για λίγο και μετά από λίγο βγαίνει από μόνο του, πηγαίνω στις ρυθμίσεις του wi-fi και μου εμφανίζει μήνυμα ότι "δεν ήταν δυνατή η σάρωση για δικτύων"

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο κάπου αλλά είχα κλειδώσει το wi-fi του σπιτιού μου (το είχα ακλείδωτο)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα είμαι κάτοχος galaxy 3 και είμαι πολύ ικανοποιημένος από το κινητό...Μου προέκυψε ένα προβληματάκι με το wi-fi που συνέβη σήμερα ενώ δούλευε κανονικά πατάω το πλήκτρο του wi-fi μπαίνει για λίγο και μετά από λίγο βγαίνει από μόνο του, πηγαίνω στις ρυθμίσεις του wi-fi ψάχνει για δίκτυα και μετά αποσυνδέεται μόνο του και μου εμφανίζει μήνυμα ότι "δεν ήταν δυνατή η σάρωση για δικτύων"

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο κάπου αλλά είχα κλειδώσει το wi-fi του σπιτιού μου (το είχα ακλείδωτο)

Edited by edy220
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα είμαι κάτοχος galaxy 3 και είμαι πολύ ικανοποιημένος από το κινητό...Μου προέκυψε ένα προβληματάκι με το wi-fi που συνέβη σήμερα ενώ δούλευε κανονικά πατάω το πλήκτρο του wi-fi μπαίνει για λίγο και μετά από λίγο βγαίνει από μόνο του, πηγαίνω στις ρυθμίσεις του wi-fi ψάχνει για δίκτυα και μετά αποσυνδέεται μόνο του και μου εμφανίζει μήνυμα ότι "δεν ήταν δυνατή η σάρωση για δικτύων"

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο κάπου αλλά είχα κλειδώσει το wi-fi του σπιτιού μου (το είχα ακλείδωτο)

 

Δυστυχώς αυτό είναι bug του Εclair που λύνεται μόνο με root, ή πιο δραστικά με factory reset. Διάβασε στην υπογραφή μου το 2ο κομμάτι για το root, ισχύουν τα ίδια και για το Galaxy 3.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η νέα έκδοση του ΚΙΝΟ ν1.4 για Android είναι έτοιμη. Μπορείτε να δείτε περισσότερα στο λινκ στην υπογραφή μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ξενυχτησα βάζοντας την v4.0 Rc2 στο galaxy κ γενικά είμαι ευχαριστημένος. Το μόνο που με χαλασε είναι ότι δεν μπορώ να κάνω uninstall τις preinstalled apps... ας πούμε δεν θέλω να εχω κανέναν launcher εγκατεστημένο, παρά μόνο τον default...ή το setcpu που θα το βάλω μόνο αν ο υπαρχων επεξεργαστής αρχίσει να θεωρείται "αργός" για τις εφαρμογές που βγαίνουν... Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ξενυχτησα βάζοντας την v4.0 Rc2 στο galaxy κ γενικά είμαι ευχαριστημένος. Το μόνο που με χαλασε είναι ότι δεν μπορώ να κάνω uninstall τις preinstalled apps... ας πούμε δεν θέλω να εχω κανέναν launcher εγκατεστημένο, παρά μόνο τον default...ή το setcpu που θα το βάλω μόνο αν ο υπαρχων επεξεργαστής αρχίσει να θεωρείται "αργός" για τις εφαρμογές που βγαίνουν...

 

γινεται! το διαβασα στο forum, δεν θυμαμαι σε πιο post!

ρωτησε τον κυριλλο, η τον αστροναυτη!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.είμαι κ εγώ νέα κάτοχο του κινητού κ εγώ παρατηρήσει τα παρακάτω:

 

1.φορτιζω σχεδόν κάθε βράδυ γιατί εχω ανοιχτό ασύρματο συνέχεια κ πέφτει στο μισό η μπαταρία.

 

2. γενικά μου κολλάει αρκετά αλλά το advanced killer με έχει βοηθήσει πολύ.θα ήθελα να του κάνω μια αναβάθμιση στην μνήμη,αλλά παρότι διάβασα σχεδόν ολεσ τισ 155 σελίδες (από το κινητό!) μου φάνηκε λίγο δύσκολο καθωσ είμαι κομματάκι άσχετη. λέτε να τα καταφέρω?

 

3. μου χάνει συχνά το σήμα κ είναι ενοχλητικό

 

επίσης 2 ερωτήσεις μηπωσ μπορείτε να βοηθήσετε

 

1.υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να βγαζει φωτογραφία την οθόνη όπως το iphone? δοκίμασα κάτι εφαρμογές (screen shot+ shootme) και το αποτέλεσμα ήταν πολύ κακό.η φωτογραφία έδειχνε στραπατσαρισμενη.τι προτείνετε?

 

2.υπάρχει τρόπο να γυρίζει πιο εύκολα κ γρήγορα το πληκτρολόγιο από ελληνικα σε αγγλικά? πολύ φασαρία να πατάς παρατεταμένα το κουμπί,να επιλεγεί μενού.γλώσσα,κ πάλι πίσω...

 

ευχαριστώ!

 

για screenshot,κρατας πατημενο,το πληκτρο back,και πιεζεις το home button

δεν ξερω αν λειτουργει,σε 2.1(eclair)αλλα φυσιολογικα,ναι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ξενυχτησα βάζοντας την v4.0 Rc2 στο galaxy κ γενικά είμαι ευχαριστημένος. Το μόνο που με χαλασε είναι ότι δεν μπορώ να κάνω uninstall τις preinstalled apps... ας πούμε δεν θέλω να εχω κανέναν launcher εγκατεστημένο, παρά μόνο τον default...ή το setcpu που θα το βάλω μόνο αν ο υπαρχων επεξεργαστής αρχίσει να θεωρείται "αργός" για τις εφαρμογές που βγαίνουν...

 

Εγκατέστησε το titanium backup και μπορείς να κάνεις αυτό που ζητάς. Προσοχή όμως γιατί οι εφαρμογές που θα κάνεις απεγκαταστασηδεν επανέρχονται ούτε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Αυτές που σίγουρα δεν θεs μπορείς να τις αφαιρέσεις. Γι αυτές που δεν είσαι σίγουρος μπορείς να επιλεξειs πάγωμα και να τις θέσεις σε λειτουργία οπότε εσυ θεs. Αν διαγράψειs όλες τις προεγκατεστημενεs εφαρμογές που υπάρχουν ωs "αρχικές οθόνες "(adw , launcher pro και λοιπά ) αν κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων το κινητό δεν θα ανοίξει και θα χρειαστεί να περάσεις πάλι ρομ. Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο. Ελπίζω να σε βοήθησα. Ότι άλλο χρειαστεί ρώτα

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για screenshot,κρατας πατημενο,το πληκτρο back,και πιεζεις το home button

δεν ξερω αν λειτουργει,σε 2.1(eclair)αλλα φυσιολογικα,ναι!

 

Δεν το ηξερα. Παρά πολύ καλό!

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για screenshot,κρατας πατημενο,το πληκτρο back,και πιεζεις το home button

δεν ξερω αν λειτουργει,σε 2.1(eclair)αλλα φυσιολογικα,ναι!

 

Χαχα δεν το ξερα ούτε γω!! Το δοκίμασα (στη v3.0 του Κύριλλου) και πιάνει!!

 

Είναι θέμα custom ROM ή πιάνει σε οποιαδήποτε Froyo (μπορεί και σε Eclair);

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα παιδιά. Πήρα το galaxy 3 για δεύτερη συσκευή κα τελικά την έκανα πρώτη. Έπαθα πλάκα με τις λειτουργίες, χρόνια τώρα νοκιάκιας με το γνωστό νοικοκυρεμένο μενού της νόκια, βρήκα μεγάλη χαρά να ανακαλύπτω τα κόλπα του νέου λειτουργικού.

 

Έχω κάποιες σοβαρές (για εμένα) ερωτήσεις. Η σύνδεση που έχω μου δίνει 50 ΜΒ τον μήνα για ιντερνέτ. Κατέβασα τις ρυθμίσεις της cosmote για το web και όλα καλά. Στην συσκευή επάνω μου δείχνει το σύμβολο 3G με δύο βελάκια από κάτω. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

 

1. Αυτό κάνει χρήση δεδομένων από μόνο του και με χρεώνει; Γιατί όταν άνοιξα τον browser με σύνδεσε κανονικά. Βέβαια τότε είχε δραστηριότητα στα βελάκια ενώ πριν ήταν γκρι, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

2. υπάρχει κάποια ρύθμιση να με ρωτάει κάθε φορά αν θέλω να συνδεθώ μέσω του δικτύου μου;

 

3. Υπάρχει ρύθμιση για ενεργοποίηση – απενεργοποίηση του εικονιδίου 3G για να νοιώθω ποιο ασφαλής στις χρεώσεις; (Όταν ανοίγω το wi-fi το εικονίδιο 3G εξαφανίζεται).

 

4. Υπάρχει ρύθμιση να μην συνδέεται τίποτε στο web αν δεν το επιτρέψω εγώ;

 

5. Από πού φαίνεται ο όγκος δεδομένων που διακινούνται από την συσκευή;

 

6. Υπάρχει ρύθμιση όταν φτάνω τα 50 ΜΒ τον μήνα, να μην συνδέεται περεταίρω;

 

7. Μου βγάζει συνέχει ένα θαυμαστικό επάνω αριστερά και λέει σφάλμα σύνδεσης. Πιστεύω ότι αυτό γίνεται γιατί προσπαθεί να συνδεθεί με το google. Αυτή η ενέργεια μπορεί να απενεργοποιηθεί;

 

8. ‘Όταν η γραμμούλα φόρτισης στο εικονίδιο της μπαταρία σταματάει και έχει δίπλα το κεραυνάκι, η μπαταρία είναι φορτισμένη ή πρέπει να γεμίσει το εικονίδιο και να φύγει το κεραυνάκι;

 

9. Υπάρχει τρόπος στην γραμμή ενδείξεων επάνω, εκτός από ώρα, μπαταρία, κ.λπ., να φαίνεται μόνιμα και η ημερομηνία;

 

10. Προτείνεται καμιά καλή εφαρμογή call recorder που να μην κάνει το χαρακτηριστικό μπιπ κατά την εγγραφή.

 

 

Ελπίζω να μην σας ζάλισα. Περιμένω την βοήθεια σας.

Edited by NAVMAN
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το titanium backup και μπορείς να κάνεις αυτό που ζητάς. Προσοχή όμως γιατί οι εφαρμογές που θα κάνεις απεγκαταστασηδεν επανέρχονται ούτε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Αυτές που σίγουρα δεν θεs μπορείς να τις αφαιρέσεις. Γι αυτές που δεν είσαι σίγουρος μπορείς να επιλεξειs πάγωμα και να τις θέσεις σε λειτουργία οπότε εσυ θεs. Αν διαγράψειs όλες τις προεγκατεστημενεs εφαρμογές που υπάρχουν ωs "αρχικές οθόνες "(adw , launcher pro και λοιπά ) αν κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων το κινητό δεν θα ανοίξει και θα χρειαστεί να περάσεις πάλι ρομ. Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο. Ελπίζω να σε βοήθησα. Ότι άλλο χρειαστεί ρώτα

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Ωραίος, το είχα το titanium αλλά δεν είχα δει την επιλογή για uninstall system apps...thnx ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κυριοι και καλως σας βρηκα... Μολις πηρα και εγω στα χερια μου το Galaxy 3, ερχομενος απο nokia 5800. Προς το παρον δεν εχω καποιο θεμα... τωρα εξερευνω τη συσκευη και το android μαζι... Να πω την αληθεια αν δεν ειχα δει απο γνωστους μου το μενου θα ειχα χαθει μεχρι τωρα αλλα αυτο ειναι ξεκαθαρα θεμα συνηθειας... Ελπιζω να μην εμφανιστει καποιο προβλημα κ ολα να πανε καλα... Καποια σημαντικη εφαρμογη που θα συνιστουσατε να κατεβασω αμεσα?

 

Thx

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κυριοι και καλως σας βρηκα... Μολις πηρα και εγω στα χερια μου το Galaxy 3, ερχομενος απο nokia 5800. Προς το παρον δεν εχω καποιο θεμα... τωρα εξερευνω τη συσκευη και το android μαζι... Να πω την αληθεια αν δεν ειχα δει απο γνωστους μου το μενου θα ειχα χαθει μεχρι τωρα αλλα αυτο ειναι ξεκαθαρα θεμα συνηθειας... Ελπιζω να μην εμφανιστει καποιο προβλημα κ ολα να πανε καλα... Καποια σημαντικη εφαρμογη που θα συνιστουσατε να κατεβασω αμεσα?

 

Thx

 

quick settings, σου εμφανίζει πάνω στο notification bar, βασικά settings (φωτεινότητα, wifi, bluetooth, gps, και ότι άλλο ρυθμίσεις)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Γνωριζει κανεις αμα γινει αναβαθμηση σε 2.2?? (χλωμο πολυ το κοβω) Κριμα παντως για την samsung αυτο. Υποστηριξη μηδεν για τα κινητα της. Για αυτο καποια μερα θα της γυρισει εναντιον της αυτο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...μια σημαντικη ερωτηση θελω να κανω...ισως εχει παρατηρηθει σε πολλους.

αν υπαρχει μια αναπαντητη στο κινητο μου μετα οποιοςδηποτε και να με καλεσει υπαρχει μονο δονηση και οχι ηχος με αποτελεσμα να χανω κλησεις...

πχ το εχω στην τσεπη και ειμαι εξω ...μπορει καποιος να με καλεσει και να μην το ακουσω..θα αναγραφεται στην οθονη μια αναπαντητη...μετα ολες οι κλησεις

θα ειναι αθορυβες με συνεπεια να τις χανω ....δηλ αν δεν εχω αφαιρεσει την ενδειξη αναπαντητες κλησεις και δεν το εχω παρει χαμπαρι ολες οι επομενες κλησεις θα ειναι αθορυβες...

εχει καποιος λυση???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε μια βοήθεια στις ερωτήσεις μου γιατί έχω αγχωθεί λίγο. Αν πάω στο: Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας / Ονόματα σημείων Πρόσβασης / Cosmote Internet / - και εκεί επιλέξω κωδικό πρόσβασης, θα μου ζητάει κωδικό πριν από κάθε σύνδεση ιντερνέτ, gmail, κ.λπ.;

 

Δεν θέλω να συνδέεται αυθαίρετα. Πάτησα κατά λάθος το gmail και κατέβαζε μηνύματα. Δεν θέλω τέτοιες χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε μια βοήθεια στις ερωτήσεις μου γιατί έχω αγχωθεί λίγο. Αν πάω στο: Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας / Ονόματα σημείων Πρόσβασης / Cosmote Internet / - και εκεί επιλέξω κωδικό πρόσβασης, θα μου ζητάει κωδικό πριν από κάθε σύνδεση ιντερνέτ, gmail, κ.λπ.;

 

Δεν θέλω να συνδέεται αυθαίρετα. Πάτησα κατά λάθος το gmail και κατέβαζε μηνύματα. Δεν θέλω τέτοιες χρεώσεις.

 

Ψάξε στο μάρκετ το apn off αν θυμάμαι καλά. Θα επιλεγείς εσυ πότε θα σε βάζει στο ίντερνετ μέσω δικτύου. Θα το κλείνεις και θα το ανοίγειs οπότε θεs εσυ

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε φιλαράκι, ήταν ότι καλύτερο μπορούσες να μου προτείνεις. Κατέβασα τον APN on/off Widget (υπάρχει και σε άλλη έκδοση), το έκανα συντόμευση στην οθόνη και με ένα μόνο κλικ, ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί το ιντερνέτ. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Αν σου είναι εύκολο, κανέναν μετρητής για τα δεδομένα που διακινούνται υπάρχει στο τηλέφωνο για να ξέρουμε τι σπαταλάμε;
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε φιλαράκι, ήταν ότι καλύτερο μπορούσες να μου προτείνεις. Κατέβασα τον APN on/off Widget (υπάρχει και σε άλλη έκδοση), το έκανα συντόμευση στην οθόνη και με ένα μόνο κλικ, ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί το ιντερνέτ. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Αν σου είναι εύκολο, κανέναν μετρητής για τα δεδομένα που διακινούνται υπάρχει στο τηλέφωνο για να ξέρουμε τι σπαταλάμε;

 

3g watchdog :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...