Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως είσαι υπερβολικός;

 

Μια χαρά συνδέεται το κινητό με αυτά που λες και χωρίς να βάζεις 100 προγράμματα εκτός του ΚΙΕΣ.

 

Πες μας τι windows έχεις και θα σου πούμε.

 

το ιδιο προβλημα εχω κ εγω, σε windows7 δεν ξερω τι να κανω !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ιδιο προβλημα εχω κ εγω, σε windows7 δεν ξερω τι να κανω !!!!

 

Τι εκδοση λειτουργικου εχεις στο galaxy?

Link to comment
Share on other sites

Τι εκδοση λειτουργικου εχεις στο galaxy?

2.1 νομιζω, οπως το αγορασα απο τον Σεπτεμβρη, δεν του εχω κανει αναβαθμιση χθες κατεβασα το kies που ειναι η τελευταια εκδοση, το αναγνωριζει αλλα στο σημειο που γινεται η αναβαθμιση λεει οτι αποσυνδεθηκε η συσκευη! μετα παλι απτην αρχη..εκανα τα παντα αλλα δεν βρηκα λυση!

ουτε συγχρονισμο κανει!

Link to comment
Share on other sites

2.1 νομιζω, οπως το αγορασα απο τον Σεπτεμβρη, δεν του εχω κανει αναβαθμιση χθες κατεβασα το kies που ειναι η τελευταια εκδοση, το αναγνωριζει αλλα στο σημειο που γινεται η αναβαθμιση λεει οτι αποσυνδεθηκε η συσκευη! μετα παλι απτην αρχη..εκανα τα παντα αλλα δεν βρηκα λυση!

 

αφαιρεσε την καρτα μνημης και δοκιμασε να συνδεθεις

Link to comment
Share on other sites

αφαιρεσε την καρτα μνημης και δοκιμασε να συνδεθεις

 

το εκανα κ παλι μου βγαζει οτι η συνδεση με την συσκευη χαθηκε! απεγκαταστησα το κιες, το ξαναεβαλα , τπτ δεν δουλεψε!

Link to comment
Share on other sites

το εκανα κ παλι μου βγαζει οτι η συνδεση με την συσκευη χαθηκε! απεγκαταστησα το κιες, το ξαναεβαλα , τπτ δεν δουλεψε!

 

ο εντοπισμος σφαλματων(ρυθμισεις -εφαρμογες- αναπτυξη) ειναι απενεργοποιημενος?

κανε και μια επανεκιννηση σε υπολογιστη και κινητο και δοκιμασε ξανα χωρις την καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

]ο εντοπισμος σφαλματων[/b](ρυθμισεις -εφαρμογες- αναπτυξη) ειναι απενεργοποιημενος?

κανε και μια επανεκιννηση σε υπολογιστη και κινητο και δοκιμασε ξανα χωρις την καρτα μνημης

πρεπει να ειναι ή δεν πρεπει? ειναι απενεργοποιημενο σε μενα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

έχω περιπου εναμιση μηνα που αγορασα την συσκευη και ειμαι ευχαριστημενη γενικα....

επειδη μου ειναι λιγο δυσκολο να ψαξω σε 150 σελιδες τον ακριβη τροπο αναβάθμησης του adroid απο 2.1 σε 2.2 μηπως μπορει κάποιος να με κατατοπίσει???

ευχαριστώ πολυ..

 

Υ.Σ ειμαι νέα στο site οπότε κατανόηση:p

Link to comment
Share on other sites

εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=121

οι 2 πρώτες σελίδες τα λένε όλα

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

για να έχουνε όλοι εδώ πέρα την froyo μάλλον είναι καλύτερη

froyo = 2.2

eclair = 2.1

οπότε να βάλεις froyo σε eclair το βλέπω λίγο αδύνατο :lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο χρονικό διάστημα το Galaxy 3 μου βγάζει ξαφνικά (μέχρι τώρα 3 φορες σε δυο εβδομάδες) το μηνυμα ότι έχει αφαιρεθει η κάρτα SIM και πρέπει να κάνω επανεκίννηση. Με επανεκιννηση δεν επανερχεται η κάρτα SIM και αναγκάζομαι να βγαζω την μπαταρια και μονο τοτε ξαναβλεπει την SIM.

Εχει κανείς αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα???

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το εχει κανει 2-3 φορες.. και γω με τον ιδιο τροπο το "λύνω" το προβλημα...

 

απο οτι εχω διαβασει ειναι γενικο προβλημα του κινητου...

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια άλλη sim στο galaxy 3, της wind, το απενεργοποίησα και μετά από 1-2 μέρες ξαναέβαλα αυτή που είχα από την αρχή, της Q . Από κείνη την ώρα έβγαλε ένα κόκκινο τρίγωνο επάνω αριστερά με μαύρο θαυμαστικό. Δεν φαίνεται να επηρεάζει το τηλέφωνο για την ώρα αλλά όσο να 'ναι ανησυχώ. Τι διάολο θέλει αυτό το εικονίδιο εκεί. Δεν έχω κάνει καμμία προσπαθεια για αναβάθμιση κλπ, όπως το πήρα από τη μάνα του είναι. Φυσκα έχω βάλει και κάποιες εφαρμογές. Καμμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το εχει κανει 2-3 φορες.. και γω με τον ιδιο τροπο το "λύνω" το προβλημα...

 

απο οτι εχω διαβασει ειναι γενικο προβλημα του κινητου...

 

Επικοινώνησα σήμερα με την Samsung Hellas και τους ανέφερα το πρόβλημα και μου είπε η κοπέλα να το στείλω στην Smartec.

Μου ανέφερε επίσης να δοκιμάσω να βάλωμια άλλη κάρτα sim και να δω την συμπεριφορά του κινητού, όμως το συγκεκριμένο πρόβλημα με την κάρτα sim είναι σποραδικό και επιπλέον δεν μπορώ να κρατήσω την κανονική μου κάρτα off για πολλές ημέρες.

Πάντως μου το επανεμφάνισε το πρόβλημα ξανά και σήμερα το πρωί :(

Ισως τελικά χρειαστεί να το πάω στην αντιπροσωπεία.

 

Το τελευταίο χρονικό διάστημα το Galaxy 3 μου βγάζει ξαφνικά (μέχρι τώρα 3 φορες σε δυο εβδομάδες) το μηνυμα ότι έχει αφαιρεθει η κάρτα SIM και πρέπει να κάνω επανεκίννηση. Με επανεκιννηση δεν επανερχεται η κάρτα SIM και αναγκάζομαι να βγαζω την μπαταρια και μονο τοτε ξαναβλεπει την SIM.

Εχει κανείς αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα???

 

Προβληματίζομαι εάν το συγκεκριμένο πρόβλημα οφείλεται σε δυσλειτουργία του hardware ή του software?

Προς το παρόν θα μπορούσα να περιμένω την επίσημη αναβάθμιση του OS στην 2.2 αλλά από την άλλη προβληματίζομαι μήπως είναι πρόβλημα υλικού.

Δεν θα ήθελα να το πάω στην αντιπροσωπεία και να αφήσω εκεί το κινητό για 2-3 εβδομάδες για να μου πούνε ότι απλώς χρειαζόνταν αναβάθμιση λογισμικού.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα τις τελευταιες μερες,με τα μηνυματα. Οταν ερχονται δε χτυπαει καθολου το κινητο ,ενω πριν το εκανε κανονικα,και δεν εχω αλλαξει τιποτα...:confused: εχετε καμια ιδεα τι να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες...

 

μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να βαλω ηχο κλησης στο κινητο μου ενα mp3 που εχω μεσα στην συσκευη ??

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Προβληματίζομαι εάν το συγκεκριμένο πρόβλημα οφείλεται σε δυσλειτουργία του hardware ή του software?

Προς το παρόν θα μπορούσα να περιμένω την επίσημη αναβάθμιση του OS στην 2.2 αλλά από την άλλη προβληματίζομαι μήπως είναι πρόβλημα υλικού.

Δεν θα ήθελα να το πάω στην αντιπροσωπεία και να αφήσω εκεί το κινητό για 2-3 εβδομάδες για να μου πούνε ότι απλώς χρειαζόνταν αναβάθμιση λογισμικού.

 

Είχα κι εγώ πρόβλημα με τη συσκευή όταν την πήρα. Βασικά εμένα έσβηνε ή έχανε το σήμα. Το πήγα στο σερβις και μου άλλαξαν πλακέτα. Δε νομίζω να είναι μόνο θέμα αναβάθμισης, δυστυχώς.

 

Sent from my GT-I5800 Froyo "Kyrillos13 v3.0 Rom (beta)" via Tapatalk

 

Καλημερα παιδες...

 

μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να βαλω ηχο κλησης στο κινητο μου ενα mp3 που εχω μεσα στην συσκευη ??

 

ευχαριστω!

 

Rings Ext από το market. Εγώ αυτό έχω.

 

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Edited by gianpithio
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες...

 

μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να βαλω ηχο κλησης στο κινητο μου ενα mp3 που εχω μεσα στην συσκευη ??

 

ευχαριστω!

 

Επιλέγεις την επαφή πρώτα. Μετά πατάς αριστερό πλήκτρο και επιλέγεις επεξεργασία. Στη συνέχεια πηγαίνεις στον ήχο κλήσης και επιλέχεις "ήχος", απομένει να επιλέξεις το mp3 που θές από την κάρτα σου. Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούs τον ήχο που θεs αν πατήσεις το αριστερό πληκτρο σου έχει επιλογές και για ορισμού ήχου ωs κλήσης η ειδοποίησης. Επίσης νομίζω πώς αν φτιάξεις έναν φάκελο με όνομα Ringtonesστην κάρτα μνήμης και βάλεις εκεί τα τραγούδια που θεs όταν θα παs στισ ρυθμίσεις για να αλλάξεις ήχο θα τα βρειs εκεί

 

Sent from my GT-I5800

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...