Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω μια αμυδρα υποψια οτι η συνδεση με το kies ειναι προβληματικη σε "σπασμενα" windows... Επισης ειναι βλακεια που το προγραμμα δεν θπαρχει για linux...

 

"σπασμένα" 7 είναι τα δικά μου και -αν και σερνεται το κιες- με τα χιλια ζορια δουλευει :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα και συγνωμη αν σας κουρασω αλλα χθες αγορασα samsung galaxy 3 και θελω να ρωτησω δυο πραγματα . τι ειναι η jpa ? και πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι τις ωρες που δεν δουλευω το wifi δεν με χρεωνει καποια εφαρμογη που τρεχει στο παρασκηνιο? επισης το κινητο μου γραφει οτι τρεχει την εκδοση firmware 2.1-update1 εκδοση kernel 2.6.29 αριθμος κατασκευης eclair.xwjg8. ειναι αυτη η τελευταια εκδοση που εχετε ολοι οι χρηστες και αν οχι πως μπορω να κανω update την καινουργια ? thank you you are very helpfull all of you.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και συγνωμη αν σας κουρασω αλλα χθες αγορασα samsung galaxy 3 και θελω να ρωτησω δυο πραγματα . τι ειναι η jpa ? και πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι τις ωρες που δεν δουλευω το wifi δεν με χρεωνει καποια εφαρμογη που τρεχει στο παρασκηνιο? επισης το κινητο μου γραφει οτι τρεχει την εκδοση firmware 2.1-update1 εκδοση kernel 2.6.29 αριθμος κατασκευης eclair.xwjg8. ειναι αυτη η τελευταια εκδοση που εχετε ολοι οι χρηστες και αν οχι πως μπορω να κανω update την καινουργια ? thank you you are very helpfull all of you.

 

καλησπέρα φίλε. η Jpa είναι έκδοση firmware. η δικιά σου είναι η jg8. για να μην χρεώνεσε όταν δεν είσαι σε wifi κατέβασε το apn off widget, από το android market. μπορείς να κάνεις update σε μια πιο καινούρια έκδοση (όχι επίσημη) αλλά θα σου πρότεινα να εξοικιωθείς λίγο πρώτα με το κινητό και αργότερα βλέπουμε... σε λίγο καιρό (σε κάνα 2μηνο) θα βγει η έκδοση η τελική από την samsung (η 2,2) εσύ τώρα έχεις την έκδοση android 2.1). ότι άλλο θες πες μου

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολλυ κυριλλε οποτε απο jg8 δεν μπορω να παω σε jpa επισημα. thank you good job... !!!

 

τίποτα φίλε. και για να σε ενημερώσω λίγο. Έχουν βγει 5 εκδόσεις android 2.2 froyo. Οι εξής: JP8, JP9, JPA, JPB και JPF (η καλύτερη και η νεότερη) :)

Link to comment
Share on other sites

κύριλε "problem" εβαλα το apn on off widget που μου ειπες αλλα δεν εκανε τιποτ ακαι μολις το καταργισα απο εφαρμογη το κινητο πλεον δεν συνδεεται στο internet.. εκανα κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

κύριλε "problem" εβαλα το apn on off widget που μου ειπες αλλα δεν εκανε τιποτ ακαι μολις το καταργισα απο εφαρμογη το κινητο πλεον δεν συνδεεται στο internet.. εκανα κατι λαθος?

 

εγκαταστείς το apn on off widget, πας στην επιφάνεια εργασίας, κρατάς το δάχτυλο πατημένο στην οθόνη, μετά πατάς add widget και το επιλέγεις. έτσι με κάθε πατημα στο widget ανοιγοκλείνει το Mobile data. το internet πρέπει να συνδέετε. κάνε επανεκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω καταλάβει πως ενεργοποιείται και απενεργοποιείται το 3g σε αυτό το κινητό.

Επίσης δεν υπάρχει το σύμβολο 3g στο πάνω μέρος της οθόνης!!!

 

Βίντεο κλήση μπορεί να γίνει από το κινητό;

Εαν με ενδιαφέρει το 3g είναι μόνο για τι θέμα της βίντεο κλήσης. Το ιντερνετ το έχω απενεργοποιείσει μέσο cosmote.

 

Σας ευχαριστώ

Edited by nurse
Link to comment
Share on other sites

Δυο απορίες για το Galaxy 3 με Android 2.1:

 

1) Πώς βλέπεις τα μηνύματα με την κλασσική μορφή Εισερχόμενα - Εξερχόμενα και όχι σαν Συνομιλίες που τα έχει όλα μαζί τα μηνύματα ανά Επαφή.

 

2) Πώς δημιουργείς με συντόμευση στην αρχική οθόνη Ταχεια Κλήση σε συγκεκριμένη επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Δυο απορίες για το Galaxy 3 με Android 2.1:

 

1) Πώς βλέπεις τα μηνύματα με την κλασσική μορφή Εισερχόμενα - Εξερχόμενα και όχι σαν Συνομιλίες που τα έχει όλα μαζί τα μηνύματα ανά Επαφή.

 

2) Πώς δημιουργείς με συντόμε1.υση στην αρχική οθόνη Ταχεια Κλήση σε συγκεκριμένη επαφή.

1.τα μηνυματα τα βλεπεις σα συνομιλια ανα επαφη

2.πατας αρχικη οθονη-συντομευσεις-ταχεια κληση διαλεγεις επαφη και δημιουργηται ενα νεο εικονοσιο στην επιφανεια εργασιας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω καταλάβει πως ενεργοποιείται και απενεργοποιείται το 3g σε αυτό το κινητό.

Επίσης δεν υπάρχει το σύμβολο 3g στο πάνω μέρος της οθόνης!!!

 

Βίντεο κλήση μπορεί να γίνει από το κινητό;

Εαν με ενδιαφέρει το 3g είναι μόνο για τι θέμα της βίντεο κλήσης. Το ιντερνετ το έχω απενεργοποιείσει μέσο cosmote.

 

Σας ευχαριστώ

 

εγκατεστησε απο το μαρκετ τη δωρεάν εφαρμογή quick settings. απο εκεί θα μπορείς να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς το 3g όποτε θέλεις με ένα κλικ.

 

επιμένω για το gps.ερώτηση: μπορώ να εγκαταστήσω σπασμένο πρόγραμμα navigation;;; απο κανά τό.........ντ κλπ;;;; θα έχω πρόβλημα στην εγκατάσταση; το κινητό δεν το έχω κάνει ρουτ. θα μπορέσω;;; θα το συνιστούσατε;; απο κεί και πέρα, αν το κατεβάσω θα μπορεί να λειτουργεί σαν gps;;;

Edited by arissalonika
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Αγόρασα και εγω εν τέλει το εν λόγω κινητό, λόγω μιας προσφοράς ενός καταστήματος και εχω κάποιες ερωτήσεις.

1. Πως μπορώ να αντιγράψω τις επαφές μου απο το προηγούμενο κινητό μου το οποίο είναι το sony ericsson K800i;

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να απενεργοποιήσω να συνδέομαι στο ίντερνετ μέσω του παρόχου μου προς αποφυγή χρεώσεων; Αν ναι, ποιός; Θέλω να μπαίνω στο ίντερνετ μέσω wifi και οχι μέσω του παρόχου μου.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

επειδή μάλλον θα το πάρω κι εγώ το κινητό και τα λεφτά της επιδότησης περισσεύουν και για κάρτα μνήμης, υπάρχει κάτι που πρέπει αν προσέξω. Να βάλω 16 GB ή θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

επιμένω για το gps.ερώτηση: μπορώ να εγκαταστήσω σπασμένο πρόγραμμα navigation;;; απο κανά τό.........ντ κλπ;;;; θα έχω πρόβλημα στην εγκατάσταση; το κινητό δεν το έχω κάνει ρουτ. θα μπορέσω;;; θα το συνιστούσατε;; απο κεί και πέρα, αν το κατεβάσω θα μπορεί να λειτουργεί σαν gps;;;

 

Η απάντηση είναι ότι ναι, μπορείς. Περισσότερες πληροφορίες δεν επιτρέπονται σ'αυτό το φόρουμ, και θα αφαιρεθούν.

 

επειδή μάλλον θα το πάρω κι εγώ το κινητό και τα λεφτά της επιδότησης περισσεύουν και για κάρτα μνήμης, υπάρχει κάτι που πρέπει αν προσέξω. Να βάλω 16 GB ή θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

 

Δε θα υπάρχει πρόβλημα :)

 

Παιδιά γειά σας. Αγόρασα και εγω εν τέλει το εν λόγω κινητό, λόγω μιας προσφοράς ενός καταστήματος και εχω κάποιες ερωτήσεις.

1. Πως μπορώ να αντιγράψω τις επαφές μου απο το προηγούμενο κινητό μου το οποίο είναι το sony ericsson K800i;

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να απενεργοποιήσω να συνδέομαι στο ίντερνετ μέσω του παρόχου μου προς αποφυγή χρεώσεων; Αν ναι, ποιός; Θέλω να μπαίνω στο ίντερνετ μέσω wifi και οχι μέσω του παρόχου μου.

Ευχαριστώ.

1. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3433840#post3433840

2. Απαντήθηκε παραπάνω

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Αγόρασα και εγω εν τέλει το εν λόγω κινητό, λόγω μιας προσφοράς ενός καταστήματος και εχω κάποιες ερωτήσεις.

1. Πως μπορώ να αντιγράψω τις επαφές μου απο το προηγούμενο κινητό μου το οποίο είναι το sony ericsson K800i;

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να απενεργοποιήσω να συνδέομαι στο ίντερνετ μέσω του παρόχου μου προς αποφυγή χρεώσεων; Αν ναι, ποιός; Θέλω να μπαίνω στο ίντερνετ μέσω wifi και οχι μέσω του παρόχου μου.

Ευχαριστώ.

 

το 1. κάθησα και το έκανα με μπλουτουθ......κουραστικό αλλά το έκανα. μου δημιουργησε φάκελο στ αρχεία και απο κεί τα εκανα όλα κόπι πειστ στις επαφές.

 

για το 2. κατεβασε δωρεάν το quick settings απο το market. με αυτό θα απενεργοποιήσεις το 3g. (για να μη χρεώνεσαι). επισης...θα πας στο settings (ρυθμίσεις) μετά ασύρματη επικοινωνία...μετά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας...μετά στα ονόματα σημείων πρόσβασης....κα μετά θα πατήσεις το αριστερό κουμπι να σου βγεί το μενου..μόλις βγει θα δημιουργήσεις νέο apn! θα δημιουργήσεις ένα μηδενικό/εικονικό. (ό τι σου βγαλει γράφε 0 ). θα το έχεις μόνιμα εκεί συνδεδεμένο....για να σιγουρευτείς ότι δεν θα χρεώνεσαι ποτε!

 

 

ευχαριστώ τυχεράκια για την απαντηση!

Edited by arissalonika
Link to comment
Share on other sites

1.τα μηνυματα τα βλεπεις σα συνομιλια ανα επαφη

2.πατας αρχικη οθονη-συντομευσεις-ταχεια κληση διαλεγεις επαφη και δημιουργηται ενα νεο εικονοσιο στην επιφανεια εργασιας

 

Είναι δυνατόν να μην έχουν επιλογή να παρουσιάζονται τα μηνύματα σορταρισμένα ανά ημερομηνία και να φαίνονται μόνο ως συνομιλίες...

Στην νεότερη έκδοση του Android 2.2 αυτό αλλάζει ή παραμένει ο ίδιος περιορισμός?

 

ΟΚ την πρόσθεσα την ταχεία κλήση. Εαν τωρα επιθυμείς να την διαγράψεις πώς το κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω ένα προβληματάκι με το τηλέφωνο.Προσπαθώ να συγχρονίσω το τηλέφωνο με το KIES,καιτο τηλέφώνο προσπαθεί να αναγνώριστεί για ώρες, και η διαδικασία αναγνωρισης παίρνει ώρες και ποτέ δεν σταματα!Παραμένει στήν ένδειξη Σύνδεση.Προσπάθησα να κάνω το ίδιο και με τήν κάρτα μνήμης και χωρίς,και παραμένω στα ίδια!

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί αυτο;;;

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενω γραφει στη spacebar greek δεν αλλαζει ομως τη γλωσσα στο πληκτολογιο,"κολλαει" στη επιλογη english!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω ένα προβληματάκι με το τηλέφωνο.Προσπαθώ να συγχρονίσω το τηλέφωνο με το KIES,καιτο τηλέφώνο προσπαθεί να αναγνώριστεί για ώρες, και η διαδικασία αναγνωρισης παίρνει ώρες και ποτέ δεν σταματα!Παραμένει στήν ένδειξη Σύνδεση.Προσπάθησα να κάνω το ίδιο και με τήν κάρτα μνήμης και χωρίς,και παραμένω στα ίδια!

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί αυτο;;;

 

Διάβασε για το Kies στους Οδηγούς για το Galaxy S, ισχύουν τα ίδια. Παρ'όλα αυτά δε θα συνιστούσα το Kies για τίποτα, είναι αισχρό πρόγραμμα συγχρονισμού.

 

καλησπερα ενω γραφει στη spacebar greek δεν αλλαζει ομως τη γλωσσα στο πληκτολογιο,"κολλαει" στη επιλογη english!!

 

Μάλλον η Froyo που έβαλες δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

@Tyxerakias

Ευχαριστώ για τήν πληροφορια φίλε,συμφώνω απόλυτα οτι το KIES είναι άθλιο πρόγράμμα, αλλα το χρήσιμοποιώ για να κάνω τις εργοστασιακές αναβαθμίσεις!

Ερώτηση,τους Οδηγούς για το Galaxy S πού μπορώ να τους βρώ?

 

Ακυρο!το βρήκα! :-)

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θελω να ρωτησω κατι αντιστροφο.....

στο guick settings μου εχει το mobile data ανενεργο μην μπορωντας να το κλικαρω με την ενδειξη no apn configured..

για να το ρυθμιζω εγω θελω να μου πειτε η διαδικασια..

1.ασυρματη επικοινωνια

2.δικτυα κινητης

3.ονοματα σημειων

4.vodafone internet

5.εκει εχω βαλει apn internet.vodafone.gr

διακομιστη proxy 213.249.19.49 θυρα 5080

τι λαθος υπαρχει και δεν μου ανοιγοκλεινει ο διακοπτης on-off στο moile data...

βεβαια το ιντερνετ το χρησιμοποιω μονο wifi μα σε περιπτωση αναγκης θα ηθελα να το κανω on καποιες στιγμες...ποια ρυθμιση αλλαζω???οπως και το3g δε μου ανοιγει μετα το σερβις που εκανα λογω μπαταριας

Edited by alibe
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θελω να ρωτησω κατι αντιστροφο.....

στο guick settings μου εχει το mobile data ανενεργο μην μπορωντας να το κλικαρω με την ενδειξη no apn configured..

για να το ρυθμιζω εγω θελω να μου πειτε η διαδικασια..

1.ασυρματη επικοινωνια

2.δικτυα κινητης

3.ονοματα σημειων

4.vodafone internet

5.εκει εχω βαλει apn internet.vodafone.gr

διακομιστη proxy 213.249.19.49 θυρα 5080

τι λαθος υπαρχει και δεν μου ανοιγοκλεινει ο διακοπτης on-off στο moile data...

βεβαια το ιντερνετ το χρησιμοποιω μονο wifi μα σε περιπτωση αναγκης θα ηθελα να το κανω on καποιες στιγμες...ποια ρυθμιση αλλαζω???οπως και το3g δε μου ανοιγει μετα το σερβις που εκανα λογω μπαταριας

 

Έχεις βάλει τον τύπο apn ως internet? Eπίσης, έχεις κάρτα, ή συμβόλαιο;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό 2 βδομάδες και μου παρουσίασε πρόβλημα στην οθόνη . Όταν πατώ κοντά στο κέντρο εμφανίζονται μαύρα κυκλάκια . Όταν είναι κλειστή η οθόνη και το δεις από μια οπτική γωνία φαίνετε μια γραμμή στο κέντρο σε εκείνα τα σημεία που εμφανίζονται αυτά . Παραθέτω και ένα βίντεο με το πρόβλημα
. Το έχει παρουσιάσει σε κάνα άλλον ; Με την εγγύηση τι παίζει ; Λόγω εξεταστικής την Παρασκευή θα μπορέσω να το πάω στο πλαίσιο που το πήρα , να δω τι θα μου πούνε . Οποιαδήποτε πληροφορία δεκτή .

 

Και εγω εχω το κινητο δυο βδομαδες περιπου κ εδω κ 3 μερες περιπου αντιμετοπιζω το ιδιο προβλημα!!!πηγες στο πλαισιο αν ναι τι σου ειπαν?εμενα εχει μια μαυρι λωριδα στην μεση της οθονης η οποια φαινεται αν εχεισ υπο γωνια το κινητο κ οταν πιεζω κοντα στην περιοχη μου εμφανιζει μαυρες κυλιδες!εαν γνωριζει καποιος αλλος ας βοηθησει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...