Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν έχει... ότι θέλουν γράφουν. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

πραγματικα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ....ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΟΛΟΙ ΑΦΟΥ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΑ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, έχει βγει επίσημα η έκδοση 2.2?

Είχα ακούσει ότι θα έβγαινε τον Ιανουάριο. Έχουμε τίποτα νεότερο???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει βγει επίσημα η έκδοση 2.2?

Είχα ακούσει ότι θα έβγαινε τον Ιανουάριο. Έχουμε τίποτα νεότερο???

 

τέλη ιανουαρίου- αρχές φεβρουαρίου..

Link to comment
Share on other sites

βαλε απο market το batstat (widget)

 

το κατεβασα φιλε και φαινεται ωραιο αλλα δεν το βλεπω στις εφαρμογες μου μεσα

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα φιλε και φαινεται ωραιο αλλα δεν το βλεπω στις εφαρμογες μου μεσα

 

άκου. πάτα το αριστερό κουμπί, καιπάτα προσθήκη widget. εκεί θα στο έχει και θα το επιλέξεις.

επίσης ένα άλλο ωραίο widget για την μπαταρία είναι το battery life.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Slideme μου εβγαλε μου εβγαλε μια ειδοποιηση για να ενημερωσω το tapatalk, ομως οταν πηγα να το ενημεεωσω μου εβγαλε απο διπλα την τιμη της εφαρμογης οταν το αγορασα.

Αυτο σημαινει πως πρεπει να ξαναπληρωσω για να το ενημερωσω; Γνωριζει κανεις;

Ευχαριστω :)

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα , είμαι καινούργιος εδώ και μόλις προχθές πήρα το κινητό. Έχω μία ερώτηση που όσο κ αν έχω ψάξει δε μπορώ να βρω κάτι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάζω σαν φόντο κάποια εικόνα που έχω στο κινητό και να φαίνεται ολόκληρη ? Βγάζει ενα πορτοκαλί πλάισιο που την κόβει αλλα δεν μπορεί να τιν επιλέξει ολόκληρη ( όπως γινόταν αντίστοιχα στο corby ). Όταν τα όρια του πλαισίου ταυτιστούν με τα όρια της εικόνας δεν μεγαλώνει άλλο το πλαίσιο. Στο corby αντίστοιχα μεγάλωνε κ άλλο μέχρι που έπιανε ολόκληρη την εικόνα ( ακόμα κ αν είχε δεξια κ αριστερά κενό ) . Ελπίζω να μη σας μπέρδεψα κ ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ, να ρωτησω κατι. Βρισκομαι στο εξωτερικο και αγορασα μια καρτα σιμ τοπικης εταιριας. Αγορασα επισης ενα πακετο χρονου συνδεσης στο ιντερνετ. Πηγα ρυθμισεις-ασυρμ επικοινωνια-δικτυα-ονοματα σημειων προσβ, και δημιουργησα ενα apn με τις ρυθμισεις της εταιριας. Ομως χρησιμοποιωντας το mobile data controller ενω εξαφανιζεται το εικονιδιο συνδεσης μετα απο λιγο εμφανιζεται μονο του (η αν προσπαθησω να μπω στο ιντερνετ εμφανιζεται). Τελικα ο μονος τροπος να μην συνδεομαι ειναι να διαγραψω εντελως το apn. Επισης κατι που δεν καταλαβαινω ειναι οτι ακομα κι αν δημηουργησω ακομα κι ενα apn με ονομα οτι μου κατεβει και χωρις κανενα αλλο στοιχειο οπως διευθυνση, παλι συνδεεται στο ιντερνετ. Μπορει καποιος να μου το εξηγησει.( οχι οτι εχω προβλημα αφου μονος μου διαγραφω και ξαναγραφω το apn απλα απο περιεργεια) ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερααα.εχει βρει κανενας λυση με τα διπλα μυνηματα του handcent kai του default?

 

Τι ακριβως προβλημα εχεις?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααα.εχει βρει κανενας λυση με τα διπλα μυνηματα του handcent kai του default?

 

Απλά απενεργοποίησε τις ειδοποιήσεις του default..

 

Παρακαλω πολυ, να ρωτησω κατι. Βρισκομαι στο εξωτερικο και αγορασα μια καρτα σιμ τοπικης εταιριας. Αγορασα επισης ενα πακετο χρονου συνδεσης στο ιντερνετ. Πηγα ρυθμισεις-ασυρμ επικοινωνια-δικτυα-ονοματα σημειων προσβ, και δημιουργησα ενα apn με τις ρυθμισεις της εταιριας. Ομως χρησιμοποιωντας το mobile data controller ενω εξαφανιζεται το εικονιδιο συνδεσης μετα απο λιγο εμφανιζεται μονο του (η αν προσπαθησω να μπω στο ιντερνετ εμφανιζεται). Τελικα ο μονος τροπος να μην συνδεομαι ειναι να διαγραψω εντελως το apn. Επισης κατι που δεν καταλαβαινω ειναι οτι ακομα κι αν δημηουργησω ακομα κι ενα apn με ονομα οτι μου κατεβει και χωρις κανενα αλλο στοιχειο οπως διευθυνση, παλι συνδεεται στο ιντερνετ. Μπορει καποιος να μου το εξηγησει.( οχι οτι εχω προβλημα αφου μονος μου διαγραφω και ξαναγραφω το apn απλα απο περιεργεια) ευχαριστω

 

Μάλλον είναι περασμένα τα apn στην κάρτα sim, και τα βρίσκει αυτόματα... Στο Froyo έχεις τη δυνατότητα να σταματήσεις τελείως τα data προσωρινά... στο eclair θέλει αλχημείες, όπως π.χ. να εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα που τα κόβει, ή να κάνεις αυτό που κάνεις.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα π[αιδες ... υπαρχει δυνατοτητα να χρησιμοποιησεις την πλοηγηση χωρις να συνδεθεις στο ιντερνετ ? με ποιους χαρτες ???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.Ρε παιδες μια ερωτηση.Σημερα το πρωι κατα τις 8-9 που ξυπνησα ειχα κατι σαν μηνυμα-ειδοποιηση στο κινητο μου που κατι μου ελεγε για froyo κτλ.Τι να ηταν αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.Ρε παιδες μια ερωτηση.Σημερα το πρωι κατα τις 8-9 που ξυπνησα ειχα κατι σαν μηνυμα-ειδοποιηση στο κινητο μου που κατι μου ελεγε για froyo κτλ.Τι να ηταν αυτο?

 

δεν ξέρω.. θυμάσαι ακριβώς τι έλεγε?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αφου τα εχω κλεισει ολα που καινε την μπαταρια και εκανα και επαναφορα εργ.ρυθμισεων η μπαταρια δειχνει να ζωντανευει....σαββατο βραδι εκλεισα το κινητο για 8 ωρες φορτιζοντας το και μαπο κυριακη 12 μεσημερι μεχρι τωρα εχει 90% με flightmode χτες βραδι...μαλλον ηθελε γερη φορτιση και οχι μονο 1 ωρα...

καποιες ερωτησεις στους εμπειρους....

1.οταν λαμβανω μηνυμα αφοτου ανοιξω το κινητο(μηνυμα ,οχι χαμενη κληση)μου δειχνει την ωρα την παρουσα και οχι ποτε απεσταλη το sms..ρυθμιζεται ακπως αυτο

2.κατέβασα καποια τραγουδια απο το youtube στο pc και απο εκει μεσω kie τα μετεφερα στο κινητο...οταν παιζουν εχει παντα το ιδιο φοντο...μπορει να αλλαξει αυτο και να βαζω φοντο αναλογα με το τραγουδι?

3.με wi-fi συνδεση μπηκα στο ηλεκτρονικο ημερολογιο...οταν δεν εχω wifi και μπω στο ημερολογιο με το g αναβοσβηνουν και τα βελακια...εχω καποια χρεωση οταν μπω ημερολογιο χωρις wifi...

4.υπαρχουν πουθενα στο μενου παιχνιδια στο κινητο αυτο ή πρεπει να τα κατεβασω απο το samsung apps στο kie?μα και οταν μπαινω εκει δεν μου προβαλλει το GT-I5800

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αφου τα εχω κλεισει ολα που καινε την μπαταρια και εκανα και επαναφορα εργ.ρυθμισεων η μπαταρια δειχνει να ζωντανευει....σαββατο βραδι εκλεισα το κινητο για 8 ωρες φορτιζοντας το και μαπο κυριακη 12 μεσημερι μεχρι τωρα εχει 90% με flightmode χτες βραδι...μαλλον ηθελε γερη φορτιση και οχι μονο 1 ωρα...

καποιες ερωτησεις στους εμπειρους....

1.οταν λαμβανω μηνυμα αφοτου ανοιξω το κινητο(μηνυμα ,οχι χαμενη κληση)μου δειχνει την ωρα την παρουσα και οχι ποτε απεσταλη το sms..ρυθμιζεται ακπως αυτο

2.κατέβασα καποια τραγουδια απο το youtube στο pc και απο εκει μεσω kie τα μετεφερα στο κινητο...οταν παιζουν εχει παντα το ιδιο φοντο...μπορει να αλλαξει αυτο και να βαζω φοντο αναλογα με το τραγουδι?

3.με wi-fi συνδεση μπηκα στο ηλεκτρονικο ημερολογιο...οταν δεν εχω wifi και μπω στο ημερολογιο με το g αναβοσβηνουν και τα βελακια...εχω καποια χρεωση οταν μπω ημερολογιο χωρις wifi...

4.υπαρχουν πουθενα στο μενου παιχνιδια στο κινητο αυτο ή πρεπει να τα κατεβασω απο το samsung apps στο kie?μα και οταν μπαινω εκει δεν μου προβαλλει το GT-I5800

ευχαριστω

 

λοιπόν. ωραία που κρατάει η μπαταρία τόσο..

1. αυτό με τα sms δεν το ξέρω, δηλαδή δεν νομίζω να γίνεται να βάλεις την ώρα αποστολής του sms (από τον άλλον) και όχι την ώρα παραλαβής..

2. αν τα τραγούδια είναι σε mp3, με το πρόγραμμα mp3tag μπορείς να βάλεις να φαίνεται το εξώφυλλο του άλμπουμ..

3. όταν αναβοσβήνουν τα βελάκια χρεώνεσαι γιαυτό πρόσεχε... (με το mobile data controller απενεργοποιείς το internet εκτός wifi..)

4. παιχνίδια και γενικά εφαρμογές μπορείς να κατεβάσεις από το android market, την εφαρμογή του κινητού σου..

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω.. θυμάσαι ακριβώς τι έλεγε?

 

Δε θυμαμαι ρε ****το...απλα μου ειχε να πατησω ενα "οκ" και απο τοτε δε μου το ξαναεδειξε.Πανω στον υπνο μου δε πολυκαταλαβα.Παντως σε ενα φιλο μου με htc wildfire ετσι μια μερα ξυπνησε και του ειχε ερ8ει κατι αναλογο και εκανε την αναβαθμιση σε 2.2

Link to comment
Share on other sites

1.οταν ο αλλος μου το στειλει 2 το πρωι και εγω το ανοιξω 8 το πρωι θα μου δειχνει την ωρα παραλαβης...σε ολα τα κινητα νομιζω δειχνει την ωρα που σου το εστειλε ο αλλος

2.mobile data controller ....που βρισκεται αυτο στο κινητο???

και παλι σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το quick settings...το mobile data το θελουμε ανενεργο....

καλυτερα τηλ στην εταιρεια γιατι θελει κ αλλαγη στ apn

Edited by alibe
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το quick settings...το mobile data το θελουμε για να μην χρεωνομαστε παντα ανενεργο???

τωρα που κατεβασα παιχνιδια απο το market , παιζω χωρις χρεωση...σωστο ε???

 

ανενεργό το mobile data συνέχεια.. τα παιχνίδια είναι Free :)

Link to comment
Share on other sites

ανενεργό το mobile data συνέχεια.. τα παιχνίδια είναι Free :)

2 ακομη ,πιστευω τελευταιες ερωτησεις...

πως κανουμε απεγκατασταση εφαρμογων?πχ απο παιχνιδια που κατεβασαμε κ δεν μας αρεσουν...

και πως στα mail πηγαινουμε στη δημιουργια???εχει εισερχομενα-εξερχομενα-απεσταλμενα-καδοσ μα πουθενα δημιουργια...

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

2 ακομη ,πιστευω τελευταιες ερωτησεις...

πως κανουμε απεγκατασταση εφαρμογων?πχ απο παιχνιδια που κατεβασαμε κ δεν μας αρεσουν...

και πως στα mail πηγαινουμε στη δημιουργια???εχει εισερχομενα-εξερχομενα-απεσταλμενα-καδοσ μα πουθενα δημιουργια...

ευχαριστω

 

Πηγαινε ρυθμισεις/εφαρμογες/διαχειρηση εφαρμογων και απο εκει σβηνεις.

Για τα mail πατα το αριστερο κουμπι της συσκευης και απο κει συνθεση.ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

2 ακομη ,πιστευω τελευταιες ερωτησεις...

πως κανουμε απεγκατασταση εφαρμογων?πχ απο παιχνιδια που κατεβασαμε κ δεν μας αρεσουν...

και πως στα mail πηγαινουμε στη δημιουργια???εχει εισερχομενα-εξερχομενα-απεσταλμενα-καδοσ μα πουθενα δημιουργια...

ευχαριστω

 

μια πολύ καλή εφαρμογή για απεγκατάσταση είναι το Uninstaller (έκδοση 1.4.3) :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!Λιγη βοηθεια αν γνωριζει καποιος!!Εχω το τηλεφωνο σχεδον ενα μηνα,και η αληθεια ειναι οτι τα εχω παρει λιγο!Μπαταρια απαραδεκτη χωρις ιδιαιτερη χρηση,αλλα το σημαντικοτερο ,αρκετες φορες το τηλεφωνο κολαει και ενω βλεπω στην οθονη εισερχομενη κληση,απαντω αλλα δεν ακουω ουτε με ακουν.Πρεπει να το κλεισω και να το ξαναανοιξω για να λειτουργησει κανονικα.(μεχρι βεβαια να ξανακολησει)

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!Λιγη βοηθεια αν γνωριζει καποιος!!Εχω το τηλεφωνο σχεδον ενα μηνα,και η αληθεια ειναι οτι τα εχω παρει λιγο!Μπαταρια απαραδεκτη χωρις ιδιαιτερη χρηση,αλλα το σημαντικοτερο ,αρκετες φορες το τηλεφωνο κολαει και ενω βλεπω στην οθονη εισερχομενη κληση,απαντω αλλα δεν ακουω ουτε με ακουν.Πρεπει να το κλεισω και να το ξαναανοιξω για να λειτουργησει κανονικα.(μεχρι βεβαια να ξανακολησει)

Ευχαριστω!

 

μμμ.... λοιπόν δεν ξέρω, απλά αν έχεις πολλές εφαρμογές, βγάλε καμία για να πηγαίνει πιο γρήγορα το κινητό... σε κάνα μήνα βγαίνει το update 2.2 του λειτουργικού του κινητού και έχει βελτιωθεί πολύ η απόκριση και η ταχύτητα. Αν θες να πειραματιστείς μπορείς να βάλεις και εσύ μια beta (δοκιμαστική) έκδοση του 2.2. Οδηγίες εδώ (μέρος Α)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...