Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

help με ηλίθιο πρόβλημα στο galaxy καταρχήν έχω αλλάξει ουκ ολίγες rom και σε όλες κάνει το ίδιο , τώρα φοράω kyrilos 7.0 γύρισα και σε 2.1 2.2 αλλά ...

το πρόβλημα με το που ξεκινάει το κινητό αν έχω κάρτα μνήμης μέσα (έχω αλλάξει 3 από 2mb μέχρι 8) κάνει περίπου δέκα λεπτά να μπεί μέσα , αν δεν έχω την κάρτα μπαίνει αμέσως , αλλά και όταν μπαίνει και εκέι έχω πολλά προβλήματα κολλάει το κινητό συνέχεια και ξεκολλάει με βγάλσιμο μπαταρίας , καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει??? στο εντωμεταξύ προσπάθησα να κάνω update με το kies αλλά όποια rom και να έβαλα με κάνει τα ίδια δηλαδή ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση (και με την 2.1 (διάφορες εκδόσεις) όποιος μπορεί ας βοηθήσει

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

help με ηλίθιο πρόβλημα στο galaxy καταρχήν έχω αλλάξει ουκ ολίγες rom και σε όλες κάνει το ίδιο , τώρα φοράω kyrilos 7.0 γύρισα και σε 2.1 2.2 αλλά ...

το πρόβλημα με το που ξεκινάει το κινητό αν έχω κάρτα μνήμης μέσα (έχω αλλάξει 3 από 2mb μέχρι 8) κάνει περίπου δέκα λεπτά να μπεί μέσα , αν δεν έχω την κάρτα μπαίνει αμέσως , αλλά και όταν μπαίνει και εκέι έχω πολλά προβλήματα κολλάει το κινητό συνέχεια και ξεκολλάει με βγάλσιμο μπαταρίας , καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει??? στο εντωμεταξύ προσπάθησα να κάνω update με το kies αλλά όποια rom και να έβαλα με κάνει τα ίδια δηλαδή ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση (και με την 2.1 (διάφορες εκδόσεις) όποιος μπορεί ας βοηθήσει

 

Που αργει να μπει μεσα?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Που αργει να μπει μεσα?

από κλειστό στο android

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα στην official 2.2 εχουν φτιαξει ενα θεμα που υπηρχε στη ληψη μηνυματων; που καποια δεν ερχοταν αμεσως; γιατι εχω την 7.1 oc και αυτο που λενε πως το κινητο παιρνει τα πανω του δε το βλεπω καθως κολλαει συχνα (ειδικα με wifi στο μαρκετ) και ειναι επισης αργο στο να μπει στις επαφες κλπ και θα ηθελα να επιστρεψω στη 2.2 official
Link to comment
Share on other sites

help με ηλίθιο πρόβλημα στο galaxy καταρχήν έχω αλλάξει ουκ ολίγες rom και σε όλες κάνει το ίδιο , τώρα φοράω kyrilos 7.0 γύρισα και σε 2.1 2.2 αλλά ...

το πρόβλημα με το που ξεκινάει το κινητό αν έχω κάρτα μνήμης μέσα (έχω αλλάξει 3 από 2mb μέχρι 8) κάνει περίπου δέκα λεπτά να μπεί μέσα , αν δεν έχω την κάρτα μπαίνει αμέσως , αλλά και όταν μπαίνει και εκέι έχω πολλά προβλήματα κολλάει το κινητό συνέχεια και ξεκολλάει με βγάλσιμο μπαταρίας , καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει??? στο εντωμεταξύ προσπάθησα να κάνω update με το kies αλλά όποια rom και να έβαλα με κάνει τα ίδια δηλαδή ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση (και με την 2.1 (διάφορες εκδόσεις) όποιος μπορεί ας βοηθήσει

 

Εχεις κανεις partition την καρτα ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανεις partition την καρτα ?

ναι και με partition και χωρίς το ίδιο κάνει κσι με format απο το cwm αλλά και από το pc

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που είναι "μαγειρεμένη" από κάποιον χρήστη... custom made είναι.

 

Επίσης αν θέλεις γράψε κανονικά όπως όλοι μας, η γραφή τύπου sms απαγορεύεται στο forum.

 

ναι δεν ξερω θα μου ξεφυγε.ζητω συγνωμη. ξερεις ομως τελικα τι μπορει να φταιει στο προβλημα που εχω?(113mb ελευθερη μνημη και μου λεει δεν υπαρχει χορος.εχω κανει partition.)

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν ξερω θα μου ξεφυγε.ζητω συγνωμη. ξερεις ομως τελικα τι μπορει να φταιει στο προβλημα που εχω?(113mb ελευθερη μνημη και μου λεει δεν υπαρχει χορος.εχω κανει partition.)

οταν εκανες partition έκανες μετά wipe data & clear cache?

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Γεια που θα μπορουσα να βρω τιν 7.0 ρομ του κυριλου και να λει πως να την περασω ...:)

 

Kyrillos' ROM v7.1

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν ξερω θα μου ξεφυγε.ζητω συγνωμη. ξερεις ομως τελικα τι μπορει να φταιει στο προβλημα που εχω?(113mb ελευθερη μνημη και μου λεει δεν υπαρχει χορος.εχω κανει partition.)

Εμενα μου το κανε αυτο η v 4. Δεν βρεθηκε τι φταιει σε μενα τουλαχιστον.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα κατι παιχνιδια που ειναι αρχεια.jar οπως τα κατεβασα τα περασα στο κινητο αλα δεν τα διαβαζει δεν τα παιζει γιατι? το συγκεκρημενο κινητο δεν κανει με Jar?

Και μπορειτε να μου πειτε καπια καλη σελιδα που να εχει για παιχνιδια να κατεβαζεις ... εκτως απο το android market:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια κατεβασα κατι παιχνιδια που ειναι αρχεια.jar οπως τα κατεβασα τα περασα στο κινητο αλα δεν τα διαβαζει δεν τα παιζει γιατι? το συγκεκρημενο κινητο δεν κανει με Jar?

 

Το λειτουργικό out of the box δεν είναι σε θέση να τρέξει αρχεία android. Κάνε μια αναζήτηση στο net και θα βρεις περισσότερα.

 

Και μπορειτε να μου πειτε καπια καλη σελιδα που να εχει για παιχνιδια να κατεβαζεις ... εκτως απο το android market:)

 

Αν ζητάς site με παράνομο λογισμικό, το ζητάς σε λάθος μέρος. Στο παρόν forum δεν επιτρέπονται τέτοιου είδους συζητήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάω μια φωτογραφία, αδυνατεί η έκθεση να την εμφανίσει. Πρέπει να μπω και να βγω αρκετές φορές ώστε να "refreshάρει" τις φωτό για να τις δείξει. Συμβαίνει και σε άλλους;

edit: 2.2 official

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω 2 εφαρμογες.η μια για screenshot,οσες εχω δοκιμασει καμια δεν λειτουργει.και η αλλη για radio recorder streaming (εγγραφη προγραμματος στην sd).δοκιμασα την greece radio recorder αλλα μου κολλαει συνεχως.το τηλεφωνο το εχω κανει root.
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω 2 εφαρμογες.η μια για screenshot,οσες εχω δοκιμασει καμια δεν λειτουργει.και η αλλη για radio recorder streaming (εγγραφη προγραμματος στην sd).δοκιμασα την greece radio recorder αλλα μου κολλαει συνεχως.το τηλεφωνο το εχω κανει root.

 

Για screenshot μπορεις να πατησεις το μεσαιο και το back ταυτοχρονα.

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια οταν το κινητο γινει 2.2 μπορει να μπενει ιντερνετ ? απο τον υπολογιστη και αμα ναι πως γινεται :)

το wifi δεν σου κάνει που έχει? ;)

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

το wifi δεν σου κάνει που έχει? ;)

 

Αυτο προϋποθετει και την υπαρξη wifi router... Μην το θεωρεις οτι υπαρχει a priori σε καθε σπιτι...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχεις δικιο ειναι εξαιρετικα σπανιος... :-)))

και πανάκριβος... πχ

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Networks/Modem-Router/Wireless-Modem-Routers/Asus-Wireless-Router-Annex-A-54Mbps-WL-AM604G.htm

Υπάρχει άραγε κανένας provider που ΔΕΝ δίνει a priori wifi router?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι ISP που κανουν συνδεση ιντερνετ σε οχι DP μορφη... Απλα μπορει να εχει ξεμεινει απο παλια καποια συνδεση και να μην υφισταται... Δεν ειναι συχνο φαινομενο αλλα συνεχιζει να υπαρχει... Και επιπλεον υπαρχει κοσμος που δεν βαζει wifi για λογους ακτινοβολιας κλπ κλπ κλπ...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.......

Ξαφνικά μου δημιούργησε πρόβλημμα στο wifi το κινητό..............

Έχω ψάξει στο φόρουμ σχετικό θέμα αλλά ίσως στην θολούρα μου και στην βιασήνη μου δεν το πρόσεξα.....

Αν είναι κάποιος μέσα τώρα ας με βοηθήσει λίγο......

Ενώ Βρίσκει την ασύρματη σύνδεση στο σπίτι....δεν μπορεί να συνδεθεί.............

Έκανα επανεκίνηση.......Ξαναέβαλα τον κωδικό......αλλά και πάλι τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καμία άλλη λύση????????????????????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.......

Ξαφνικά μου δημιούργησε πρόβλημμα στο wifi το κινητό..............

Έχω ψάξει στο φόρουμ σχετικό θέμα αλλά ίσως στην θολούρα μου και στην βιασήνη μου δεν το πρόσεξα.....

Αν είναι κάποιος μέσα τώρα ας με βοηθήσει λίγο......

Ενώ Βρίσκει την ασύρματη σύνδεση στο σπίτι....δεν μπορεί να συνδεθεί.............

Έκανα επανεκίνηση.......Ξαναέβαλα τον κωδικό......αλλά και πάλι τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καμία άλλη λύση????????????????????????????????????????????????

 

επανεκκινησει στο ρουτερ??

Link to comment
Share on other sites

επανεκκινησει στο ρουτερ??

Μπορει να είναι ενεργοποιημένο το firewall στο ρουτερ, πχ να μην επιτρέπει την συγκεκριμένη mac address να συνδεθεί.

Μπορεί να εχεις απενεργοποιημένη την dhcp και να μην μπορεί να βρει ip.

Υπάρχουν πολλοί λόγοι - δες τις ρυθμίσεις του ρουτερ

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...