Jump to content

High Quality ΤΤS Greek voices for iGO primo!


odytsak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξανά κάτω το αρχείο παιδιά... αν θα μπορούσε κάποιος να το ξανά ανεβάσει θα βοηθούσε πολύ.

 

Ευχαριστώ,

 

Άντε να δούμε για πόσο θα κρατήσει αυτή την φορά :lol: :lol: :lol:

http://www.mediafire.com/?tj4bznnonryfhcg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Άντε να δούμε για πόσο θα κρατήσει αυτή την φορά :lol: :lol: :lol:

http://www.mediafire.com/?tj4bznnonryfhcg

 

Ευχαριστώ πολύ!

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα με τη καινουρια εκδοση του primo (9.2.1.178658) και δε φαινεται να δουλευει. βγαζει μηνυμα για unsupported voice. το εχει δοκιμασει κανεις αλλος? το ιδιο και για τις "απλες" ελληνικες φωνες.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το δοκιμασα με τη καινουρια εκδοση του primo (9.2.1.178658) και δε φαινεται να δουλευει. βγαζει μηνυμα για unsupported voice. το εχει δοκιμασει κανεις αλλος? το ιδιο και για τις "απλες" ελληνικες φωνες.

 

Για απλές ελληνικές φωνές στο 1.2 δοκίμασε αυτές...

 

http://www.megaupload.com/?d=DC447D1G

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα δουλεψε... σε καποιο αλλο thread καποιος ειχε ποσταρει μια εξτρα γραμμη που προσθετουμε στο [sound]. οποτε ολα οκ τωρα.

 

Οι TTS voices ή οι απλές;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Α μάλιστα. Καλό είναι βέβαια να δίνουμε και τη λύση (όταν τη βρίσκουμε) μιας και άλλοι μπορεί να αναζητήσουν την ίδια πληροφορία εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απλως εβαλα csv_voice_enabled=1 στο [sound], οπως υποδειχτηκε απο καποιο αλλο παιδι σε καποιο αλλο thread του primo.

 

 

εντωμεταξυ, τωρα ειδα οτι ειμαστε σε κατηγορια Windows Mobile. οποτε θα ζητησω συγγνωμη γιατι "ψαχνοντας" στο google για τις φωνες, οδηγηθηκα εδω και χωρις να κοιταξω ποσταρα. το προβλημα μου αφορουσε pna. αν υπαρχει ομως και στην εκδοση windows mobile, sys.txt φανταζομαι οτι μπορει να δουλεψει με την προσθηκη αυτη.

Edited by vasilisk
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εντωμεταξυ, τωρα ειδα οτι ειμαστε σε κατηγορια Windows Mobile. οποτε θα ζητησω συγγνωμη γιατι "ψαχνοντας" στο google για τις φωνες, οδηγηθηκα εδω και χωρις να κοιταξω ποσταρα. το προβλημα μου αφορουσε pna. αν υπαρχει ομως και στην εκδοση windows mobile, sys.txt φανταζομαι οτι μπορει να δουλεψει με την προσθηκη αυτη.

 

Χμ... γιαυτό σου δουλεύει σωστά. Στα windows mobile η λογική η ίδια είναι αλλά έχουμε περισσότερα προβλήματα με τις TTS voices.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει απο το iGO8 PDA και δεν δουλεύουνε.

Γράφε ότι τα dll δεν είναι για τα windows που έχω.-

Edited by jjavram
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με το θέμα του HD2 δεν έχει βρεθεί ακόμη κάποια λύση ε; Στα καλά καθούμενα σταματάει να μιλάει η Άφρο και μετά στρώνει μόνο με Soft Reset.

 

Επίσης, υπάρχει κάποιος τρόπος να διαβάζει αγγλικά ονόματα οδών;

 

EDIT: Μετά είδα ότι είναι για το primo το thread... Στο 8.3 έχω το πρόβλημα

Edited by mousi
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω εχω το igo my way ολα λειτουργουν κανονικα με τις απλες φωνες αλλα tts φωνες δεν μπορεσα ακομα να βαλω...

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια εγω εχω το igo my way ολα λειτουργουν κανονικα με τις απλες φωνες αλλα tts φωνες δεν μπορεσα ακομα να βαλω...

 

To iGO My Way είναι στο Android και εκεί δεν λειτουργούν τα TTS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ξεθάβω λίγο το θέμα γιατί έχω ένα πρόβλημα με τα συνημμένα του odytsak στο αρχικό ποστ. Ενώ την Artemis την κατέβασα κανονικά, όταν πατάω να κατεβάσω την Αφροδίτη, με πάει σε σελίδα να κάνω login ενώ είμαι ήδη συνδεμένος στο myphone. Γιατί συμβαίνει αυτό?

 

ΕDIT:

 

Άκυρο το ποστ. Το κατέβασα κανονικά, αλλά έχω μια ερώτηση ακόμα. Το αρχικό αρχείο που κατεβάζουμε που έχει μέσα το ttslog και τα dll αρχεία... έπρεπε να είχε και κάτι άλλο? Στην εγκατάσταση λέει ότι "Aντιγράφουμε τα δύο αρχεία .zip που βρίσκονται μέσα στο φάκελο voice στον αντίστοιχο φάκελο που βρίσκετε στην SD (iGO8/content/voice)" αλλά εγώ δεν βρήκα ζιπαρισμένα αρχεία μέσα σε εκείνο το αρχείο. Υπήρχαν μόνο τα dll και το tts log. Μήπως εννοεί τα αρχεία που είναι παρακάτω ως συνημμένα?

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα :):D

"Unsupported voice, please see the log."

Εμένα δεν μου εμφανίζεται η Αφροδίτη βρε παιδιά, μήπως φταίει το ότι δεν υπάρχει καθόλου sys στον root κατάλογο?

Που μπορώ να βρώ το log?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by gassious
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Ξανά κάτω το αρχείο παιδιά... αν θα μπορούσε κάποιος να το ξανά ανεβάσει θα βοηθούσε πολύ.

 

Ευχαριστώ,

 

θα μπορούσε κάποιος να το ξανά ανεβάσει το LINK

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...