Jump to content

Σχολιασμός και νέα για τη πλατφόρμα Symbian


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε βαριέστε... Το 808 θα το τιμήσω και μετά έχει ο θεός (android...). Αλλά περιμένετε γιατί αυτοί οι ******** άυριο μπορεί να τα πάρουν όλα όσα έιπαν πίσω..

Θα συμφωνήσω σε όλα... αν και με βλέπω να αργώ για το 808, δεν θέλω να σκάσω πάλι μια μικρή περιουσία, ειδικά για κινητό που μπορεί την επόμενη χρονιά να μην υποστηρίζεται πλέον! Βέβαια, εδώ που τα λέμε, ελάχιστα πράγματα θέλει το symbian για να είναι τέλειο...και αυτοί το παρατάνε!! :mad: Τι να πεις...

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ίδιο και εγώ! Θα κλείσω 2 χρόνια (μέχρι τον Νοέμβριο) με το Ν8 μου και μετά πάω για iphone5:cry: Πάντως είναι από τα καλύτερα τηλέφωνα που είχα ποτέ μου:( Κρίμα...!!!

 

Δε νομίζω να σταματήσω να το χρησιμοποιώ, θα το έχω για πολύ καιρό. Εδώ ακόμα βγάζω φωτογραφίες με το Ν82 μου, πόσο μάλλον το Ν8. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βλέπω με το 808 αργότερα για κινητό & κάμερα και με ένα Ipad mini 7" για όλα τα υπόλοιπα.
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω μάλλον πάμε για Fp1, Fp2 υpdates που απ'το τίποτα το προτιμάω αφού το κόβω

να κρατάω το Ν8 για άλλο ένα χρόνο(τι στο καλό 500 ευρώ έδωσα ας τα αποσβέσουμε,

οι καιροί είναι δύσκολοι). Το πολύ πολύ να του αγοράσω ένα νέο σώμα(housing-μαϊμού)

σε περίπτωση μεγάλου τραυματισμού.

Πάντως αν αληθεύει οτι με το FP1 θα γίνει ένα μικρό overclocking στον ΑΡΜ11 επεξεργαστή του, τότε θα έχουμε νέο κινητό με την Βelle.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι και εγώ παιδιά, θα περιμένω να δω τι αναβαθμίσεις θα δώσουν στο N8 και βλέπουμε...

Η Belle είναι ήδη πολύ καλή, αλλά στο N8 έχω ένα παράπονο με την κάμερα το οποίο επιβεβαιώνεται από αρκετούς. Ελπίζω να δοθεί κάποια επίσημη λύση γι΄αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Και για μένα η belle είναι πολύ καλή.

 

Όσο για τα ονόματα μη σκιάζεστε. Τι και αν το πούνε Carla ή FP1.

Επίσης έχω την εντύπωση ότι δεν θα σταματήσουν στο FP2, τουλάχιστον για το 808 και θα πάει και πιο πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Σκοτώνουν μία ακόμα ναυαρχίδα μετά το Ν9

 

Πώς ακριβώς "σκοτώνουν" το N8; Δε θα λειτουργεί καθόλου, μέχρι να πάρει την Carla, ή Belle FP1 και 2; Μια χαρά θα λειτουργεί και θα συνεχίσει να λειτουργεί. ;) Επειδή είναι Nokia. ( Ναί, είμαι Nokia fanboy! :D ) Και στην τελική, ας μη βγάλουν άλλη συσκευή με Symbian και Meego. Αυτή θα πέσουν ακόμα πιο χαμηλά από ό,τι είναι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

mr_47 για το 808 μιλούσε και ήθελε να πει ότι καλά καλά δεν κυκλοφόρησε και ανακοίνωσαν ότι άκυρες οι επόμενες εκδόσεις του Symbian! Να σου πω, αν και δεν έχω πολυκαταλάβει τι θα κάνουν τελικά, το ξέραμε...δεν το ξέραμε; Θα πάρουμε καλύτερο browser και άλλα minor updates? Τέλος! Τι Carla & Donna...ας έχουμε μια τυπική υποστήριξη για τα επόμενα χρόνια και απο κει και πέρα ο καθένας μπορεί να μεταβεί σε όποιο λειτουργικό τον βολέψει. Εγώ μέχρι να πάρουμε και την FP2 λέω να κρατήσω το N8 μιας και ήδη το θεωρώ πολύ πλήρες και πιστεύω ότι θα είναι για αρκετό καιρό ακόμα...τόσο σαν συσκευή όσο και σαν λειτουργικό! Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Και εγω μαλλον θα κρατησω το n8 μου για ενα χρονο περιπου κ βλεπω μετα!!Να δουμε τι στο καλο θελουν να κανουν οι της nokia.Που θα το πανε το πραγμα!!Εαν δεν ξεκαθαρισει η κατασταση με τι λειτουργικο θα πορευθουν για τα επομενα χρονια,κ τι συσκευες θα βγαλουν,αναμονη......

Μπαχαλο τα εχουν κανει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ο επεξεργαστης του Ν8 μεχρι ποσο μπορει να παει? 680 δεν ειναι τωρα?

κανονικά βγαίνει στο 1GHz και στο Ν8 (και τα άλλα) είναι στα 680

Link to comment
Share on other sites

ισως να το πανε... αλλα και 800 να το πανε δε με χαλαει! :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Με 1GHz θα μπορει να παρει full flash 'η ειναι στο χερι της adobe? Θεωρητικα ειτε 800 δωσουν ειτε 1GHz θα "ανασανει" λιγο ο μαμα browser.
Link to comment
Share on other sites

full φλας δεν θα εχει ουτε το 808, θεμα λειτουργικο φανταζομαι...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ισως να το πανε... αλλα και 800 να το πανε δε με χαλαει! :D

Καλά ναι δεν το συζητώ... και μάλιστα θεωρώ πως είναι το πιο πιθανό σενάριο! ;)

Link to comment
Share on other sites

κανονικά βγαίνει στο 1GHz και στο Ν8 (και τα άλλα) είναι στα 680

 

Μάλλον στα 772 είναι η κανονική ταχύτητα του επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Belle Refresh for us , people!Άντε την περιμένουμε πως και πως...
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν αληθεύει οτι με το FP1 θα γίνει ένα μικρό overclocking στον ΑΡΜ11 επεξεργαστή του, τότε θα έχουμε νέο κινητό με την Βelle.

 

Overclocking για 'μένα θα ήταν υπερβολή.. Επίσης θα έκανε ακόμη χειρότερη τη διάρκεια της μπαταρίας, που έχει ήδη μειωθεί, από τη μετάβαση σε Belle...

 

mr_47 για το 808 μιλούσε και ήθελε να πει ότι καλά καλά δεν κυκλοφόρησε και ανακοίνωσαν ότι άκυρες οι επόμενες εκδόσεις του Symbian! Να σου πω, αν και δεν έχω πολυκαταλάβει τι θα κάνουν τελικά, το ξέραμε...δεν το ξέραμε; Θα πάρουμε καλύτερο browser και άλλα minor updates? Τέλος! Τι Carla & Donna...ας έχουμε μια τυπική υποστήριξη για τα επόμενα χρόνια και απο κει και πέρα ο καθένας μπορεί να μεταβεί σε όποιο λειτουργικό τον βολέψει. Εγώ μέχρι να πάρουμε και την FP2 λέω να κρατήσω το N8 μιας και ήδη το θεωρώ πολύ πλήρες και πιστεύω ότι θα είναι για αρκετό καιρό ακόμα...τόσο σαν συσκευή όσο και σαν λειτουργικό!

 

Καλά κι εγώ μόνο 3 πράγματα θέλω κι ας κλείσει η Nokia: Να βελτιώσουν την απόδοση της κάμερας και να γίνει όπως ήταν με την Anna, τον browser και τη διάρκεια της μπαταρίας, πάλι σε επίπεδα εποχής Anna. Αυτά τα λίγα. :D

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335690

Aντε γιατι μας εχουνε σκασει με τα τερτιπια τους!!Παλι καλα.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Overclocking για 'μένα θα ήταν υπερβολή.. Επίσης θα έκανε ακόμη χειρότερη τη διάρκεια της μπαταρίας, που έχει ήδη μειωθεί, από τη μετάβαση σε Belle...

 

Καλά κι εγώ μόνο 3 πράγματα θέλω κι ας κλείσει η Nokia: Να βελτιώσουν την απόδοση της κάμερας και να γίνει όπως ήταν με την Anna, τον browser και τη διάρκεια της μπαταρίας, πάλι σε επίπεδα εποχής Anna. Αυτά τα λίγα. :D

 

Αλήθεια, η μπαταρία πόσο σου κρατάει τώρα; Εμένα μου βγάζει ένα τριημεράκι... not bad! Νομίζω ότι υπάρχει θέμα διαχείρισης ενέργειας στην Belle που πιθανόν να διορθωθεί σε κάποιο update.

 

Φυσικά και δεν θέλουμε να κλείσει η Nokia! Αλλά σε αυτό για την κάμερα συμφωνώ και επαυξάνω! Τον browser νομίζω ότι τον έχουμε σίγουρο!! :D

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, η μπαταρία πόσο σου κρατάει τώρα; Εμένα μου βγάζει ένα τριημεράκι... not bad! Νομίζω ότι υπάρχει θέμα διαχείρισης ενέργειας στην Belle που πιθανόν να διορθωθεί σε κάποιο update.

 

δεν εχω δει καμια σοβαρη διαφορα στην διαρκεια μπαταριας, 2 μερες και κατι ψιλα βγαζει με 1 τουλαχιστον ωρα βιντεο την μερα,καμια φορα μεσω hdmi, πολυ μουσικη και λιγο fb, κανα παιχνιδακι και μερικα τηλεφωνα-μηνυματα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, η μπαταρία πόσο σου κρατάει τώρα; Εμένα μου βγάζει ένα τριημεράκι... not bad! Νομίζω ότι υπάρχει θέμα διαχείρισης ενέργειας στην Belle που πιθανόν να διορθωθεί σε κάποιο update.

 

Φυσικά και δεν θέλουμε να κλείσει η Nokia! Αλλά σε αυτό για την κάμερα συμφωνώ και επαυξάνω! Τον browser νομίζω ότι τον έχουμε σίγουρο!! :D

 

3ήμερο;; :blink: Ούτε καν... :( 1,5 μέρα με το ζόρι..... Αν μπω και στο ίντερνετ, μέσω wifi, 1 με το ζόρι...... :cry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...