Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Νόμιζα οτι class 6 και πάνω παίρνουν μονο τα κινητά που βιντεοσκοπούν HD.

 

Όχι υποχρεωτικά. Δεν είναι μόνο η κάμερα, είναι πολλές οι λειτουργίες που υποχρεώνουν τη συσκευή να είναι σε συνεχή προσπέλαση στην κάρτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

Παρότι χρήστης εδώ και μήνες αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

1). Πως κάνω το handcent default ώστε να μην βγαίνει και η HTC εφαρμογή για μηνύματα;

2). Γιατί βλέπω μερικές μόνο από τις facebook επαφές μου στον κατάλογο και δεν βλέπω ποτέ τα updates κλπ όταν με καλεί κάποια από αυτές;

3). Τι μπορεί να φταίει και ενώ έχω κανονικά internet me 3G στο κινητό μου, δεν λειτουργούν οι εφαρμογές tweeter (Τweeter for HTC, Tweetcaster), παρά μόνο με wifi?

 

Όποιος έχει καμιά ιδέα ας τη ρίξει....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1). Πως κάνω το handcent default ώστε να μην βγαίνει και η HTC εφαρμογή για μηνύματα;

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του προγράμματος για μηνύματα της συσκευής σου και απενεργοποίησε την εμφάνιση ειδοποιήσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα κρασια και την εταιρια πηρα τηλ αφου εστειλα εμαιλ και τιποτα κοινος οπιος εχει windows xp 64bit ατυχησε!!!

 

Ελα τον βρήκα........ Τον είχα στο δίσκο μου.

Τον πέρασα τώρα στο φορμαρισμένο μου pc κ όλα είναι οκ......

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους:)

Έχω εδώ και και 1 ημέρα το κινητό και δεν μπορώ να βρω πουθενά εάν έχει μετρητές κλήσεων και δεδομένων στο Internet, προκειμένου να παρακολουθώ την χρήση του και ναμην ξεφεύγω από τον λογαριασμό μου.

Γνωρίζει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημέρα σε όλους:)

Έχω εδώ και και 1 ημέρα το κινητό και δεν μπορώ να βρω πουθενά εάν έχει μετρητές κλήσεων και δεδομένων στο Internet, προκειμένου να παρακολουθώ την χρήση του και ναμην ξεφεύγω από τον λογαριασμό μου.

Γνωρίζει κανείς κάτι?

Βάλε το Traffic Monitor. Θα το βρεις στο market.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2). Γιατί βλέπω μερικές μόνο από τις facebook επαφές μου στον κατάλογο και δεν βλέπω ποτέ τα updates κλπ όταν με καλεί κάποια από αυτές;

3). Τι μπορεί να φταίει και ενώ έχω κανονικά internet me 3G στο κινητό μου, δεν λειτουργούν οι εφαρμογές tweeter (Τweeter for HTC, Tweetcaster), παρά μόνο με wifi?

 

Όποιος έχει καμιά ιδέα ας τη ρίξει....

Ευχαριστώ

2) Έκανες κανονικά συγχρονισμό; Πήγαινε στις επαφές και πάτησε το πλήκτρο menu και μετά προβολή και βάλε τικ στο facebook. Έχεις φαντάζομαι ενεργοποιημένο-δηλωμένο και το λογαριασμό σου στο friendstream, ε;

3) Έχεις βάλει μήπως κανένα πρόγραμμα τύπου "firewall" στο κινητό σου; :confused:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Σκεφτομαι το απογευμα να αγορασω το εν λογο κινητο μιας και το nokia 5800 παρουσιασε προβλημα στν οθονη μετα απο 1μιση χρονο στην κατοχη μου. Βλεποντας τα

χαρακτηρηστικα του ειναι αρκετα καλα για τα λ7 του. Η χρηση που θα του κανω θα ειναι λιγο internet,gps πλοηγηση αντε και καμια εφαρμογη.Πιστευω να με καλυψει απλα δεν ειναι 100% σιγουρος για να το παρω.

 

Πειτε καμια γνωμη εσεις που το εχετε ή εχετε κατι παρομοιο να προτεινετε?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Εχει ενας φιλος το κινητο αυτο και θελει να κανει root εχει ομως την 2,2,1 και οπως διαβασα δεν γινεται... μηπως υπαρχει τροπος να κανει downgrade σε 2,1? Ευχαριστω προκαταβολικα!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα σε ολους! Εχει ενας φιλος το κινητο αυτο και θελει να κανει root εχει ομως την 2,2,1 και οπως διαβασα δεν γινεται... μηπως υπαρχει τροπος να κανει downgrade σε 2,1? Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788776

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα και εγω με το συμπαθητικό wildfire και όπως είναι φυσικό εχω τις πρωτες μου αποριες.

Καταρχήν αντιμετωπίζω πρόβλημα με την ετσι θελω σύνδεση του στο internet .

Ενώ εχω κλειστό το wi-fi αυτό συνδέεται και μου βγαζει τα mail .

Υπαρχει καποια ρύθμιση που να κλεινει την σύνδεση στο διαδίκτυο;

Και κατι ακομα…

Όπως και στο HD2 ετσι και το wildfire στο ξυπνητήρι του δεν δέχεται δικούς μου ήχους .

Μπορω να βαλω καποιο αλλο ξυπνητήρι ( όπως πχ το G-Alarm ) ;

Είναι η πρωτη μου φορα με android και δεν ξερω αν υπάρχει η ιδια δυνατότητα και ευκολίες στην εγκατάσταση ξενων εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι επιλογές σε εφαρμογές είναι μακράν περισσότερες και με μεγαλύτερη ποικιλία από ότι έχεις συνηθίσει στα windows mobile.

 

Αν έχεις το wifi κλειστό αποκλείεται να κατεβάζει κάτι από αυτό.

 

Στις Ρυθμίσεις/ Ασύρματα δίκτυα/ κάπου πιο χαμηλά πρέπει να γράφει Ρυθμίσεις κινητής, σιγουρέψου ότι είναι κλειστή εκεί η σύνδεση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμίσεις/ Ασύρματα δίκτυα/ κάπου πιο χαμηλά πρέπει να γράφει Ρυθμίσεις κινητής, σιγουρέψου ότι είναι κλειστή εκεί η σύνδεση.

Ειχες δικιο αυτο ηταν.

Εχεις να προτεινεις κατι σχετικα με ξυπνητήρι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες & όλους! :happy:

Καλησπερα παιδια. Σκεφτομαι το απογευμα να αγορασω το εν λογο κινητο μιας και το nokia 5800 παρουσιασε προβλημα στν οθονη μετα απο 1μιση χρονο στην κατοχη μου. Βλεποντας τα

χαρακτηρηστικα του ειναι αρκετα καλα για τα λ7 του. Η χρηση που θα του κανω θα ειναι λιγο internet,gps πλοηγηση αντε και καμια εφαρμογη.Πιστευω να με καλυψει απλα δεν ειναι 100% σιγουρος για να το παρω.

 

Πειτε καμια γνωμη εσεις που το εχετε ή εχετε κατι παρομοιο να προτεινετε?

 

Ευχαριστω

Mπορείς πρώτα να διαβάσεις επιγραμματικά το πρώτο ποστ για το τί κάνει και τι δεν κάνει το κινητό και στη συνέχεια εδώ είμαστε να απαντήσουμε σε οποιαδήποτε απορία σου :)

Γενικότερα αυτή η ερώτηση έχει γίνει πάρα πολλές φορές και έχει απαντηθεί ισάριθμες φορές. All in all, για τη χρήση που θες δε θα έχεις πρόβλημα! :happy:

Επίσης απαγορεύεται γραφή τύπου chat (πχ λ7), οπότε να έχεις το νου σου την αλλη φορά ;)

 

Καλησπερα σε ολους! Εχει ενας φιλος το κινητο αυτο και θελει να κανει root εχει ομως την 2,2,1 και οπως διαβασα δεν γινεται... μηπως υπαρχει τροπος να κανει downgrade σε 2,1? Ευχαριστω προκαταβολικα!

Ο τρόπος που ανέφερε ο Γιάννης (athanaso) λειτουργεί για την έκδοση 2.1. Για τη 2.2.1, όπως πολύ σωστά αναφέρεις, δεν υπάρχει τρόπος για root. Έχει βρεθεί τρόπος για downgrade (στο xda-developers που έδωσε κι ο Γιάννης το link), ΑΛΛΑ είναι μόνο για downgrade της rom και όχι του hboot, οπότε το μόνο που θα μπορέσεις να κάνεις είναι να βάλεις την παλιά rom, ΧΩΡΙΣ τη δυνατότητα για root. Οπότε το μόνο που μπορεί να κάνει ο φίλος σου, είναι υπομονή! :)

 

Βρέθηκα και εγω με το συμπαθητικό wildfire και όπως είναι φυσικό εχω τις πρωτες μου αποριες.

Καταρχήν αντιμετωπίζω πρόβλημα με την ετσι θελω σύνδεση του στο internet .

Ενώ εχω κλειστό το wi-fi αυτό συνδέεται και μου βγαζει τα mail .

Υπαρχει καποια ρύθμιση που να κλεινει την σύνδεση στο διαδίκτυο;

Και κατι ακομα…

Όπως και στο HD2 ετσι και το wildfire στο ξυπνητήρι του δεν δέχεται δικούς μου ήχους .

Μπορω να βαλω καποιο αλλο ξυπνητήρι ( όπως πχ το G-Alarm ) ;

Είναι η πρωτη μου φορα με android και δεν ξερω αν υπάρχει η ιδια δυνατότητα και ευκολίες στην εγκατάσταση ξενων εφαρμογών.

Όλα όσα αναφέρεις υπάρχουν στο πρώτο post αυτού του θέματος! :happy:

Διάβασέ το και θα λυθούν όλες οι απορίες σου! Υπάρχει και τρόπος να βάλεις δικό σου ήχο στο ξυπνητήρι (κοίταξε στο πρώτο post εκεί που λέει πως μπορώ να βάλω έναν ήχο σαν ήχο κλήσης). Αν χρειάζεσαι κάτι παραπάνω, εδώ είμαστε :happy:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια η μπαταρια του κιν μ δεν τα πηγαινει καθολου καλα. ενω παντα το φορτιζω κλειστω και συνηθως κρατουσε 4-5 μερες δεν το χρησιμοποιω πολυ τις τελευταιες μερες η μπαταρια του δεν παει καλα.ενω το κιν ειναι σε αδρανεια ολη μερα πχ απο το 80% μετα απο 5 ωρες χωρις να το κανω κατι πεφτει στο 30%. βλεπω και την χρηση της μπαταριας και δεν μ δειχνει κατι. 47%καταλανωνει στην αναμονη κυψελης και 47%τηλεφωνο σε αδρανεια. τι στο καλο εχει παθει η μπαταρια στα καλα καθουμενα?????????
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέω το τηλέφωνο με τον υπολογιστή το βλέπει σαν εξωτερικό δίσκο αλλά δεν το ανοίγει.

Πρόσφατα έκανα αναβάθμιση σε adroid 2.2.1 αλλά αυτό άρχισε να το κάνει ξαφνικά, όχι από την αρχή της αναβάθμισης.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Edited by panor31
Link to comment
Share on other sites

μετά απο πολύ διάβασμα εδω μέσα, είμαι αναμεσα στο να πάρω το wildfire ή το galaxy 3 όσοι έχετε το wildfire είστε ευχαριστιμενοι απο την απόδοση του? ή να παω στο galaxy που εχει και πιο καλο επεξεργαστη και πιο φτηνη τιμη?
Link to comment
Share on other sites

μετά απο πολύ διάβασμα εδω μέσα, είμαι αναμεσα στο να πάρω το wildfire ή το galaxy 3 όσοι έχετε το wildfire είστε ευχαριστιμενοι απο την απόδοση του? ή να παω στο galaxy που εχει και πιο καλο επεξεργαστη και πιο φτηνη τιμη?

Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα, και θα το κάνω, το Wildfire S.

 

Θα κυκλοφορήσει σε περίπου 1,5 μήνα στα €300 περίπου!!

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

μετά απο πολύ διάβασμα εδω μέσα, είμαι αναμεσα στο να πάρω το wildfire ή το galaxy 3 όσοι έχετε το wildfire είστε ευχαριστιμενοι απο την απόδοση του? ή να παω στο galaxy που εχει και πιο καλο επεξεργαστη και πιο φτηνη τιμη?

 

Εγω έχω το wildfire και η κοπέλα μου το Galaxy.

KAMIA ΣΧΕΣΗ.

 

Wildfire δαγκωτό.........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια η μπαταρια του κιν μ δεν τα πηγαινει καθολου καλα. ενω παντα το φορτιζω κλειστω και συνηθως κρατουσε 4-5 μερες δεν το χρησιμοποιω πολυ τις τελευταιες μερες η μπαταρια του δεν παει καλα.ενω το κιν ειναι σε αδρανεια ολη μερα πχ απο το 80% μετα απο 5 ωρες χωρις να το κανω κατι πεφτει στο 30%. βλεπω και την χρηση της μπαταριας και δεν μ δειχνει κατι. 47%καταλανωνει στην αναμονη κυψελης και 47%τηλεφωνο σε αδρανεια. τι στο καλο εχει παθει η μπαταρια στα καλα καθουμενα?????????

Για αρχή κάνε κανένα restart και μετά αναρωτήσου εαν πέρασες κάποιο widget που ανανεώνεται συνεχώς πχ για τη χρήση του επεξεργαστή...

μετά απο πολύ διάβασμα εδω μέσα, είμαι αναμεσα στο να πάρω το wildfire ή το galaxy 3 όσοι έχετε το wildfire είστε ευχαριστιμενοι απο την απόδοση του? ή να παω στο galaxy που εχει και πιο καλο επεξεργαστη και πιο φτηνη τιμη?
Κατ'αρχάς καλώς ήρθες στο forum! :)

Αυτή η ερώτηση έχει γίνει άπειρες φορές και διαβάζοντας το θέμα καλά, θα το είχες καταλάβει... Λίγα post πιο πάνω πχ υπάρχει η ίδια ερώτηση. Κάνε μια γρήγορη ανάγνωση στο πρώτο post και θα καταλάβεις τι κάνει και τι δεν κάνει το κινητό. Μετά αν είσαι ακόμα ανάμεσα στα 2, το σωστό μέρος για να απευθυνθείς είναι αυτό!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ελα τον βρήκα........ Τον είχα στο δίσκο μου.

Τον πέρασα τώρα στο φορμαρισμένο μου pc κ όλα είναι οκ......

Συγνωμη τι βρηκες και δεν το βρήκα εγω μπορείς να με βοηθήσεις σχετικα με τα windows 64bit xp και με το adb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

Εχω το htc wildfire εδω και 6 μηνες. Σημερα δυστηχως ειχε μια πτωση .. η πρωτη του σοβαρη.

Το εχω σε μια gel θυκη και νομιζα πως ηταν αρκετα ασφαλη εκει μεσα...

Ελα ομως που οταν επεσε δεν ειχε κατι εξωτερικα... παω να παρω τηλ και βλεπω ενα σαν κυμα να το πω σαν την Αυστραλια...και τετοιο... πανω στην οθονη .

Κατεβασα το dead pixel απο το market και οντως σε ολα τα χρωμματα το ''κυμα'' παραμενει...

 

Τι μπορω να κανω? Υπαρχει περιπτωση να διορθωθει..?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...