Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την βοήθεια σας παρακαλώ κύριοι.....Έχω κάνει s-off απο το htcdev επιτυχώς.Να σημειώσω οτι έχω την 2.2.1 και θα ήθελα απλώς να έχω δικαιώματα power user με την official ROM.Αφού πέρασα στην κάρτα μνήμης (την οποία διαμόρφωσα σε FAT32) το σχετικό .zip αρχείο, όταν πάω να κάνω recovery απο το hboot μου βγάζει ένα κινητό με ένα κόκκινο τρίγωνο.Έχω πήξει.Είναι καλό αυτό?Τι κάνω λάθος??:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους. εχω δυο ερωτισουλες να κανω...

1. εχω περασει την update-cm-7.1.0.1-buzz-signed.zip. ενω ποιο μπροστα ειχα πλοιγο το sygic και δουλευε μια χαρα τωρα που το κατεβαζω απο το μαρκετ και το κανω εγκαταστασει δεν μπορει να μου το τρεξει. και μου βγαζει το εξησ μηνυμα: (ολοκληρωση ενεργειας με τη χρηση. δεν υπαρχουν εφαρμογες οι οποιεςμπορουν να εκτελεσουν αυτην την ενεργεια. χρηση απο προεπιλογη γιαυτην την ενεγρεια. (και εχει ενα κουτακι που αν το τσεκαρεισ λεει) εκκαθαριση προεπιλεγμενων σε ρυθμισεισ αρχικησ σελιδασ - εφαρμογεσ - διαχειριση εφαρμογων) γιατι? γνωριζει κανεις κατι?

2. θελω να ρωτισω αν το κινητο αυτο (htc wildfire) μπορει να παρει καρτα μνημης 16bg. ενδιαφερομαι και θελω να βαλω μια για το κινητο μου

1. Δυστυχώς δε γνωρίζω να σου απαντήσω επ'αυτού! Μήπως δεν παίζει απλά σε gingerbread; Αν και δε νομίζω...

2. Μπορείς άφοβα να βάλεις 16άρα κάρτα! Είχα κι εγώ για ένα φεγγάρι και δεν είχα πρόβλημα ;)

 

Την βοήθεια σας παρακαλώ κύριοι.....Έχω κάνει s-off απο το htcdev επιτυχώς.Να σημειώσω οτι έχω την 2.2.1 και θα ήθελα απλώς να έχω δικαιώματα power user με την official ROM.Αφού πέρασα στην κάρτα μνήμης (την οποία διαμόρφωσα σε FAT32) το σχετικό .zip αρχείο, όταν πάω να κάνω recovery απο το hboot μου βγάζει ένα κινητό με ένα κόκκινο τρίγωνο.Έχω πήξει.Είναι καλό αυτό?Τι κάνω λάθος??:wacko::wacko:

Ποιό zip αρχείο θες να περάσεις;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ποιό zip αρχείο θες να περάσεις;

 

Αυτό Βασίλη ''su-2.3.6.1-ef-signed'' που είναι γι'αυτούς που θέλουν να διατηρήσουν την official ROM έτσι δεν είναι??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θέλω να ξαναπεράσω το radio γιατί δεν μου δουλεύει το GPS,οποτε ξεκινάω το κινητό με power up και volume down,διαλέγω recovery install zip from sdcard etc etc και μου βγάζει το μήνυμα cant open /sdcard/radio_13.....zip (bad) Installation aborted.Τι κάνω λάθος μπορείτε να με βοηθήσετε?

EDIT:Το παραπάνω πρόβλημα λύθηκε αφού ξανακατέβασα το αρχείο παραπάνω από δυο φορες,αλλα τωρα μου βγαζει αυτο:

 

"amend script(update-script) is no longer supported

amend scripting was depreceated by google and android 1.5

it was neccacery to remove it when upgrading to clockwork mod 3.0 gingerbread based recovery.

please switch to Edify scripting (updater-script and update-binary) to create working update zip packages.

installation aborted."

 

καμια ιδέα?

 

 

 

1. εχω περασει την update-cm-7.1.0.1-buzz-signed.zip. ενω ποιο μπροστα ειχα πλοιγο το sygic και δουλευε μια χαρα τωρα που το κατεβαζω απο το μαρκετ και το κανω εγκαταστασει δεν μπορει να μου το τρεξει. και μου βγαζει το εξησ μηνυμα: (ολοκληρωση ενεργειας με τη χρηση. δεν υπαρχουν εφαρμογες οι οποιεςμπορουν να εκτελεσουν αυτην την ενεργεια. χρηση απο προεπιλογη γιαυτην την ενεγρεια. (και εχει ενα κουτακι που αν το τσεκαρεισ λεει) εκκαθαριση προεπιλεγμενων σε ρυθμισεισ αρχικησ σελιδασ - εφαρμογεσ - διαχειριση εφαρμογων) γιατι? γνωριζει κανεις κατι?

 

Είσαι σίγουρος ότι με τα το flash τις rom το gps δουλεύει?βάλε κάποιο πρόγραμμα για gps και δες αν κλειδώνει δορυφόρους,εγώ αυτό το πρόβλημα έχω και δεν τρέχει ούτε sygic ούτε navigon

Edited by zirico3
:)
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το mobile interent της Vodafone. Καποιες φορες μου βγαινει το σημα G και καποιες φορες το H. Το G ειναι το GPRS και το H ειναι το HSDPA? Θα επρεπε να εμφανιζει και εικονιδο 3G?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θέλω να ξαναπεράσω το radio γιατί δεν μου δουλεύει το GPS,οποτε ξεκινάω το κινητό με power up και volume down,διαλέγω recovery install zip from sdcard etc etc και μου βγάζει το μήνυμα cant open /sdcard/radio_13.....zip (bad) Installation aborted.Τι κάνω λάθος μπορείτε να με βοηθήσετε?

EDIT:Το παραπάνω πρόβλημα λύθηκε αφού ξανακατέβασα το αρχείο παραπάνω από δυο φορες,αλλα τωρα μου βγαζει αυτο:

 

"amend script(update-script) is no longer supported

amend scripting was depreceated by google and android 1.5

it was neccacery to remove it when upgrading to clockwork mod 3.0 gingerbread based recovery.

please switch to Edify scripting (updater-script and update-binary) to create working update zip packages.

installation aborted."

 

καμια ιδέα?

 

 

 

 

 

Είσαι σίγουρος ότι με τα το flash τις rom το gps δουλεύει?βάλε κάποιο πρόγραμμα για gps και δες αν κλειδώνει δορυφόρους,εγώ αυτό το πρόβλημα έχω και δεν τρέχει ούτε sygic ούτε navigon

 

 

 

 

εχω δοκιμασει τους χαρτες του google κ μου δουλευε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό Βασίλη ''su-2.3.6.1-ef-signed'' που είναι γι'αυτούς που θέλουν να διατηρήσουν την official ROM έτσι δεν είναι??

Νομίζω ότι δεν μπορείς να το φλασάρεις, μιας και με το ξεκλείδωμα της htc δεν έχεις custom recovery. Υπάρχει μήπως δυνατότητα να εγκαταστήσεις το superuser σαν εφαρμογή; Αλλιώς ίσως πρέπει να κοιτάξεις στο xda. Δυστυχώς δεν έχω ψαχτεί ιδιαίτερα για το τι γινεται με το "επίσημο" ξεκλείδωμα της htc και δε γνωρίζω τι και πως. Ίσως μια βόλτα από xda να λύσει τις απορίες σου ;)

 

Καλησπέρα,θέλω να ξαναπεράσω το radio γιατί δεν μου δουλεύει το GPS,οποτε ξεκινάω το κινητό με power up και volume down,διαλέγω recovery install zip from sdcard etc etc και μου βγάζει το μήνυμα cant open /sdcard/radio_13.....zip (bad) Installation aborted.Τι κάνω λάθος μπορείτε να με βοηθήσετε?

EDIT:Το παραπάνω πρόβλημα λύθηκε αφού ξανακατέβασα το αρχείο παραπάνω από δυο φορες,αλλα τωρα μου βγαζει αυτο:

 

"amend script(update-script) is no longer supported

amend scripting was depreceated by google and android 1.5

it was neccacery to remove it when upgrading to clockwork mod 3.0 gingerbread based recovery.

please switch to Edify scripting (updater-script and update-binary) to create working update zip packages.

installation aborted."

 

καμια ιδέα?

Το αρχικό πρόβλημα (που το έλυσες) οφειλόταν ξεκάθαρα σε corrupted download! Το δεύτερο οφείλεται στο ότι δεν μπορείς να εγκαταστήσεις το radio με αυτό τον τρόπο, αν δεν έχει παλιά έκδοση της recovery (v. 2.x). Συνεπώς πρέπει να ακολουθήσεις τη διαδικασία με το pc49img αρχείο (υπάρχει και στο πρώτο post) ;)

 

Εχω βαλει το mobile interent της Vodafone. Καποιες φορες μου βγαινει το σημα G και καποιες φορες το H. Το G ειναι το GPRS και το H ειναι το HSDPA? Θα επρεπε να εμφανιζει και εικονιδο 3G?

To H είναι ταχύτερο του 3g ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

μετα απο hard reset δεν μπορω να ορισω mp3 ως ηχο κλησης.

στις ρυθμισεις->επιλογη ηχου κλησης (δεν μου πεταει το εικονιδιο επιλογης προορισμου ηχου,απο τους default του κινητου ή απο την sd).

επισης,μεσα απο τις μουσικες μου στην sd οταν πατουσα σε ενα αρχειο ηχου και μου εβγαζε τις επιλογες,περιλαμβανε και το "ορισμος ως ηχος κλησης" κατι που τωρα δεν υπαρχει...

καμμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν μπορείς να το φλασάρεις, μιας και με το ξεκλείδωμα της htc δεν έχεις custom recovery. Υπάρχει μήπως δυνατότητα να εγκαταστήσεις το superuser σαν εφαρμογή;

 

Βασίλη σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου εγκατέστησα την εφαρμογή superuser όλα καλά μου βγάζει ένα περιβάλλον σαν αυτό της ''μαμίσιας'' διαχείρισης εφαρμογών αλλά άδειο.Εγκατέστησα και την εφαρμογή root checker αλλά δυστυχώς δεν είμαι rooted:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους.

μια ερωτηση το facebook αν και εκανα τελευταια update αργη παρα πολυ υπαρχη καποια ρυθμηση να παει πιο γρηγορα η ετσι ειναι στο HTC Wildfire ?

Link to comment
Share on other sites

Το αρχικό πρόβλημα (που το έλυσες) οφειλόταν ξεκάθαρα σε corrupted download! Το δεύτερο οφείλεται στο ότι δεν μπορείς να εγκαταστήσεις το radio με αυτό τον τρόπο, αν δεν έχει παλιά έκδοση της recovery (v. 2.x). Συνεπώς πρέπει να ακολουθήσεις τη διαδικασία με το pc49img αρχείο (υπάρχει και στο πρώτο post) ;)

 

Ok θα το δοκιμάσω (αν κατάλαβα καλά η goldcard δεν χρειάζεται έτσι;)

A και μόλις τώρα κατάλαβα ότι έχω βάλει μια έκδοση nightly,έκανα λάθος στο xda όπου την κατέβασα,τι διαφορα έχει με την κανονική;

 

χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους.

μια ερωτηση το facebook αν και εκανα τελευταια update αργη παρα πολυ υπαρχη καποια ρυθμηση να παει πιο γρηγορα η ετσι ειναι στο HTC Wildfire ?

 

Και εμενα είναι πολύ αργό όπως και άλλες εφαρμογές πιστεύω ότι φταίει ο μικρός επεξεργαστής και η μικρή μνήμη του κινητού!

:)
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους.

μια ερωτηση το facebook αν και εκανα τελευταια update αργη παρα πολυ υπαρχη καποια ρυθμηση να παει πιο γρηγορα η ετσι ειναι στο HTC Wildfire ?

 

Φαντάσου ότι εδώ αργεί και σε εμενα στο desire S...όπως επισης τα κανει τα κολληματακια του και στο tab μου...

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

μετα απο hard reset δεν μπορω να ορισω mp3 ως ηχο κλησης.

στις ρυθμισεις->επιλογη ηχου κλησης (δεν μου πεταει το εικονιδιο επιλογης προορισμου ηχου,απο τους default του κινητου ή απο την sd).

επισης,μεσα απο τις μουσικες μου στην sd οταν πατουσα σε ενα αρχειο ηχου και μου εβγαζε τις επιλογες,περιλαμβανε και το "ορισμος ως ηχος κλησης" κατι που τωρα δεν υπαρχει...

καμμια ιδεα???

Είσαι με τη stock rom? Κοίταξε λίγο στο πρώτο ποστ όπου έχει οδηγίες για το πως μπορείς να ορίσεις δικό σου ήχο κλήσης, κι αν δε γίνει κάτι το ξαναβλέπουμε ;)

 

Βασίλη σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου εγκατέστησα την εφαρμογή superuser όλα καλά μου βγάζει ένα περιβάλλον σαν αυτό της ''μαμίσιας'' διαχείρισης εφαρμογών αλλά άδειο.Εγκατέστησα και την εφαρμογή root checker αλλά δυστυχώς δεν είμαι rooted:(:(:(

Δυστυχώς Στράτο δε γνωρίζω τι γίνεται με τη διαδικασία για rooting μετά το "επίσημο" unlock της htc. Στο wildfire s είδα ότι έχει μια μικρή διαδικασία. Στο xda κοίταξες;

 

χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους.

μια ερωτηση το facebook αν και εκανα τελευταια update αργη παρα πολυ υπαρχη καποια ρυθμηση να παει πιο γρηγορα η ετσι ειναι στο HTC Wildfire ?

Το facebook όπως είπε κι ο φίλος παραπάνω, έχει τα κολληματάκια του σαν εφαρμογή και δε φταίει το κινητό ιδιαίτερα γι'αυτό! Σαφώς και σε κάποιο άλλο κινητό θα πήγαινε καλύτερα, αλλά θα ήταν πάλι μακριά απ'το να χαρακτηριστεί γρήγορο ;)

 

Ok θα το δοκιμάσω (αν κατάλαβα καλά η goldcard δεν χρειάζεται έτσι;)

A και μόλις τώρα κατάλαβα ότι έχω βάλει μια έκδοση nightly,έκανα λάθος στο xda όπου την κατέβασα,τι διαφορα έχει με την κανονική;

Οι πιο πρόσφατες είναι οι nightly. Οι nightlies ουσιαστικά έχουν ό,τι καινούριο υπάρχει (βελτιώσεις, νέα features) αλλά μπορεί να έχουν και κάποιο bug. Η stable είναι ουσιαστικά μια nightly (αρκετά παλιότερη μιας κι έχει καιρό να βγεί καινούρια stable) η οποία είναι αποδεδειγμένα σταθερή. Και η goldcard δε χρειάζεται ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει τους χαρτες του google κ μου δουλευε κανονικα

 

γνωριζει κανεισ αλλος καμοια λυσει?

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεισ αλλος καμοια λυσει?

 

υπαρχει δηλαδη περίπτωση να βγει καινουργιο update τις cyanogen για μας ;2.3.9 η κατι σε 4 ;

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δηλαδη περίπτωση να βγει καινουργιο update τις cyanogen για μας ;2.3.9 η κατι σε 4 ;

 

Φυσικά!

...αν αλλάξεις συσκευή ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δηλαδη περίπτωση να βγει καινουργιο update τις cyanogen για μας ;2.3.9 η κατι σε 4 ;

Για την 4 ακόμα ελπίζουμε, αν και δύσκολα τελικά θα βρει το δρόμο της για το κινητό μας! Αλλά καινούρια έκδοση της rom θα βγει σίγουρα (cm 7.2) κι ελπίζω και αρκετά σύντομα, μιας και την περιμένω για να στήσω το κινητό μου ξανά :p

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει την update-cm-7.1.0.1-buzz-signed.zip. ενω ποιο μπροστα ειχα πλοιγο το sygic και δουλευε μια χαρα τωρα που το κατεβαζω απο το μαρκετ και το κανω εγκαταστασει δεν μπορει να μου το τρεξει. και μου βγαζει το εξησ μηνυμα: (ολοκληρωση ενεργειας με τη χρηση. δεν υπαρχουν εφαρμογες οι οποιεςμπορουν να εκτελεσουν αυτην την ενεργεια. χρηση απο προεπιλογη γιαυτην την ενεγρεια. (και εχει ενα κουτακι που αν το τσεκαρεισ λεει) εκκαθαριση προεπιλεγμενων σε ρυθμισεισ αρχικησ σελιδασ - εφαρμογεσ - διαχειριση εφαρμογων) γιατι? γνωριζει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει την update-cm-7.1.0.1-buzz-signed.zip. ενω ποιο μπροστα ειχα πλοιγο το sygic και δουλευε μια χαρα τωρα που το κατεβαζω απο το μαρκετ και το κανω εγκαταστασει δεν μπορει να μου το τρεξει. και μου βγαζει το εξησ μηνυμα: (ολοκληρωση ενεργειας με τη χρηση. δεν υπαρχουν εφαρμογες οι οποιεςμπορουν να εκτελεσουν αυτην την ενεργεια. χρηση απο προεπιλογη γιαυτην την ενεγρεια. (και εχει ενα κουτακι που αν το τσεκαρεισ λεει) εκκαθαριση προεπιλεγμενων σε ρυθμισεισ αρχικησ σελιδασ - εφαρμογεσ - διαχειριση εφαρμογων) γιατι? γνωριζει κανεις κατι?

 

Ούτε εμενα τρέχει το sygic στην CM 7 ίσως να μην είναι συμβατό με αυτή την έκδοση,αν κάποιος το εχει τρέξει στην CM 7 ας μας το πει.

:)
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το mobile interent της Vodafone. Καποιες φορες μου βγαινει το σημα G και καποιες φορες το H. Το G ειναι το GPRS και το H ειναι το HSDPA? Θα επρεπε να εμφανιζει και εικονιδο 3G?

 

οχι μη σε ανησυχει ετσι ειναι...οταν δεν εχει 3g σημα εμφανιζει μονο g αλλιως ειτε 3g ειτε H.

Link to comment
Share on other sites

κιαλλο προβλημα που μου εμφανισε η update-cm-7.1.0.1-buzz-signed.zip. δεν μπορω να βαλω ηχο κλεισεις σε διαφορες επαφες. υπαρχει καμοια λυση πανω σε αυτο το θεμα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω βαλει την cyanogen 7.01 και μου εξαφανιζετε συνεχεια το market.κανω εγκατασταση και μετα εξαφανιζετε.

ολα οκ,εκανα απεγκατασταση και εγκατασταση παλι το μαρκετ και ολα κομπλε.

Edited by adok13
adok13
Link to comment
Share on other sites

κιαλλο προβλημα που μου εμφανισε η update-cm-7.1.0.1-buzz-signed.zip. δεν μπορω να βαλω ηχο κλεισεις σε διαφορες επαφες. υπαρχει καμοια λυση πανω σε αυτο το θεμα?

 

κανεις ρε παιδια? μονο σε μενα εχει τυχει αυτο το πραγμα?:!:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ, οπότε και δεν ξέρω. Πως ακριβώς δοκίμασες να το κάνεις και δεν έγινε; Με κάποια εφαρμογή δοκίμασες;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Παιδια!

μετα απο ενα χρονο htc wildfire εκανα χτες βραδυ s-off, root, περασα το canyogen 7.1.0, δεν εμεινα ικανοποιημενος και το γυρισα παλι στην official rom, και ολα αυτα χαρην εσας και τους τελειους οδηγους στο φορουμ σας!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Ερωτηση τωρα: ψαχνω να βρω rom που να εχει το UI του htc και του sense..πως ειναι δηλαδη το htc wildfire s ..ετσι να το κανω...υπαρχει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...