Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς Villis αφού φλασαρα ξανά κατέβασα το titanium και το busybox, έκανα batch επαναφορά και εκεί που πρέπει να τικαρεισ τις εφαρμογές για επαναφορά εμένα δεν είχε καμιά.... 0 εφαρμογές, έκανα εκτέλεση batch και έγραψε με επιτυχία αλλά δεν είχε να τικαρω καμιά εφαρμογή... άρα υποθέτω ότι κάτι δεν έκανα καλά στην αρχή.... δεν είχα και πολλές εφαρμογές από πριν άρα οκ....

 

Τούς χάρτες τούς πέρασα με επιτυχία και δουλεύουν μια χαρά.... με το 5.3.1 απκ....και το car home δουλεύει τώρα....

 

ευχαριστώ για την βοήθεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιά εφαρμογή είναι για το χαμένο σήμα?

Αυτή εδώ ήταν!

 

Προς Villis αφού φλασαρα ξανά κατέβασα το titanium και το busybox, έκανα batch επαναφορά και εκεί που πρέπει να τικαρεισ τις εφαρμογές για επαναφορά εμένα δεν είχε καμιά.... 0 εφαρμογές, έκανα εκτέλεση batch και έγραψε με επιτυχία αλλά δεν είχε να τικαρω καμιά εφαρμογή... άρα υποθέτω ότι κάτι δεν έκανα καλά στην αρχή.... δεν είχα και πολλές εφαρμογές από πριν άρα οκ....

 

Τούς χάρτες τούς πέρασα με επιτυχία και δουλεύουν μια χαρά.... με το 5.3.1 απκ....και το car home δουλεύει τώρα....

 

ευχαριστώ για την βοήθεια!!!!

Να'σαι καλά :) Για το titanium, η σίγουρη λύση για να δεις είναι να πας στην κάρτα μνήμης και να δεις αν υπάρχει φάκελος titaniumbackup και αν έχει μέσα αρχεία... Αλλιώς μάλλον έγινε κάτι λάθος ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τι λετε για της θηκες σιλικονης και τις μεβρανες ειχατε αναφερει οτι επρεπε να κανουμε μια τρυπα ,εγω βρηκα αυτη στο ebay που πρεπει να κανω την σχισμη White Silicone Gel Case+Screen Guard for HTC Wildfire

:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τι λετε για της θηκες σιλικονης και τις μεβρανες ειχατε αναφερει οτι επρεπε να κανουμε μια τρυπα ,εγω βρηκα αυτη στο ebay που πρεπει να κανω την σχισμη White Silicone Gel Case+Screen Guard for HTC Wildfire

:p

 

φιλε μην παρεις αυτη που ειναι απο σιληκονη δεν λεει μια.παρε αυτη http://cgi.ebay.co.uk/BLACK-HARD-ARMOUR-HYBRID-CASE-HTC-WILDFIRE-FILM-/260767384322?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item3cb6f28302

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε μην παρεις αυτη που ειναι απο σιληκονη δεν λεει μια.παρε αυτη http://cgi.ebay.co.uk/BLACK-HARD-ARMOUR-HYBRID-CASE-HTC-WILDFIRE-FILM-/260767384322?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item3cb6f28302

 

Δεν θα έλεγα ότι είναι και ότι πιο όμορφο από θέμα εμφάνισης πάντως η συγκεκριμένη θήκη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα ότι είναι και ότι πιο όμορφο από θέμα εμφάνισης πάντως η συγκεκριμένη θήκη.

 

επειδη εχω την σιληκονατη δεν λεει γιατι μπορει στην αρχη να εφαρμοζει καλα στο κινητο μετα ομως ανοιγει κ δεν καθεται καλα.τεσπα αν ειναι παρε μια τετοια κ μια απτην αλλη κ βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω θα ηθελα να προσθεσω κατι στην πρωτη σελιδα που βρηκα .σε περιπτωση που θελουμε να ακουγονται δικα μας .mp3 για ηχους κλησης η μηνυματος η email το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να φτιαξουμε αντιστιχους φακελους για τους ηχους πχ για sms/mms -> notifications , για ηχους κλησης ringtones και δουλευει κανονικα γιατι εβαλα δικο Mp3 οταν ερχετε μην πληροφοριες εδω:Personalizing your Android Phone with Custom System Sounds

 

κοιτα για την θηκη ειμαι πιο σιγουρος εχω usb σιλικονης και δεν εχει ανοιξει και και το κανω με ολη την σημασια της λεξεως μπαλα .χρειαζετε να κανω τρυπα για το sence?:D

 

τωρα το ειδα στην πρωτη σελιδα αρε villi

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τι λετε για της θηκες σιλικονης και τις μεβρανες ειχατε αναφερει οτι επρεπε να κανουμε μια τρυπα ,εγω βρηκα αυτη στο ebay που πρεπει να κανω την σχισμη White Silicone Gel Case+Screen Guard for HTC Wildfire

:p

Η τρύπα (αν δεν υπάρχει) θα πρέπει να είναι δεξιά του λογοτύπου Htc που βρίσκεται κοντά στο ακουστικό. Αν το δεις λίγο πλάγια στο φως, υπάρχει κάτι σαν ένα μπλέ led εκεί πέρα και αυτό είναι ο proximity sensor!

 

ευχαριστω θα ηθελα να προσθεσω κατι στην πρωτη σελιδα που βρηκα .σε περιπτωση που θελουμε να ακουγονται δικα μας .mp3 για ηχους κλησης η μηνυματος η email το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να φτιαξουμε αντιστιχους φακελους για τους ηχους πχ για sms/mms -> notifications , για ηχους κλησης ringtones και δουλευει κανονικα γιατι εβαλα δικο Mp3 οταν ερχετε μην πληροφοριες εδω:Personalizing your Android Phone with Custom System Sounds

 

κοιτα για την θηκη ειμαι πιο σιγουρος εχω usb σιλικονης και δεν εχει ανοιξει και και το κανω με ολη την σημασια της λεξεως μπαλα .χρειαζετε να κανω τρυπα για το sence?:D

 

τωρα το ειδα στην πρωτη σελιδα αρε villi

Σε πρόλαβα :lol:

Βασικά είναι εκεί από την αρχή-δεν το πρόσθεσα μετά :p

Κι επίσης κι εμένα η θήκη σιλικόνης δεν έχει ανοίξει καθόλου και πολλές φορές "παίζω" επικίνδυνα μαζί της...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρειάστηκα τη θήκη να τρυπήσω κι όχι τη ζελατίνα... Η θήκη ήταν αδιαφανής, ενώ η ζελατίνα ήταν Ok
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρειάστηκα τη θήκη να τρυπήσω κι όχι τη ζελατίνα... Η θήκη ήταν αδιαφανής, ενώ η ζελατίνα ήταν Ok

 

ειδες την θηκη δεν το καλυπτει το led ετσι φαινετε ,εσυ ποια θηκη εχεις? λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η θήκη δε καλύπτει το led αλλα μόνο η ζελατίνα. Αλλα το πρόβλημα υφίσταται.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή δεν μπορώ να βρώ κάποια σχετική πληροφορία και δεν υπάρχει και πολύς χρόνος για ψάξιμο, μπορεί το wildfire να χρησιμοποιηθεί σαν Wi-fi hot spot?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή δεν μπορώ να βρώ κάποια σχετική πληροφορία και δεν υπάρχει και πολύς χρόνος για ψάξιμο, μπορεί το wildfire να χρησιμοποιηθεί σαν Wi-fi hot spot?

Ευχαριστώ!

 

ναι ,αν εχεις τοποθετησει τον android 2.2 officiall and custom

Link to comment
Share on other sites

ναι ,αν εχεις τοποθετησει τον android 2.2 officiall and custom

 

Μήπως μπορείς να δώσεις καμία παραπάνω πληροφορία? Εχει 2.2.1 official.

Δεν βρήκα κάτι στο manual.

Link to comment
Share on other sites

ειδες την θηκη δεν το καλυπτει το led ετσι φαινετε ,εσυ ποια θηκη εχεις? λινκ?

Εμενα η θήκη δε καλύπτει το led αλλα μόνο η ζελατίνα. Αλλα το πρόβλημα υφίσταται.

Το πρόβλημα δεν είναι αριστερά (που είναι στο led), αλλά δεξιά που είναι ο proximity sensor... Δεν έχω link για τη θήκη. Μια απ'το πλαίσιο ήταν...

Αλλά η τρύπα έγινε αριστερά!

 

Μήπως μπορείς να δώσεις καμία παραπάνω πληροφορία? Εχει 2.2.1 official.

Δεν βρήκα κάτι στο manual.

Δεν έχω sense rom (σαν την official) αλλά αν πας ρυθμίσεις->ασύρματα δίκτυα δεν έχει επιλογή για το wifi hotspot; Δε λέει πουθενά πχ φορητό σημείο πρόσβασης ή κάτι τέτοιο;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή την θήκη

http://viewitem.eim.ebay.gr/SMOKE-BLACK-SOFT-RUBBER-GEL-CASE-COVER-FOR-HTC-WILDFIRE/400209516254/item

.....είναι αρκετά καλή αν εξερέσεις λίγο που είναι σκληρό το πανω κουμπί για το power.

Link to comment
Share on other sites

έχω sense rom (σαν την official) αλλά αν πας ρυθμίσεις->ασύρματα δίκτυα δεν έχει επιλογή για το wifi hotspot; Δε λέει πουθενά πχ φορητό σημείο πρόσβασης ή κάτι τέτοιο;

me neither αλλά αν θυμάμαι καλά, ναι και εκεί έχει επιλογή αλλά και στο μενού κάτω κάτω, έχει και εικονίδιο σαν wifi.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μου παρουσιάσε ένε πρόβλημα το κινητό τισ τελευταίες 2 εβδομάδες το έχω βρει το κινητό να ζητάει κωδικό για την κάρτα σαν να χάνει την sim μόλις δώσω το pin όλα οκ. τη μπορεί να φταίει το κινητό ή η sim(vodafone 5 μήνες την έχω)?
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα καλύτερα να ρωτήσεις εδώ, που είναι και το αρμόδιο θέμα για τις εφαρμογές. Ωστόσο, καλά λόγια άκουγα για το Κ9 mail ;) Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου εξηγησει καποιος τι συμβαινει?

Εχω αποεπιλεξει ολες τις ειδοποιησεις απο την εφαρμογη Facebook εδω και 2 ημερες και βλεπω στην εφαρμογη 3GWatchdog στην ημερησια καταναλωση δεδομενων οτι η συγκεκριμενη εφαρμογη (facebook) μου καταναλωνει στο background 1,5-2 MB ημερησιως. Υπ'οψιν αυτες τις δυο ημερες που το τεσταρω δεν εχω ανοιξει καθολου την εφαρμογη facebook.

ΜΟΝΟ ΘΡΥΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Aν μπορείς κλείσ'την με κανέναν task killer. Επίσης για σιγουριά, μπορείς να κλείσεις τις αυτόματες ενημερώσεις από ρυθμίσεις->λογαριασμοί & συγχρονισμός ή στην τελική το mobile internet γενικότερα ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.σκεφτομαι να ανταλλαξω το blade μου με το συγκεκριμενο κινητο και εχω τις εξης αποριες:

1)ειναι γρηγορο??

2)τι εκδοση android εχει βγει επισημη??

3)η καμερα βγαζει καλες φωτογραφιες?

4)το bluetooth sony ericsson mw600 λειτουργει με αυτο το κινητο?

5)μπορω να χρησιμοποιω το gps χωρις ιντερνετ με προγραμματα οπως το ndrive?

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...