Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

 

Για το πρόγραμμα αυτό, έχω να πω τα καλύτερα. Κατέληξα σε αυτό και το χρησιμοποιώ, γιατί μπορείς να καθορίσεις πόσα δωρεάν λεπτά ομιλίας (και προς ποιους) έχεις (όπως και μηνύματα και δεδομένα) και στα μετράει αυτόματα και σε ειδοποιεί. Πχ εγώ που έχω 1500 σε βόνταφον και 20 σε όλους τους άλλους, με ειδοποιεί όταν πλησιάζω στα όρια μου. Γενικά τη συστήνω ανεπιφύλακτα τη συγκεκριμένη εφαρμογή!

Και ο developer είναι πολύ συνεργάσιμος. Του είχα ζητήσει υποστήριξη για τη συσκευή μας και το έκανε (παλιότερα δεν μπορούσε στη συσκευή μας να μετρήσει τα δεδομένα μέσω wifi). Επίσης, σε λίγες μέρες βγαίνει στο μάρκετ και καινούρια έκδοση με ελληνικά (τη μετέφρασα εγώ :happy: )!

 

 

Σε ποιόν μετρητή στο δείχνει αυτό;

 

 

1. Δε δέχεται live wallpapers. Γενικότερα (αν και σπαστικό) σε αυτή την κατηγορία τιμής, ελάχιστες δέχονται και όσες το κάνουν έχουν κολλήματα όταν είναι ενεργά τα live wallpapers. Υπάρχουν custom roms στις οποίες είναι ενεργοποιημένα...

2. Είναι πρόβλημα του android. Αναμένουμε την επόμενη έκδοση του λειτουργικού, που εν μέρει υποστηρίζεται αυτή η λειτουργία. Αλλιώς υπάρχουν και οι custom roms ;)

3. Όταν λες αργό, τί εννοείς; Δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα...

 

 

 

Δεν ξέρω σε τι περιοχές είστε, αλλά με το ndrive δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Βέβαια δεν είμαι ο χρήστης που βασίζεται στο gps ή το χρησιμοποιεί συνέχεια, αλλά εδώ στη θεσσαλονίκη τουλάχιστον δεν είχα πρόβλημα αλλά και προς τρίκαλα μεριά με βοήθησε αρκετά ;)

 

 

Μπορείς να εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα για φωτογραφίες... Κάποια γνωστά είναι τα Camera360 και vignette. Δεν ξερω ποιο είναι καλύτερο πάντως και για τα δυο ακούω καλά λόγια :)

 

Τυχερέ! Μόνο εγώ τελικά δεν κερδίζω ποτέ :p

1. Όλα αυτά κι εγώ + το handsfree.

2. Έχει πάνω και φωτογραφία του wildfire.

3. Τα έχει στην κάρτα μνήμης και το manual (το quick start guide βασικά) και κάποιον driver... (για το manual υπάρχει λινκ και στο πρώτο ποστ)

 

 

Τι ακριβώς θες να κάνεις; Πατώντας μενού-ορισμός ως wallpaper σε βάζει να καθορίσεις το κομμάτι της φωτογραφίας που θες να φαίνεται...

 

 

Η αλήθεια είναι ότι έχω ξαναδει το ίδιο πρόβλημα, αλλά στο desire αν δεν κάνω λάθος... Αν μπεις από τον υπολογιστή και πατήσεις στο gmail ότι ξέχασες τον κωδικό σου;

 

 

Το συγκεκριμένο δεν το ξερω... Ξέρω το apndroid... Αναφέρεται και στο πρώτο μήνυμα του θέματος τρόπος για να αποτρέψεις το κινητό από το να συνδέεται μόνο του στο δίκτυο...

 

Δεν γίνεται να φαίνεται όλη η φωτο σε μια οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επίσης...ενώ έχω ενεργοποιήσει την επιλογή αποστολής αναφοράς για τα σμσ,όταν στέλνω δεν μου έρχεται αναφορά. Edited by gallida
Link to comment
Share on other sites

Στο handcent sms ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω στο popup να δείχνει την ώρα που στάλθηκε το μήνυμα και όχι την ώρα που το παρέλαβα εγώ?

 

Ενώ μέσα στη συνομιλία μου δείχνει κανονικά την ώρα αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτα μνημης πρεπει να δημιουργηθει ενας φακελος με το ονομα

igo οπου θα περιεχονται χαρτες, γλωσσες, φωνες, και οτι χρειαζεται για να

λειτουργησει το προγραμμα.

Εκει απο οπου το agorases πιθανον να υπαρχει και ενα zip αρχειο με αυτον το φακελο.

 

Και κατι δικο μου: Υπαρχει καποιος οδηγος για να μπορω να επαναφερω την

official rom σε περιπτωση που αποφασισω να το hackαρω;

 

απλα κατεβαζεις απο το ιντερνετ tην official rom που εχεις και τωρα.αυτη ειναι σε αρχειο exe.καλωδιωνεις το κινητο,εκτελεις το αρχειο και εισαι παλι official. αλλα απο οτι λενε αν απλως το κανεις root τοτε οταν βγει η froyo και κανεις update θα σου σβησει οτι root εχεις κανει αυτοματα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Μπορείς να εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα για φωτογραφίες... Κάποια γνωστά είναι τα Camera360 και vignette. Δεν ξερω ποιο είναι καλύτερο πάντως και για τα δυο ακούω καλά λόγια :)

 

 

 

...

 

αυτα τα 2 προγραμματα δεν ειναι μεσα στο Μarket ομως..

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να φαίνεται όλη η φωτο σε μια οθόνη?

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω... Απ'όσο ξέρω οχι, αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος. Καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα με τις εφαρμογές...

 

Επίσης...ενώ έχω ενεργοποιήσει την επιλογή αποστολής αναφοράς για τα σμσ,όταν στέλνω δεν μου έρχεται αναφορά.

Για να δεις την αναφορά, μπες μέσα στο μήνυμα και πάτησε παρατεταμένα πάνω του και μετά επέλεξε προβολή αναφοράς. Μπορείς εναλλακτικα να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή handcent sms...

 

Στο handcent sms ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω στο popup να δείχνει την ώρα που στάλθηκε το μήνυμα και όχι την ώρα που το παρέλαβα εγώ?

 

Ενώ μέσα στη συνομιλία μου δείχνει κανονικά την ώρα αποστολής.

Δε βρήκα κάτι με μια γρήγορη έρευνα στις ρυθμίσεις...

 

αυτα τα 2 προγραμματα δεν ειναι μεσα στο Μarket ομως..

Δεν είναι δωρεάν... Υπάρχουν σε δοκιμαστική έκδοση στο μάρκετ. Μπορείς να δεις και για αλλά προγραμματα ή να αγοράσεις κάποιο από αυτά. Υπάρχουν βέβαια και εναλλακτικοί τρόποι...

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

μου εστειλε η βονταφων τις ρυθμισεις για mms σε μειλ.

τις περασα χειροκινητα, αλλά @@, δεν παιζουν.

τι στα διαλα δεν εχει παει καλα ρε γμτ?

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δωρεάν... Υπάρχουν σε δοκιμαστική έκδοση στο μάρκετ. Μπορείς να δεις και για αλλά προγραμματα ή να αγοράσεις κάποιο από αυτά. Υπάρχουν βέβαια και εναλλακτικοί τρόποι...

 

Δηλαδη ποιο προγραμμα απο το Market μπορει να μας βοηθησει να βγαζουμε καλυτερες φωτο ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

μου εστειλε η βονταφων τις ρυθμισεις για mms σε μειλ.

τις περασα χειροκινητα, αλλά @@, δεν παιζουν.

τι στα διαλα δεν εχει παει καλα ρε γμτ?

Εγώ δεν είχε χρειαστεί να κάνω κάποια ρυθμιση... Τα παίρνει κατευθείαν από τη σιμ. Μήπως πρέπει να έχεις ανοιχτα τα δεδομένα για να στείλει;

 

Δηλαδη ποιο προγραμμα απο το Market μπορει να μας βοηθησει να βγαζουμε καλυτερες φωτο ?

Δε γνωρίζω. Γι'αυτό είπα να δοκιμάσεις. Μπες στο market, κανε αναζήτηση με τη λέξη camera και δοκίμαζε εφαρμογές που φαίνεται από την περιγραφή να κάνουν αυτό που ζητάς...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους , απο τις 28-09-10 είμαι και γω κάτοχος ενος wildfire, ως τώρα όλα καλά μέχρι σήμερα το πρωί που το άνοιξα και μου έχει βγάλει στην οθόνη αρκετα καμμένα pixels σε κύκλο. Το πρόβλημα μου είναι το εξής: 1) εγγύηση υπαρχει 2) το αγόρασα απο το internet απο Αθήνα απο ένα κατάστημα που βρήκα στο skroutz, έχω την απόδειξη αλλά δεν αναγράφεται κανένα τηλέφωνο. Πίσω απο την απόδειξη έχει υπογεγραμμένη σφραγίδα με την επωνυμία της εταιρίας και έχει γραμμένο και το IMEI της συσκευής. Επίσης δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομα του μαγαζιού. Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος απο εσάς να με βοηθήσει. Τα στοιχεια που αναγραφονται στην απόδειξη είναι τα εξής: RONDO K. DOLORA ΕΜΠΟΡΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ & ΤΗΛΕΠΟΙΚΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΕΙΔΩΝ .. ΜΙΧΑΗΛ ΒΟΔΑ 69-71 ΑΘΗΝΑ .. Α.ΦΜ. ..........

Δ.Ο.Υ ΙΕ' ΑΘΗΝΩΝ τ.κ 164 40 . Όποιος γνωρίζει ας μου πει ένα τηλέφωνο 'η ότι αλλο γνωρίζει σχετικά για να το στείλω πίσω μιας και έχει εγγύηση για να μου στείλουν άλλο. Ευχαριστώ.

 

Το βρήκα , Unistore.

Edited by fotisf78
Το βρήκα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους , απο τις 28-09-10 είμαι και γω κάτοχος ενος wildfire, ως τώρα όλα καλά μέχρι σήμερα το πρωί που το άνοιξα και μου έχει βγάλει στην οθόνη αρκετα καμμένα pixels σε κύκλο. Το πρόβλημα μου είναι το εξής: 1) εγγύηση υπαρχει 2) το αγόρασα απο το internet απο Αθήνα απο ένα κατάστημα που βρήκα στο skroutz, έχω την απόδειξη αλλά δεν αναγράφεται κανένα τηλέφωνο. Πίσω απο την απόδειξη έχει υπογεγραμμένη σφραγίδα με την επωνυμία της εταιρίας και έχει γραμμένο και το IMEI της συσκευής. Επίσης δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομα του μαγαζιού. Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος απο εσάς να με βοηθήσει. Τα στοιχεια που αναγραφονται στην απόδειξη είναι τα εξής: RONDO K. DOLORA ΕΜΠΟΡΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ & ΤΗΛΕΠΟΙΚΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΕΙΔΩΝ .. ΜΙΧΑΗΛ ΒΟΔΑ 69-71 ΑΘΗΝΑ .. Α.ΦΜ. ..........

Δ.Ο.Υ ΙΕ' ΑΘΗΝΩΝ τ.κ 164 40 . Όποιος γνωρίζει ας μου πει ένα τηλέφωνο 'η ότι αλλο γνωρίζει σχετικά για να το στείλω πίσω μιας και έχει εγγύηση για να μου στείλουν άλλο. Ευχαριστώ.

 

Το βρήκα , Unistore.

 

Unistore contact details

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα και εγώ ,όπως και άλλο ένα παιδί που το έχει αναφέρει ξανά σε αυτό το topic.Το δικό μου είναι από Vodafone και περιμένω ακόμα νέα από το service.Το έχω δώσει στο κατάστημα εδώ και 10 ημέρες τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Cannibal

 

ΔΕΝ υπάρχει "πρόγραμμα" που να βγάζει καλές ή κακές φωτογραφίες.

τις φωτογραφίες τις βγάζεις εσύ.

Διαλέγεις μια ηλιόλουστη μέρα και τραβάς με τον ήλιο πίσω σου ΑΚΙΝΗΤΟΣ με κρατημένη την ανάσα. Μη ψάχνεις να κάνεις παπάδες με ένα κινητό που έχει μια καμερούλα σαν κόκο ρυζιού...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα έχω παρατηρήσει ότι το κινητό συνέχει παίρνει και στέλνει δεδομένα όταν έχω ανοιχτό το Wifi

τη στο καλό είναι αυτό ?? τελευταία εγκατέστησα το DroidStats

Έκανα επανεκκίνηση και πάλι τα ίδια. Έχει κανίς καμιά ηδέα τι μπορεί να συμβαίνει ??

Edited by Giosis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα έχω παρατηρήσει ότι το κινητό συνέχει παίρνει και στέλνει δεδομένα όταν έχω ανοιχτό το Wifi

τη στο καλό είναι αυτό ?? τελευταία εγκατέστησα το DroidStats

Έκανα επανεκκίνηση και πάλι τα ίδια. Έχει κανίς καμιά ηδέα τι μπορεί να συμβαίνει ??

ολες οι εφαρμογες οταν πας να τις εγκαταστησεις παντα η πρωτη αδεια που ζητουν ειναι να μπορουν να συνδεονται στο ιντερνετ ελευθερα.οποτε παντα μολις ανοιγεις wifi ολες συνδεονται.που αν ειναι wifi δε πειραζει γιατι τσαμπα ειναι. αν συνδεονται ομως οταν ανοιγεις gprs τοτε υπαρχει προβλημα.καποιοι καπως ετσι ειδαν να τους ερχονται λογαριασμοι 300-400 ευρω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αυτό που λες με της εφαρμοφές αλλά εδώ μιλάμε για 5,5 MB δεδομένα απο σήμερα το πρωί
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχε χρειαστεί να κάνω κάποια ρυθμιση... Τα παίρνει κατευθείαν από τη σιμ. Μήπως πρέπει να έχεις ανοιχτα τα δεδομένα για να στείλει;

 

ποια ειναι αυτα τα δεδομενα Βασιλη? δεν μπορω να το καταλαβω-βρω παναθεμα το.

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα και εγώ wildfire και κάνω ερώτηση αφού είμαι λίγο άσχετος. Ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να δω όλα τα videakia από youtube. Έχω συνδεθεί κανονικά με το λογαριασμό μου στο gmail αλλά δεν.....
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει με τα mms?ειναι αδυνατον να στειλω και να λαβω...μου βγαζει συνεχεια "γενικη αστοχια δικτυου".εχω βαλει τις ρυθμισεις σωστα στο apn αλλα δεν στελνει...εχω vodafone

 

τελικα το βρηκα μονος μου...οσοι εχουν αντιστοιχο προβλημα με vodafone ας προσπαθησουν να αλλαξουν απο θυρα 9201 σε 5080...σε εμενα δουλεψε

 

Καλησπέρα, έχω κι εγω το ίδιο πρόβλημα. Έκανα αυτό που πρότεινες με την διαφορά οτι εγω το είχα 5080 και το άλλαξα σε 9201. Δυστυχώς όμως τιποτα. "Γενικη αστοχία δικτύου" και ξερό ψωμί! Τί να κάνω; Η Vodafon δεν έχει κάποια λύση.Η HTC επίσης! 'Εχετε καμία ιδέα;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πού βρίσκουμε τις ρυθμίσεις, γιατί έχω μπερδευτεί...

Πάνω και αριστερά από το "menu" ή στην οθόνη του τηλεφώνου κάτω αριστερά έχει ένα βελάκι μέσα σε κύκλο. Το πατάς και ψάχνεις να βρεις το εικονίδιο που λέει "ρυθμίσεις"

Link to comment
Share on other sites

Πάνω και αριστερά από το "menu" ή στην οθόνη του τηλεφώνου κάτω αριστερά έχει ένα βελάκι μέσα σε κύκλο. Το πατάς και ψάχνεις να βρεις το εικονίδιο που λέει "ρυθμίσεις"

 

Ναι, αλλά ΠΟΥ στις ρυθμίσεις??? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά ΠΟΥ στις ρυθμίσεις??? :wacko:

 

ρυθμίσεις-ασυρματα δικτυα-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-ονοματα σημειου προσβασης

Link to comment
Share on other sites

εχεις περασει μηπως καποιος την wildpuzzle rom στο κινητο του;απλως θα ηθελα να μαθω αν εχει ελληνικα μεσα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Cannibal

 

ΔΕΝ υπάρχει "πρόγραμμα" που να βγάζει καλές ή κακές φωτογραφίες.

τις φωτογραφίες τις βγάζεις εσύ.

Διαλέγεις μια ηλιόλουστη μέρα και τραβάς με τον ήλιο πίσω σου ΑΚΙΝΗΤΟΣ με κρατημένη την ανάσα. Μη ψάχνεις να κάνεις παπάδες με ένα κινητό που έχει μια καμερούλα σαν κόκο ρυζιού...

Εν μέρει ναι...

Το κινητό δεν είναι και το καλύτερο καμεροκινητό και επίσης και ο φακός του (όπως και των περισσοτέρων κινητών)...

ΑΛΛΑ εκτός από όλα αυτά, παίζει ρόλο και το πρόγραμμα. Ο αλγόριθμος του προγράμματος καθορίζει τη συμπίεση και συνεπώς και την ποιότητα ;)

Βέβαια η διαφορά θα είναι μικρή αλλά εντάξει...

Και δεν ξέρω αν κάποιο (και πιο) πρόγραμμα βγάζει καλύτερες φωτογραφίες. Δε βγάζω συχνά με το κινητό...

Ρε παιδιά σήμερα έχω παρατηρήσει ότι το κινητό συνέχει παίρνει και στέλνει δεδομένα όταν έχω ανοιχτό το Wifi

τη στο καλό είναι αυτό ?? τελευταία εγκατέστησα το DroidStats

Έκανα επανεκκίνηση και πάλι τα ίδια. Έχει κανίς καμιά ηδέα τι μπορεί να συμβαίνει ??

Πολλά μου φαίνονται τα (5 mb αν θυμάμαι καλά) αλλά έτσι κι αλλιώς γίνονται αυτόματες ανανεώσεις. Καιρός, email κλπ... Δηλαδή εσύ έχεις ανοιχτό το wifi, δεν κάνεις κάτι στο ίντερνετ και κατεβάζει μόνο του; Στα βγάζει στην καρτέλα του wifi στο droidstats;

ποια ειναι αυτα τα δεδομενα Βασιλη? δεν μπορω να το καταλαβω-βρω παναθεμα το.

Ρυθμίσεις->ασύρματα δίκτυα->δίκτυο κινητής τηλεφωνίας :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...