Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το αγόρασα σήμερα με αναβάθμηση VODAFON και προσπαθώ να το συνχρονήσω με το HTC Sync 3.0 for HTC Desire HD、Desire Z、Legend、Desire、Wildfire αλλά δεν τα έχω καταφέρει με τ.π.τ. Έχετε να μου πήτε για κάποια βοήθεια?????????? Ευχαριστώ Πολύ.

 

Σε συνέχεια του ανωτέρου μηνήματος μου θέλω να το συνχρονίσω με το OUTLOOK που έχω όλες μου τις επαφές.

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα μιλήσω υποθετικά καθώς δεν γνωρίζω αν το Outlook έχει την παρακάτω δυνατότητα , αν μπορείς να ανεβάσεις τις επαφές σου στο Google λογαριασμό σου και μετά από κει κανείς log in ατο κινητό μς υα στοιχεία σου και σου τα παιρναει ολα αυτόματα ...

Σε συνέχεια του ανωτέρου μηνήματος μου θέλω να το συνχρονίσω με το OUTLOOK που έχω όλες μου τις επαφές.

 

 

 

c.k. from HTC - madfortech.com

ck
Link to comment
Share on other sites

Έχω τρία τηλ. λόγο της δουλιάς μου και τα σεινχρονίζω πάντα με το OUTLOOK. Δηλαδή το HTC δεν συνχρονίζετε με το OUTLOOK όπως τα τηλ. με λειτουργικό WM ή SYMPIAN. Αυτό είναι μεγάλο μειονέκτιμα. Θα κοιτάξω αύριο να το επιστρέψω πίσω. Σχέτη απογοήτευση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αγόρασα σήμερα με αναβάθμηση VODAFON και προσπαθώ να το συνχρονήσω με το HTC Sync 3.0 for HTC Desire HD、Desire Z、Legend、Desire、Wildfire αλλά δεν τα έχω καταφέρει με τ.π.τ. Έχετε να μου πήτε για κάποια βοήθεια?????????? Ευχαριστώ Πολύ.

Καλησπέρα..Για το HTC Sync δοκίμασε απο "εφαρμογές-ανάπτυξη-(τσεκάρεις το) "εντοπισμός σφαλμάτων usb και ξαναπροσπάθησε..:!:

Όταν συνδέσεις το καλώδιο ,διαλέγεις το htc sync συχρονισμός.

Σε συνέχεια του ανωτέρου μηνήματος μου θέλω να το συνχρονίσω με το OUTLOOK που έχω όλες μου τις επαφές.

Άν τα καταφέρεις με το Sync, θα συγχρονήσεις και με outlook, αλλιώς κατέβασε το "My phone explorer" είναι free.

Εδω σε αντίθεση με το SYNC διαλέγεις "μονάδα δίσκου για να συγχρονήσεις με το πρόγραμμα και εν συνεχεία με το outlook....

 

Έχω τρία τηλ. λόγο της δουλιάς μου και τα σεινχρονίζω πάντα με το OUTLOOK. Δηλαδή το HTC δεν συνχρονίζετε με το OUTLOOK όπως τα τηλ. με λειτουργικό WM ή SYMPIAN. Αυτό είναι μεγάλο μειονέκτιμα. Θα κοιτάξω αύριο να το επιστρέψω πίσω. Σχέτη απογοήτευση.

Mην απογοητεύεσαι:) Και ΄γω στο outlook έχω τις επαφές μου και λειτουργούν όλα μια χαρά..αν μάθεις να το δουλεύεις το τηλέφωνο θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος.

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Για το HTC Sync δοκίμασε απο "εφαρμογές-ανάπτυξη-(τσεκάρεις το) "εντοπισμός σφαλμάτων usb και ξαναπροσπάθησε..:!:

Όταν συνδέσεις το καλώδιο ,διαλέγεις το htc sync συχρονισμός.

 

Ευχαριστό πολύ για την βοήθεια τελικά το συνχρόνησα με το htc sync και εντοπισμός σφαλμάτων usb. Το πρόβλημα που έχω τώρα και ζητώ ξανά την βοήθεια σας είναι ότι μου βγαίνουν πρώτα τα ονόματα και μετά τα επίθετα. Πώς μπορώ να το διορθώσω??? Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Kανένα νεότερο για την νέα έκδοση 2.2 froyo??? Eίχαν πει απο την εταιρεία ότι τέλος Οκτωβρίου θα την έχουμε αλλά ακόμα τίποτα.... Πάμε για τέλος Νοεμβρίου..???? Εχει διαβάσει κανείς τίποτα???
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις την εφαρμογη Tonido?? αν παιζει καποιος με αυτην ας μου πει κ μετα να ρωτησω αυτο που θελω.

 

επισης ο λογαριασμος του Gmail που εχω φτιαξει στο κινητο τα emails δεν παιζει να πηγαινουν στην καρτα κ οχι στο κινητο??? το εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι στις ρυθμισεις μεσα..

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kανένα νεότερο για την νέα έκδοση 2.2 froyo??? Eίχαν πει απο την εταιρεία ότι τέλος Οκτωβρίου θα την έχουμε αλλά ακόμα τίποτα.... Πάμε για τέλος Νοεμβρίου..???? Εχει διαβάσει κανείς τίποτα???

 

Σε αναμονή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι εκανα κ δεν μπορω να συνδεθω με wifi,ενω το βλεπει.εχετε καμια ιδεα?

ακυρο το βρηκα

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

παιδια μη με βρίσετε αλλά είμαι μεταξύ του Xperia x10 και του Wildfire.. βέβαια η διαφορά είναι 50 ευρώ.. ακόμα δεν έχω εμβαθύνει στο να το ψάξω γιατί μου ρθε κάπως τυχαία και πρέπει να βιαστώ να βρω τηλέφωνο..

 

Θέλω να ρωτήσω εαν στο Wildfire είστε ικανοποιημένοι απο την ένταση του ήχου συνομιλίας; Γιατί με το Xperia x10 παραλίγο και θα το έπαιρνα αλλά μόλις είδα οτι υπήρχε αυτό το πρόβλημα έκανα πίσω.. Περαν τούτου, για ποιον αλλον λόγο να επιλέξω το Wildfire αντι του Xperia;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή έχω κάνει φορητότητα το γράφει αυτό στο κουπόνι?sorry παιδιά για το offtopic..

 

Δε νομίζω. Και εγώ πρώην αριθμό Cosmote έχω. Τι γράφει το κουπόνι ακριβώς;

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περαν τούτου, για ποιον αλλον λόγο να επιλέξω το Wildfire αντι του Xperia;

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά στου Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω ενα θεματακι και θα ηθελα επειγωντος μια βοηθεια στο να το λυσω

εχω το switch pro αλλα καθε φορα που κλεινω το τηλ και το ξαναανοιγω οι επιλογες που εχω βαλει να μου διχνει τις εχει χασει κ πρεπει να το ξαναπερναω, δεν ξερω γιατι κανει αυτο το προβλημα, εχετε να προτεινετε κατι πανω σε αυτο, η καποια αλλη εφαρμογουλα παρομοια που να δουλευει καλα? ευχαριστω για την συνεργασια κ βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Και εγώ πρώην αριθμό Cosmote έχω. Τι γράφει το κουπόνι ακριβώς;

 

Όροι/Προυποθέσεις

1.Το κουπόνι αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά και αποκλειστικά στα καταστήματα vodafone.

 

 

Επίσης απ ότι είδα είναι πλέον διαθέσιμο στο vodafone.gr

x
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω ενα θεματακι και θα ηθελα επειγωντος μια βοηθεια στο να το λυσω

εχω το switch pro αλλα καθε φορα που κλεινω το τηλ και το ξαναανοιγω οι επιλογες που εχω βαλει να μου διχνει τις εχει χασει κ πρεπει να το ξαναπερναω, δεν ξερω γιατι κανει αυτο το προβλημα, εχετε να προτεινετε κατι πανω σε αυτο, η καποια αλλη εφαρμογουλα παρομοια που να δουλευει καλα? ευχαριστω για την συνεργασια κ βοηθεια σας

 

Εγώ χρησιμοποιώ το power widget και (εκτός απο το 1ο restart) δεν μου έχει χάσει τις ρυθμίσεις...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω. όταν διατηρώ το τηλ.ανοικτό για αρκετή ώρα (λιγότερο απο μια μέρα)ξαφνικά χάνονται αρκετοί ήχοι απο το κινητο. π.χ δεν λειτουργεί ο ήχος απο το ξυπνητήρι ή ο ήχος απο το εισερχόμενο μήνυμα, ο ήχος στα παιχνίδια.Ενώ ο ήχος εισερχόμενης κλήσης λειτουργεί κανονικά.Έχει συναντήσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα???

Mήπως παίζοντας κανένα παιχνίδι και αυξομειώνοντας τον ήχο από το κάτω κουμπάκι (αυτά στο πλάι για τον ήχο), σβήνεις τελείως κάποιον ήχο; Ή μήπως το έχεις αθόρυβο;

Εγω εχω το εξης προβλημα. Οταν προσπαθω να προσθεσω επαφη στο Handsend sms γαι να στειλω ενα μηνυμα, δεν το δεχετε με τιποτα??? Καμια ιδεα κανεις γιατι στραβωνει ετσι το προγραμμα?

Αν πατάς στο "+" που έχει και μετά σου εμφανίζει τις επαφές, πάτα αριστερά εκεί που είναι το tick και όχι πάνω στο όνομα...

Μία ερώτηση προς όσους χρησιμοποιούν το gps (navigon,igo). Παρατήρησα ότι όταν ανοίγω το gps και μετά επιλέγω το navigon ή το igo κάνει 1-2 λεπτά να βρει το στίγμα μου,ενώ όταν ανοίγω δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (internet) [Ρυθμίσεις->Ασύρματα δίκτυα->Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας(Σύνδεση στο internet)] και μετά ένα από τα παραπάνω προγράμματα πλοήγησης βρίσκει το στίγμα σε 5-6 sec.Αυτό μήπως είναι το Α-GPS?

Αυτό είναι το agps. Υποβοήθηση μέσω δικτύου, ώστε να εντοπίσεις τους δορυφόρους πιο γρήγορα...

παιδιά ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω. όταν διατηρώ το τηλ.ανοικτό για αρκετή ώρα (λιγότερο απο μια μέρα)ξαφνικά χάνονται αρκετοί ήχοι απο το κινητο. π.χ δεν λειτουργεί ο ήχος απο το ξυπνητήρι ή ο ήχος απο το εισερχόμενο μήνυμα, ο ήχος στα παιχνίδια.Ενώ ο ήχος εισερχόμενης κλήσης λειτουργεί κανονικά.Έχει συναντήσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα???

 

Εγω εχω το εξης προβλημα. Οταν προσπαθω να προσθεσω επαφη στο Handsend sms γαι να στειλω ενα μηνυμα, δεν το δεχετε με τιποτα??? Καμια ιδεα κανεις γιατι στραβωνει ετσι το προγραμμα?

 

Μία ερώτηση προς όσους χρησιμοποιούν το gps (navigon,igo). Παρατήρησα ότι όταν ανοίγω το gps και μετά επιλέγω το navigon ή το igo κάνει 1-2 λεπτά να βρει το στίγμα μου,ενώ όταν ανοίγω δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (internet) [Ρυθμίσεις->Ασύρματα δίκτυα->Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας(Σύνδεση στο internet)] και μετά ένα από τα παραπάνω προγράμματα πλοήγησης βρίσκει το στίγμα σε 5-6 sec.Αυτό μήπως είναι το Α-GPS?

 

παιδια μη με βρίσετε αλλά είμαι μεταξύ του Xperia x10 και του Wildfire.. βέβαια η διαφορά είναι 50 ευρώ.. ακόμα δεν έχω εμβαθύνει στο να το ψάξω γιατί μου ρθε κάπως τυχαία και πρέπει να βιαστώ να βρω τηλέφωνο..

 

Θέλω να ρωτήσω εαν στο Wildfire είστε ικανοποιημένοι απο την ένταση του ήχου συνομιλίας; Γιατί με το Xperia x10 παραλίγο και θα το έπαιρνα αλλά μόλις είδα οτι υπήρχε αυτό το πρόβλημα έκανα πίσω.. Περαν τούτου, για ποιον αλλον λόγο να επιλέξω το Wildfire αντι του Xperia;

 

Ευχαριστώ!

 

Εγώ χρησιμοποιώ το power widget και (εκτός απο το 1ο restart) δεν μου έχει χάσει τις ρυθμίσεις...

 

καλημερα, εχω ενα θεματακι και θα ηθελα επειγωντος μια βοηθεια στο να το λυσω

εχω το switch pro αλλα καθε φορα που κλεινω το τηλ και το ξαναανοιγω οι επιλογες που εχω βαλει να μου διχνει τις εχει χασει κ πρεπει να το ξαναπερναω, δεν ξερω γιατι κανει αυτο το προβλημα, εχετε να προτεινετε κατι πανω σε αυτο, η καποια αλλη εφαρμογουλα παρομοια που να δουλευει καλα? ευχαριστω για την συνεργασια κ βοηθεια σας

Κι εγώ αυτό έχω, και δεν έχω κανένα πρόβλημα... Μήπως έχει πρόβλημα η έκδοση σου;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

@Angry birds

Άλλοι λένε ότι παίζει άλλοι όχι....Παντως στο δικό μου ΔΕΝ έπαιξε και είπα να ρωτήσω αν δοκίμασε κανεις αλλος

Η καινούργια έκδοση του Angry Birds 1.4.2 για Android έχει επιπλέον επίπεδα και επιτέλους υποστήριξη για ανάλυση οθόνης QVGA(320x240) .Παίζει δοκιμασμένα πλέον στο wildfire παιδιά (κανονικά κατεβασμένο από market) αν και στο δικό μου ήθελε το κόλπο με το κλείδωμα-ξεκλείδωμα χρησιμοποιώντας το power button μετά την αρχική οθόνη του παιχνιδιού…

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το παραπάνω, όπως επίσης αναφέρω ότι και το skype βγήκε και απ'ότι άκουσα παίζει στο wildfire :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω. όταν διατηρώ το τηλ.ανοικτό για αρκετή ώρα (λιγότερο απο μια μέρα)ξαφνικά χάνονται αρκετοί ήχοι απο το κινητο. π.χ δεν λειτουργεί ο ήχος απο το ξυπνητήρι ή ο ήχος απο το εισερχόμενο μήνυμα, ο ήχος στα παιχνίδια.Ενώ ο ήχος εισερχόμενης κλήσης λειτουργεί κανονικά.Έχει συναντήσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα???

 

εγω ειχα τετοιο προβλημα. και παρατηρησα οτι μου το δημιουργουσε ενα παιχνιδι. επρεπε να το τερματιζω με το task killer για να επανερχεται ο ηχος.

Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια έκδοση του Angry Birds 1.4.2 για Android έχει επιπλέον επίπεδα και επιτέλους υποστήριξη για ανάλυση οθόνης QVGA(320x240) .Παίζει δοκιμασμένα πλέον στο wildfire παιδιά (κανονικά κατεβασμένο από market) αν και στο δικό μου ήθελε το κόλπο με το κλείδωμα-ξεκλείδωμα χρησιμοποιώντας το power button μετά την αρχική οθόνη του παιχνιδιού…

 

Μόλις πέρασα από το μάρκετ το Angry Bird και το Skype!!!!!Επιτέλους skype στο wildfire.Λειτουργεί άψογα

http://blogs.skype.com/en/2010/11/skype_now_available_on_htc_wil.html

Edited by dankan1980
Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια έκδοση του Angry Birds 1.4.2 για Android έχει επιπλέον επίπεδα και επιτέλους υποστήριξη για ανάλυση οθόνης QVGA(320x240) .Παίζει δοκιμασμένα πλέον στο wildfire παιδιά (κανονικά κατεβασμένο από market) αν και στο δικό μου ήθελε το κόλπο με το κλείδωμα-ξεκλείδωμα χρησιμοποιώντας το power button μετά την αρχική οθόνη του παιχνιδιού…
και σε μενα παιδια δεν παιζει.βγαζει μια μπλε οθονη ακουγεται η μουσικη και απο εκει και περα τιποτα.εκτως αν θελει καποιο συγκεκριμενο κολπο.αν ναι ας μας το πει καποιος μπας και λιωσουμε και μεις
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα τετοιο προβλημα. και παρατηρησα οτι μου το δημιουργουσε ενα παιχνιδι. επρεπε να το τερματιζω με το task killer για να επανερχεται ο ηχος.

 

λογικα κατι τέτοιο πρέπει να συμβαίνει thanks για τη συμβουλή

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα παιδια δεν παιζει.βγαζει μια μπλε οθονη ακουγεται η μουσικη και απο εκει και περα τιποτα.εκτως αν θελει καποιο συγκεκριμενο κολπο.αν ναι ας μας το πει καποιος μπας και λιωσουμε και μεις

 

Τρέχεις το παιχνίδι,σου βγάζει την μπλε οθόνη,τότε πατάς το power button, ξεκλειδώνεις και μετά το παιχνίδι πάιζε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις εχει προβλημα η εκδοση μου? Εχω το switch pro ,υπαρχει καποια αλλη εκδοση καλυτερη?

επισης κατι αλλο ,εβαλα εναλλακτικα το power wignet αλλα εχω παρατηρησει οτι η μπαταρια φευγει αερα, δεν ξερω αν φταιει αυτο η κατι αλλο, αν ειναι κατι αλλο τι μπορει να ειναι απο την στιγμη που δεν εχω βαλει καποια αλλη εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...