Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δοκιμάσει και με τη δημιουργία λογαριασμού exchange αλλά πάλι τίποτα... Μάλλον θα πρέπει να συμβουλευτώ την εταιρεία που μας εφτιαξε τα mail μήπως πρέπει να γίνει κάποια ρύθμιση στο email μου που δεν τη ξέρω, η να με κατευθύνει...

Ευχαριστώ πάντως!!!

Είμαι σχεδόν σίγουος ότι είχα δει εδώ μέσα πληροφορίες για το πως μπορεις να στήσεις ένα exchange mail, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ τώρα να το βρώ.. Stay tuned (μπορείς επίσης να δεις και στο google μπας και βρεις κάτι) ;)

 

Βασίλη δε χρειάζεται να εγκαταστήσεις 2.2 προηγουμένως, γιατί γίνεται s-off και το παλιό HBOOT, όπως και τα άλλα κινητά της HTC.

 

Για την alpharev ξέρω ότι κάποια στιγμή στο μέλλον, χωρίς να είναι κάτι βέβαιο, θα δώσουν τη δυνατότητα για S-OFF στο wildfire. Δυστυχώς, απ' όσο είχα διαβάσει, αυτό θ' αφορά το παλιό HBOOT και όχι το 1.01.

Καλό αυτό με το clip, γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι κάνει s-off μόνο στο 1.01. Για τους alpharev τώρα το μόνο που με προβληματίζει είναι εάν όντως θα γίνει... Το παλιό hboot έχω, οπότε αυτό δε με προβληματίζει :p

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια...

 

μια αλλη ερωτηση που εχω ειναι γιατι το windowslive λογαριασμο μου δεν μου τον δεχεται παρα μονο hotmail k gmail??μπορω να κανω κατι γι αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και με τη δημιουργία λογαριασμού exchange αλλά πάλι τίποτα... Μάλλον θα πρέπει να συμβουλευτώ την εταιρεία που μας εφτιαξε τα mail μήπως πρέπει να γίνει κάποια ρύθμιση στο email μου που δεν τη ξέρω, η να με κατευθύνει...

Ευχαριστώ πάντως!!!

 

Δοκίμασε εδώ. Εγώ τα πέρασα και τα 3 mail που είχα (gmail, yahoo, hotmail) στην εφαρμογή mail της htc.

 

http://www.htcwildfireforum.com/htc-wildfire-how-to/solution-how-to-configure-htc-wildfire-for-hotmail-and-yahoo!/

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε εδώ. Εγώ τα πέρασα και τα 3 mail που είχα (gmail, yahoo, hotmail) στην εφαρμογή mail της htc.

 

http://www.htcwildfireforum.com/htc-wildfire-how-to/solution-how-to-configure-htc-wildfire-for-hotmail-and-yahoo!/

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!!! Το κοίταξα το link και δίνει πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Με το yahoo τελικά δεν ασχολήθηκα άλλο μιας που με την εφαρμογή yahoo mail δούλεψε μια χαρά, και χωρίς να χρειαστεί να περάσω τίποτα απο ρυθμίσεις. Μόνο το user name και το pasword και δούλεψε αμέσως!!! Δυστηχώς όσον αφορά το άλλο mail δεν κατάφερα τίποτα. Όπως είπα είναι επαγγελματικό (όχι δηλαδή απο τα κοινά hotmail κλπ) οπότε είναι λίγο περίεργο στις ρυθμίσεις μάλλον... Κάποια στιγμή αφού το παίδευα τελικά το δέχτηκε, μου το εμφάνισε στη λίστα μέν, αλλά δεν μπορούσε να κάνει σύνδεση και συνεπώς να λάβει mail ούτε καν να μου εμφανίσει το υπάρχοντα στο inbox κλπ... Μάλλον πρέπει να φταίει κάτι στη ρύθμιση των διακομιστών εισερχομένων και εξερχομένων. Έβαλα τους διακομιστές που έχω βάλει στο outloοk στο pc αλλά με αυτούς μάλλον δεν δουλεύει απο κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Δεν έχω και πολύ καιρό το wildfire και μάλλον είμαι κ λίγο ασχετούλα :O

Κάποια στιγμή, ενώ ήμουν συνδεδεμένη στο ιντερνετ και είχα μπει σε μία ιστοσελίδα, επειδή τα γράμματα ήταν πολύ μικρά (δεν ήξερα πως μεγαλώνει με αφή) πάτησα στις ρυθμίσεις και είχε μία επιλογή ζοομ. Από τότε - δεν ξέρω αν φταίει αυτό - όταν πάω να googl-άρω, να μπω σε οποιαδήποτε ιστοσελίδα μου βγάζει το εξής μήνυμα

 

"Λυπούμαστε!

Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Ιnternet (διαδικασία com.android.browser).

Προσπαθήστε ξανά."

 

Τι έχει παιχτεί; Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω;;;; :confused:

 

υ.γ. μπαίνω πάντα με WiFi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας :)

 

Δε νομίζω ότι έχει σχέση αυτό που έκανες με το ότι σου κλείνει η εφαρμογή. Για ζουμ πάντως μπορείς να κάνεις ένα "κλικ" κάπου στην οθόνη και να πατήσεις τα κουμπάκια κάτω δεξιά (+ και -) ή πιο απλά να "τσιμπήσεις" με τα δυο δάχτυλα την οθόνη (για zoom out) ή να την "ξε-τσιμπήσεις" (για zoom in). Για το πρόβλημά σου τώρα, δοκίμασε να πας ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών, βρές τον browser (δε θυμάμαι όνομα αλλά ή browser ή internet θα είναι) και κάνε εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και δεδομένων (με την εκκαθάριση δεδομένων θα σβηστούν τα bookmarks σου αν έχεις βάλεις). Λογικά το πρόβλημά σου θα λυθεί έτσι ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά, ποια η διαφορά μεταξύ exchange activesynch και pop λογαριασμών..? με τι κριτήρια πρέπει να επιλέξω το ένα ή το άλλο..? Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά, ποια η διαφορά μεταξύ exchange activesynch και pop λογαριασμών..? με τι κριτήρια πρέπει να επιλέξω το ένα ή το άλλο..?

 

Αν και off topic, οι λογαριασμοί exchange απαιτούν την ύπαρξη exchange servers (λογισμικό της MS) και συνήθως δίνονται από εταιρείες στους υπαλλήλους τους (αν και η google έχει exchange servers για κάποιες κατηγορίες κινητών πχ Symbian, Windows Mobile κλπ).

 

Το POP είναι πρωτόκολλο αλληλογραφίας και είναι το πιο συνηθισμένο που χρησιμοποιείται.

 

Σχετικά με την επιλογή, δε νομίζω ότι υπάρχει θέμα. Δηλαδή, αν η εταιρεία που δουλεύεις, παρέχει λογαριασμό mail σε exchange server, τότε βάζεις τις ρυθμίσεις γι' αυτόν το server. Διαφορετικά το POP (ή και το IMAP - άλλο πρωτόκολλο αλληλογραφίας) είναι η κύρια επιλογή.

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος ενός HTC Wildfire updated σε 2.2.1 με ΗΒΟΟΤ 1.01.0001.

 

Κάποιος κάτοχος XTC Clip, από Αθήνα, να το κάνουμε S-OFF?

Phoinix is i686 optimized: archlinux.org

He bursts into flames and is reborn from his ashes…

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Phoinix στειλε Pm στο beastaki εχει post του λιγο ποιο πανω ;)

 

Ή στον Βασίλη (vman) που εμπιστεύομαι απόλυτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ή στον Βασίλη (vman) που εμπιστεύομαι απόλυτα.

Εχω μιλήσει με τον vman. Δυστυχώς ειναι πολύ μακρυά για να μπορέσουμε να συνεργαστούμε :cry:

Phoinix is i686 optimized: archlinux.org

He bursts into flames and is reborn from his ashes…

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το xtc clip ρε παιδια?

Mε πιο απλά λόγια, το xtc clip είναι μια συσκευή, με την οποία μπορείς να κάνεις s-off το κινητό σου και συνεπώς root (εφόσον έχεις το καινούριο Hboot που δεν μπορείς να το root-άρεις απλά). Απ'όσο ξέρω είναι αρκετά ακριβή και κάποια παιδιά εδώ μέσα είχαν αναφέρει ότι το έχουν και ότι μπορούν να βοηθήσουν κάποιους αν το θέλουν ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αν και off topic, οι λογαριασμοί exchange απαιτούν την ύπαρξη exchange servers (λογισμικό της MS) και συνήθως δίνονται από εταιρείες στους υπαλλήλους τους (αν και η google έχει exchange servers για κάποιες κατηγορίες κινητών πχ Symbian, Windows Mobile κλπ).

 

Το POP είναι πρωτόκολλο αλληλογραφίας και είναι το πιο συνηθισμένο που χρησιμοποιείται.

 

Σχετικά με την επιλογή, δε νομίζω ότι υπάρχει θέμα. Δηλαδή, αν η εταιρεία που δουλεύεις, παρέχει λογαριασμό mail σε exchange server, τότε βάζεις τις ρυθμίσεις γι' αυτόν το server. Διαφορετικά το POP (ή και το IMAP - άλλο πρωτόκολλο αλληλογραφίας) είναι η κύρια επιλογή.

Για να γινω πιο συγκεκριμενος, θελω να σεταρω δυο λογαριασμους hotmail στο wildfire. Η επιλογη pop3 αποκλειεται γιατι δεν θελω τα email να κατεβαινουν στο κινητο. Οποτε αναμεσα σε exchange και imap τι ειναι πιο λειτουργικο για το κινητο?

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να γινω πιο συγκεκριμενος, θελω να σεταρω δυο λογαριασμους hotmail στο wildfire. Η επιλογη pop3 αποκλειεται γιατι δεν θελω τα email να κατεβαινουν στο κινητο. Οποτε αναμεσα σε exchange και imap τι ειναι πιο λειτουργικο για το κινητο?

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

To hotmail δεν υποστηρίζει IMAP, οπότε το exchange είναι μονόδρομος. Ρίξε μια ματιά εδώ για τις ρυθμίσεις του exchange σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!!Μόλις ήρθε το δέμα που είχα πάρει από ebay (μέσα σε 7 μέρες!!!).Μέσα σε 10 λεπτά το χαλασμένο μου wildfire έγινε brand new!!!!!Με 53 ευρώ πήρα και οθόνη και touch.Στο service μου είχαν ζητήσει 130 ευρώ μιας που μου είχαν πει ότι είχαν χαλάσει screen+touch.Τελικά μόνο η οθόνη είχε το πρόβλημα.Η ανάσταση του Λαζάρου έγινε!!!

 

http://cgi.ebay.co.uk/Original-LCD-Touch-Screen-Digitizer-HTC-Wildfire-/320673757884?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item4aa9a53abc

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!!Μόλις ήρθε το δέμα που είχα πάρει από ebay (μέσα σε 7 μέρες!!!).Μέσα σε 10 λεπτά το χαλασμένο μου wildfire έγινε brand new!!!!!Με 53 ευρώ πήρα και οθόνη και touch.Στο service μου είχαν ζητήσει 130 ευρώ μιας που μου είχαν πει ότι είχαν χαλάσει screen+touch.Τελικά μόνο η οθόνη είχε το πρόβλημα.Η ανάσταση του Λαζάρου έγινε!!!

 

http://cgi.ebay.co.uk/Original-LCD-Touch-Screen-Digitizer-HTC-Wildfire-/320673757884?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item4aa9a53abc

 

Είδες το ebay... σώζει! Μεγιά την οθόνη:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημεραααα!!!Μόλις ήρθε το δέμα που είχα πάρει από ebay (μέσα σε 7 μέρες!!!).Μέσα σε 10 λεπτά το χαλασμένο μου wildfire έγινε brand new!!!!!Με 53 ευρώ πήρα και οθόνη και touch.Στο service μου είχαν ζητήσει 130 ευρώ μιας που μου είχαν πει ότι είχαν χαλάσει screen+touch.Τελικά μόνο η οθόνη είχε το πρόβλημα.Η ανάσταση του Λαζάρου έγινε!!!

 

http://cgi.ebay.co.uk/Original-LCD-Touch-Screen-Digitizer-HTC-Wildfire-/320673757884?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item4aa9a53abc

 

Το έφτιαξες μόνος σου; Να σε έχουμε στα υπόψιν! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To hotmail δεν υποστηρίζει IMAP, οπότε το exchange είναι μονόδρομος. Ρίξε μια ματιά εδώ για τις ρυθμίσεις του exchange σε android.

Και κάτι τελευταίο, τον ένα λογαριασμό κατάφερα και τον πέρασα με exchange, ο δεύτερος που είναι επίσης hotmail, δεν μπορεί να γίνει exchange? γιατί όσες φορές και αν δοκίμασα μου τον έκανε pop3

Link to comment
Share on other sites

Είδες το ebay... σώζει! Μεγιά την οθόνη:clap:

 

Ναι άψογο μαγαζί.Απο hong kong πήγε Αγγλία και από εκεί ήρθε με royal airmail.Είχε όλο το σετ που περιγράφει ο πωλητής.2 μήνες κοιτούσα για screen+touch και κάτι το αξιόλογο δεν έβρισκα

 

Το έφτιαξες μόνος σου; Να σε έχουμε στα υπόψιν! :rolleyes:

 

Μόνος!Άμα η συσκευή σου είναι χαλασμένη πιο χαλασμένη δεν γίνεται.Άνοιξα προσεκτικά (την 1η φορά γιατί μετά σε χρόνο dt το άνοιγα) την συσκευή και ότι έβλεπα έβγαζα.Δεν έβαλα δύναμη πουθενά.Το μόνο μειον της υπόθεσης είναι ότι το κύκλωμα που συνδέει τα κουμπιά της έντασης με την κεντρική πλακέτα ήταν κολλημένα με ένα είδος μονωτικής.Οπότε όσο προσεκτικά και αν το ανοίξει κάποιος χαλάει.Όλα τα άλλα είτε κουμπώνουν είτε βιδώνουν.Εύκολο είναι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το μόνο μειον της υπόθεσης είναι ότι το κύκλωμα που συνδέει τα κουμπιά της έντασης με την κεντρική πλακέτα ήταν κολλημένα με ένα είδος μονωτικής.Οπότε όσο προσεκτικά και αν το ανοίξει κάποιος χαλάει.

 

Πως το προσπέρασες αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...