Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια μετα το update σε 2.2 ειδα κατι περιεργες χρεωσεις στο λογαριασμο μου.Ενω δεν εχω μπει ποτε στο internet μεσω δυκτιου vodafone ειδα πως εχω χρεωθει για ιντερνετ απο την εταιρεια και υποψιαζομαι πως κανει ανανεωση ο καιρος μεσω του δυκτιου της εταιριας.Εχετε τιποτα στα υποψιν σας?

 

σου βγάζει ενα Η στο πάνω μέρος της οθόνης ?

και εμένα έκανε κάτι παρόμοιο, χρεωνόμουν internet μέσω κινητής τηλεφωνίας και έκανα το εξείς, ρυθμίσεις -> ασύρματα δίκτυα -> ξεκληκάρης Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (3η επιλογή απο το τέλος) και μπαίνω στο internet μόνο απο wifi

aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιο πισω ελεγε ο nikolas6600 για τον golauncher! Εγω χρησιμοποιω τον launcher pro! Ειναι πολυ καλος και αυτος και εχει και μια γευση απο htc sense!! Το εχω οταν βαριεμαι το sense για αλλαγη και ειμαι ευχαριστημενος!! Αυτα!! :)

 

Επισης τι γινεται τελικα με το root για την 2.2? :wacko:

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εχω μια απορία: Παρατήρησα ότι με καρτοκινητο wind η συσκευή ανακτά αυτόματα ρυθμίσεις internet (gint.b-online.gr) ενώ με καρτοκινητο Vodafone ανακτά μεν αυτόματα ένα προφίλ internet αλλά δε λειτουργεί (πρέπει να υπάρχει πρόβλημα στο access point). Στη δεύτερη περίπτωση η συσκευή ανακτά και ένα προφίλ Vodafone wap το οποίο προεπιλεγεί αυτόματα ως σημείο πρόσβασης. Το εχετε παρατηρησει; Γιατί συμβαίνει αυτό;
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

...

Επισης τι γινεται τελικα με το root για την 2.2? :wacko:

Ακόμα τίποτα. Στο site με το changelog του unrevoked (του tool με το οποίο γινόταν πρίν το root) λέει ότι θα ασχοληθούν στη συνέχεια με το wildfire, αλλά μάλλον θα περιμένουμε λίγο ακόμα ;)

Καλησπέρα παιδιά. Εχω μια απορία: Παρατήρησα ότι με καρτοκινητο wind η συσκευή ανακτά αυτόματα ρυθμίσεις internet (gint.b-online.gr) ενώ με καρτοκινητο Vodafone ανακτά μεν αυτόματα ένα προφίλ internet αλλά δε λειτουργεί (πρέπει να υπάρχει πρόβλημα στο access point). Στη δεύτερη περίπτωση η συσκευή ανακτά και ένα προφίλ Vodafone wap το οποίο προεπιλεγεί αυτόματα ως σημείο πρόσβασης. Το εχετε παρατηρησει; Γιατί συμβαίνει αυτό;

Με σύνδεση vodafone δεν έχω κάποιο πρόβλημα πάντως...

Σαν προεπιλεγμένο μου έχει ένα Vf Internet

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι με σύνδεση Vodafone ισχύει ότι έχει σωστό προφίλ internet. Τι γίνεται όμως με τα καρτοκινητα Vodafone? Το προφίλ Vodafone internet δεν είναι σωστό με αποτέλεσμα η συσκευή να μπαίνει στο internet με προφίλ wap. Αγαπητέ Villis μήπως η συσκευή σου ειναι Vodafone branded?
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εχω μια απορία: Παρατήρησα ότι με καρτοκινητο wind η συσκευή ανακτά αυτόματα ρυθμίσεις internet (gint.b-online.gr) ενώ με καρτοκινητο Vodafone ανακτά μεν αυτόματα ένα προφίλ internet αλλά δε λειτουργεί (πρέπει να υπάρχει πρόβλημα στο access point). Στη δεύτερη περίπτωση η συσκευή ανακτά και ένα προφίλ Vodafone wap το οποίο προεπιλεγεί αυτόματα ως σημείο πρόσβασης. Το εχετε παρατηρησει; Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Εγω παντως οπως το λες με Wind F2G μολις εβαλα την Sim μεσα δεν χρειαστηκε απολυτως να κανω τιποτα αλλο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να γράφω μηνύματα με Ελληνικά μικρά γράμματα;Χρησιμοποιώ το numpad αλλα δεν μπορώ να γράψω με μικρά παρά μόνο κεφαλαία με τόνους και είναι πολύ εκνευριστικό.
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

κάτω από το 7 υπάρχει ένα βελάκι... αν έχει μια γραμμούλα σημαίνει ότι γράφεις κεφαλαία. το πατάς για να φύγει η γραμμούλα και θα γράφεις με μικρά. (αν λάμπει σημαίνει ότι το πρώτο γράμμα θα είναι κεφαλαίο και τα άλλα μικρά)

 

βασικά, μήπως έχεις βάλει κωδικοποίηση 7bit? γιατί τότε νομίζω με την default εφαρμογή μηνυμάτων δεν μπορείς να γράψεις με μικρά... αν πάλι βάλεις 16 bit τότε αν γράφεις με μικρά και τόνους θα μπορείς να στείλεις μόνο 70 χαρακτήρες.... επίσης αν στέλνεις κεφαλαία με τόνους πάλι στέλνεις 70 χαρακτήρες και όχι 160....

η λύση;

βάζεις την εφαρμογή handcent sms με την οποία και γράφεις μικρά με τόνους και στέλνεις 160 χαρακτήρες ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε εμένα ακόμα κ με κεφαλαία μου βγάζει μόνο 70 χαρακτήρες σε froyo.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Δοκιμασε να μην βαζεις τονους και θα δεις οτι ειναι 160 οι χαρακτηρες.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να μην βαζεις τονους και θα δεις οτι ειναι 160 οι χαρακτηρες.

 

εγώ ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε εμένα ακόμα κ με κεφαλαία μου βγάζει μόνο 70 χαρακτήρες σε froyo.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Χρησιμοποίησε την εφαρμογή handcent sms! Είναι από τις καλύτερες εφαρμογές για μηνύματα και λύνει τα προβλήματα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το handcet sms .Το μόνο που βλέπω και δεν μου αρέσει έιναι ότι όταν αποστείλω ένα μηνυμα στα Ελληνικά με μικρά γράμματα αφού το αποστείλει μετά μου το δείχνει με κεφαλαία.
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες :)

Πράγματι με σύνδεση Vodafone ισχύει ότι έχει σωστό προφίλ internet. Τι γίνεται όμως με τα καρτοκινητα Vodafone? Το προφίλ Vodafone internet δεν είναι σωστό με αποτέλεσμα η συσκευή να μπαίνει στο internet με προφίλ wap. Αγαπητέ Villis μήπως η συσκευή σου ειναι Vodafone branded?

Δεν είμαι branded... Πρώτη φορά με cosmote sim το άνοιξα και μετά με vodafone. Και στις 2 κάρτες πήρε κανονικά τις ρυθμίσεις. Ίσως όμως επειδή είναι σύνδεση κι όχι κάρτα...

Πολύ καλό το handcet sms .Το μόνο που βλέπω και δεν μου αρέσει έιναι ότι όταν αποστείλω ένα μηνυμα στα Ελληνικά με μικρά γράμματα αφού το αποστείλει μετά μου το δείχνει με κεφαλαία.

Aυτό γίνεται γιατί τα στέλνει κεφαλαία. ΚΑΜΙΑ συσκευή δε στέλνει μικρά, τονισμένα γράμματα με 160 χαρακτήρες ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το handcet sms .Το μόνο που βλέπω και δεν μου αρέσει έιναι ότι όταν αποστείλω ένα μηνυμα στα Ελληνικά με μικρά γράμματα αφού το αποστείλει μετά μου το δείχνει με κεφαλαία.
Μα αυτο ειναι το θεμα... να τα στελνει κεφαλαια και χωρις τονους για να εχουμε 160 χαρακτηρες. Εμενα το handset sms παντως μου εβγαζε προβλημα στην αποστολη και δεν το κρατησα, χρησιμοποιω την εφαρμογη που εχει το τηλεφωνο και ολα ειναι μια χαρα! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!

Ειχατε αναφερθει στα beautiful widgets και ψαχνω και εγω στο market αλλα το μονο που καταφερα ειναι να βρω το bw animation pack και το beautiful silence widgets .Εγκατεστησα το bw animation pack μηπως το εβρισκα καποιο link απο εκει αλλα τπτ..Γνωριζει καποιος κατι περισσοτερο για να το βρω;:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!

Ειχατε αναφερθει στα beautiful widgets και ψαχνω και εγω στο market αλλα το μονο που καταφερα ειναι να βρω το bw animation pack και το beautiful silence widgets .Εγκατεστησα το bw animation pack μηπως το εβρισκα καποιο link απο εκει αλλα τπτ..Γνωριζει καποιος κατι περισσοτερο για να το βρω;:)

 

σορρυ τι σου αρεσει απο το beautiful widget εγω προτιμω το fancy widghet πολυ καλυτερο και με αξιοπιστια whetherbug

Edited by Villis
Απαγορεύονται τέτοια links...
Link to comment
Share on other sites

:)Δεν το ειχα βαλει απλα πολλοι ειχαν αναφερθει σε αυτο και θεωρησα οτι ειναι καλο :happy:

Θα κοιταξω αυτο που μου προτεινες και θα ενημερωσω σε λιγο !! Thank you!!!

Link to comment
Share on other sites

σορρυ τι σου αρεσει απο το beautiful widget εγω προτιμω το fancy widghet πολυ καλυτερο και με αξιοπιστια whetherbug

 

δες τα και τα δυο στο ****

 

Το τι αρέσει στον καθένα είναι τελείως προσωπικό :shifty:

Εγώ προσωπικά λατρεύω τα BW....

 

 

Και μην ποστάρεις λίνκς σε πειρατικά sites γιατί απαγορεύεται απο τους κανονισμούς...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το τι αρέσει στον καθένα είναι τελείως προσωπικό :shifty:

Εγώ προσωπικά λατρεύω τα BW....

 

 

Και μην ποστάρεις λίνκς σε πειρατικά sites γιατί απαγορεύεται απο τους κανονισμούς...

 

sorry μια ερωτηση χωρις να γινομαι κουραστικος το xda -developers τι δεν ειναι σιτε που πειραζει το υλικο και χανεις και την εγγυηση τι διαφορα εχει με το σιτε που προτεινω το οποιο εχει και εφαρμογες.απλα δεν το καταλαβαινω.τοτε κανεις δεν πρεπει να ρουταρει το κιν του γιατι παροτρυνετε απο σιτε που σπανε κωδικες και λειτουργικα

Link to comment
Share on other sites

στο xda δεν δίνουν σπασμένες εφαρμογές... πχ το beautiful widgets που είναι επι πληρωμή εφαρμογή δεν το σπάει και στο δίνει...

αυτο που κάνουν είναι να φτιάχνουν software για το κινητό, εφαρμογές, παιχνίδια,roms κλπ...

το να βάλεις μια άλλη rom στο κινητό δεν είναι παράνομο, απλά χάνεις την εγγύηση... το να έχεις μια εφαρμογή σπασμένη, που κανονικά έπρεπε να την πληρώσεις είναι (όπως με ταινίες και μουσική κατεβασμένες από το ίντερνετ)

 

τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ, άσχετα με το αν συμφωνώ ή όχι στη νομοθεσία περί πνευματικής ιδιοκτησίας ;)

Link to comment
Share on other sites

στο xda δεν δίνουν σπασμένες εφαρμογές... πχ το beautiful widgets που είναι επι πληρωμή εφαρμογή δεν το σπάει και στο δίνει...

αυτο που κάνουν είναι να φτιάχνουν software για το κινητό, εφαρμογές, παιχνίδια,roms κλπ...

το να βάλεις μια άλλη rom στο κινητό δεν είναι παράνομο, απλά χάνεις την εγγύηση... το να έχεις μια εφαρμογή σπασμένη, που κανονικά έπρεπε να την πληρώσεις είναι (όπως με ταινίες και μουσική κατεβασμένες από το ίντερνετ)

 

τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ, άσχετα με το αν συμφωνώ ή όχι στη νομοθεσία περί πνευματικής ιδιοκτησίας ;)

 

η καθε αποψη ειναι σωστη.καντε οτι θελετε

τα προγραμμα τα δωρεαν υπαρχουν στο μαρκετ μπορει να μην στο εμφανιζει γιατι πρεπει να πληρωσεις κατεβασε αυτο που σου ειπα ΕΙΝΑΙ δωρεαν και το εχει και το μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

sorry μια ερωτηση χωρις να γινομαι κουραστικος το xda -developers τι δεν ειναι σιτε που πειραζει το υλικο και χανεις και την εγγυηση τι διαφορα εχει με το σιτε που προτεινω το οποιο εχει και εφαρμογες.απλα δεν το καταλαβαινω.τοτε κανεις δεν πρεπει να ρουταρει το κιν του γιατι παροτρυνετε απο σιτε που σπανε κωδικες και λειτουργικα

Kαλησπέρα φίλε μου!

Καλώς ή κακώς, απαγορεύεται η διακίνηση παράνομου software μέσω του forum αυτού! Το xda, όπως είπε κι ο charlie_pace4, δε φιλοξενεί παράνομο-σπασμένο software, σε αντίθεση με το site που ανέφερες εσύ, γι'αυτό το λόγο κιόλας τροποποίησα το μήνυμα σου ;)

Οι Όροι Πρόσβασης και Χρήσης του myphone είναι εδώ, και καλό θα ήταν να τους ρίξεις μια ματιά!

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση, είμαι στη διάθεσή σου μέσω προσωπικού μηνύματος (PM). :)

Συνεχίζουμε με τα του wildfire :happy:

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δυό ερωτησουλες 1ον στο market μου εμφανίζονται μόνο οι δωρεάν εφαρμογες.πως γίνεται να εμφανίζονται και οι πληρωτεες;και 2ον μετά την αναβάθμιση σε froyo το sygic που εχω για gps ενώ φορτώνει τον χάρτη κανονικά όταν βάζω διαδρομή μου γράφει "η διαδρομή δεν μπορεί να χαραχθεί σφάλμα 8"έχει κάποιος υπόψη του γιατί μπορεί να

εγινε αυτό και αν μπορειτε να προτείνετε κάποια λύση.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το tapatalk που το βρίσκω βρε παίδες;Στο market δεν μου βγάζει τίποτα.
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...