Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιχνιδακια που μου κανει το HTC ειναι

1. Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Friend Stream (διαδικασια com.htc.friendstream)

προσπαθηστε ξανα

 

Αναγκαστικο Κλεισιμο

 

 

 

τι κολπακια ειναι αυτα?????.

 

Ειναι καποιο bug που διορθωνεται??

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μικρή παρένθεση, επειδή το καλό πράγμα πρέπει να λέγεται και να αποτελεί παράδειγμα..:

μπράβο στον φίλο Villis για τον τρόπο που γράφει τα ποστ του...ουσιώδη, περιληπτικά, με πολλαπλές παραθέσεις και γεμάτα πληροφόρία...:)

well done..;)

συνεχίζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Κατέβασε,(όχι απο market ) το Any Dvd Converter Pro ή το Xilisoft video converter Ultimate, έχουν και τα δύο επιλογή μετατροπής βίντεο για android κινητά.:happy:

 

ευχαριστώ αν και αρχάριος θα κάνω την προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

μικρή παρένθεση, επειδή το καλό πράγμα πρέπει να λέγεται και να αποτελεί παράδειγμα..:

μπράβο στον φίλο Villis για τον τρόπο που γράφει τα ποστ του...ουσιώδη, περιληπτικά, με πολλαπλές παραθέσεις και γεμάτα πληροφόρία...:)

well done..;)

συνεχίζουμε...

Συμφωνώ και επαυξάνω !!!:up: Έχει βοηθήσει πολύ κόσμο...:respect:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν φορές που μπορεί μια εφαρμογή να κολλήσει (Handset SMS, FriendStream, Internet κλπ).. Τότε συνήθως βγάζει ένα μήνυμα που λέει πως η εφαρμογή έκλεισε απρόσμενα.. Προσωπικά δεν το θεωρώ κάτι τραγικό, και στους υπολογιστές συμβαίνει. Απλά ξανανοίγεις την εφαρμογή, χωρίς να έχεις χάσει κάτι.. Εμένα μου έχει συμβεί 1-2 φορές συνολικά..

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι κι γω...ως χρήστες του κινητού αυτού πως κρίνετε την οθόνη?Είναι χάλια όπως λένε λόγω ανάλυσης?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι κι γω...ως χρήστες του κινητού αυτού πως κρίνετε την οθόνη?Είναι χάλια όπως λένε λόγω ανάλυσης?

πήγαινε σε ένα κατάστημα να το δεις από κοντά... ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια... εγώ είχα διαβάσει ένα σωρό πριν το πάρω, αλλά δεν έχω κανένα απολύτως προβλημα...

 

έχει βάλει κανείς το angry birds? πόσο χώρο του πιάνει? από το μαρκετ μου βγάζει σφάλμα στην εγκατάσταση, ενώ από ένα apk που βρήκα και πήγα να εγκαταστήσω από το astro μου έλεγε δεν υπάρχει χώρος, ενώ έχω τουλάχιστον 30ΜΒ...

Link to comment
Share on other sites

φιλε το εβαλα εγω... αλλα δεν μου παιζει κα8ολου...

 

LOL, κλείσε το κινητό, άνοιξε το, ξεκλειδωσε και θα σου παίξει...

 

Τι αλχημείες ακόμα θα κάνουμε για να παίξουμε ένα παιχνίδι... :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

από που το έβαλες?

αν δεν σου κάνει κόπο δες από τη διαχείριση εφαρμογών ποσο χώρο πιάνει...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν φορές που μπορεί μια εφαρμογή να κολλήσει (Handset SMS, FriendStream, Internet κλπ).. Τότε συνήθως βγάζει ένα μήνυμα που λέει πως η εφαρμογή έκλεισε απρόσμενα.. Προσωπικά δεν το θεωρώ κάτι τραγικό, και στους υπολογιστές συμβαίνει. Απλά ξανανοίγεις την εφαρμογή, χωρίς να έχεις χάσει κάτι.. Εμένα μου έχει συμβεί 1-2 φορές συνολικά..

 

εδω και 2 μερες αυτο κανει,ουσιαστικα χθες το προσεξα μπορει κ παραπανω διαστημα μπορει κ οχι να συμβαινει αυτο,παντως και πριν που το δοκιμασα το ιδιο μ εκανε...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν φορές που μπορεί μια εφαρμογή να κολλήσει (Handset SMS, FriendStream, Internet κλπ).. Τότε συνήθως βγάζει ένα μήνυμα που λέει πως η εφαρμογή έκλεισε απρόσμενα.. Προσωπικά δεν το θεωρώ κάτι τραγικό, και στους υπολογιστές συμβαίνει. Απλά ξανανοίγεις την εφαρμογή, χωρίς να έχεις χάσει κάτι.. Εμένα μου έχει συμβεί 1-2 φορές συνολικά..

Κάνεις κάνα restart της συσκευής ή/και κανένα clear cache στις εφαρμογές? Αν όχι, δοκίμασε το...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το θέμα μπαταρία και πρώτη φόρτιση τι γίνεται; Στα παλιά μου απλά (και όχι smart) κινητά μόλις τα έπαιρνα, τa χρησιμοποιούσα με την ημιφορτισμένη που είχε και έπειτα έκανα 3-4 πλήρεις φορτίσεις/αποφορτίσεις.. Και φυσικά όχι με τις ώρες στην πρίζα, απλά μέχρι να φορτιστεί. Αυτό που κάνω δλδ γενικά με τις μπαταρίες.

 

Επειδή το περιμένω αύριο-μεθαύριο και η αυτονομία είναι σημαντικό πράγμα για μένα.. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις κάνα restart της συσκευής ή/και κανένα clear cache στις εφαρμογές? Αν όχι, δοκίμασε το...

 

το οποιο clear cache απο που το επιλεγω ας πουμε για την συγκεκριμενη εφαρμογη ή κανει σε ολες? στο μενου που παιζει να ειναι αυτο??.

Link to comment
Share on other sites

το οποιο clear cache απο που το επιλεγω ας πουμε για την συγκεκριμενη εφαρμογη ή κανει σε ολες? στο μενου που παιζει να ειναι αυτο??.

Μπορείς να το κάνεις μέσα από κάθε εφαρμογή ή μπορείς να βάλεις κάποιο app για να το κάνεις όλα μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα Εκκαθαριση Δεδομενων βασικα ομως και παλι δεν αλλαξε κατι...

θα του κανω κ ενα restart.

 

φασολια τα ιδια δεν αλλαξε κατι....

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

Μακριά από 2.2 custom roms ;)

Τράβηξα κάτι σημαντικά βίντεο και δεν παίζουν ούτε στο κινητό , ούτε στον υπολογιστή....αφού δεν το έσπασα.

Σύντομα σε iPhone again ;) Ούτε παιχνίδια παίζουν ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ξερω οτι αυτο που ρωταω ειναι καπου χαμενο στις τοσες σελιδες αλλα δυστηχως λογο φορτου εργασιας και λογο των τοσων σελιδων δεν μπορω να ψαξω τοσο.

Μπορει καποιος να μου ποιο προγραμμα να βαλω στ wildfire για τα μηνυματα γιατι αυτο που εχει, με πολυ λιγους χαρακτερες μου βγαζει οτι στελνω πολλα μηνυματα?

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ξερω οτι αυτο που ρωταω ειναι καπου χαμενο στις τοσες σελιδες αλλα δυστηχως λογο φορτου εργασιας και λογο των τοσων σελιδων δεν μπορω να ψαξω τοσο.

Μπορει καποιος να μου ποιο προγραμμα να βαλω στ wildfire για τα μηνυματα γιατι αυτο που εχει, με πολυ λιγους χαρακτερες μου βγαζει οτι στελνω πολλα μηνυματα?

 

Thanks!

 

 

Μεσα απο το Market --> Search "Handcent Sms"

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και σε αυτό, από σήμερα είμαι κάτοχος ενός htc wildfire..και έχω την πρώτη μου απορία..

εκτός του αν το 2.2 υπάρχει σαν επίσημη ενημέρωση?

στην αρχική οθόνη που κατεβάζουμε την πάνω μπάρα και βλέπουμε την εταιρεία κινητής, είχα δει ή στο optimus ή στο galaxy3 ότι μπορούσες από εκεί να απενεργοποιήσεις και να ενεργοποιήσεις μπαμ μπαμ bluetooth gprs κλπ..υπάρχει κάποια εφαρμογή ή πρέπει να περιμένουμε νέα έκδοση λογισμικού?

Link to comment
Share on other sites

Καμαρώστε...

http://i52.tinypic.com/122ykjc.jpg

Τι μπορεί να είναι αυτό?

Επίσης αν ξέρει κάποιος πως γίνεται Unroot να το πάω για εγγύηση....

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιχνιδακια που μου κανει το HTC ειναι

1. Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Friend Stream (διαδικασια com.htc.friendstream)

προσπαθηστε ξανα

 

Αναγκαστικο Κλεισιμο

 

τι κολπακια ειναι αυτα?????.

 

Ειναι καποιο bug που διορθωνεται??

Eίναι κάτι σαν το "η εφαρμογή εκτέλεσε μια εσφαλμένη εντολή" των windows. Αφού καθάρισες την cache από το friend stream και έκανες και restart και δεν έγινε τίποτα, προσπάθησε να δεις τι έκανες και έγινε αυτό...

αυτο με το Friend Stream τι βλακεια ειναι???

Αν εννοεις τι είναι το friend stream, είναι μια εφαρμογή του κινητού για να ανανεώνονται οι πληροφορίες από το facebook και το twitter. Αν αναρωτιέσαι γιατί γίνεται αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω, δοκίμασε να καθαρίσεις κι εσύ την cache ή να κάνεις restart ;)

Να ρωτήσω κάτι κι γω...ως χρήστες του κινητού αυτού πως κρίνετε την οθόνη?Είναι χάλια όπως λένε λόγω ανάλυσης?

Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι δεν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα και η οθόνη είναι ικανοποιητικότατη. Πήγαινε δες το όπως είπε κι ένας φίλος παραπάνω...

έχει βάλει κανείς το angry birds? πόσο χώρο του πιάνει? από το μαρκετ μου βγάζει σφάλμα στην εγκατάσταση, ενώ από ένα apk που βρήκα και πήγα να εγκαταστήσω από το astro μου έλεγε δεν υπάρχει χώρος, ενώ έχω τουλάχιστον 30ΜΒ...

1-2 σελίδες πρίν, αναφέρω ότι πιάνει γύρω στα 13 mb, αλλά θέλει καμια 40 ελεύθερα για να εγκατασταθεί (αν και δεν τα τρώει μετά)....

Τελικά με το θέμα μπαταρία και πρώτη φόρτιση τι γίνεται; Στα παλιά μου απλά (και όχι smart) κινητά μόλις τα έπαιρνα, τa χρησιμοποιούσα με την ημιφορτισμένη που είχε και έπειτα έκανα 3-4 πλήρεις φορτίσεις/αποφορτίσεις.. Και φυσικά όχι με τις ώρες στην πρίζα, απλά μέχρι να φορτιστεί. Αυτό που κάνω δλδ γενικά με τις μπαταρίες.

 

Επειδή το περιμένω αύριο-μεθαύριο και η αυτονομία είναι σημαντικό πράγμα για μένα.. ;-)

Πάνω κάτω κάνω ότι λες κι εσύ-με τη διαφορά ότι έχω ακούσει ότι η πλήρης αποφόρτιση δεν κάνει καλό... Δοκίμασε και κάποια τιπς που υπάρχουν στο πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος (σε ένα λινκ)

Μακριά από 2.2 custom roms ;)

Τράβηξα κάτι σημαντικά βίντεο και δεν παίζουν ούτε στο κινητό , ούτε στον υπολογιστή....αφού δεν το έσπασα.

Σύντομα σε iPhone again ;) Ούτε παιχνίδια παίζουν ούτε τίποτα.

Αν ήθελες παιχνίδια, μάλλον έπρεπε να κοιτάξεις τι πας να πάρεις. Όλοι λένε ότι για παιχνίδια δεν κάνει... και υπάρχει και μια διαφορά στην κλάση των κινητών.. Για τις custom roms, δεν έχω ακούσει κάποιο πρόβλημα παρόμοιο μέχρι τώρα... Μπορεί απλά κάτι να έκατσε στραβά στην εγκατάσταση, ή και να υπήρχε κανένα hardware πρόβλημα (επειδή είδα έβαλες κι αυτό με την οθόνη...)

Καλώς σας βρήκα και σε αυτό, από σήμερα είμαι κάτοχος ενός htc wildfire..και έχω την πρώτη μου απορία..

εκτός του αν το 2.2 υπάρχει σαν επίσημη ενημέρωση?

στην αρχική οθόνη που κατεβάζουμε την πάνω μπάρα και βλέπουμε την εταιρεία κινητής, είχα δει ή στο optimus ή στο galaxy3 ότι μπορούσες από εκεί να απενεργοποιήσεις και να ενεργοποιήσεις μπαμ μπαμ bluetooth gprs κλπ..υπάρχει κάποια εφαρμογή ή πρέπει να περιμένουμε νέα έκδοση λογισμικού?

Καλορίζικο!

Για τη 2.2, νομίζω έχει μαθευτεί από ανακοινώσεις ατόμων της στο twitter, αλλά και γενικότερα από την ίδια. Προσωπικά, έστειλα μέιλ για να ρωτήσω και μου απάντησαν ότι θα έρθει, αλλά δεν ξέρουν το πότε...

Τα κινητά επίσης που αναφέρεις δεν έχουν πιο καινούρια έκδοση του λογισμικού. Είμαι κατά 99,9% σίγουρος ότι υπάρχει κάποια εφαρμογή, αλλά ρώτα καλύτερα εδώ...

Καμαρώστε...

Τι μπορεί να είναι αυτό?

Επίσης αν ξέρει κάποιος πως γίνεται Unroot να το πάω για εγγύηση....

Απλά εγκαθιστά το ruu αρχείο, το οποίο ψάξε λίγο στο xda για να το βρείς...

Έρχεται η 2.2 για το κινητό μας

http://liveplace.gr/index.php/2/software/1156-froyo--htc-wildfire--legend-

Απο'ότι είχα δει, ένας της htc (δε θυμάμαι τι και ποιος ακριβώς) από κάποια χώρα, είχε πει ότι το wildfire θα την πάρει μετά το legend Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...