Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ώς προς το θέμα της ανάλυσης οθόνης ,απορώ γιατί έχει γίνει τόση σηζήτηση , (το καταλαβαίνω πως υπάρχει πρόβλημα με κάποιες εφαρμογές και παιχνίδια και πως το βίντεο και η φωτογραφία μπορούσαν να είναι καλύτερα), αλλά ρε παιδιά μη τρελαθούμε :blink:...δεν υπάρχει λόγος να δώσει κάποιος τα διπλάσια χρήματα,

εκτός αν χρειάζετε πραγματικά , να έχει HD εικόνες και amoled οθόνη για άλλους λόγους ,π.χ επαγγελματικούς....

 

Χαχαχα....

Καλο.....

Ενταξη φιλε μου πολυ ωραιο το wildfire δεν λεω το εχω και εγω....για τα λεφτα του το ειπαμε και το ξαναλεμε οτι ειναι το καλυτερο......

Αλλα μη τα ισοπεδονουμε κι ολα

Πιασε ενα Desire στα χερια σου και πλοηγησου λιγο,χρησημοποιησε το λιγο εστω και υστερα ελα να μου πεις εαν θες να δωσης παραπανω χρηματα ή οχι για επαγγελματικους λογους :lol: :p

Ποιους επαγγελματικους λογους?

Απλα αλλο τηλεφωνο το ενα αλλο το αλλο....χαοδες διαφορες και οχι μονο στην οθομη του πραγμα που δικαιολογη και την διαφορα χρηματων

Το ενα για μη απαιτητικους χρηστες το αλλο για απαιτητικους.....και επαγγελματιες οπως λες :lol: :p σε πειραζω ετσι? μην τα παρεις? :rolleyes: ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαχαχα....

Καλο.....

Ενταξη φιλε μου πολυ ωραιο το wildfire δεν λεω το εχω και εγω....για τα λεφτα του το ειπαμε και το ξαναλεμε οτι ειναι το καλυτερο......

Αλλα μη τα ισοπεδονουμε κι ολα

Πιασε ενα Desire στα χερια σου και πλοηγησου λιγο,χρησημοποιησε το λιγο εστω και υστερα ελα να μου πεις εαν θες να δωσης παραπανω χρηματα ή οχι για επαγγελματικους λογους :lol: :p

Ποιους επαγγελματικους λογους?

Απλα αλλο τηλεφωνο το ενα αλλο το αλλο....χαοδες διαφορες και οχι μονο στην οθομη του πραγμα που δικαιολογη και την διαφορα χρηματων

Το ενα για μη απαιτητικους χρηστες το αλλο για απαιτητικους.....και επαγγελματιες οπως λες :lol: :p σε πειραζω ετσι? μην τα παρεις? :rolleyes: ;)

Τα πήρα πολύ άσχημα !!:mad:

Πλάκα κάνω:lol: Η αλήθεια είναι, ότι έχω δουλέψει με πολλές συσκευές ,

αλλά όχι όμως σε επιπέδο DESIRE ,για λόγους οικονομικούς ( και το WILD με επιδότηση το πήρα).

Για το (επαγγελματικούς λόγους , πές το λάθος διατύπωση).

Απαιτητικός χρήστης είμαι ,άλλα είμαι και άνεργος. Άστα να πάνε ......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πότε αναμένεται η Froyo??? Mας είχαν πει τέλη Οκτωβρίου αλλά δεν βλέπω τίποτα ακόμη εκτός και αν τέλη ενοούν την τελευταία μέρα του Οκτώβρη... Αν εχει δει κανείς κάτι ας το δώσει να ξέρουμε πότε θα ανοίξουμε το κινητό μας στο δίκτυο....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.....Ειμαι κατοχος ενος lg gt540 και σκεφτομαι να παρω το wildfire επειδη το πηρε φιλος απο επιδοτηση και δεν το εχει ανοιξει ουτε μια φορα και μου το δινει σε πολυ καλη τιμη....Αξιζει να το παρω....???Και τι + εχει απο το lg.....Γιατι απ’οτι κοιταγα σε χαρακτηριστικα το lg εχει καλυτερη αναλυση οθονης εκτος αν εκανα λαθος.......Οπως και επισης η αφη του κινητου τι λεει....???Θα με υποχρεωνατε εαν απαντουσατε γιατι μαλλον θα γινει πολυ αμεσα η αγορα....... ;-)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.....Ειμαι κατοχος ενος lg gt540 και σκεφτομαι να παρω το wildfire επειδη το πηρε φιλος απο επιδοτηση και δεν το εχει ανοιξει ουτε μια φορα και μου το δινει σε πολυ καλη τιμη....Αξιζει να το παρω....???Και τι + εχει απο το lg.....Γιατι απ’οτι κοιταγα σε χαρακτηριστικα το lg εχει καλυτερη αναλυση οθονης εκτος αν εκανα λαθος.......Οπως και επισης η αφη του κινητου τι λεει....???Θα με υποχρεωνατε εαν απαντουσατε γιατι μαλλον θα γινει πολυ αμεσα η αγορα....... ;-)

Μπες εδώ http://www.gsmarena.com/lg_gt540_optimus-3081.php

και εδω http://www.gsmarena.com/htc_wildfire-3337.php

για να κάνεις σύγκριση.

Τώρα στα ++ είναι πιστεύω η ευκολία που προσφέρει το Htc Sence,

η οθόνη που είναι TFT capacitive touchscreen, 16M colors,

η έκδοση 2.1 του λειτουργικού, η ram που διαθέτει

και διάφορες άλλες λειτουργίες . Για ότι άλλο, ίσως σε βοηθήσουν φίλοι στο forum ,που έχουν δουλέψει τη συσκευή , πολύ περισσότερο απο ότι εγώ..Πάντως

πιστεύω πως θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος .:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πότε αναμένεται η Froyo??? Mας είχαν πει τέλη Οκτωβρίου αλλά δεν βλέπω τίποτα ακόμη εκτός και αν τέλη ενοούν την τελευταία μέρα του Οκτώβρη... Αν εχει δει κανείς κάτι ας το δώσει να ξέρουμε πότε θα ανοίξουμε το κινητό μας στο δίκτυο....

Για το wildfire δεν ξερω αλλα πιστευω οτι θα το δωσουν μετα το Galaxy.

Λοιπον πριν καμια 10 μερες δωσαν μια επισημη και καλα στις βορειες χωρες αλλλα λογο παραπονων και προβληματων την αποσηρανε, τα τελευταια νεα λενε για καποια στιγμη μεσα στον Νοεμβριο για ολη την Ευρωπη.........:p

Ζησε Μαη μου να φας Γιαουρτη!:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

θα ηθελα να με βοηθησετε προς το παρων σε 2 πραγματακια,

το

1ο ειναι

 

Πως μπορω να βγαλω απο την κεντρικη οθονη εναν φακελο και οτι εφαρμογες δεν θελω

 

2ο

 

πως μπορω και απο που να κανω Απεγατασταση σε ενα προγραμμα που εχω κατεβασει κ εχω εγκαταστησει

 

3ο

 

το ξυπνητηρι που ενεργοποιησα με Κλειστη συσκευη δεν χτυπαει??

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Cannibal οι αρχικές σου αυτές ερωτήσεις βρίσκονται πολύ εύκολα μέσα στο μάνιουαλ της συσκευής που αγόρασες...κάνε έναν κόπο και ρίξτου μια ματιά, θα σου λυθούν πολλές απορίες...

συνοπτικά λοιπόν:

1) ''πατάς'' συνεχόμενα πάνω στο widget της οθόνης και το σέρνεις προς το κάτω μέρος της , ώσπου να συναντήσει τον κόκκινο κάδο ανακύκλωσης

2) από την διαχείριση προγραμμάτων/εφαρμογών επιλέγεις με μονό πάτημα την εφαρμογή που θες να απεγκαταστήσεις και επιλέγεις ''απεγκατάσταση''

3) στο λειτουργικό android το ξυπνητήρι δουλεύει μόνο με ανοιχτή την συσκευή...αν δε θες να είναι το κινητό σου σε κανονική λειτουργία το βράδυ, μπορείς εναλλάκτικά να χρησιμοποιήσεις την ''λειτουργία αεροπλάνου'' , όπου απλά δεν έχεις δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και κατά συνέπεια δε μπορείς να δεχτείς ή να κάνεις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα το manual το διαβασα Ισως ομως να μην εδωσα τοσο μεγαλη προσοχη!!

 

Το 1ο με τα widget εγινε!!!

 

 

 

2) από την διαχείριση προγραμμάτων/εφαρμογών επιλέγεις με μονό πάτημα την εφαρμογή που θες να απεγκαταστήσεις και επιλέγεις ''απεγκατάσταση''

 

Mηπως εννοεις αυτο ->

το 2ο με την απεγκατασταση προγραμματων αυτο που κανω ειναι το εξης : Μenu -> Ολες οι εφαρμογες παταω παλι σε ενα widget επανω κ το κανω delete αυτο μου λες????.

κ το 3ο τοτε με το ξυπνητηρι το ελυσες!!!

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

καλημερα πηρα χθες το κινητακι για την γυναικα μου και θελει να βαλει δικο της ηχο στα μυνηματα πως γινετε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα πηρα χθες το κινητακι για την γυναικα μου και θελει να βαλει δικο της ηχο στα μυνηματα πως γινετε αυτο?

 

κοιτας το πρωτο post..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.. Ερώτηση απλή: pdf και office αρχεία διαβάζονται και επεξεργάζονται;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα το manual το διαβασα Ισως ομως να μην εδωσα τοσο μεγαλη προσοχη!!

 

Το 1ο με τα widget εγινε!!!

 

 

 

2) από την διαχείριση προγραμμάτων/εφαρμογών επιλέγεις με μονό πάτημα την εφαρμογή που θες να απεγκαταστήσεις και επιλέγεις ''απεγκατάσταση''

 

Mηπως εννοεις αυτο ->

το 2ο με την απεγκατασταση προγραμματων αυτο που κανω ειναι το εξης : Μenu -> Ολες οι εφαρμογες παταω παλι σε ενα widget επανω κ το κανω delete αυτο μου λες????.

κ το 3ο τοτε με το ξυπνητηρι το ελυσες!!!

MENU-ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ-ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ, επιλεγεις την εφαρμογή που θες και μετά κατάργηση εγκατάστασης.

 

Παιδιά καλημέρα.. Ερώτηση απλή: pdf και office αρχεία διαβάζονται και επεξεργάζονται;

H συσκευή έχει ενσωματωμένο το acrobat reader , και quik office ,διαβάζει τα pdf και office αρχεία κανονικά,για επεξεργασία ίσως υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα ,που δεν γνωρίζω...

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Ενας αλλος τροπος γι' απεγκατασταση ειναι να βρεις το εικονιδιο της εφαρμογης και να το συρεις πανω στον καδο αφηνοντας το για 2-3 sec μεχρι να σου εμφανιστει "drop to uninstall" Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε παίζει να το ξαναφέρει η vodafone?Σ ένα κατάστημα μου είχαν πει ότι έπαιζε για χτες παραλαβή αλλά απ ότι ειδα στο vodafone.gr ακομα τπτ...
x
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε παίζει να το ξαναφέρει η vodafone?Σ ένα κατάστημα μου είχαν πει ότι έπαιζε για χτες παραλαβή αλλά απ ότι ειδα στο vodafone.gr ακομα τπτ...

Eγώ μετά από παραγγελία σε κατάστημα Voda, το περιμένω τέλος του μήνα, τέλος της άλλης βδομάδας δλδ..

Link to comment
Share on other sites

Eγώ μετά από παραγγελία σε κατάστημα Voda, το περιμένω τέλος του μήνα, τέλος της άλλης βδομάδας δλδ..

 

Εγώ πάντως όταν τους είπα να το παραγγείλω μου είπαν ότι ετσι κ αλλιώς το περιμένουν οπότε δεν είχε νόημα....μου έδωσαν μόνο ένα τηλέφωνο μάλλον απ τα κεντρικά της εταιρίας..

x
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πότε ετοιμάζετε ο διάδοχος του....???

 

(ξέρω-ξέρω ακόμα δεν το .......είδαμε)

 

ας παρουμε πρώτα εμείς τη froyo και βλέπουμε για το διάδοχο...

πάντως αν για διάδοχο εννοείς άλλο ένα low budget smartphone δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι εφικτό να έχει μεγάλη διαφορά από το δικό μας και να έχει και κάτω από 300€...

 

Κανείς;;;:(

 

στο market κοίταξες?

εμένα μου το εμφανίζει σαν 30 trial, λογικά μετά θα σου έχει επιλογή για αγορά....

Edited by Villis
Συνεχόμενα post
Link to comment
Share on other sites

Σου ειπα. Στο μεγεθος (και αναλυση σε δευτερη μοιρα) της οθονης.

 

Κατα την γνωμη μου γι'αυτα που θες θα πρεπει να πας σε μεγαλυτερη.

 

Καμμιά άλλη άποψη παιδιά;

 

Γεια σας, επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω το τηλέφωνο, θα εκτιμούσα τις απόψεις των κατόχων για να το αποφασίσω επειδή είδα στο φόρουμ κάποια μειονεκτήματα, π.χ. ανάλυση οθόνης. Οι ανάγκες μου είναι οι εξής:

Wi-fi, μεγάλη οθόνη, ευχάριστο σερφάρισμα στο internet, πληθώρα εφαρμογών δωρεάν ή και όχι (παιχνίδια όμως και ανούσιες εφαρμογές δε με ενδιαφέρουν), δυνατότητα να διαβάζω ικανοποιητικά, word, excel, powerpoint, pdf αρχεία, καθώς και φωτογραφίες, και ικανοποιητικό gps δέκτη με ανάλογο λογισμικό (αν υπάρχει και δωρεάν ακόμα καλύτερα, έως τώρα χρησιμοποιούσα το garmin). Η κάμερα με ενδιαφέρει δευτερευόντως. Αν θέλετε πληροφορήστε με ως προς τα χαρακτηριστικά αυτά.

 

Εννοώ κάποια άλλη άποψη ως προς τα παραπάνω...

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

κοίτα, εμένα είναι το πρώτο μου smartphone και είμαι ενθουσιασμένος...

αξίζει το κάθε ευρώ του..

από την αλλά μου φαίνεσαι πολύ πιο απαιτητικός από εμένα...

από τη στιγμή που ζητάς μεγάλη οθόνη νομίζω πρέπει να πας στο desire... είναι τουλάχιστον μια-δυο κλάσεις πάνω, γιαυτο έχει και διπλάσια τιμή...

το έχω χρησιμοποιήσει και μπορώ να σου πω ότι είναι πολύ πιο άνετο και πολύ πιο ποιοτικό από το wildfire

ίσως αν περιμένεις να βγουν και τα καινούρια της htc να πέσει λίγο η τιμή του...

από την άλλη, αν δεν μπορείς να διαθέσεις 500 € το wildfire νομίζω είναι η καλύτερη αγορά αυτή τη περιόδο, και θα είναι ακόμα καλύτερη αν πάρουμε froyo...

Link to comment
Share on other sites

BOBMARIN;3358944]MENU-ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ-ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ, επιλεγεις την εφαρμογή που θες και μετά κατάργηση εγκατάστασης.

 

ευχαριστω και αυτο το λυσατε!!!!!!

 

Τα αρχεια που κατεβαζω απο το emarket σε ποιο folder αποθηκευονται?? ωστε να τα μεταφερω στην καρτα το λεω.

Link to comment
Share on other sites

BOBMARIN;3358944]MENU-ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ-ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ, επιλεγεις την εφαρμογή που θες και μετά κατάργηση εγκατάστασης.

 

ευχαριστω και αυτο το λυσατε!!!!!!

 

Τα αρχεια που κατεβαζω απο το emarket σε ποιο folder αποθηκευονται?? ωστε να τα μεταφερω στην καρτα το λεω.

Κατεβασε απο το market το "Appinstaller" και με την

επιλογη "App saver" μπορεις να αποθηκευσεις τα .apk αρχεια που κατεβασες, στην

καρτα σου.

Link to comment
Share on other sites

ωραια θα το κανω αυτο που μ λες τοτε!!!!!!!!!

 

με το youtube ενω μπαινω και παει να φορτωσει τα βιντεακια δεν τα δειχνει εν τελη...

Wind F2G εχω παιζει ρολο το δικτυο ή πρεπει να κανω κατι αλλο να περασω κατι αλλο..

 

επισης να πω οτι δεν εκανα sign in με το account μου στο yutube.

 

Κατεβασε απο το market το "Appinstaller" και με την

επιλογη "App saver" μπορεις να αποθηκευσεις τα .apk αρχεια που κατεβασες, στην

καρτα σου.

 

το εκανα αυτο που μου πες!!!

 

που μπορω να βρω αυτα που κατεβασα και να τα σβησω απο την Συσκευη και να ειναι μονο στην καρτα SD!!.

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...