Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε δε διευκρίνησες κιόλας. Ίσως να κοιτάξεις κανένα βίντεο στο youtube;

Είδα ένα.. Πάντως το λινκ που έβαλες με απογοήτευσε... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια συμβουλη βρε παιδες.

υπαρχει κανενας τροπος, κατι σαν συντομευση εννοω, να βλεπουμε εισερχομενες-εξερχομενες-αναπαντητες στην αρχικη οθονη?

 

αυτο το ωραιο μαυρο πληκτρολογιο για τις επαφες, κ τις κλησεις που εχει κ ελληνικα γραμματα απο το μαρκετ εχει ρυθμιση για ταχειες κλησεις?

παταω παρατεταμενα πανω σε εναν αριθμο κ μου λεει να το ρυθμισω απο τις επαφες.

το ρυθμισα απο το 2 εως το 9 αλλά @@... τα νεΒρα μου λεμε. γιατι δεν εχουν ελληνικα αυτα τα προγραμματα ρε γμτ?

Edited by drum2004
edit,,,,,,,,,!!!!!!!!!!!!!1
δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση γιατί στα καταστήματα τις wind που ρώτησα δεν ήξεραν που πάνε τα τέσσερα.Το συγκεκριμένο κινητό θα κυκλοφορήσει στην wind και αν ναι ποτε?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό HTC Wildfire.Πολύ καλές εντυπώσεις έχω. Απλώς θέλω να μου προτείνετε μερικά προγράμματα για το κινητό, απλώς πείτε μου το όνομα του προγράμματος και τι περίπου κάνει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις τις φωτογραφίες των επαφών σου είτε μέσω gmail (άν είναι επαφές google) ή μέσω της εφαρμογής των επαφών στο κινητό. Δηλαδή αν πας πρόσωπα, διαλέξεις κάποια επαφή και πατήσεις επάνω της, αν κατέβεις κάτω κάτω, έχει την επεξεργασία επαφής. Αν πατήσεις εκεί, δίπλα στο όνομα της επαφής έχει ένα εικονίδιο με μια κάμερα. Πάτα εκεί και θα σε βάλει να διαλέξεις φωτογραφία :)

 

αυτο το εχω κανει σε καποιες επαφες,αλλα πχ δεν θελω να περασω σε ολες φωτο απλα με εκνευριζει αυτη η πρασινη βλακεια,δεν υπαρχει εντολη που να επιλεγεις κατι αλλο?

Edited by Nickist
Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα.. Πάντως το λινκ που έβαλες με απογοήτευσε... :lol:

Δε φταίω εγώ... Έπρεπε να σε ενημερώσω :p

Παιδιά έχει καταφέρει κανείς να χρησιμοποιήσει το Swype στο Wildfire;

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά αν θες κάνε έναν κόπο και κοίτα εδώ. Απ'ότι βλέπω παίζει σε κάποιους. Προσωπικά, είχα δοκιμάσει το shapewriter (ή κάπως έτσι) και δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος...

μια συμβουλη βρε παιδες.

υπαρχει κανενας τροπος, κατι σαν συντομευση εννοω, να βλεπουμε εισερχομενες-εξερχομενες-αναπαντητες στην αρχικη οθονη?

 

αυτο το ωραιο μαυρο πληκτρολογιο για τις επαφες, κ τις κλησεις που εχει κ ελληνικα γραμματα απο το μαρκετ εχει ρυθμιση για ταχειες κλησεις?

παταω παρατεταμενα πανω σε εναν αριθμο κ μου λεει να το ρυθμισω απο τις επαφες.

το ρυθμισα απο το 2 εως το 9 αλλά @@... τα νεΒρα μου λεμε. γιατι δεν εχουν ελληνικα αυτα τα προγραμματα ρε γμτ?

Αν πατήσεις στο "τηλέφωνο" σου δείχνει το ιστορικό κλήσεων. Τί ακριβώς όμως ζητάς εσύ; Γιατί μάλλον δεν κατάλαβα καλά...

Eπίσης το άλλο που λες, είναι το Dialer one? Καλύτερα γι'αυτά να ρωτήσεις εδώ, γιατί σίγουρα θα ξέρει κάποιος να σου απαντήσει. Εγώ δυστυχώς δεν ξέρω για να σου πω... ;)

Μόλις πήρα το κινητό HTC Wildfire.Πολύ καλές εντυπώσεις έχω. Απλώς θέλω να μου προτείνετε μερικά προγράμματα για το κινητό, απλώς πείτε μου το όνομα του προγράμματος και τι περίπου κάνει. Ευχαριστώ

Καλορίζικο φίλε μου!

Για προγράμματα κοίτα εδώ. Σίγουρα θα βρείς χρήσιμα πράγματα ;)

αυτο το εχω κανει σε καποιες επαφες,αλλα πχ δεν θελω να περασω σε ολες φωτο απλα με εκνευριζει αυτη η πρασινη βλακεια,δεν υπαρχει εντολη που να επιλεγεις κατι αλλο?
Τώρα κατάλαβα... :O

Φαντάζομαι με προγράμματα που δείχνουν σε full screen αυτόν που σε καλεί, θα βάζεις κάποια default εικόνα. Τώρα για το ενσωματωμένο πρόγραμμα δεν ξέρω αν γίνεται αλλά δε βλέπω και κάτι...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για την αμερική ίσχυε αυτό. Στις "ευρωπαϊκές εκδόσεις" του skype, έπαιζε κανονικά με 3g απ'ότι λένε...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Είχα WM και τώρα θέλω να μεταφέρω όλες τις επαφές μου στο Wildfire. Έχω δυσκολευτεί πάρα πολύ! Ποιός είναι ο πιο εύκολος τρόπος? Υπάρχει κάτι αυτοματοποιημένο?

Απορώ γιατί δε γίνεται μεταφορά εύκολα και απλά αφού και τα δύο είναι HTC :(

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειδα κατι που δεν μου αρεσε καθολου. Δεν μπορουσε να μπει σε σελιδες https:/ καθολου και αρκετες τις εβγαζε μισες (δεν αναφερομαι σε flash περιεχομενο). Υπαρχει ρυθμιση γι' αυτο ή το ξεχναμε?...και νομιζω ειναι σημσντικο... :(

 

Είχα WM και τώρα θέλω να μεταφέρω όλες τις επαφές μου στο Wildfire. Έχω δυσκολευτεί πάρα πολύ! Ποιός είναι ο πιο εύκολος τρόπος? Υπάρχει κάτι αυτοματοποιημένο?

Απορώ γιατί δε γίνεται μεταφορά εύκολα και απλά αφού και τα δύο είναι HTC :(

 

καπου εχει ενα κουμπακι το sense που συνδεεται μεσω bluetooth με τα αλλα τηλεφωνα και παιρνει κατευθειαν ολο τον καταλογο και τα ημερολογια αν θες. Ψαξ΄το λιγο :)

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Είχα WM και τώρα θέλω να μεταφέρω όλες τις επαφές μου στο Wildfire. Έχω δυσκολευτεί πάρα πολύ! Ποιός είναι ο πιο εύκολος τρόπος? Υπάρχει κάτι αυτοματοποιημένο?

Απορώ γιατί δε γίνεται μεταφορά εύκολα και απλά αφού και τα δύο είναι HTC :(

Έχει εδώ όλους τους τρόπους που μπορείς να μεταφέρεις επαφές (στο κεφάλαιο 5) :)

παιδες ειδα κατι που δεν μου αρεσε καθολου. Δεν μπορουσε να μπει σε σελιδες https:/ καθολου και αρκετες τις εβγαζε μισες (δεν αναφερομαι σε flash περιεχομενο). Υπαρχει ρυθμιση γι' αυτο ή το ξεχναμε?...και νομιζω ειναι σημσντικο... :(

Aπ'ότι θυμάμαι, με άλλους browsers μπαίνει κανονικά. Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να δοκιμάσω στο δικό μου, αλλά με τον opera θυμάμαι να έχω μπει κανονικά. Κοίταξε λίγο εδώ, ίσως έχει κάτι...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Έχει εδώ όλους τους τρόπους που μπορείς να μεταφέρεις επαφές (στο κεφάλαιο 5) :)

 

Δεν δουλεύει :( ΄Υστερα από πολλή ταλαιπωρία τελικά τα ανέβασα στο gmail και τα κατέβασα μετά στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα κάνει κι εγώ απ'την αρχή. Για εμένα, είναι η καλύτερη λύση ;) Με το htc sync, είχες δοκιμάσει;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα κάνει κι εγώ απ'την αρχή. Για εμένα, είναι η καλύτερη λύση ;) Με το htc sync, είχες δοκιμάσει;

 

Είχα πρόβλημα αρχικά να στείλω τα contacts στο PC με ActiveSync.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οσον αφορά τις επαφές τις είχα κάνει back up στην sd στο πρηγουμενο κινητό(win mob 6,5) σε μορφή vcard , εβαλα την sd στο wildfire , τις φόρτωσα κ όλα μια χαρά.

όσο για τις σελίδες https:// μου τις ανοιγει χωρις να χρησιμοποιω αλλο browser...

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται στα μηνυματα (ειτε χρησιμοποιω το default ειτε χρησιμοποιω το handcent) οταν παω να επιλεξω σε ποια επαφη θα το στειλω να μου εμφανιζει ονοματα με τα τηλ τους τα οποια δεν εχω αποθηκευσει ουτε στο τηλ ουτε στην sim. κ σε ατομα τα οποια δεν εχουν κοινοποιησει καποιο κινητο στο facebook:confused:
Link to comment
Share on other sites

Είχα πρόβλημα αρχικά να στείλω τα contacts στο PC με ActiveSync.
Αφού έγινε τώρα, μην το ψάχνεις άλλο... :-p

πως γινεται στα μηνυματα (ειτε χρησιμοποιω το default ειτε χρησιμοποιω το handcent) οταν παω να επιλεξω σε ποια επαφη θα το στειλω να μου εμφανιζει ονοματα με τα τηλ τους τα οποια δεν εχω αποθηκευσει ουτε στο τηλ ουτε στην sim. κ σε ατομα τα οποια δεν εχουν κοινοποιησει καποιο κινητο στο facebook:confused:

Χαχα δηλαδή σου έβαλε ονόματα από μόνο του; είναι γνωστα ή κανενός αλλου; πάντως κοίτα στις επαφές σου στο Google mail, γιατί εμένα μου είχε περάσει ονοματεπώνυμα και e-mail από το msn, πριν να πάρω android κινητό. Φακέλωμα δηλαδή...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχει Βρει κανείς πως μπορούμε να αλλάξουμε τον ηχο για τα notifications ?

πχ. άλλον για sms και άλλον για email.

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

κοίτα το πρώτο μήνυμα του ποστ για τα sms...

για e-mail ρυθμίσεις->ήχος και εικόνα-> ήχος ειδοποίησης

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου πει καποιος αν o browser του κινητου σε https σελιδες? Εγω δεν μπορεσα να μπω. Ειναι καποια ρυθμιση ή δεν εχει τη δυνατοτητα?
Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος έσβησα τα "Favorites" με τις φωτογραφίες.

Πώς μπορώ να το βάλω ξανά?

 

Απάντηση:

widget => people

Edited by niknik
Link to comment
Share on other sites

Δε φταίω εγώ... Έπρεπε να σε ενημερώσω :p

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά αν θες κάνε έναν κόπο και κοίτα εδώ. Απ'ότι βλέπω παίζει σε κάποιους. Προσωπικά, είχα δοκιμάσει το shapewriter (ή κάπως έτσι) και δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος...

 

Σε ευχαριστώ για το link. Κατάφερα να λειτουργήσω μια έκδοση αλλά δεν έχει ελληνικά. Τελικά είναι μεγάλη χασούρα για τίποτα. Ίσως κάποια στιγμή αργότερα να δοκιμάσω να προσθέσω και ελληνικά.

 

Υπάρχει τρόπος να πάρουμε backup της stocked rom του κινητού πριν προβούμε σε root; Έτσι ώστε αν χρειαστεί κάποια στιγμή στο μέλλον να γυρίσουμε σε αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αυτο και θελω να μαθω αν υπαρχει δυνατοτητα για gps. Εχει ετσι; Ειναι εγκατεστημενο η πρεπει να αγορασω καποιο αφου παρω το κινητο πρωτα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αυτο και θελω να μαθω αν υπαρχει δυνατοτητα για gps. Εχει ετσι; Ειναι εγκατεστημενο η πρεπει να αγορασω καποιο αφου παρω το κινητο πρωτα;

 

Εχει κανονικοτατα το χρησημοποιησα κιολας για διαδρομη Θεσσαλονικη-Βολο και ηταν αψογο.....Φυσικα ομως θα πρεπει αφου το παρεις το κινητο να βαλης ενα προγραμμα πλοηγησης (εγω χρησημοποιησα το NDrive)που ειναι δοκιμαστικο για μια βδομαδα και εαν σου κανει να το αγορασης μετα.......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...