Jump to content

[Symbian^3] Παιχνίδια


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι ακριβως...

 

Το nfs το έχεις και δε σου κάνει? ή θέλεις και κάτι παρόμοιο?

Τα δωρεάν παιχνίδια που δίνει το ovi store (στο καλοκαιρινό πακέτο) με αυτοκίνητα τα δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 291
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Επιτέλους μετά από σχεδόν 6 μήνες μας θυμήθηκε η gameloft με την κυκλοφορία τού RPG eternal legacy. Από το λίγο σου το έπαιξα πρόκειται για κλασικό turnbased rpg με αρκετά πλούσιο gameplay. Αν και δεν είμαι λάτρης αυτού τού είδους παιχνιδιών, προτιμω για κινητά κανα καλό FPS, θεωρώ πολυ ελπιδοφόρο αυτό το παιχνίδι αρκεί να έχουμε και συνέχεια. Κακά τα ψέματα το gaming χωρίς την gameloft είναι έλειπεστατο στα κινητά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από σχεδόν 6 μήνες μας θυμήθηκε η gameloft με την κυκλοφορία τού RPG eternal legacy. Κακά τα ψέματα το gaming χωρίς την gameloft είναι έλειπεστατο στα κινητά.

 

Να προσθεσω οτι αν δεν το στηριξουν οι κατοχοι symbian 3 αλλα τρεξουν στα μαγαζακια τοτε μου φαινεται οτι μαλλον θα ειναι και το τελευταιο παιχνιδι που θα δουμε για την πλατφορμα μας.

3.5 ευρω εχει στηριξτε τους developers

το eternal legacy αξιζει τα λεφτα του!

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι αν δεν το στηριξουν οι κατοχοι symbian 3 αλλα τρεξουν στα μαγαζακια τοτε μου φαινεται οτι μαλλον θα ειναι και το τελευταιο παιχνιδι που θα δουμε για την πλατφορμα μας.

3.5 ευρω εχει στηριξτε τους developers

το eternal legacy αξιζει τα λεφτα του!

 

Συμφωνώ απολύτως.

Τα μαγαζάκια τα έχω κόψει.

Άσε που τελικά δε ξέρεις τι σου βάζει ο κάθε ένας που ανεβάζει τα προγράμματα εκεί μέσα.

Και μετά έρχονται εδώ και λένε ότι το κινητό είναι μάπα και δε δουλεύει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως έχεις δίκιο. Και θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε περιφερειακά που θα εκμεταλλεύονται τις δυνατότητες συνδεσιμότητας των νέων τηλεφώνων της Nokia, ιδίως όταν έχουμε δει σε βιντεάκια το Ν8 να συνδέεται με ασύρματο ποντίκι και πληκτρολόγιο. Επίσης, αν είχαμε κάποια gamepads που θα ήταν συμβατά με το USB on-the-go, θα ήταν ό,τι καλύτερο... ;)

 

Καλα τα λές αλλα για να το αγορασει κανεις θα πρεπει να το βρει κιολας καπου. Αν πας στο επισημο σαιτ της Gameloft θα διαπιστωσεις οτι το παιχνιδι για symbian 3 δεν το εχει καν στην λιστα με τα συμβατα! Το εχει για android βεβαια. Θα πρεπει να περιμενουμε αν και οποτε το διαθεσουνε στο ovi. Απαραδεκτο ομως το γεγονος αυτο και μαλιστα το κανανε και με το settlers HD το οποιο ομως διατηθεται στο ovistore. Αν θελουνε οι χρηστες του symbian 3 να τους υποστηριξουν θα πρεπει και εκεινοι να τους σεβαστουν. Θα μου πειτε ειμαστε πολοι λιγοτεροι σε σχεση με τους κατοχους android και οσο παμε θα γινομαστε και μειονοτητα. Αλλα ακομα ειμαστε πολλοι και απαιτουμε σεβασμο. Σε γενικες γραμμες παντως ναι συμφωνω μαζι σου οτι καλο θα ειναι να αγοραζουμε και τπτ. Εγω το κανω που και που απο το ovistore.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

@Rayden1

Το eternal εκανε την εμφανιση του στο Ovi προχθες και απο οσο γνωριζω ο λογος που δεν εμφανιζεται στο καταστημα της Gameloft απο την αρχη της κυκλοφοριας ειναι γιατι ετσι εχει συμφωνηθει με την νοκια.

Απο την αλλη βεβαια εχοντας μια πολυ καλη εικονα για το ποσο ακαταστατο ειναι το forum της Gameloft μπορει οι υπαλληλοι της απλα να ξεχασαν να το βαλουν

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

@Rayden1

Το eternal εκανε την εμφανιση του στο Ovi προχθες και απο οσο γνωριζω ο λογος που δεν εμφανιζεται στο καταστημα της Gameloft απο την αρχη της κυκλοφοριας ειναι γιατι ετσι εχει συμφωνηθει με την νοκια.

Απο την αλλη βεβαια εχοντας μια πολυ καλη εικονα για το ποσο ακαταστατο ειναι το forum της Gameloft μπορει οι υπαλληλοι της απλα να ξεχασαν να το βαλουν

 

Περιεργο γιατι εκανα search σημερα στο ovi και δε το βρηκα αλλα για να το λες θα υπαρχει οποτε δικια μου παραλειψη. Την Gameloft ομως δεν την δικαιολογω.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποσοι το εχετε δει.... elpo-save the burning platform :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. δυο νεα παιχνιδια απο την gameloft :)

 

Asphalt 6: Adrenaline HD ovi store € 3,62

 

Dungeon Hunter 2 HD ovi store € 3,62

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη ειχε αναφερθει λιγες μερες νωριτερα το ζητημα να αγοραζουμε εφαρμογες και παιχνιδια για να στηριζουμε τους developers. Αλλωστε ειναι φθηνα τα παιχνιδια και οι περισσοτερες εφαρμογες στο ovistore. Λοιπον ακουστε τι επαθα . Μου ηρθε ενας πολυ φουσκωμενος λογαριασμος την τελευταια φορα και το μονο που φαινοτανε, αφου δεν ειχε αναλυτηκο λογαριασμο ηταν οτι εστειλα πολλα μηνηματα προς υπηρεσιες internet τριτων. Το μονο που ειχα κανει ηταν να αγορασω 3-4 εφαρμογες μεσω ovistore συνολικης αξιας περιπου 4,5 ευρω. Αφου καταφερα να παρω τον αναλυτικο συνηδητοποιησα οτι ειχα στειλει λεει 24 μηνυματα στο ovitore απο 1 ευρω το καθενα. Με λιγα λογια αντι για 4 πληρωσα 24 ευρω για τις εφαρμογες. Δε ξερω ποιος φταιει και δυστηχως δε νομιζω οτι μπορω να γλητωσω το μπουγιουρντι. Αυτο που ξερω ειναι οτι απο δω και περα θα ειμαι πολυ επιφυλακτικος στο να ψωνιζω απο το ovi. Την πρωτη φορα που ειχα ψωνισει μου χρεωσε 2 φορες λογο σφαλματος στο κατεβασμα της εφαρμογης και λεω δε βαριεσαι ετυχε. Απο τοτε κατεβασα μερικες φορες με επιτυχια μεχρι να γινει το φιασκο που περιεγραψα. Εγω φταιω τωρα να ψαχνω στα παρανομα μαγαζακια; Θα μου πειτε και τι φταινε οι developers; Ουτε η τσεπη μου ομως φταιει.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι σου στέλνει τόσα μηνύματα, όσο είναι και το ποσό που πληρώνεις.

Και κάθε μήνυμα είναι και 1 ευρώ.

 

Επειδή όμως δεν του έχω πολύ εμπιστοσύνη, τις πιο πολλές φορές αγοράζω με κάρτα.

Πάντως έχουν ελληνικό support και αν τους στείλεις μήνυμα σου απαντούν πολύ γρήγορα.

Μάλιστα μια φορά με πήρανε και τηλέφωνο.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι σου στέλνει τόσα μηνύματα, όσο είναι και το ποσό που πληρώνεις.

Και κάθε μήνυμα είναι και 1 ευρώ.

 

Επειδή όμως δεν του έχω πολύ εμπιστοσύνη, τις πιο πολλές φορές αγοράζω με κάρτα.

Πάντως έχουν ελληνικό support και αν τους στείλεις μήνυμα σου απαντούν πολύ γρήγορα.

Μάλιστα μια φορά με πήρανε και τηλέφωνο.

 

Ακριβως οπως τα λες πρεπει να ειναι αλλα απο οτι καταλαβα φταιει το γεγονος οτι σε πολλες περιπτωσεις ενω εστελνε μηνυμα αγορας εβγαζε σφαλμα και δεν ολοκληρωνοτανε με αποτελεσμα να με χρεωνει χωρις να εχει κατεβει η εφαρμογη. Εγω προσπαθουσα ξανα νομιζοντας οτι δε με χρεωνε αφου δεν μου εστελνε επιβεβαιωτικο μηνυμα με τον κωδικο αγορας. Ομως δεν ηξερα τοτε οτι καθε μηνυμα ειναι και 1 ευρω (χωρις ΦΠΑ).:mad:. Θα το ψαξω για το ελληνικο support που λες ευχαριστω! Αλλα και παλι δυσκολο να ξανααγορασω εφαρμογη...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά καλημέρα.Εδώ και λίγες μέρες έβαλα στο κινητό από τα γνωστά μαγαζιά 2 παιχνίδια το Asphalt 6 και το Dengeun hunter 2 τα οποία και τα 2 που μπόρεσα να τα παίξω κανα 2 φορές είναι φανταστικά.Το θέμα είναι ότι και τα 2 έχουν τρελά bugs και κολλάνε συνεχώς με αποτέλεσμα να είναι πολύ σπαστικά και έτσι αναγκάστικα να τα σβήσω.Τα έχει βάλει κανείς και να του παίζουν σωστά η σε όλους κολλάνε και γιατί μου βγάζουν αυτό το πρόβλημα ξέρει κανείς?Ευχαριστώ

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Εδώ και λίγες μέρες έβαλα στο κινητό από τα γνωστά μαγαζιά 2 παιχνίδια το Asphalt 6 και το Dengeun hunter 2 τα οποία και τα 2 που μπόρεσα να τα παίξω κανα 2 φορές είναι φανταστικά.Το θέμα είναι ότι και τα 2 έχουν τρελά bugs και κολλάνε συνεχώς με αποτέλεσμα να είναι πολύ σπαστικά και έτσι αναγκάστικα να τα σβήσω.Τα έχει βάλει κανείς και να του παίζουν σωστά η σε όλους κολλάνε και γιατί μου βγάζουν αυτό το πρόβλημα ξέρει κανείς?Ευχαριστώ

 

Φιλε αν εξαιρεσουμε οτι παρουσιαζουνε και τα δυο προβληματα στο online κομματι (χανεται η συνδεση η σε πεταει εξω κλπ) οχι παντα ομως, στο κανονικο παιχνιδι παιζω μια χαρα χωρις κανενα ιδιαιτερο bug. 1-2 φορες με πεταξε εξω νομιζω το asphalt αλλα γενικα δεν εχω κανενα σοβαρο προβλημα...(απο μαγαζακια τα παιχνιδια). Σκεφτομουν να αγορασω τουλαχιστον το 1 αλλα μετα τα κολπα του ovitore δε ξαναπληρωνω κερατιατικα.:X

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν εξαιρεσουμε οτι παρουσιαζουνε και τα δυο προβληματα στο online κομματι (χανεται η συνδεση η σε πεταει εξω κλπ) οχι παντα ομως, στο κανονικο παιχνιδι παιζω μια χαρα χωρις κανενα ιδιαιτερο bug. 1-2 φορες με πεταξε εξω νομιζω το asphalt αλλα γενικα δεν εχω κανενα σοβαρο προβλημα...(απο μαγαζακια τα παιχνιδια). Σκεφτομουν να αγορασω τουλαχιστον το 1 αλλα μετα τα κολπα του ovitore δε ξαναπληρωνω κερατιατικα.:X

 

Φιλε το προβλημα ειναι το ιδιο και στα 2.Οταν επιλεγω το παιχνιδι στο κινητο μου παιζει το αρχικο demo και μετα η μαυριζει η οθονη κολλαει και μετα με παταει εξω...η μετα το demo βγαζει την αρχικη εικονα του παιχνιδιου και κολλαει στο φορτωμα..Τα ιδια μου κανει και στα 2 μονο κανα 2 φορες με πολυ προσπαθεια επαιξα και το 1 και το αλλο αλλα στην μεση κολλησε..Δεν ξερω τι να πω..Και τα αλλα παιχνιδια avatar,spiderman,assasins creed,asphalt 5, klp ολα τα παιζει σφεντονα χωρις το παραμικρο bug!! :ninja:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κυκλοφόρησαν updates για Angry Birds & Angry Birds Rio.

To Angry Birds αναβαθμίστηκε στην έκδοση 1.6.3 & το Rio στην 1.3.2.

Η αναβάθμιση για το Rio φέρνει 15 νέα level.

 

Η αναβάθμιση γίνετε μέσα από το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Γίνετε και στα μαγαζάκια:cool:

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Γίνετε και στα μαγαζάκια:cool:

 

Το ξέρω αυτό, αν και εγώ μιλούσα για αυτούς που το έχουν αγοράσει.

Πάντως αν το κάνεις από τα μαγαζάκια ή το nokia store υπάρχει η περίπτωση να χάσεις το save.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν το κάνεις από τα μαγαζάκια ή το nokia store υπάρχει η περίπτωση να χάσεις το save.

Ναι παιζει και αυτο. Ευχαριστουμε για την ενημερωση παντως!

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έκανα update 2 φορές από εκεί και δεν έχασα το save δεν ξέρω για άλλους

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπαρχει κανενας emulator που να σου δινει την δυνατοτητα να παιζεις παιχνιδια του Playstation 1 kai 2 ?(νοκια Ν8):)

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προς τους έχοντες ανεπίσημη Belle:

Σας παίζουν τα Angry Birds έκδοση 1.6.3; Εγώ έχω την Belle του lagoskon και αναβαθμίζοντας στην τελευταία έκδοση του παιχνιδιού, τρέχοντας το παιχνίδι βλέπω μόνο μαύρη οθόνη. Αν αναβαθμίσω μέσα από το παιχνίδι, εμφανίζεται ως πιο πρόσφατη η έκδοση 1.4.2, η οποία τρέχει κανονικά. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις εγκαταστήσει το SlideAnswer ???? Αυτό φταίει . Δεν τρέχει καλά στην Belle. Κολάει και το Fruit Ninja !!
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...