Jump to content

[Symbian^3] Παιχνίδια


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα το Antsnes τελευταία έκδοση αλλά έβαλα κάποιες ρομ και δεν παίζουν, έχουν πρόβλημα με γραφικά κυρίως. Eίναι θέμα ρύθμισης ή δεν έβαλα κατάλληλες ρομ; Αν μπορεί κάποιος να στείλει κανα λινκ για ρομς, κυρίως ενδιαφέρομαι για donkey kong και σουπερ μαριο (Κώστα αν μπορείς στείλε λινκ για το μάριο)

 

Δεν ειναι θέμα του emulator. Αλλα παιχνιδια παιζουνε και αλλα οχι. Εγω πχ εψαξα πολυ το doom αλλα κανενα απο τα roms που δοκιμασα δεν επαιξε, με πεταγε εξω απο την εφαρμογη. Παρολα αυτα εχω περασμενα 5-6 παιχνιδακια που λενε. Μονο για το zelda αξιζει τον κοπο να εχει κανεις τον emulator;). Ειναι ολα τα λεφτα αυτο το παιχνιδι το ειχα στο Game Boy και τωρα παιζω την εκδοση για SNES.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 291
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ειναι θέμα του emulator. Αλλα παιχνιδια παιζουνε και αλλα οχι. Εγω πχ εψαξα πολυ το doom αλλα κανενα απο τα roms που δοκιμασα δεν επαιξε, με πεταγε εξω απο την εφαρμογη. Παρολα αυτα εχω περασμενα 5-6 παιχνιδακια που λενε. Μονο για το zelda αξιζει τον κοπο να εχει κανεις τον emulator;). Ειναι ολα τα λεφτα αυτο το παιχνιδι το ειχα στο Game Boy και τωρα παιζω την εκδοση για SNES.

 

Ναι οντως αλλα παιχνιδια-roms παιζουν και αλλα οχι.Κυριως παιζουν αυτα που εχουν καταληξη .smc αυτα παιζουν αλλα και παλι οχι ολα!!!

 

Επισης ενα νεο game που δεν ξερω αν εχει ειπωθει ειναι το crossaki

Gamelion Red Bull X-Fighters v. 1.00(5) S^3 Signed Retail Sagib.

Παιδια ειναι πολυ καλο!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

ισως παιζει μονο τα πιο παλια, εναν mame emu που χα σε παλιοτερο κινητο επαιζε μονο τα πρωτα παιχνιδια

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν το παρατηρησατε αλλα το ovi μας κανει δωρο αρκετα παιχνιδια που κανονικα θα επρεπε να αγορασουμε!!

η εφαρμογη ειναι με το ονομα 'καλοκαιρινο δωρο παιχνιδια' και εχει μια λιστα με FREE games!!!

Ναι, πολύ καλή μαγκιά...

Χτύπησα και τα δύο angry birds, fruit ninja, tetris, και με βλέπω και για το ποκεράκι και αυτό το κλώνο του big-money με τις συναυλίες.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν το παρατηρησατε αλλα το ovi μας κανει δωρο αρκετα παιχνιδια που κανονικα θα επρεπε να αγορασουμε!!

η εφαρμογη ειναι με το ονομα 'καλοκαιρινο δωρο παιχνιδια' και εχει μια λιστα με FREE games!!!

 

Για όσους δεν το είδαν ακόμη : Nokia: προσφέρει 20 δωρεάν παιχνίδια από το Οvi Store :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ρωτησω και δω... το doodle jump στο symbian^3 παιζεται μονο με touch? no accelerometer?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, κατεβασα το angry birds rio περασα τις 2πρωτες ενοτητες και οι επομενες 4 δεν τις ξεκλειδωνει και απα γραφει May 2011, july 2011, october 2011, november 2011. Γιατι δεν μου τις ξεκλειδωνει?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, κατεβασα το angry birds rio περασα τις 2πρωτες ενοτητες και οι επομενες 4 δεν τις ξεκλειδωνει και απα γραφει May 2011, july 2011, october 2011, november 2011. Γιατι δεν μου τις ξεκλειδωνει?

Καλημέρα.

Γιατί προφανώς δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα. Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει αναβάθμιση του παιχνιδιού στο οποίο θα ενεργοποιούσε το επεισόδιο May 2011, όπως έγινε στην αντίστοιχη εφαρμογή για το iOS. Τα υπόλοιπα θα ενεργοποιηθούν το μήνα που αναφέρεται στο κάθε επεισόδιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, κατεβασα το angry birds rio περασα τις 2πρωτες ενοτητες και οι επομενες 4 δεν τις ξεκλειδωνει και απα γραφει May 2011, july 2011, october 2011, november 2011. Γιατι δεν μου τις ξεκλειδωνει?

 

Θα πας μέσα από το παιχνίδι για να δεις αν υπάρχει update.

(είναι ένα εικονίδιο με την γη και έχει στο πλάι ένα βελάκι προς τα πάνω).

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια απορια ειχα κι εγω!!!

Υπαρχει update η v1.1.0 ειναι γυρω στα 4 Mb, ξεκλειδωνει την 3η ενοτητα και την ονομαζει Beach Volley!

Μολις την κατεβασα και την εγκατεστησα...ε ρε κολλημα παλι που εχω να φαω...:)

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια απορια ειχα κι εγω!!!

Υπαρχει update η v1.1.0 ειναι γυρω στα 4 Mb, ξεκλειδωνει την 3η ενοτητα και την ονομαζει Beach Volley!

Μολις την κατεβασα και την εγκατεστησα...ε ρε κολλημα παλι που εχω να φαω...:)

 

Και εκεί σταματάει. Με χαρά πήγα να κατεβάσω την επόμενη ενότητα αλλά δεν υπήρχε :(

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί σταματάει. Με χαρά πήγα να κατεβάσω την επόμενη ενότητα αλλά δεν υπήρχε :(

 

πρεπει να περιμενεις τον μηνα που γραφουν...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί σταματάει. Με χαρά πήγα να κατεβάσω την επόμενη ενότητα αλλά δεν υπήρχε :(

Βγηκε νεο update με την 4η ενοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου κάποιος έιχε γράψει τρόπο να κατεβάζουμε τα παιχνίδια απευθείας στον υπολογιστή ώστε να μπορούμε να τα εγκαθιστούμε όποτε θέλουμε. Έψαξα αλλά δε το βρήκα.. Μιλάω για τα καινούργια δωρεάν παιχνίδια. Ξέρει κανείς να πει τον τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

στην σελιδα του ovi store απο το pc πατας αποστολη σε φιλο και μετα διαγραφεις μεχρι τον αρθμο του προιοντος πχ ovi.store.com/123456 και προσθετεις /download και πατας enter

 

αμα ειναι sis ολα καλα... αμα ειναι .dm κατεβαζεις το notepad++ , το ανοιγεις με αυτο(δεξι κλικ) και διαγραφεις τα παντα πριν το γραμματακι z (θα το δεις, ειναι πριν απο κατι αλαμπουρνεζικα...)

 

καταλαβες? :confused:

 

α! να προτεινω ενα παιχνιδι (δεν ξερω αν το εχετε βαλει) burn the rope :) πολυ ωραιο :)

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου κάποιος έιχε γράψει τρόπο να κατεβάζουμε τα παιχνίδια απευθείας στον υπολογιστή ώστε να μπορούμε να τα εγκαθιστούμε όποτε θέλουμε. Έψαξα αλλά δε το βρήκα.. Μιλάω για τα καινούργια δωρεάν παιχνίδια. Ξέρει κανείς να πει τον τρόπο?

 

[ΟΔΗΓΟΣ] Πως κατεβάζουμε εφαρμογές από το ovi store στον υπολογιστή

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

θα παιρνα ορκο οτι δεν χρεαζετε ολο αυτο με το notepad++, εγω μονο τα πρωτα διαγραφω και ολα καλα...:confused:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

θα παιρνα ορκο οτι δεν χρεαζετε ολο αυτο με το notepad++, εγω μονο τα πρωτα διαγραφω και ολα καλα...:confused:

 

Ενημέρωσε στο ανάλογο θέμα να το τσεκάρουμε και εάν χρειαστεί το διορθώνουμε..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε στο ανάλογο θέμα να το τσεκάρουμε και εάν χρειαστεί το διορθώνουμε..

 

αυτη τη στιγμη δεν γινεται, το βραδυ θα ενημερωσω :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Kι ενα ωραιο φλιπερακι στο γνωστο το μαγαζακι Matmi Monster Pinball v.1.0.1:lol: δοκιμασμενο παιζει αψογα...
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γινετε να μετατραπουν παιχνιδια απο android σε Qt και να παιζουν κανονικα σε symbian ^3 ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

καλημερα υπαρχει παιχνιδι, για το c7, με αυτοκινητα που να παιζεται με την κινηση του τηλ; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γινετε να μετατραπουν παιχνιδια απο android σε Qt και να παιζουν κανονικα σε symbian ^3 ?

 

Αν είσαι καλός σαν προγραμματιστής... όλα γίνονται.

 

καλημερα υπαρχει παιχνιδι, για το c7, με αυτοκινητα που να παιζεται με την κινηση του τηλ; ευχαριστω

 

Κάτι σαν το need for speed?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...