Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το htc notification με τον τασκ μανατζερ ειναι απο την ρομ αυτου του κορεατικου κινητου με το δυσκολο ονομα HTC H.... θα στο δωσω η το ονομα η το package οταν ειμαι σπιτι ειμαι στο δρομο τωρα

ειδα που ρωταγες στο XDA

 

Κώστα

ευχαριστώ πολύ

και για το Autoinstall, δουλεύει τελεία.

Μια ερώτηση:

Το Autoinstall τα xml για να τα τρέξει από το φάκελο Autoinstall στην κάρτα πρέπει να είναι μέσα σε cab, χύμα δεν γίνεται??

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κώστα

ευχαριστώ πολύ

και για το Autoinstall, δουλεύει τελεία.

Μια ερώτηση:

Το Autoinstall τα xml για να τα τρέξει από το φάκελο Autoinstall στην κάρτα πρέπει να είναι μέσα σε cab, χύμα δεν γίνεται??

 

Χυμα πρεπει να το τρεχει..

 

νομιζω βρηκες και το package Που ηθλες σωστα?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Κώστα

ευχαριστώ πολύ

και για το Autoinstall, δουλεύει τελεία.

Μια ερώτηση:

Το Autoinstall τα xml για να τα τρέξει από το φάκελο Autoinstall στην κάρτα πρέπει να είναι μέσα σε cab, χύμα δεν γίνεται??

 

Χυμα πρεπει να το τρεχει..

 

νομιζω βρηκες και το package Που ηθλες σωστα?

 

 

εισαστε παραδειγμα προς μιμηση κ οι 2 σας παιδια:)

 

χαιρομαι να σας βλεπω,ετσι πως συνεργαζεστε!ειλικρινα,μπραβο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χυμα πρεπει να το τρεχει..

 

νομιζω βρηκες και το package Που ηθλες σωστα?

 

Ναι Κωστα το βρηκα και ευχαριστω,

 

Πως το κάνω το Autoinstall να τρέχει χύμα τα xml και τα υπολοιπα?

Έχω βάλει στο config_end.txt

το

EXEC:\windows\TomAutoInstall.exe

θέλει και κάτι άλλο μάλλον, ε??

 

 

εισαστε παραδειγμα προς μιμηση κ οι 2 σας παιδια:)

 

χαιρομαι να σας βλεπω,ετσι πως συνεργαζεστε!ειλικρινα,μπραβο :)

 

Δημήτρη θα μας κάνεις να κοκκινίσουμε :O:) :lol::lol:

 

Πρέπει να κάνουμε την Ελληνική κουζίνα την καλύτερη, έτσι δεν είναι Κώστα?? :lol:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

τιποτα αλλο δεν χρειαζεται.. ολα ειναι οκ αν χρησιμοποιείς γενικα το config_end.txt

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

τιποτα αλλο δεν χρειαζεται.. ολα ειναι οκ αν χρησιμοποιείς γενικα το config_end.txt

 

Θα δοκιμάσω άλλη μια φορά αλλά νομίζω μόνο τα cab μου έτρεξε!!

 

 

Για το πρόβλημα που έχεις το

New_Contact_Card_1_1_20143625_0

δουλεύει πολύ καλά. Αν θέλεις να στο ανεβάσω.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη δοκίμασε να βάλεις μόνο κάποια xml στον φάκελο, λογικά θα τα περάσει!

 

Καλησπέρα σε όλους!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεσει καποιος οταν βρει λιγο χρονο να γραψει 3-4 βηματα πως χρησιμοποιουμε το autoinstall εμενα με ενδιαφερει και σιγουρα και αλλα παιδια.

δεν ξερω αν πρεπει να γραφτει εδω η στο hd2. απλα πιστευω οτι θα το ηθελαν αρκετα παιδια.

thanks :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεσει καποιος οταν βρει λιγο χρονο να γραψει 3-4 βηματα πως χρησιμοποιουμε το autoinstall εμενα με ενδιαφερει και σιγουρα και αλλα παιδια.

δεν ξερω αν πρεπει να γραφτει εδω η στο hd2. απλα πιστευω οτι θα το ηθελαν αρκετα παιδια.

thanks :)

 

Αντώνη το ενσωμάτωσα στην ρομ,

μολις τελειωσω τις δοκιμές θα σας αναβασω την ρομ και θα σας γραψω πως δουλευει.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεσει καποιος οταν βρει λιγο χρονο να γραψει 3-4 βηματα πως χρησιμοποιουμε το autoinstall εμενα με ενδιαφερει και σιγουρα και αλλα παιδια.

δεν ξερω αν πρεπει να γραφτει εδω η στο hd2. απλα πιστευω οτι θα το ηθελαν αρκετα παιδια.

thanks :)

 

Αντώνη, από το οδηγό που λέγαμε, φτιάχνεις τα xml και τα βάζεις σε έναν φάκελο με την ονομασία autoinstall στην κάρτα μνήμης! Για τα cab το ψάχνουμε ακόμα! :)

 

edit: συγνώμη Γιάννη δεν είδα το ποστ σου!!!

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη, από το οδηγό που λέγαμε, φτιάχνεις τα xml και τα βάζεις σε έναν φάκελο με την ονομασία autoinstall στην κάρτα μνήμης! Για τα cab το ψάχνουμε ακόμα! :)

 

edit: συγνώμη Γιάννη δεν είδα το ποστ σου!!!

Σ'ευχαριστω πολυ :)

δεν το εχω ψαξει το θεμα με τα cab, αλλα ξερω οτι αν αποσυμπιεσεις στον υπολογιστη σου ενα cab αρχειο με το winrar (η με καποιο αλλο προγραμμα αποσυμπιεσης), μεσα εχει και xml αρχεια/α. μηπως βοηθησει αυτο για να βρειτε λυση για τα cab?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το htc notification με τον τασκ μανατζερ ειναι απο την ρομ αυτου του κορεατικου κινητου με το δυσκολο ονομα HTC H.... θα στο δωσω η το ονομα η το package οταν ειμαι σπιτι ειμαι στο δρομο τωρα

ειδα που ρωταγες στο XDA

 

HTC Huashan.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη, από το οδηγό που λέγαμε, φτιάχνεις τα xml και τα βάζεις σε έναν φάκελο με την ονομασία autoinstall στην κάρτα μνήμης! Για τα cab το ψάχνουμε ακόμα! :)

 

edit: συγνώμη Γιάννη δεν είδα το ποστ σου!!!

 

Σ'ευχαριστω πολυ :)

δεν το εχω ψαξει το θεμα με τα cab, αλλα ξερω οτι αν αποσυμπιεσεις στον υπολογιστη σου ενα cab αρχειο με το winrar (η με καποιο αλλο προγραμμα αποσυμπιεσης), μεσα εχει και xml αρχεια/α. μηπως βοηθησει αυτο για να βρειτε λυση για τα cab?

 

Αντώνη και Γιωργο δεν εχω προβλημα με τα cab,

μετά το φλασσαρισμα ότι έχεις μέσα στον φάκελο Autoinstall τα κάνει εγκατάσταση κανονικά, με τα xml έχω πρόβλημα και δεν μου τρέχουνε, αλλά μπορεί να κάνω κάτι λάθος εγώ.

Θα ανεβάσω τώρα την ρομ και αν μπορεί κάποιος να δοκιμάσει και τα xml και τα cab.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση

indie :: Omega :: series v1.1

 

Προστέθηκαν:

In_Call_Recorder

SunJava_SunPackage

AMeBa v0.8 + AMeBaLauncher + AMeBaSettings v0.3

Co0kie HomeTab v1.7.1

CHTEditor v1.7.1.2

Steves Elegancia Top Taskbar

TomAutoInstall

 

Αναβαθμίστηκαν:

Audio_Manager_Engine

AdvancedNetwork

Contact_Picker

Contact_Utility_Engine

Facebook_Engine

FormatSD_0

HTCFramework

HTCMessaging_Client

IME_EzInput_Western

Manila_Core_2_5_20121412_2

Manila_DocumentBrowser

Manila_People

Message_Enhancement

New_Contact_Card

SIM_Mgr

TimeZoneAutoFix

Opera Mobile 9.70 Built 35994

Notification_Enhancement

 

Διορθώθηκαν:

TouchOff (Αλλαγή από Ελληνικό σε Αγγλικό)

Scrolling

 

Σήμερα σας δίνω την special έκδοση της Omega η οποία δεν έχει μόνο οπτικές παραμετροποιησεις τώρα αλλά και λειτουργικές :):)

Αύριο θα ανεβάσω την κανονική και θα κάνω και την ενημέρωση τον πρώτων post.

indie :: Omega :: series v1.1

http://rapidshare.com/files/388859783/indie_-Omega-_series_v1.1_WWE.rar

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστουμε πολυ Γιαννη. επανερχομαστε με το κλασσικο...feedback :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη την πέρασα! Όλα τα cab που είχα, εγκαταστάθηκαν! Δεν ξέρω με ποια σειρά βέβαια και προσπαθώ με συνεχή hard reset και αλλαγή της ονομασίας με αρίθμηση να το διαπιστώσω! Τα xml δυστυχώς δεν τα τρέχει!

 

Επανέρχομαι! :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μολις την περασα. θα σου πω comments πιο μετα. Απ'οτι ειδα εχεις ενσωματωσει τον Dusk 6.5 Lockscreen v3.0, σωστα ?

αν ναι, προσθεσε το στο changelog σου γιατι μπορει καποιος να παει να το εγκαταστησει μετα :)

 

@EchiDNA : Γιωργο για πες μου λιγο, ποια προγραμματα ας πουμε βαζεις στο autoinstall για να τα κανει αυτοματα εγκατασταση ? θελω να παρω μια ιδεα τι να βαζει καποιος για εγκατασταση.

ευχαριστωωωω :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μολις την περασα. θα σου πω comments πιο μετα. Απ'οτι ειδα εχεις ενσωματωσει τον Dusk 6.5 Lockscreen v3.0, σωστα ?

αν ναι, προσθεσε το στο changelog σου γιατι μπορει καποιος να παει να το εγκαταστησει μετα :)

 

@EchiDNA : Γιωργο για πες μου λιγο, ποια προγραμματα ας πουμε βαζεις στο autoinstall για να τα κανει αυτοματα εγκατασταση ? θελω να παρω μια ιδεα τι να βαζει καποιος για εγκατασταση.

ευχαριστωωωω :)

 

Δες τι έβαλα στις εικόνες! modifications και με αυτή τη σειρά! :)

 

Φυσικά μπορείς να προσθέσεις ότι θέλεις! Εγώ έβαλα αυτά που πάντα μου τρώνε χρόνο! Το τελευταίο cab το έφτιαξα από τον οδηγό μέσω του xml αρχείου και έχει τις ρυθμίσεις μου, δεν μου πέρασε όμως τα passwords!!!

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω Γιωργο.

μια ερωτησουλα. απ'οτι ειδα οταν ξεκινησε για πρωτη φορα η συσκευη μετα το περασμα της ρομ, δεν ξεκινησε ο οδηγος που κανει τις ρυθμισεις για την καρτα sim και για ολα τα αλλα (facebook,email, κ.τ.λ).

γιατι δεν το κανει ? το εχει απενεργοποιησει ο μαγειρας μας ?

οποτε δεν εχουν περαστει οι ρυθμισεις για τα mms μου. πως τις περναω ?

 

edit :

=========

Ξεχασα να σας πω οτι μιας και εχει ενσωματωσει το cookie's home tab πλεον στην ρομ, επειδη την Ελληνικη μεταφραση στο CHTEditor 1.7.1.2 την εχω κανει εγω, αν δεν σας κανει κοπο, αλλαξτε την γλωσσα σε Ελληνικα και δειτε λιγο ολες τις επιλογες. Αν δειτε κατι που πιστευεται οτι δεν εχει μεταφραστει καλα η θα μεταφραζοταν καλυτερα διαφορετικα, θα με βοηθουσατε με ενα comment εδω ωστε να κανω τις αλλαγες αν χρειαστει και να την δωσω στον δημιουργο του CHTEditor για να την περασει :)

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω Γιωργο.

μια ερωτησουλα. απ'οτι ειδα οταν ξεκινησε για πρωτη φορα η συσκευη μετα το περασμα της ρομ, δεν ξεκινησε ο οδηγος που κανει τις ρυθμισεις για την καρτα sim και για ολα τα αλλα (facebook,email, κ.τ.λ).

γιατι δεν το κανει ? το εχει απενεργοποιησει ο μαγειρας μας ?

οποτε δεν εχουν περαστει οι ρυθμισεις για τα mms μου. πως τις περναω ?

 

edit :

=========

Ξεχασα να σας πω οτι μιας και εχει ενσωματωσει το cookie's home tab πλεον στην ρομ, επειδη την Ελληνικη μεταφραση στο CHTEditor 1.7.1.2 την εχω κανει εγω, αν δεν σας κανει κοπο, αλλαξτε την γλωσσα σε Ελληνικα και δειτε λιγο ολες τις επιλογες. Αν δειτε κατι που πιστευεται οτι δεν εχει μεταφραστει καλα η θα μεταφραζοταν καλυτερα διαφορετικα, θα με βοηθουσατε με ενα comment εδω ωστε να κανω τις αλλαγες αν χρειαστει και να την δωσω στον δημιουργο του CHTEditor για να την περασει :)

 

Ναι πράγματι δεν το κάνει! Για να το κάνεις χειροκίνητα θα πας στον Comm manager -> Phone-> Menu

 

To μόνο λάθος που υπάρχει στη μετάφραση, η οποία είναι εξαιρετική, και μπράβο σου, είναι στις γενικές ρυθμίσεις κάτω κάτω, στο αναλογικό ρολόι πρέπει να βάλεις δείκτη δευτερολέπτων και όχι λεπτοδείκτη! Αααα και αντί για αποθήκευση ρυθμίσεων βάλε εφαρμογή ρυθμίσεων! :)

 

Γιάννη έχεις βάλει κάτι που να καθυστερεί το πάτημα ή είναι δική μου αίσθηση;;; :wacko:

Αν πατηθεί πρώτη φορά η ένταση στο πλάι βγάζει ένα pop up που λέει Ameba settings already running! Stop ameba? Yes No

Μετά πρέπει να πατήσω πάνω αριστερά, να ανοίξει και να κλείσει από κάτω ο ArkSwitch και μετά φαίνονται τα γραφικά της έντασης!

Αν μπορείς πρόσθεσε και το facebook tab!

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι δεν το κάνει! Για να το κάνεις χειροκίνητα θα πας στον Comm manager -> Phone-> Menu

 

To μόνο λάθος που υπάρχει στη μετάφραση, η οποία είναι εξαιρετική, και μπράβο σου, είναι στις γενικές ρυθμίσεις κάτω κάτω, στο αναλογικό ρολόι πρέπει να βάλεις δείκτη δευτερολέπτων και όχι λεπτοδείκτη! Αααα και αντί για αποθήκευση ρυθμίσεων βάλε εφαρμογή ρυθμίσεων! :)

 

Γιάννη έχεις βάλει κάτι που να καθυστερεί το πάτημα ή είναι δική μου αίσθηση;;; :wacko:

Αν πατηθεί πρώτη φορά η ένταση στο πλάι βγάζει ένα pop up που λέει Ameba settings already running! Stop ameba? Yes No

Μετά πρέπει να πατήσω πάνω αριστερά, να ανοίξει και να κλείσει από κάτω ο ArkSwitch και μετά φαίνονται τα γραφικά της έντασης!

Αν μπορείς πρόσθεσε και το facebook tab!

Για τον chteditor, για το 'εφαρμογη ρυθμισεων' συμφωνω, μου ακουγεται καλυτερο. Απλα τωρα που το τσεκαρα, στην εκδοση που μου ειχε δωσει να μεταφρασω στην αγγλικη ελεγε "save settings", ενω στην updated που εδωσε πριν μερες, μολις ειδα οτι το εχει αλλαξει σε "apply settings", οποτε αυτο που λες ειναι και πιο σωστα απο θεμα μεταφρασης.

Για το δευτερο (λεπτοδεικτη) κι'εδω συμφωνουμε αλλα υπαρχει ενα θεμα. δυστυχως κι'εμενα δεν μου πολυαρεσει αλλα οταν το ειχα βαλει "δεικτη δευτερολεπτων", δεν χωρουσε και τα γραμματα τα τελευταια δεν φαινοταν οποτε επρεπε να βρω κατι με πιο λιγα γραμματα, οποτε κατεληξα σ'αυτο.

τουλαχιστον καταλαβαινεις τι κανει αυτη η επιλογη. χα χα !!!! :) :) :) :).

 

ερωτησεις τωρα για την ρομ :

1) γιατι δεν εχω στο πληκτρολογιο μου καν το κουμπι GR ? πρεπει να βαλω το πληκτρολογιο του drmobile για να βγει ?

 

2) αυτο με την ενταση απο το κουμπι στο πλαι που σου βγαζει το μηνυμα για το ameba το εχω κι'εγω. Γιαννη ριξτου μια ματια :) το ιδιο μηνυμα εμφανιζεται για πολυ λιγο και οταν ξεκιναει το τηλεφωνο λιγο πριν περασει στην αρχικη οθονη και αρχισει να φορτωνει το home tab, την εμφανιζει για πολυ λιγο και ακαριαια περναει στην home screen.

 

3) ενω προσθετω το xml που εχει το owner και owner info, στις ρυθμισεις στο about phone/phone identify εχει "T-mobile....". ενω στο personal/owner information το εχει βαλει κανονικα. για δειτε το και σε σας και πειτε μου αν ειναι μονο σε μενα.

 

4) νιωθω μια ελαχιστη αργοπορια καποιες φορες οταν παταω μια επιλογη. εχω την εντυπωση οπως λεει και ο Γιωργος οτι στο touch πατημα καποιες φορες δειχνει μια αργοπορια.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σ ολους

 

Αντωνη και Γιωργο ευχαριστω για το πολυ γρηγορο και καλο feedback.

Τωρα θα μπορεσω να διορθωσω και μετα να βαλω την ρομ στο πρωτο post.

 

@Γιωργο

στην ρομ του Κωστα τα xml τα εκανε εγκατασταση το Autoinstall?

Το facebook tab θα το ψαξω και θα το βαλω, αν μπορεσω και σημερα.

Ξεχασα επισεις να βαλω target στο αριστερο hard button.

 

@Αντωνη

θα δω και εγω την Ελληνικη μεταφραση στο CHTEditor 1.7.1.2 και αν δω κατι θα σου πω, μπραβο για την δουλεια σου.

 

Ο Lockscreen ειναι ο Dusk 6.5 Lockscreen v3.0, το εχω σημειώσει στο 4ο post :)

 

Εβαλες τις ρυθμισεις για το mms? Ολα οκ?

 

Το πληκτρολογιο του drmobile για να το βαλεις απλα τρεξε το cab, απλο :)

 

Στις ρυθμίσεις στο about phone/phone identify έχει T-mobile_Leo, αν θελεις το αλλαζεις με οποιο ονομα θελεις, δεν ειναι λαθος :)

 

Στο touch πατημα καποιες φορες δειχνει μια αργοπορια, εγω την εχω μαλλον συνηθίσει, ξερετε αν υπαρχει τροπος ή προγραμμα να αλλαξει αυτο? Ειναι απο την ρομ δεν το ρυθμισα ετσι εγω.

 

 

Edit

Στα γρηγορα,

To Ameba το διορθωσα και ειναι οκ τωρα.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σ ολους

 

Αντωνη και Γιωργο ευχαριστω για το πολυ γρηγορο και καλο feedback.

Τωρα θα μπορεσω να διορθωσω και μετα να βαλω την ρομ στο πρωτο post.

 

@Γιωργο

στην ρομ του Κωστα τα xml τα εκανε εγκατασταση το Autoinstall?

Το facebook tab θα το ψαξω και θα το βαλω, αν μπορεσω και σημερα.

Ξεχασα επισεις να βαλω target στο αριστερο hard button.

 

@Αντωνη

θα δω και εγω την Ελληνικη μεταφραση στο CHTEditor 1.7.1.2 και αν δω κατι θα σου πω, μπραβο για την δουλεια σου.

 

Ο Lockscreen ειναι ο Dusk 6.5 Lockscreen v3.0, το εχω σημειώσει στο 4ο post :)

 

Εβαλες τις ρυθμισεις για το mms? Ολα οκ?

 

Το πληκτρολογιο του drmobile για να το βαλεις απλα τρεξε το cab, απλο :)

 

Στις ρυθμίσεις στο about phone/phone identify έχει T-mobile_Leo, αν θελεις το αλλαζεις με οποιο ονομα θελεις, δεν ειναι λαθος :)

 

Στο touch πατημα καποιες φορες δειχνει μια αργοπορια, εγω την εχω μαλλον συνηθίσει, ξερετε αν υπαρχει τροπος ή προγραμμα να αλλαξει αυτο? Ειναι απο την ρομ δεν το ρυθμισα ετσι εγω.

 

 

Edit

Στα γρηγορα,

To Ameba το διορθωσα και ειναι οκ τωρα.

Γιάννη καλημέρα!

 

Έχω την αίσθηση ότι λανθασμένα ανέφερα κάπου ότι μου εγκατέστησε τα xml, μπερδεύτηκα διότι τα είχα και σε cab μορφή μέσα στον φάκελο! :confused:

Απ' όσο διάβασα δεν κάνει εγκατάσταση τα xml το tom's!!!

Επίσης κάτι συμβαίνει με τον λογαριασμό μου στο hotmail, δεν μου ζητάει password αλλά ούτε και δουλεύει! Μάλλον έχει να κάνει με την έλλειψη κάποιου προγράμματος της ms!!!

 

 

Πρόταση:

1. Διόρθωσε την ταχύτητα και το touch της απλής έκδοσης χωρίς τις οπτικές βελτιώσεις, όταν η ρομ φτάσει σε ένα πολύ δυνατό σημείο τότε μπορείς να παίξεις με τα οπτικά εφέ! :)

2. Δοκίμασε αντί για το tom's autoinstaller να στραφείς στην πιο ολοκληρωμένη λύση του XDA UC, το οποίο υποστηρίζει και αυτόματη εξαγωγή των ρυθμίσεων! :D

 

Για ότι χρειαστείς μην διστάσεις! :)

 

@TonyK

Μήπως Αντώνη να έβαλες δεικτη δ"λεπτων ή δεικτη δ/λεπτων;;;

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλημεραααα :)

Γιαννη δυστυχως δεν καταφερα να περασω τις ρυθμισεις για τα mms :( .

μα γιατι δεν το κανει αυτοματα αφου την πρωτη φορα αναγνωριζει την καρτα sim μου ?

 

@EchiDNA : Γιωργο δεν σου δουλευει το hotmail γιατι ο Γιαννης δεν εχει ενσωματωσει το windows live στις ρομ του. πρεπει να εγκαταστησεις το windows live πρωτα και μετα θα σου δουλευει.

κατεβασε το απο εδω : http://rapidshare.com/files/382656830/Windows_Live_Messenger.cab

ειναι το link απο την πρωτη σελιδα που μας εχει δωσει ο Γιαννης.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλημέρα!

 

Έχω την αίσθηση ότι λανθασμένα ανέφερα κάπου ότι μου εγκατέστησε τα xml, μπερδεύτηκα διότι τα είχα και σε cab μορφή μέσα στον φάκελο! :confused:

Απ' όσο διάβασα δεν κάνει εγκατάσταση τα xml το tom's!!!

Επίσης κάτι συμβαίνει με τον λογαριασμό μου στο hotmail, δεν μου ζητάει password αλλά ούτε και δουλεύει! Μάλλον έχει να κάνει με την έλλειψη κάποιου προγράμματος της ms!!!

 

 

Πρόταση:

1. Διόρθωσε την ταχύτητα και το touch της απλής έκδοσης χωρίς τις οπτικές βελτιώσεις, όταν η ρομ φτάσει σε ένα πολύ δυνατό σημείο τότε μπορείς να παίξεις με τα οπτικά εφέ! :)

2. Δοκίμασε αντί για το tom's autoinstaller να στραφείς στην πιο ολοκληρωμένη λύση του XDA UC, το οποίο υποστηρίζει και αυτόματη εξαγωγή των ρυθμίσεων! :D

 

 

Οκ θα δοκιμαδω το XDA UC. Εχω ολα τα link που μου εδωσες, ευχαριστω.

 

Το touch δεν εχει να κανει με τις οπτικές βελτιώσεις αλλα με την εκδοση τον WM.

 

Θα πρεπει να ψαξω πως αλλαζει η ρυθμιση, αν βρειτε κατι γιαυτό μου λετε :):)

 

 

καλημεραααα :)

Γιαννη δυστυχως δεν καταφερα να περασω τις ρυθμισεις για τα mms :( .

μα γιατι δεν το κανει αυτοματα αφου την πρωτη φορα αναγνωριζει την καρτα sim μου ?

 

@EchiDNA : Γιωργο δεν σου δουλευει το hotmail γιατι ο Γιαννης δεν εχει ενσωματωσει το windows live στις ρομ του. πρεπει να εγκαταστησεις το windows live πρωτα και μετα θα σου δουλευει.

κατεβασε το απο εδω : http://rapidshare.com/files/382656830/Windows_Live_Messenger.cab

ειναι το link απο την πρωτη σελιδα που μας εχει δωσει ο Γιαννης.

 

Σωστη απαντηση για το hotmail. To εχω σχολιασει και σε παλαιοτερο post.

 

Γνωρίζει κάποιος πως γίνεται χειροκίνητα η λήψη ρυθμίσεων για τα mms??

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...