Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και λίγα λεπτά, ήρθα κι εγώ στην παρέα των χρηστών της σειράς Omega... Η πρωτη εντυπωση, είναι καταπληκτική!! Πολύ καλή δουλειά!! :D:D

Αν είναι και σταθερή, όπως δείχνει μέχρι τώρα, θα μείνω για καιρό με αυτή...:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάει και το δικό μου :cry: :p

 

Να ρωτήσω κάτι σχετικό...το My call logs πώς δουλεύει ?.Όλο wait μου γράφει !!!

 

Επιλέγεις τις ημερομηνίες που σε ενδιαφέρουν από έως δλδ και απλώς περιμένεις για λίγο και σου βγάζει το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγα λεπτά, ήρθα κι εγώ στην παρέα των χρηστών της σειράς Omega... Η πρωτη εντυπωση, είναι καταπληκτική!! Πολύ καλή δουλειά!! :D:D

Αν είναι και σταθερή, όπως δείχνει μέχρι τώρα, θα μείνω για καιρό με αυτή...:happy:

 

Καλώς ήρθες (και εγώ καινούριος είμαι).

Εγώ είμαι σίγουρος πάντως πως δε θα μείνεις και τόσο πολύ καιρό με αυτή (omegaXT), αλλά θα περάσεις στην V3.1 Great Alexander Theme από την οποία δε θα φύγεις σίγουρα πριν βγει κάτι πιο καινούριο και ειδικά άν διαβάσεις τα μηνύματα του apitsakis για διάρκεια μπαταρίας (με radio το 2.12.50.02_2) κλπ κλπ..:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οντως τα διαβασα και πραγματικα επαθα πλακα... Αντε το πολυ πολυ να αλλαξω radio αμα ειναι...:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Οντως τα διαβασα και πραγματικα επαθα πλακα... Αντε το πολυ πολυ να αλλαξω radio αμα ειναι...:p

 

Τα αποτελέσματα αυτά τα έχω πετύχει αφού έχω κάνει όλα τα απαραίτητα όπως αναφέρω σε προήγουμενο post.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου απάντησε ο Max Yue και πήραμε έγκριση για το Max sence,

Όποιος θέλει να λάβει μέρος στο beta testing της νέας ρομ

Omega Max Sence Ui ας μου στείλει pm!

 

Εδώ και λίγα λεπτά, ήρθα κι εγώ στην παρέα των χρηστών της σειράς Omega... Η πρωτη εντυπωση, είναι καταπληκτική!! Πολύ καλή δουλειά!! :D:D

Αν είναι και σταθερή, όπως δείχνει μέχρι τώρα, θα μείνω για καιρό με αυτή...:happy:

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Απόλαυσε την Omega και ότι θέλεις εδώ ήμαστε.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη καλησπερα δυστιχως νομιζω οτι βρηκα το πρωτο προβλημα.Λοιπον στου dinik px βαζοντας διαφορες φοτο στο my wallpapers meta me to ids next wall που το βρισκουμε στην προσθηκη γρηγορης συνδεσης / διαφορα αλλαζουμε τη φωτο στην κεντρικη οθονη κατευθειαν και το παραμετροποιουμε οπος θελουμε. εδω στην blac δεν γινεται με τιποτα και αφου με καπιο τροπο εκανα μια λαλακια και ηθελα να κανω restore με το resko ( στο ειχα ξαναπει αυτο και σε αλλες rom )αν πατεισω να ξεκινιση το RESTORE και να κλεινουν τα προγραμματα που τρεχουν το τηλ κρασαρη .δηλ παντα δεν τερματιζουμε τα προγραμματα που τρεχουν. κατι ακομα αν καμια φορα ανιγοντας τον task manager bgalei στις εφαρμογες task manager den το κλεινουμε γιατι κολαει παλυ το τηλ. δεν ειναι κατι σοβαρο ολα αυτα αλλα νομιζω οτι πρεπει να στα πω.κατα τα αλλα η νεα ρομ ειναι φοβερη και αν την αλαξω θα το εκανα μονο αν μου εκανες μια νεα με θεμα παλι το μαυρο αλλα αφιερομενη στην παοκαρα....καλισπερα και ευχαριστω.... Edited by koulis1grk

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη καλησπερα δυστιχως νομιζω οτι βρηκα το πρωτο προβλημα.Λοιπον στου dinik px βαζοντας διαφορες φοτο στο my wallpapers meta me to ids next wall που το βρισκουμε στην προσθηκη γρηγορης συνδεσης / διαφορα αλλαζουμε τη φωτο στην κεντρικη οθονη κατευθειαν και το παραμετροποιουμε οπος θελουμε. εδω στην blac δεν γινεται με τιποτα και αφου με καπιο τροπο εκανα μια λαλακια και ηθελα να κανω restore με το resko ( στο ειχα ξαναπει αυτο και σε αλλες rom )αν πατεισω να ξεκινιση το RESTORE και να κλεινουν τα προγραμματα που τρεχουν το τηλ κρασαρη .δηλ παντα δεν τερματιζουμε τα προγραμματα που τρεχουν. κατι ακομα αν καμια φορα ανιγοντας τον task manager bgalei στις εφαρμογες task manager den το κλεινουμε γιατι κολαει παλυ το τηλ. δεν ειναι κατι σοβαρο ολα αυτα αλλα νομιζω οτι πρεπει να στα πω.κατα τα αλλα η νεα ρομ ειναι φοβερη και αν την αλαξω θα το εκανα μονο αν μου εκανες μια νεα με θεμα παλι το μαυρο αλλα αφιερομενη στην παοκαρα....καλισπερα και ευχαριστω....

 

Φίλε είσαι ΘΕΟΣ !!!!, Πιστεύω ότι αυτό το θέμα είναι ότι ποιο όμορφο θα έχω στο κινητό μου!!!.

Μήπως είσαι από την Σύρο ?

Σε εμένα δεν κολάει ο task manager ποτέ. Έχω όμως πρόβλημα με το Arkswitch και την διαχείριση εργασίών. Τότε κολάει. Αλλά έχω κλείσει άπειρες φορές το task manager από τον task manager

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είσαι ΘΕΟΣ !!!!, Πιστεύω ότι αυτό το θέμα είναι ότι ποιο όμορφο θα έχω στο κινητό μου!!!.

 

Σε εμένα δεν κολάει ο task manager ποτέ. Έχω όμως πρόβλημα με το Arkswitch και την διαχείριση εργασίών. Τότε κολάει. Αλλά έχω κλείσει άπειρες φορές το task manager από τον task manager

 

οποτε Γιαννη ισως πρεπει να το σκευτεις σοβαρα και να μας κάνεις την χάρη γιατί ειδες εχουμε πλειοψηφία ....:lol::lol::lol:

 

HTC HD2

ROM:indie Omega Black - Great Alexander Themed (Ελληνική) from ioathe στο μελλον indie Omega Black παοκ

RADIO: 2.12.50.02_2

 

Φιλικά Κυριάκος

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

οποτε Γιαννη ισως πρεπει να το σκευτεις σοβαρα και να μας κάνεις την χάρη γιατί ειδες εχουμε πλειοψηφία ....:lol::lol::lol:

 

 

Μήπως είσαι από την Σύρο ?. Γιατί στο δημαρχείο της πόλης είναι το ρολόι του ΠΑΟΚ !!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι από την Σύρο ?. Γιατί στο δημαρχείο της πόλης είναι το ρολόι του ΠΑΟΚ !!!

 

οχι πιο νοτια αλλα προβλεπω να μας μαλωνη ο Γιαννης....:X:X:X:cry:

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Κυριακο, κανε κατι αναλογο με τις φωτο και ασε τον Master Chef στην κουζινα του.

SE P800-910i, MIOA701, AIRIS T620, XDA FLAME, HTC HD2 AKA LEO ROM: indie : Dinik v:22

OMEGA BETA TESTER

Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να κανω για να στελνει μηνυματα 160 χαρακτηρων? Εναι ενεργοποιημενο απο τις ρυθμισεις αλλα οταν στελνω στελνει μεχρι 70...:confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλα θυμασε Κωστα, Γιωργο με λενε. Καλα εισαι?

Ηθελα η πρωτη μου να ειναι οσο πιο απλη γινεται, για αυτο εβαλα την omega.

Με επεισες ομως και οταν γηρισω απο τις διακοπουλες θα βαλω την xt.

 

Γιαννη καλως σας βρηκα!

Συγχαρητηρια, εχεις κανει πολυ καλη δουλεια!

Στην αρχικη οθονη, μολις γυρναγα την συσκευη στο πλαι εμπαινε σε landscape. Ξαφνικα σταματησε. Μπαινει μονο με το pltogle. Γιατι?

Επισης οταν ερθει ενα mail οι χαρακτηρες ειναι "κινεζικα". Αν μπω στο μηνυμα και βγω φαινονται κανονικα. Διορθωνετσι?

Edited by Breton
Link to comment
Share on other sites

Καλα θυμασε Κωστα, Γιωργο με λενε. Καλα εισαι?

Ηθελα η πρωτη μου να ειναι οσο πιο απλη γινεται, για αυτο εβαλα την omega.

Με επεισες ομως και οταν γηρισω απο τις διακοπουλες θα βαλω την xt.

 

Γιαννη καλως σας βρηκα!

Συγχαρητηρια, εχεις κανει πολυ καλη δουλεια!

Στην αρχικη οθονη, μολις γυρναγα την συσκευη στο πλαι εμπαινε σε landscape. Ξαφνικα σταματησε. Μπαινει μονο με το pltogle. Γιατι?

Επισης οταν ερθει ενα mail οι χαρακτηρες ειναι "κινεζικα". Αν μπω στο μηνυμα και βγω φαινονται κανονικα. Διορθωνετσι?

 

Μηπως ξεχασες να γυρισεις το location στο Greece?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Που ειναι αυτη η ρυθμιση?

 

Στις ρυθμισεις στο τελευταιο tab. Locale & text λεγεται.

θα πρεπει να ειναι επιλεγμενη στο Regional η Ελλάδα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να κανω για να στελνει μηνυματα 160 χαρακτηρων? Εναι ενεργοποιημενο απο τις ρυθμισεις αλλα οταν στελνω στελνει μεχρι 70...:confused:

 

Καλημέρα σε όλους.

 

Για να έχεις sms με 160 χαρακτήρες (μικρά ελληνικά), τότε πας στις ρυθμίσεις --> Τοπικές ρυθμίσεις και κείμενο-->Εισαγωγή κειμένου--> Ξε-τσεκάρεις την επιλογή Ρυθμίσεις SMS (Υποστήριξη SMS 160 χαρακτήρων)

Επίσης στο tab των μηνυμάτων -->Περισσότερα-->Μενού-->Ρυθμίσεις-->Ξε-τσέκαρε πάλι την επιλογή Χρήση Unicode όταν χρειάζεται . (Αν και στις ROM του Γιάννη είναι ήδη ξε-τσεκαρισμένο)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σ' όλους από τον μάγειρα :)

 

 

Με το Home Editor 1.85 ειχα μαλλον Γιαννη

 

Γιώργο μου,

δεν μπορώ να καταλάβω πια εικονίδια θέλεις :cry:

και είμαι και φρέσκος, χτες η μπέμπα με άφησε και κοιμήθηκα 5 ώρες!!

 

Γιαννη σου αρεσει?

 

Ναι πολύ ωραίο :):)

 

Το έχω γράψει και παλαιότερα,

αν μπορείτε να ανεβάζεται screen shot από το στήσιμο που έχετε κάνει,

έχω πάρει πολλές ιδέες αλλά και νέοι χρήστες βλέπουν πως μπορεί να μεταμορφωθεί η ρομ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους.......:)

Πω Πω 3 μερες ελειψα και εσεις το κανατε Far west LOL

Μπραβο Γιαννη παιδι μου για την μαυρη ΡΟΜ εξαιρετικη φαινεται, την κατεβαζω για δοκιμη μια και ειναι σιγουρο οτι θα εχω την καλυτερη μπαταρια με αυτη!

Τι αλλο θα δουμε απο σενα βρε φιλε?:respect:

 

υ.γ γαμπρο με HD2 και Subaru sti και σκαφος (γραψτε τις προσφορες σας για την κορακλα του Γιαννη):p ομορφο ψηλο 2χρονων (με γενεθλια σημερα) και στη Κεντρικη Ελλαδα για να πιανουμε ευκολα τα παντα (βουνο και θαλλασσα) σου εχω και εγω!:X

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους.......:)

Πω Πω 3 μερες ελειψα και εσεις το κανατε Far west LOL

Μπραβο Γιαννη παιδι μου για την μαυρη ΡΟΜ εξαιρετικη φαινεται, την κατεβαζω για δοκιμη μια και ειναι σιγουρο οτι θα εχω την καλυτερη μπαταρια με αυτη!

Τι αλλο θα δουμε απο σενα βρε φιλε?:respect:

 

υ.γ γαμπρο με HD2 και Subaru sti και σκαφος (γραψτε τις προσφορες σας για την κορακλα του Γιαννη):p ομορφο ψηλο 2χρονων (με γενεθλια σημερα) και στη Κεντρικη Ελλαδα για να πιανουμε ευκολα τα παντα (βουνο και θαλλασσα) σου εχω και εγω!:X

 

Να χαίρεσαι τον λεβέντη σου (Η Λαμία μόνο όμορφους βγάζει :) )

 

Περιμένω τις εντυπώσεις σου,μιας και βοήθησες και εσύ για την Black.

 

Τώρα μαγειρεύω την Maxsense UI αλλά θέλει πολύ δουλειά για να βγει κατι καλο και να μου αρεσει :(

 

 

@Σε όλους!

Μου ανέφεραν τα πιο κάτω προβλήματα.

Όποιος μπορεί να με βοηθήσει να απαντήσω

και σε κάποιον δοκίμασε τα παρακάτω και δουλεύουν ή δεν δουλεύουν ας με ενημερώσει.

Είναι στα αγγλικά, οποίος μπορεί ας κάνει μετάφραση:

 

1.

Hi, I dont know if it is bug or feature, but when I run camera app and set flash to ON, diode is not shining, it is off and it will on only when I am taking picture, so it won't focus properly. I tried XT with anastazia and basic (without XT).

In camcorder app it works as it should.

Any ideas?

 

2.

Just noticed that the SMS Sent Notification is still there

I'm using Omega v.3.. tried the attached fix but message sent successfully icon is still there when I send a text message..

 

3.

i flashed 3.1 alexander rom did task29 flashed radio 2.12 flashed rom then hard reset. on my lunch was on internet it soft reset on its own like 3 to 4 times. can u tell me if i might of done something wrong.. thank you

 

4.

Just flashed version 3.1 Omega Black and wanted to let you know that I cannot receive MMS for some reason...I am definitely not a newbie to flashing ROM's and have hard reset, etc but for some reason I think there is a minor flaw with htc messages in this ROM..not a huge problem but would love it if it was fixed..anyone else having this same problem? I can send them out just fine but they come back completely blank (1kb) and when you click to open them htc messages freezes

 

Τα παραπάνω μπορεί να μην είναι προβλήματα αλλά θέλω να τα δούμε

Αν είναι bugs να τα διορθώσουμε.

Ευχαριστώ :):)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την V3 WWM, και να καταλαβα καλα τι θελει να πει ο ποιητης,

Στο θεμα φωτογραφια και φλας, ολα λειτουργουν κανονικα. Δηλαδη εχεις ενεργοποιημενο το φλας για ολες τις φωτο; μολις πατησεις για λήψη της φωτογραφιας αναβει κανονικα και στην σωστη χρονικη στιγμη.

Αν θες να τραβηξεις βιντεο, ενεργοποιηται πριν αρχισεις την λήψη.

Αυτο ειναι το φυσιολογικο για μια καμερα.

 

Στο θεμα των notifications, οταν λαμβανεις sms, φυσιολογικα δεν αρκει να το διαβασεις απο την οθονη του tab sms για να σβυσει η ειδοποιηση. Πρεπει να ανοιξεις το sms πατοντας πανω του. Οταν κανεις αυτο αυτοματως διαγραφεται η ειδοποιηση.

Και αυτο ειναι το φυσιολογικο γιατι διαφορετικα καθε φορα που κανουμε scrolling και περναμε απ ολα τα tabs, θα χαναμε την ειδοποιηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις sms με 160 χαρακτήρες (μικρά ελληνικά), τότε πας στις ρυθμίσεις --> Τοπικές ρυθμίσεις και κείμενο-->Εισαγωγή κειμένου--> Ξε-τσεκάρεις την επιλογή Ρυθμίσεις SMS (Υποστήριξη SMS 160 χαρακτήρων)

Επίσης στο tab των μηνυμάτων -->Περισσότερα-->Μενού-->Ρυθμίσεις-->Ξε-τσέκαρε πάλι την επιλογή Χρήση Unicode όταν χρειάζεται . (Αν και στις ROM του Γιάννη είναι ήδη ξε-τσεκαρισμένο)

Ευχαριστώ πολύ!! :happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...