Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έχω βρει ένα θεματάκι, τουλάχιστον στο δικό μου κινητό (Προσωπικά για εμένα είναι σοβαρό). Ποιο είναι αυτό...

Για να ειδοποιηθώ για δεύτερη γραμμή πηγαίνω στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου, κάνω uncheck το προώθηση κλήσεων σε αναμονή, όλα καλά όλα ωραία, όντως χτυπάει η δεύτερη γραμμή καθώς μιλάω σε άλλη, αν είναι checked τότε μου έρχεται sms ότι κάποιος με κάλεσε ενώ μιλούσα. Όταν όμως κάνω restart το τηλέφωνο, η ρύθμιση για την προώθηση κλήσεων χάνεται με αποτέλεσμα να γίνεται πάλι check η προώθηση κλήσεων στο νούμερο του κινητού μου, ενώ μιλάω. Σε εσάς συμβαίνει ;.

 

Αλλά για να μην σας ανησυχώ ... πιστεύω εάν θυμάμαι καλά το ίδιο μου έκανε και με την μαμά ROM.. απλά δεν θυμάμαι ..

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους.....

Λοιπον απο χτες ειμαι και εγω στη παρεα σας...φλασαρα την Great Alexander και εχω μονο τις καλυτερες εντυπωσεις :)

Με task29 περασα το 2.12 ραδιο και στη συνεχεια την ρομ η οποια ειναι πολυ ομορφη, σταθερη, με απιστευτο scrolling!!!!

Θα ηθελα ομως σε ενα φακελο να ειχες τις φωτο που χρησιμοποιησες για την ρομ δηλ του Μ. Αλεξανδρου δεν με ενθουσιασε οτι η κυρια οθονη ηταν μαυρη ενω περιμενα να δω φωτο του Μ.Α και δεν εβρισκα πουθενα τις φωτο για να τις βαλω wallpaper.

Ξερω οτι το εκανες για πιο πολυ χωρο, αλλα εγω συνηθως οτι wallpapers και να βρισκω τα μεταφερω στην εξωτερικη μνημη και μετα τις σβηνω απο το κινητο για να απελευθερωσω χωρο.

Επισης να σε ρωτησω ποια εκδοση του JWMD Icon changer εχεις βαλει;

Γιατι στην τελευταια εχει μια επιλογη επιπλεον στο: menu - tools - htc sence tools, αυτο βοηθαει πολυ για τι καποια εικονιδια δεν αλλαζουν με τιποτα αν μπεις ομως εκει και πατησεις clear icon cache κανει μετα απο λιγο επανεκιννηση και εχει αλλαξει οτι δεν αλλαζε πριν....

 

Επισης κατι αλλο πολυ θετικο, ο ελευθερος αποθηκευτικος χωρος που αφηνει ειναι παρα πολυ καλος 239mb απο τους καλυτερους που εχω δει.....ευγε....

Σκεψου οτι του περασα τα παντα και εφτασε μολις το 24% χρησης.

Και απο διαχειριση μπαταριας ειναι αψογη.....αυτα τα ολιγα απο μενα...

Μπραβο και παλι και παντα τετοιες δουλειες.....ρομ :D

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.....

Λοιπον απο χτες ειμαι και εγω στη παρεα σας...φλασαρα την Great Alexander και εχω μονο τις καλυτερες εντυπωσεις :)

Με task29 περασα το 2.12 ραδιο και στη συνεχεια την ρομ η οποια ειναι πολυ ομορφη, σταθερη, με απιστευτο scrolling!!!!

Θα ηθελα ομως σε ενα φακελο να ειχες τις φωτο που χρησιμοποιησες για την ρομ δηλ του Μ. Αλεξανδρου δεν με ενθουσιασε οτι η κυρια οθονη ηταν μαυρη ενω περιμενα να δω φωτο του Μ.Α και δεν εβρισκα πουθενα τις φωτο για να τις βαλω wallpaper.

Ξερω οτι το εκανες για πιο πολυ χωρο, αλλα εγω συνηθως οτι wallpapers και να βρισκω τα μεταφερω στην εξωτερικη μνημη και μετα τις σβηνω απο το κινητο για να απελευθερωσω χωρο.

Επισης να σε ρωτησω ποια εκδοση του JWMD Icon changer εχεις βαλει;

Γιατι στην τελευταια εχει μια επιλογη επιπλεον στο: menu - tools - htc sence tools, αυτο βοηθαει πολυ για τι καποια εικονιδια δεν αλλαζουν με τιποτα αν μπεις ομως εκει και πατησεις clear icon cache κανει μετα απο λιγο επανεκιννηση και εχει αλλαξει οτι δεν αλλαζε πριν....

 

Επισης κατι αλλο πολυ θετικο, ο ελευθερος αποθηκευτικος χωρος που αφηνει ειναι παρα πολυ καλος 239mb απο τους καλυτερους που εχω δει.....ευγε....

Σκεψου οτι του περασα τα παντα και εφτασε μολις το 24% χρησης.

Και απο διαχειριση μπαταριας ειναι αψογη.....αυτα τα ολιγα απο μενα...

Μπραβο και παλι και παντα τετοιες δουλειες.....ρομ :D

 

Ρεβέκκα μάλλον έχω κάνει πατάτα,

και δεν το ανάφερε και κανένας άλλος. ??!! (το έκανε σε άλλον αυτό?? )

 

Οι φώτο είναι μέσα στην ρομ,

στον φάκελο windows

Alexander και Alexander4 (νομίζω)

κανε τις copy στην κάρτα μνήμης και άλλαξε στο CHT την μια στο home screen και την άλλη σε όλες τις καρτέλες. Στον Cookie editor πρέπει να έχεις την επιλογή για νορμάλ φωτογραφίες για να σου το αλλάξει.

 

Θα το δω όταν πάω σπίτι και θα το διορθώσω αν είναι λάθος στην νέα εκδοσή.

 

Δεν θυμάμαι πια έκδοση του JWMD Icon changer έχω βάλει, θα το δω αν είναι να βάλω την τελευταία που μου είπες.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω βρει ένα θεματάκι, τουλάχιστον στο δικό μου κινητό (Προσωπικά για εμένα είναι σοβαρό). Ποιο είναι αυτό...

Για να ειδοποιηθώ για δεύτερη γραμμή πηγαίνω στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου, κάνω uncheck το προώθηση κλήσεων σε αναμονή, όλα καλά όλα ωραία, όντως χτυπάει η δεύτερη γραμμή καθώς μιλάω σε άλλη, αν είναι checked τότε μου έρχεται sms ότι κάποιος με κάλεσε ενώ μιλούσα. Όταν όμως κάνω restart το τηλέφωνο, η ρύθμιση για την προώθηση κλήσεων χάνεται με αποτέλεσμα να γίνεται πάλι check η προώθηση κλήσεων στο νούμερο του κινητού μου, ενώ μιλάω. Σε εσάς συμβαίνει ;.

 

Αλλά για να μην σας ανησυχώ ... πιστεύω εάν θυμάμαι καλά το ίδιο μου έκανε και με την μαμά ROM.. απλά δεν θυμάμαι ..

Φιλε εχω την εντυπωση οτι πρεπει να παιζει κατι με την καρτα sim σου και την vodafone, σ'εμενα λειτουργει μια χαρα και δεν ειχα μαλιστα και ποτε προβλημα με καμια ρομ, ουτε με την μαμα.

 

 

Για την omega v3 max sense beta

========================

Λοιπον, μετα απο περιπου 2 ωρες με την omega v3 max sense εχω να πω τα εξης :

 

οσα ολα δοκιμασα λειτουργουν μια χαρα.

ειναι πολυ γρηγορη και πολυ ομορφη. πραγματικα σε οσους αρεσουν τα χρωματα ειναι πανεμορφη.

 

εχει πολλες επιλογες. σχεδον ολα τα εχεις μπροστα σου. η taskbar ειναι γεματη με επιλογες και μπορεις να κανεις τα παντα απο εκει οσο αφορα wifi/bt/internet conection/σημα/3g/taskbar/battery/εναρξη/ωρα/ηχος. ακομα και ημερολογιο και εργασιες τα βλεπεις απο την taskbar. πραγματικα οποιος το εφτιαξει εχει κανει πολυυυυυυ δουλεια !!!!

 

Σε οποιον αρεσει το spb mobile shell θα του αρεσει υπερβολικα. μοιαζουν παρα πολυ και μου φενεται οτι ειναι καλυτερο κιολας με διαφορα γιατι εχει οτι και το htc sense αλλα με ενα αλλο στησιμο.

εχει μια οθονη οπου βρισκεις ολα τα tabs του htc sense οποτε δεν χανεις τιποτα απ'οσα ειχαμε μεχρι τωρα.

και εχει και αλλες οθονες οπου η παραμετροποιηση ειναι μεγαλη και το φτιαχνεις οπως θελεις. μετακινεις κουμπια, προσθετεις, αφαιρεις, μεγαλωνεις/μικραινεις. εχει πολυ πραγμα. φαντασια να εχετε και φτιαχνετε οτι θελετε και οπως σας αρεσει.

μεσα σε 10 λεπτακια εφτιαξα 3 οθονες με οτι ηθελα.

 

μπορω να πω οτι ειναι κατι μεταξυ sense και android. αυτη την εντυπωση μου αφησε.

οταν την βγαλει επισημα ο Γιαννης σας προτεινω να την δοκιμασετε. εγω θα της δωσω λιγο χρονο να δω πως ειναι γιατι πραγματικα αξιζει.

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Με ράδιο 2.10.50.28.2 δεν είδα 239mb μήπως να περάσω το 2.12.50.02.2

 

Ο αποθηκευτικός χώρος στην συσκευή σε όλες μου τις εκδόσεις είναι περίπου 200 mb, λιγο πανω - λιγο κατω. Εισαι οκ.

 

Το ράδιο να το περάσεις γιατί έχει καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και εγώ την Omega XT και ήθελα να πω ένα ευχαριστώ και ένα μεγάλο μπράβο στον δημιουργό της. :up:

 

Το μόνο που φοβάμαι είναι το εξής. Όταν εγκαθιστούσα το HSPL, αυτό με ρώτησε ποια SPL version ήθελα. Διάλεξα την 1.42 HSPL γιατί είχα ήδη την 1.42 από «μαμά» μέσα. Έκανα βλακεία που δεν έβαλα την 2.08; Μην μου πείτε ναι, γιατί βαριέμαι να εγκαθιστώ πάλι εφαρμογές... :p Θα μου πείτε, δεν ήξερες δεν ρώταγες; Ε, εκείνη την στιγμή που βλέπω bootloader αγχώθηκα λίγο μην κάνω καμιά πατάτα αργώντας να επιλέξω και ψάχνοντας σε κατάσταση πανικού δεν βρήκα κάτι... :O Τουλάχιστον έβαλα το «12άρι» ράδιο. :)

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Με ράδιο 2.10.50.28.2 δεν είδα 239mb μήπως να περάσω το 2.12.50.02.2

νομιζω οτι δεν εχει καμια σχεση με το ραδιο το ποση ελευθερη μνημη εχεις. ας μας πει και κανενας αλλος αν και νομιζω οτι δεν εχει καμια σχεση. ουτως η αλλως ομως βαλε το 2.12 γιατι ειναι καλυτερο.

 

 

=================

@Ioathe

Γιαννη κατι που στο ξαναειπα και νομιζω οτι το εχεις ξεχασει.

στην εναρξη εχεις ξεχασει να βαλεις συντομευση για το my call logs. το εχεις ξεχασει σε ολες σου τις ρομς.

αν παει καποιος στο cookie σε καποιο κουμπι (quicklink) να βαλει το my call logs τοτε του το εμφανιζει στη λιστα με ολα τα προγραμματα μια χαρα.

 

στο μενου εναρξη ομως δεν το βρηκα πουθενα και σε καμια ρομ.

για κοιταξτε και οι αλλοι μηπως και δεν βλεπω εγω καλα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ρεβέκκα μάλλον έχω κάνει πατάτα,

και δεν το ανάφερε και κανένας άλλος. ??!! (το έκανε σε άλλον αυτό?? )

 

Οι φώτο είναι μέσα στην ρομ,

στον φάκελο windows

Alexander και Alexander4 (νομίζω)

κανε τις copy στην κάρτα μνήμης και άλλαξε στο CHT την μια στο home screen και την άλλη σε όλες τις καρτέλες. Στον Cookie editor πρέπει να έχεις την επιλογή για νορμάλ φωτογραφίες για να σου το αλλάξει.

 

Θα το δω όταν πάω σπίτι και θα το διορθώσω αν είναι λάθος στην νέα εκδοσή.

 

Δεν θυμάμαι πια έκδοση του JWMD Icon changer έχω βάλει, θα το δω αν είναι να βάλω την τελευταία που μου είπες.

 

Το εχει κανει τουλαχιστον σε αλλον ενα ο οποιος ειχε βαλει και screenshot....

Τωρα στο windows μεσα δεν εχει πουθενα φακελο alexander....:(

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

@Ioathe

Γιαννη κατι που στο ξαναειπα και νομιζω οτι το εχεις ξεχασει.

στην εναρξη εχεις ξεχασει να βαλεις συντομευση για το my call logs. το εχεις ξεχασει σε ολες σου τις ρομς.

αν παει καποιος στο cookie σε καποιο κουμπι (quicklink) να βαλει το my call logs τοτε του το εμφανιζει στη λιστα με ολα τα προγραμματα μια χαρα.

 

στο μενου εναρξη ομως δεν το βρηκα πουθενα και σε καμια ρομ.

για κοιταξτε και οι αλλοι μηπως και δεν βλεπω εγω καλα.

 

Ευχαριστώ Αντώνη θα το δω και θα το διορθώσω, όντος μου το είχες ξαναπεί :cry:

 

 

Εγκατέστησα και εγώ την Omega XT και ήθελα να πω ένα ευχαριστώ και ένα μεγάλο μπράβο στον δημιουργό της. :up:

 

Το μόνο που φοβάμαι είναι το εξής. Όταν εγκαθιστούσα το HSPL, αυτό με ρώτησε ποια SPL version ήθελα. Διάλεξα την 1.42 HSPL γιατί είχα ήδη την 1.42 από «μαμά» μέσα. Έκανα βλακεία που δεν έβαλα την 2.08; Μην μου πείτε ναι, γιατί βαριέμαι να εγκαθιστώ πάλι εφαρμογές... :p Θα μου πείτε, δεν ήξερες δεν ρώταγες; Ε, εκείνη την στιγμή που βλέπω bootloader αγχώθηκα λίγο μην κάνω καμιά πατάτα αργώντας να επιλέξω και ψάχνοντας σε κατάσταση πανικού δεν βρήκα κάτι... :O Τουλάχιστον έβαλα το «12άρι» ράδιο. :)

 

Αιμίλιε έχεις βάλει λάθος HSPL το σωστό είναι το 1.66.HSPL

 

Αντιγράφω από το πρώτο ποστ:

Για να το εγκαταστήσουμε συγχρονίζουμε την συσκευή με τον υπολογιστή.

Τρέχουμε το πρόγραμμα HSPL2.exe από τον υπολογιστή.

Επιλέγουμε next και η συσκευή μπαίνει σε bootloader mode (η οθόνη με τα τέσσερα χρώματα.)

Μετά στο πρόγραμμα HSPL2 στον υπολογιστή επιλέγουμε 1.66.HSPL και Next.

Μόλις τελειώσει θα εμφανιστεί το μήνυμα: Successfully done!

Εύκολο και απλό!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Και τι πρόβλημα μπορεί να παρουσιαστεί με το 1.42 (με δεδομένο ότι «απλό» είχε ήδη αυτή μέσα[noparse];)[/noparse];. Επίσης, ο φίλος παραπάνω είπε ότι έβαλε την 2.08 για την GA. Αυτό είναι σωστό;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Και τι πρόβλημα μπορεί να παρουσιαστεί με το 1.42 (με δεδομένο ότι «απλό» είχε ήδη αυτή μέσα[noparse];)[/noparse];. Επίσης, ο φίλος παραπάνω είπε ότι έβαλε την 2.08 για την GA. Αυτό είναι σωστό;

 

Δεν ξέρω αν θα έχεις κάποιο πρόβλημα αλλά το σωστό είναι το 1.66.

Και με 2.08 είναι οκ αλλά αν θελήσεις να φλασσαρεις ρομ με WM 6.5 θα πρέπει να το αλλάξεις πάλι σε 1.66

Με το 1.66 είσαι οκ και δεν χρειάζεται να το ξανά αλλάξεις οτι και να φλασσαρεις.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη πολύ ωραία η ROM, πιστεύω ότι τα beta test για την ROM σου δεν έχουν σημασία, γιατί κατά 99% είναι σωστή. Δεν ανεβάζεις σιγά σιγά και την ελληνική έκδοση ?.

 

@Tonyk

Είσαι αρχηγός. Δεν φταίει η sim , αλλά κάτι είχα ενεργοποιήσει μέσω της vodafone, και έτσι δουλεύει μια χαρά και η προώθηση κλήσεων !!. 1000 thnx !!!

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη πολύ ωραία η ROM, πιστεύω ότι τα beta test για την ROM σου δεν έχουν σημασία, γιατί κατά 99% είναι σωστή. Δεν ανεβάζεις σιγά σιγά και την ελληνική έκδοση ?.

 

Η μετάφραση του maxsense στα Ελληνικά είναι πολύ χάλια,

έχω ενημερώσει για να την διορθώσουμε.

Αν δεν σας πειράζουν α λάθη να την ανεβάσω το απόγευμα που θα πάω σπίτι.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Η μετάφραση του maxsense στα Ελληνικά είναι πολύ χάλια,

έχω ενημερώσει για να την διορθώσουμε.

Αν δεν σας πειράζουν α λάθη να την ανεβάσω το απόγευμα που θα πάω σπίτι.

 

χμμ... ε να περιμένουμε τις διορθώσεις τότε ?. Ξαναγύρισα στην GA!!!. Προσωπικά μου άρεσε το UI, είναι κάτι το διαφορετικό.

(Πότε το βλέπεις να διορθώνεται η μετάφραση ; )

Link to comment
Share on other sites

χμμ... ε να περιμένουμε τις διορθώσεις τότε ?. Ξαναγύρισα στην GA!!!. Προσωπικά μου άρεσε το UI, είναι κάτι το διαφορετικό.

(Πότε το βλέπεις να διορθώνεται η μετάφραση ; )

 

Αντώνη θα σου απαντήσω αργότερα να δω τι θα μου πουν :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου το κάνει και σε μενα αλλα αν προσέξεις καλύτερα θα δεις οτι σου βγαζει και ενα καρτελάκι που λεει για επανεκκίνηση σε 3 sec (μετα την πρωτη επανεκκίνηση )οπότε μην ανησυχείς...:)

απο πλευρας μπαταριας θα ελεγα οτι κοντράρετε με την Άρτεμης 18 για οποίων καταλαβαίνει τη ενοω. καλό βράδυ σε ολους.-

 

Πριν από την έκδοση 20 και 21 της Artemis που είχα περάσει, θυμόμουν πως κάποια έκδοση μου είχε κάνει εντύπωση για τη διάρκεια της μπαταρίας της.... με τόσα φλασαρίσματα όμως κάθε λίγο και λιγάκι που να το συγκρατήσω.. Το επιβεβαιώνω λοιπόν τώρα και πρέπει να ήταν η έκδοση 18...ήταν όντως άξιο προσοχής... γι αυτό και πολλοί που προχωρούσαν σε καινούριες εκδόσεις επέστρεφαν στην έκδοση 18, πράγμα που μου έκανε εντύπωση.

Ελπίζω με την Omega να φτάσουμε στο σημείο να την ξεπεράσουμε κατά πολύ...φόρτιση από το usb συστήνει ο apitsakis...

 

το 212 radio οντως ειναι το καλυτερο σε καταναλωση μπαταριας χωρις να υστερει σε σημα.

μετα απο 24 ωρες ειμαι στο 48% με μικρη χρηση βεβαια αλλα με το wifi συνεχως ενεργοποιημενο και μαλιστα με την εφαρμογη που το κρατα standby συνεχως.

 

Mήπως εγώ ανοίγω το λάθος wi-fi?

χθες το άνοιξα στο avenue στην αθήνα να κατεβάσω μία έκδοση της omega και μέσα σε 3 ώρες είχα κατανάλωση πάνω από 50%. Μήπως έχει καμία σχέση η ισχύς του σήματος του ασύρματου δικτύου ή τίποτα άλλο???

 

Φίλε είσαι αρκετά καλά. Απλά πιστεύω ότι για καλύτερα αποτελέσματα θα δεις όταν θα κάνεις task29 με το ράδιο 2.12 μαζί, και φλασάρισμα της ROM. Επίσης όπως είπε και ο Αντώνης, να κάνει και 2-3 κύκλους η μπαταρία και βλέπεις.

 

@gkionis Φίλε το πρόβλημα σου διορθώθηκε με τα hard reset όταν περνούσες το ράδιο ?

 

Άντε και Τρίτη-Τετάρτη παραλαμβάνω την 2300mA μπαταρία !! (Επιτέλους! 45 ευρώ μόνο, μαζί φυσικά με το καπάκι)

 

Αντώνη από που την παρήγγειλες?

Την λιγουρευόμουν παλιότερα αλλά:

 

1) νομίζω δε θα χωράει στη θήκη που έχω στη ζώνη

2) έτσι όπως πάμε με τις βελτιώσεις του αρχηγού στις rom αλλά και τα καλύτερα radios που φαίνεται να υπάρχουν,

 

θα πάμε σε 3-4 μέρες αυτονομία...... οπότε τζάμπα την παρήγγειλες... χα χα χα χα χα

 

.................................

 

γιατί δεν τροποποιείς λίγο την υπογραφή σου να κάνεις και ομοιοκαταληξία?? ;)

Rom : συνέχεια αλλάζω, αλλά πάντα Οmega βάζω

 

Σε παρακαλώ μην κάνεις πολλαπλά ποστ, χρησιμοποίησε την τροποποίηση και πρόσθεσε ότι θέλεις (Δεύτερη παρατήρηση - στην τρίτη βγαίνει κίτρινη κάρτα!)

Edited by ioathe
Πολλαπλά post
Link to comment
Share on other sites

Σε οποιον αρεσει το spb mobile shell θα του αρεσει υπερβολικα. μοιαζουν παρα πολυ και μου φενεται οτι ειναι καλυτερο κιολας με διαφορα γιατι εχει οτι και το htc sense αλλα με ενα αλλο στησιμο.

εχει μια οθονη οπου βρισκεις ολα τα tabs του htc sense οποτε δεν χανεις τιποτα απ'οσα ειχαμε μεχρι τωρα.

και εχει και αλλες οθονες οπου η παραμετροποιηση ειναι μεγαλη και το φτιαχνεις οπως θελεις. μετακινεις κουμπια, προσθετεις, αφαιρεις, μεγαλωνεις/μικραινεις. εχει πολυ πραγμα. φαντασια να εχετε και φτιαχνετε οτι θελετε και οπως σας αρεσει.

μεσα σε 10 λεπτακια εφτιαξα 3 οθονες με οτι ηθελα.

 

Εμένα, εμένα....

Apitsakis βλέπεις προς τα που οδεύουμε?? Είπα πως δεν είμαι πια φανατικός του spb γιατι με την omega ήμουν καλυμμένος, όπως βέβαια μου είχες πει.

Πως μπορώ όμως να αντισταθώ σε μια rom με λειτουργίες τύπου spb, αλλά καλύτερο όπως λέει ο φίλος μας ο "redbull" TonyK?

Link to comment
Share on other sites

@ demakhs

 

Στην 18 γυρνούσαν γιατί μετά από αυτή λίγο τα πράγματα στράβωσαν. Κάπου τα μπέρδεψε στις επόμενες rom του.

Μπορείς να αλλάξεις και θήκη ξέρεις :)

Ο άνθρωπος είπε ότι είχε ανοιχτό το wifi, όχι ότι κατέβαζε 150mb.

Εάν με τις βελτιώσεις φτάσει τις 3 ημέρες (πράγμα απίθανο..μη ξεχνάς την μικρή ισχύ της μπαταρίας), τότε θα έχω περίπου 6 ημέρες αυτονομία :)

Θα σας πω από που την παρήγγειλα, όταν την πιάσω στα χέρια μου, και μου δουλέψει και σωστά. Θεωρητικά γράφει 2300mA. Πρακτικά όμως ; !!

Θα σου αρέσει το νέο User Interface, αλλά όταν η μπαταρία θα εξαντλείτε μετά μη ψάχνεις για νέα Radios :) χαχαχαχα

 

Σημαντικό επίσης

 

Εδώ είναι το forum για την Οmega. Θα προτιμούσα να μην γίνονται αναφορές/συγκρίσεις με καμμία άλλη ROM. Ας ανοίξουμε ένα άλλο forum, και εκεί να κάνουμε ότι θέλουμε. Αλλά είναι αδικία και προς τον Γιάννη αλλά και σε άλλους developers, γιατί πιστέψτε με χωρίς αυτούς θα κλαίγαμε τα 700 μας ευρώ ακόμα. Προσωπικά εγώ, που μέσα σε μια εβδομάδα από την ημέρα που το πήρα ήθελα να το πουλήσω. Συγγνώμη Γιάννη που μίλησα έτσι, εξάλλου εσύ κάνεις κουμάντο :)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το forum για την Οmega. Θα προτιμούσα να μην γίνονται αναφορές/συγκρίσεις με καμμία άλλη ROM. Ας ανοίξουμε ένα άλλο forum, και εκεί να κάνουμε ότι θέλουμε

 

 

Σωστος ο apitsakis ;)

Επαυξάνω...

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

@apitsakis

Μη μου το χαλάς τώρα...πάνω που άρχισε να γίνεται εξαιρετικό...το καινούριο radio 2.17.66.99 που θα του δοθεί η χαρακτηριστική ονομασία "Super Radio" :lol: θα σηκώνει το νέο User Interface μια χαρά(ονειρεύομαι...)

Όσον αφορά το "Σημαντικό επίσης" δε θα επεκταθώ πολύ γιατί εγώ είμαι υποψήφιος για κίτρινη κάρτα , αφού θα βρεθώ πάλι εκτός θέματος και γεια σας. Αντώνη απλά ένα σχόλιο έγινε. Ποιό είναι άδικο για τον Γιάννη? Μη ξεχνάς, και εγώ αλλαξο-ρόμισα για πάρτη του :p

Edited by demakhs
συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη σε καποιο post στο thred της ρομ σου sto XDA ειχες δωσει σε καποιον λινκ για το ereader tab που δεν συμπεριλαμβανεις στις ρομ σου.

Το ειχα κατεβασει απο το site του Duty αλλα οσες φορες δοκιμασα να το περασω, μετα το soft reset δεν boot arize το manila.

 

Εχεις καμια ιδεα; μ αρεσει λογο των εφε που εχει. Διαθετω και αρκετα βιβλια σε epub οποτε θα μου αρεσε να το εχω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από τον μάγειρα :)

 

 

 

3 μέρες :blink::blink:

Γιατί δε εστειλες ένα pm ευλογημένε??

 

Υπαρχει Mirror για τις Αγγλικές (WWE) εκδόσεις Omega στο

http://www.vbnfiles.com/xda/indie/

είναι ταχύτατο χωρίς περιορισμό ταχύτητας.

 

Θα ανεβάσω εκεί και όλες τις Ελληνικές εκδόσεις για όσους δεν έχουν premium λογαριασμό στην rapidshare.

 

:)

Ήθελα να φτάσω στο... αμήν μάλλον !!!

Γενικά πλέον υπάρχουν πολλές επιλογές και θεωρώ το rapidshare πολύ εμπορικό για... μερακλήδες. ;)

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' όλους

 

Αντώνη θα σου απαντήσω αργότερα να δω τι θα μου πουν :)

 

Αντώνη δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα αλλα βρήκα τρόπο και διόρθωσα τα Ελληνικά του NaxSense με την μεγάλη βοήθεια της Ρεβέκκας, σύντομα η τελική έκδοση Ελληνική και Αγγλική :)

 

Γιαννη σε καποιο post στο thred της ρομ σου sto XDA ειχες δωσει σε καποιον λινκ για το ereader tab που δεν συμπεριλαμβανεις στις ρομ σου.

Το ειχα κατεβασει απο το site του Duty αλλα οσες φορες δοκιμασα να το περασω, μετα το soft reset δεν boot arize το manila.

 

Εχεις καμια ιδεα; μ αρεσει λογο των εφε που εχει. Διαθετω και αρκετα βιβλια σε epub οποτε θα μου αρεσε να το εχω.

 

Κωστα θα το βρεις εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3166699#post3166699

πρέπει να βάλεις πρώτα το Document να δεις ότι δουλεύει και μετά τον reader.

Εγώ το δοκίμασα και τρέχει κανονικά.

Όμως κόβει σε ταχύτητα και μπαταριά.

 

 

:)

Ήθελα να φτάσω στο... αμήν μάλλον !!!

Γενικά πλέον υπάρχουν πολλές επιλογές και θεωρώ το rapidshare πολύ εμπορικό για... μερακλήδες. ;)

 

Ανέβασα και όλες τις Ελληνικές εκδόσεις στο vbnfiles.

Μπορείτε να κατεβάζετε σε πολύ καλή ταχύτητα τις Omega από εδω!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...