Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όσον αφορά την περιστροφή οθόνης με το παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού, αν πάμε Πίνακας ελέγχου – Προσωπικά – Κουμπιά, η επιλογή Περιστροφή ΔΕΝ εμφανίζεται.

Για να εμφανιστεί πρέπει να κάνουμε μια αλλαγή στην registry:

HKeyLocalMachine/System/GDI/Rotation change the “HideOrientationUI” from 1 to 0

Χωρίς softreset αν ξαναπάμε Πίνακας ελέγχου – Προσωπικά – Κουμπιά θα δούμε την επιλογή Περιστροφή οθόνης. :)

 

Πολύ καλό, σ ευχαριστούμε, πάω να το δοκιμάσω.

Αν και πιο πάνω μιλάγαμε για την εφαρμογή rotation.

 

EDIT

Δουλεύει τελεία, ευχαριστούμε!!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό, σ ευχαριστούμε, πάω να το δοκιμάσω.

Αν και πιο πάνω μιλάγαμε για την εφαρμογή rotation.

 

Ναι αλλα έτσι δεν χρειάζεσαι καμία εφαρμογή. Και προσωπικά, ότι μπορώ να κάνω μέσω registry το κάνω. Για να μην φορτώνω με εφαρμογές το τηλέφωνο. :happy:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αντιστοιχισα το αριστερο hard button και ολα ενταξη.

 

Επισης εχω την εντυπωση οτι ο OEM Task Manager δουλευει καλυτερα απο το Arkswitch. Στον ΤΜ μπορεις να κλικαρεις πανω στην εφαρμογη και να ανοιξει παλι.

Νομιζω ο καλυτερος συνδιασμος ειναι να σεταρεις με το ameba με παρατεταμενο πατημα να ανοιγει ο ΤΜ. Επεχειρισα να το κανω βαζοντας το task manager.ink αλλα δεν το περνει. Παλιοτερα το ειχα πετυχει αλλα δεν θυμαμαι τι εκανα.

Κωστα και στον arkswitch οταν πατησεις πανω σε μια εφαρμογη στην ανοιγει και παλι.

ενω στον oem taskmanager πρεπει να πατησεις δυο φορες (σαν διπλο κλικ) πανω σε μια εφαρμογη για να στην ανοιξει.

 

παντως αν θελεις να αντιστοιχισεις τον Oem taskmanager στο ameba, μπες στις ρυθμισεις του ameba και εκει που ρυθμιζεις το κουμπι start button tap, επιλεγεις run app, μετα πατα στις 3 τελιτσες για να σου ανοιξει τα προγραμματα, και πηγαινε στον φακελο windows και επιλεξε το αρχειο taskmgr.exe.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσον αφορά την περιστροφή οθόνης με το παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού, αν πάμε Πίνακας ελέγχου – Προσωπικά – Κουμπιά, η επιλογή Περιστροφή ΔΕΝ εμφανίζεται.

Για να εμφανιστεί πρέπει να κάνουμε μια αλλαγή στην registry:

HKeyLocalMachine/System/GDI/Rotation change the “HideOrientationUI” from 1 to 0

Χωρίς softreset αν ξαναπάμε Πίνακας ελέγχου – Προσωπικά – Κουμπιά θα δούμε την επιλογή Περιστροφή οθόνης. :)

 

@pavlidisc

Άλλαξα την τιμή στην registry όπως είπες και λειτουργεί μια χαρά, ευχαριστούμε :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντιστοιχισα το αριστερο hard button και ολα ενταξη.

 

Κατι αλλο τωρα. Υπάρχει τροπος να σβυνουν οι notifications αυτοματα οταν διαβαζεις το sms που ελαβες;

Ετσι οπως ειναι τωρα, στελνω ενα sms ερχεται το μηνυμα της παραλαβης το ανοιγω αλλα η notification παραμενει και πρεπει να την κλεισω εγω..

 

Ποιος μπορεί να βοηθήσει να απαντήσουμε στον Κώστα γιατί εγώ δεν ξέρω και δεν στέλνω ποτέ μηνύματα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορεί να βοηθήσει να απαντήσουμε στον Κώστα γιατί εγώ δεν ξέρω και δεν στέλνω ποτέ μηνύματα.

Αυτο που σας ελεγα για το registry το ψαχνω και κανω τις δοκιμες μου. προσπαθω να κανω το word που ανεφερε ο Κωστας να περιστρεφεται. οτι νεοτερο θα ενημερωσω.

 

Για το θεμα των sms. μπορει να μας εξηγησει ακριβως τι εννοει ο Κωστας γιατι δεν εχω καταλαβει τι ακριβως εννοει και δεν μπορω να ψαξω ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σας ελεγα για το registry το ψαχνω και κανω τις δοκιμες μου. προσπαθω να κανω το word που ανεφερε ο Κωστας να περιστρεφεται. οτι νεοτερο θα ενημερωσω.

 

Για το θεμα των sms. μπορει να μας εξηγησει ακριβως τι εννοει ο Κωστας γιατι δεν εχω καταλαβει τι ακριβως εννοει και δεν μπορω να ψαξω ?

 

Αντώνη για το Rotation μην ψάχνεις απάντησε ο pavlidisc:

 

HKeyLocalMachine/System/GDI/Rotation change the “HideOrientationUI” from 1 to 0

Χωρίς softreset αν ξαναπάμε Πίνακας ελέγχου – Προσωπικά – Κουμπιά θα δούμε την επιλογή Περιστροφή οθόνης.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πανεμορφη και σφαιρατη η Omega 2.7.2 Ελληνική XT με GTX Sense 2.5.

Την τεσταρω για τυχον bugs και επανερχομαι... Αναμενουμε την εκδοση με Cookies 1.8.5 :)

 

Σταύρος

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πανεμορφη και σφαιρατη η Omega 2.7.2 Ελληνική XT με GTX Sense 2.5.

Την τεσταρω για τυχον bugs και επανερχομαι... Αναμενουμε την εκδοση με Cookies 1.8.5 :)

 

Σταύρος

 

Σταύρο περιμένω τις εντυπώσεις σου :)

Σύντομα η έκδοση με Cookies 1.8.5!!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσον αφορά την περιστροφή οθόνης με το παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού, αν πάμε Πίνακας ελέγχου – Προσωπικά – Κουμπιά, η επιλογή Περιστροφή ΔΕΝ εμφανίζεται.

Για να εμφανιστεί πρέπει να κάνουμε μια αλλαγή στην registry:

HKeyLocalMachine/System/GDI/Rotation change the “HideOrientationUI” from 1 to 0

Χωρίς softreset αν ξαναπάμε Πίνακας ελέγχου – Προσωπικά – Κουμπιά θα δούμε την επιλογή Περιστροφή οθόνης. :)

Σε μενα που εχω την αγγλικη ρομ εμφανιστηκε το rotation χωρις καμια αλλαγη στην registry και το επελεξα να ανοιγει με το αριστερο hardware button.

 

Κωστα και στον arkswitch οταν πατησεις πανω σε μια εφαρμογη στην ανοιγει και παλι.

ενω στον oem taskmanager πρεπει να πατησεις δυο φορες (σαν διπλο κλικ) πανω σε μια εφαρμογη για να στην ανοιξει.

 

παντως αν θελεις να αντιστοιχισεις τον Oem taskmanager στο ameba, μπες στις ρυθμισεις του ameba και εκει που ρυθμιζεις το κουμπι start button tap, επιλεγεις run app, μετα πατα στις 3 τελιτσες για να σου ανοιξει τα προγραμματα, και πηγαινε στον φακελο windows και επιλεξε το αρχειο taskmgr.exe.

Γιαννη σε μενα πολλες φορες με το που παταω στην εφαρμογη να ανοιξει απο τον ARSW βγαζει καποια στοιχεια του exe της εφαρμογης αλλα δεν ανοιγει. Aργοτερα θα ανεβασω screen shots γι αυτο αλλα και για τις notifications ωστε να γινω κατανοητος.

 

Αυτο που σας ελεγα για το registry το ψαχνω και κανω τις δοκιμες μου. προσπαθω να κανω το word που ανεφερε ο Κωστας να περιστρεφεται. οτι νεοτερο θα ενημερωσω.

 

Για το θεμα των sms. μπορει να μας εξηγησει ακριβως τι εννοει ο Κωστας γιατι δεν εχω καταλαβει τι ακριβως εννοει και δεν μπορω να ψαξω ?

 

Aντωνη οι notifications δεν θα επρεπε να κλεινουν μονες τους αφου διαβασεις το sms η αφου κλικαρεις στο Dimisis αν προκειται για υπενθυμιση του calendar?

Tωρα οπως ειναι διαβαζω το sms ανοιγοντας και η notification παραμενει στην task bar.

Για να κλεισει πρεπει να κλικαρω δεξια στην task bar και να τικαρω το X για καθε μια απ αυτες.

Για παραδειγμα στελνεις ενα sms. Eμφανιζεται μια notif. οτι παρεληφθη και μολις λαβεις την απαντηση αλλη μια για το εισερχομενο μηνυμα.

Δεν ξερω μηπως μπορω να τις απενεργοποιησω απο το BSB.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα που εχω την αγγλικη ρομ εμφανιστηκε το rotation χωρις καμια αλλαγη στην registry και το επελεξα να ανοιγει με το αριστερο hardware button.

 

Γιαννη σε μενα πολλες φορες με το που παταω στην εφαρμογη να ανοιξει απο τον ARSW βγαζει καποια στοιχεια του exe της εφαρμογης αλλα δεν ανοιγει. Aργοτερα θα ανεβασω screen shots γι αυτο αλλα και για τις notifications ωστε να γινω κατανοητος.

 

Aντωνη οι notifications δεν θα επρεπε να κλεινουν μονες τους αφου διαβασεις το sms η αφου κλικαρεις στο Dimisis αν προκειται για υπενθυμιση του calendar?

Tωρα οπως ειναι διαβαζω το sms ανοιγοντας και η notification παραμενει στην task bar.

Για να κλεισει πρεπει να κλικαρω δεξια στην task bar και να τικαρω το X για καθε μια απ αυτες.

Για παραδειγμα στελνεις ενα sms. Eμφανιζεται μια notif. οτι παρεληφθη και μολις λαβεις την απαντηση αλλη μια για το εισερχομενο μηνυμα.

Δεν ξερω μηπως μπορω να τις απενεργοποιησω απο το BSB.

 

Κώστα,

Το rotation κανε με τον τρόπο που είπε ο pavlidisc είναι ο σωστός,

αυτό που σου έβγαλε είναι το πρόγραμμα rotation που είναι στον φάκελο tools.

Με τον τρόπο του pavlidisc δουλεύει καλύτερα.

 

Κατάλαβα τι λες για τον arkswitch,

ενεργοποίησες την επιλογή για όλα τα προγράμματα που τρέχουν (exe-servises κτλ)

Με επανεκκίνηση της συσκευής επανέρχεται το κανονικό μενού του arkswitch

Αν κατάλαβα λάθος στείλε screen shot!

 

Το πρόβλημα με τα μηνύματα είναι μόνο στην δική μου ρομ?

Το έχει ΚΑΠΟΙΟΣ άλλος παίδες που στέλνει μηνύματα?

Σας παρακαλώ αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει:!:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@Te_salat

 

Σε μενα που εχω την αγγλικη ρομ εμφανιστηκε το rotation χωρις καμια αλλαγη στην registry και το επελεξα να ανοιγει με το αριστερο hardware button.

 

Σωστα σου εμφανιστηκε μιας και ο Γιαννης εχει ενσωματωσει μια πολυ μικρη εφαρμοφη (hd2 connections) που εχει συντομευσεις για blueooth, wifi και αλλες. εχει επισης και την συντομευση rotation που σου εβγαλε εσενα.

Αυτο που αναφερθηκε για το registry ενεργοποιει να φενεται εκει η επιλογη rotation/περιστροφη μιας και αυτη η επιλογη ειναι ενσωματωμενη ουτως η αλλως απο την htc στα windows mobile απλα την εχουν απενεργοποιημενη εξ'ορισμου. οποτε με την αλλαγη στο registry απλα ενεργοποιειται και φενεται και στις επιλογες εκει.

 

Γιαννη σε μενα πολλες φορες με το που παταω στην εφαρμογη να ανοιξει απο τον ARSW βγαζει καποια στοιχεια του exe της εφαρμογης αλλα δεν ανοιγει. Aργοτερα θα ανεβασω screen shots γι αυτο αλλα και για τις notifications ωστε να γινω κατανοητος.

 

Αυτο που αναφερεις για τον arkswitch δεν το κανει σε μενα. λειτουργει μια χαρα. εγω εχω την ελληνικη omega extreme με cookie 1.8.0 (και περασμενο και το 1.8.5).

μηπως εχουν μεινει καταλοιπα απο την προηγουμενη σου ρομ ?

 

μηπως εκανες restore με το Pimbackup ? το pimbackup δεν δουλευει στο restore στα wm6.5.x και εχει αναφερθει εδω.

 

εγω μετα το task29 εκανα εγκατασταση την ρομ, μετα soft reset, μετα hard reset ξανα απο τις ρυθμισεις, και μετα ξανα hard reset απο τα hardware keys. ετσι κανω παντα για να ειμαι σιγουρος.

 

 

Aντωνη οι notifications δεν θα επρεπε να κλεινουν μονες τους αφου διαβασεις το sms η αφου κλικαρεις στο Dimisis αν προκειται για υπενθυμιση του calendar?

Tωρα οπως ειναι διαβαζω το sms ανοιγοντας και η notification παραμενει στην task bar.

Για να κλεισει πρεπει να κλικαρω δεξια στην task bar και να τικαρω το X για καθε μια απ αυτες.

Για παραδειγμα στελνεις ενα sms. Eμφανιζεται μια notif. οτι παρεληφθη και μολις λαβεις την απαντηση αλλη μια για το εισερχομενο μηνυμα.

Δεν ξερω μηπως μπορω να τις απενεργοποιησω απο το BSB.

 

 

σε μενα κλεινουν κανονικα ολα.

κανονικα πρεπει να εξαφανιζονται αυτοματα οπως λες. νομιζω οτι στο bsb δεν εχει καποια επιλογη γι'αυτα.

 

επισης δοκιμασα και ενεργοποιησα μεσα απο το bsb tweaks να περιστρεφεται το word και δεν μου δουλευει και μενα.

παρατηρησα ομως οτι στην registry το bsb εχει περασει κανονικα και επιτυχως τα απαραιτητα κλειδια και ρυθμισεις. μαλιστα εχει περασει ακριβως οτι υπαρχει π.χ και για την αριθμομηχανη, η οποια ομως περιστρεφεται κανονικα.

 

οποτε μετα απο πολυ σκεψη κατεληξα στο εξης. φταει μαλλον οτι εχουμε το office mobile 10. γιατι το bsb περναει ρυθμισεις για το word που ειχε μεσα η μαμα ρομ, το οποιο ηταν προηγουμενη εκδοση και οχι το office 10.

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

EDIT

O Dinik μου απάντησε και έχω έγκριση να χρησιμοποιήσω ότι θέλω από την δουλειά του!!!

Ετοιμαστείτε για μια ρομ ποιημα!!!!

 

INDIE-DINIK.........:X ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!

Αντε να σε βγαλουμε απο την κουζινα με τα μπιμπερο και τα γαλατα τωρα!

Ολα μαζι βαλτα στον φουρνο και σιγουρα θα δουμε μια Οαση!:D

Θα κρατηθω να δω τι θα κανεις για να μην φλασσαρω συνεχεια!

Αν θες μας λες ποτε υπολογιζεις τα παραπανω μαζι με CHT 1.8.5....:rolleyes:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορεί να βοηθήσει να απαντήσουμε στον Κώστα γιατί εγώ δεν ξέρω και δεν στέλνω ποτέ μηνύματα.

 

Σε εμένα φεύγει κανονικά το notification μόλις διαβάσω το sms. Δουλεύει σωστά.

Τώρα σχετικά με την GTX ρομ έχω βρει τα εξής :

Στο sence μόλις επιλέγω την επιλογή Άλμπουμ---> Άλμπουμ στο tab Φωτογραφίες και Βίντεο ώστε να επιλέξω τον φάκελο που θελω να εμφανιζετε με πετάει στο αρχικό tab χωρις να με αφηνει να επιλεξω.

Τα εικονίδια των φακέλων που έχεις γενικά για τις ρομ σου (Πολυμέσα, Εργαλεία κτλ) χάνονται με το background της συγκεκριμένης ρομ. Θα προτιμούσα κάτι σε κίτρινο χρώμα ώστε να φαίνονται.

Μήπως έχεις το σκιν από το στοκ dialpad της ελληνικής ρομ που δεν εμφανίζει καθόλου ελληνικούς χαρακτήρες ? Το custom dialpad μου φαίνεται πολύ φορτωμένο και ασχημο :O

Θελω να δω και διαρκεια μπαταριας (αν και μεχρι στιγμης φαινεται οκ) καθως και πως τα παει με το gps και επανερχομαι.

Κατα τα αλλα φοβερη ρομ !!! Εχω κολλησει μαζι της :D

 

Request : Μημπως εχει κανεις υποψιν του καποιο GTX SKIN για το Touch Off που περιλαμβανεται στην ρομ ?

 

Ευχαριστω

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Απλά τέλειος...μπράβο φίλε Γιάννη κ σ' ευχαριστώ...

 

EDIT

O Dinik μου απάντησε και έχω έγκριση να χρησιμοποιήσω ότι θέλω από την δουλειά του!!!

Ετοιμαστείτε για μια ρομ ποιημα!!!!

 

INDIE-DINIK.........:X ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!

Αντε να σε βγαλουμε απο την κουζινα με τα μπιμπερο και τα γαλατα τωρα!

Ολα μαζι βαλτα στον φουρνο και σιγουρα θα δουμε μια Οαση!:D

Θα κρατηθω να δω τι θα κανεις για να μην φλασσαρω συνεχεια!

Αν θες μας λες ποτε υπολογιζεις τα παραπανω μαζι με CHT 1.8.5....:rolleyes:

 

συμφωνώ κ' εγω με τα παραπάνω και περιμένω....

 

 

Θα σε παρακαλούσα να μην κάνεις διπλά post, χρησιμοποίησε την τροποποίηση να προσθέσεις ότι θέλεις.

Edited by ioathe
Διπλό post
Link to comment
Share on other sites

EDIT

O Dinik μου απάντησε και έχω έγκριση να χρησιμοποιήσω ότι θέλω από την δουλειά του!!!

Ετοιμαστείτε για μια ρομ ποιημα!!!!

 

INDIE-DINIK.........:X ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!

Αντε να σε βγαλουμε απο την κουζινα με τα μπιμπερο και τα γαλατα τωρα!

Ολα μαζι βαλτα στον φουρνο και σιγουρα θα δουμε μια Οαση!:D

Θα κρατηθω να δω τι θα κανεις για να μην φλασσαρω συνεχεια!

Αν θες μας λες ποτε υπολογιζεις τα παραπανω μαζι με CHT 1.8.5....:rolleyes:

 

Βασίλη με το μωρό είναι λίγο δύσκολο να προβλέψω. Δεν θα αργήσει πάντως!

 

 

Σε εμένα φεύγει κανονικά το notification μόλις διαβάσω το sms. Δουλεύει σωστά.

Τώρα σχετικά με την GTX ρομ έχω βρει τα εξής :

Στο sence μόλις επιλέγω την επιλογή Άλμπουμ---> Άλμπουμ στο tab Φωτογραφίες και Βίντεο ώστε να επιλέξω τον φάκελο που θελω να εμφανιζετε με πετάει στο αρχικό tab χωρις να με αφηνει να επιλεξω.

Τα εικονίδια των φακέλων που έχεις γενικά για τις ρομ σου (Πολυμέσα, Εργαλεία κτλ) χάνονται με το background της συγκεκριμένης ρομ. Θα προτιμούσα κάτι σε κίτρινο χρώμα ώστε να φαίνονται.

Μήπως έχεις το σκιν από το στοκ dialpad της ελληνικής ρομ που δεν εμφανίζει καθόλου ελληνικούς χαρακτήρες ? Το custom dialpad μου φαίνεται πολύ φορτωμένο και ασχημο :O

Θελω να δω και διαρκεια μπαταριας (αν και μεχρι στιγμης φαινεται οκ) καθως και πως τα παει με το gps και επανερχομαι.

Κατα τα αλλα φοβερη ρομ !!! Εχω κολλησει μαζι της :D

 

Request : Μημπως εχει κανεις υποψιν του καποιο GTX SKIN για το Touch Off που περιλαμβανεται στην ρομ ?

 

Ευχαριστω

 

 

Σταύρο κάτι δεν σου έκατσε καλά γιατί το Άλμπουμ στο tab Φωτογραφίες δουλεύει άψογα :)

Μόλις το δοκίμασα και μπορούν να το επιβεβαιώσουν και τα παιδιά εδώ.

Σου έκανα ένα cab με το γνήσιο dialer :)

Κατέβασε το από εδώ

Κανε εγκατάσταση και μετά επανεκκίνηση.

 

Έχεις να προτείνεις κάποιο background ή εικονίδια?

 

Στην ρομ έχω 2 προγράμματα για να αλλάζεται τα εικονίδια.

 

Ευχαριστώ για τα σχόλια :)

 

Απλά τέλειος...μπράβο φίλε Γιάννη κ σ' ευχαριστώ...

 

Ευχαριστώ ilai

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@Te_salat

 

Σε μενα που εχω την αγγλικη ρομ εμφανιστηκε το rotation χωρις καμια αλλαγη στην registry και το επελεξα να ανοιγει με το αριστερο hardware button.

 

Σωστα σου εμφανιστηκε μιας και ο Γιαννης εχει ενσωματωσει μια πολυ μικρη εφαρμοφη (hd2 connections) που εχει συντομευσεις για blueooth, wifi και αλλες. εχει επισης και την συντομευση rotation που σου εβγαλε εσενα.

Αυτο που αναφερθηκε για το registry ενεργοποιει να φενεται εκει η επιλογη rotation/περιστροφη μιας και αυτη η επιλογη ειναι ενσωματωμενη ουτως η αλλως απο την htc στα windows mobile απλα την εχουν απενεργοποιημενη εξ'ορισμου. οποτε με την αλλαγη στο registry απλα ενεργοποιειται και φενεται και στις επιλογες εκει.

 

Γιαννη σε μενα πολλες φορες με το που παταω στην εφαρμογη να ανοιξει απο τον ARSW βγαζει καποια στοιχεια του exe της εφαρμογης αλλα δεν ανοιγει. Aργοτερα θα ανεβασω screen shots γι αυτο αλλα και για τις notifications ωστε να γινω κατανοητος.

 

Αυτο που αναφερεις για τον arkswitch δεν το κανει σε μενα. λειτουργει μια χαρα. εγω εχω την ελληνικη omega extreme με cookie 1.8.0 (και περασμενο και το 1.8.5).

μηπως εχουν μεινει καταλοιπα απο την προηγουμενη σου ρομ ?

 

μηπως εκανες restore με το Pimbackup ? το pimbackup δεν δουλευει στο restore στα wm6.5.x και εχει αναφερθει εδω.

 

εγω μετα το task29 εκανα εγκατασταση την ρομ, μετα soft reset, μετα hard reset ξανα απο τις ρυθμισεις, και μετα ξανα hard reset απο τα hardware keys. ετσι κανω παντα για να ειμαι σιγουρος.

 

 

Aντωνη οι notifications δεν θα επρεπε να κλεινουν μονες τους αφου διαβασεις το sms η αφου κλικαρεις στο Dimisis αν προκειται για υπενθυμιση του calendar?

Tωρα οπως ειναι διαβαζω το sms ανοιγοντας και η notification παραμενει στην task bar.

Για να κλεισει πρεπει να κλικαρω δεξια στην task bar και να τικαρω το X για καθε μια απ αυτες.

Για παραδειγμα στελνεις ενα sms. Eμφανιζεται μια notif. οτι παρεληφθη και μολις λαβεις την απαντηση αλλη μια για το εισερχομενο μηνυμα.

Δεν ξερω μηπως μπορω να τις απενεργοποιησω απο το BSB.

 

 

σε μενα κλεινουν κανονικα ολα.

κανονικα πρεπει να εξαφανιζονται αυτοματα οπως λες. νομιζω οτι στο bsb δεν εχει καποια επιλογη γι'αυτα.

 

επισης δοκιμασα και ενεργοποιησα μεσα απο το bsb tweaks να περιστρεφεται το word και δεν μου δουλευει και μενα.

παρατηρησα ομως οτι στην registry το bsb εχει περασει κανονικα και επιτυχως τα απαραιτητα κλειδια και ρυθμισεις. μαλιστα εχει περασει ακριβως οτι υπαρχει π.χ και για την αριθμομηχανη, η οποια ομως περιστρεφεται κανονικα.

 

οποτε μετα απο πολυ σκεψη κατεληξα στο εξης. φταει μαλλον οτι εχουμε το office mobile 10. γιατι το bsb περναει ρυθμισεις για το word που ειχε μεσα η μαμα ρομ, το οποιο ηταν προηγουμενη εκδοση και οχι το office 10.

 

Αντωνη ετσι ακριβως για το rotation. Aυτο ειπα οτι υπηρχε η αλλαγη στην registry (οπως την καναμε παντα σε ολα τα HTC που ειχαν manila).

 

Για το excel & Word με το bsb εκανε rotation στην εφαρμογη αλλα μολις ανοιγα καποιο αρχειο γυρναγε σε portrait.

Mαλλον φταιει καποια αλλη εφαρμογουλα αφου δουλευει το rotatio κανονικα σε αλλες ρομ με office 2010. Δεν πειραζει προτιμω το rotation με το πληκτρο.

 

Δεν χρειαστηκε να κανω task29 γιατι ειχα την official 1.66

Eκανα hard reset πριν φλασαρω, εκανα HSPL περασα το RADIO και μετα φλασαρα. Οποτε δεν υπαρχει καποιο προβλημα.

 

Για τα notification ισως φταιει οτι ηταν απενεργοποιημενη στο bsb η επιλογη "WINDOWS NOTIFICATIONS Enable dimisis X time in notification. Θ α δοκιμασω και θα σου πω

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο sence μόλις επιλέγω την επιλογή Άλμπουμ---> Άλμπουμ στο tab Φωτογραφίες και Βίντεο ώστε να επιλέξω τον φάκελο που θελω να εμφανιζετε με πετάει στο αρχικό tab χωρις να με αφηνει να επιλεξω.

 

 

Σε μένα λειτουργεί έτσι με την Ελληνική ρόμ, πάω: Φωτογραφίες και Βίντεο> άλμπουμ (ανοίγει τις μικρογραφίες)> άλμπουμ (ανοίγει τους φακέλους για επιλογή, για 10") αν δεν επιλέξεις κάτι γυρνάει μόνο του πίσω, ίσως ήθελε περισσότερο χρόνο. Δεν το έχω τσεκάρει με άλλες :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 6 ώρες μεσημεριανού ύπνου δεν είδα τη νέα ROM ακόμα !!!. Γιάννη μας στεναχωρείς και εμένα και το κινητό μου !!!. Κάτι μας λείπει !!!!.

 

Κάτι άσχετο ακόμη το NimBuzz το ξέρετε ;. Είναι μια πολύ καλή εφαρμογή για chat clients. Όλα σε ένα. Απλά όποιος το έχει θα ήθελα να ρωτήσω κάτι . Ευχαριστώ.

 

Κάτι ακόμα. Όταν στην επιλογή του bsb tweaks έχω ενεργοποιήσει την επιλογή Tap Time, τότε κατά την διάρκεια της κλήσης δεν μπορώ να πατήσω τα buttons για speaker , hold.. τερματισμός κλήσης. Σας το κάνει και σε εσάς σε αυτό ;.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Για τα notification ισως φταιει οτι ηταν απενεργοποιημενη στο bsb η επιλογη "WINDOWS NOTIFICATIONS Enable dimisis X time in notification. Θ α δοκιμασω και θα σου πω

Η επιλογη αυτη ενεργοποιει οταν εχεις καποιο notification π.χ ενα ραντεβου, οταν σου ενφανιστει, αντι να εχει μονο τις επιλογες αναβολη (αριστερο soft button) και ματαιωση (δεξιο soft button), σου εμφανιζει αντι της επιλογης "αναβολη", το οποιο αναβαλει για συγκεκριμενο χονικο διαστημα, την επιλογη να μπορεις να επιλεξεις εσυ χρονικο διαστημα που θα σου εμφανιστει ξανα (1 ωρα, 1 μερα κ.τ.λ).

σε καποια ρομ με 6.5.χ που ειχα δοκιμασει δεν μου δουλεψε. δοκιμασε το και πες μας :).

 

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 6 ώρες μεσημεριανού ύπνου δεν είδα τη νέα ROM ακόμα !!!. Γιάννη μας στεναχωρείς και εμένα και το κινητό μου !!!. Κάτι μας λείπει !!!!.

 

Κάτι άσχετο ακόμη το NimBuzz το ξέρετε ;. Είναι μια πολύ καλή εφαρμογή για chat clients. Όλα σε ένα. Απλά όποιος το έχει θα ήθελα να ρωτήσω κάτι . Ευχαριστώ

γι'αυτο τον σκοπο συνονοματε θα βαλεις το Im+. λειτουργει αψογα και μαλιστα αν εχεις και ιντερνετ στο hd2 σου, λειτουργει ακομα και οταν εχεις τη συσκευη σε αναμονη. και εχει φυσικα δυνατοτητα για ολα (msn,google,facebook,yahoo κ.τ.λ).

ριξε μια ματια και αν δεν το βρεις πες μου.

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

 

 

γι'αυτο τον σκοπο συνονοματε θα βαλεις το Im+. λειτουργει αψογα και μαλιστα αν εχεις και ιντερνετ στο hd2 σου, λειτουργει ακομα και οταν εχεις τη συσκευη σε αναμονη. και εχει φυσικα δυνατοτητα για ολα (msn,google,facebook,yahoo κ.τ.λ).

ριξε μια ματια και αν δεν το βρεις πες μου.

 

Το ξέρω αυτό το πρόγραμμα αλλά δεν χρειάζεται registration ?. Βασικά πώς το κατεβάζω ;

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό το πρόγραμμα αλλά δεν χρειάζεται registration ?. Βασικά πώς το κατεβάζω ;

Δεν ειναι δωρεαν. πρεπει να το αγορασεις φυσικα. αξιζει ομως γιατι ειναι πολυ καλο.

Επισης οπως εχει αναφερει πολλες φορες και ο Γιαννης, απαγορευεται να μιλαμε και να διακινουμε πειρατικο λογισμικο εδω στο φορουμ. απαγορευεται απο τους κανονισμους του φορουμ !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση. Να πληρώσω για να μου δώσουν και απόδειξη να την περάσω στην φορολογική μου δήλωση !!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη συγχαρητήρια για μια ακόμη φορά, έχω κάνει εγκατάσταση την ΧΤ, πολύ γρήγορη σταθερή και χωρίς κολλήματα και το κυριότερο σχεδόν πλήρης, με αποτέλεσμα να απαιτείται ελάχιστος χρόνος για να την φέρεις στα μέτρα σου.

Εγώ έχω μόνο ένα πρόβλημα, προσπάθησα να εγκαταστήσω το Co0kie's home tab 1.8.5 και μου δημιουργεί προβλήματα, συγκεκριμένα όταν επιλέγω Επεξεργαστής, μου βγάζει μήνυμα: Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα στην εφαρμογή CHTEditor.exe .....

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη συγχαρητήρια για μια ακόμη φορά, έχω κάνει εγκατάσταση την ΧΤ, πολύ γρήγορη σταθερή και χωρίς κολλήματα και το κυριότερο σχεδόν πλήρης, με αποτέλεσμα να απαιτείται ελάχιστος χρόνος για να την φέρεις στα μέτρα σου.

Εγώ έχω μόνο ένα πρόβλημα, προσπάθησα να εγκαταστήσω το Co0kie's home tab 1.8.5 και μου δημιουργεί προβλήματα, συγκεκριμένα όταν επιλέγω Επεξεργαστής, μου βγάζει μήνυμα: Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα στην εφαρμογή CHTEditor.exe .....

 

Προφανώς δεν έχεις περάσει το Cookie home editor 1.8.5 . Πέρασε το και πες μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...