Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν από Παρασκευή μεσημέρι είχα ένα πρόβλημα σοβαρό, με τους sensors του κινητού. Δεν ανταποκρινότανε η οθόνη στο σβήσιμο και στο άνοιγμα κατά τη διάρκεια της κλήσης. Δοκίμασα τα πάντα. 10 φλασαρίσματα, hard resets, έβγαλα και το hspl2, πέρασα την 1.48 !!! (Όλα αυτά με την καθοδήγηση του Γιάννη (ioathe) και του Αντώνη. για να το πάω στην Ace Hellas αύριο. Μετά από 10 ώρες χθες που πέρασα με το κινητό, και σήμερα με την επαναφορά στις καθαρά εργοστασιακές ρυθμίσεις, και μετά από την επικοινωνία με τον Αντώνη, Έβγαλα την ζελατίνα (Αυθεντική της HTC),,,,,, και ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ !!!. Επομένως εάν ποτέ σας συμβεί αυτό, βγάλτε πρώτα την ζελατίνα και καθαρίστε λίγο το κινητό. Από εκεί να ξεκινήσετε πρωτού περάσετε ώρες ατελείωτες με το κινητό σας.

 

Αντώνη είσαι φοβερός και ειλικρινά ΧΙΛΙΑ ΧΙΛΙΑ ευχαριστώ !!!!!!! .

Γιάννη σε ευχαριστώ και εσένα, δεν έχω άλλα λόγια να πω. Θα φλασάρω την ROM σου τώρα, και επέτρεψε μου το 10αρι να στο δώσω όπως επιθυμώ :) .

Μια επισύμανση. Χθες δοκίμασα την 2.7.1 και την 2.7.2 (όχι την ΧΤ). Παρατήρησα ότι το κινητό μου συνδέοταν στο δίκτυο συνέχεια χωρίς να έχω σε ενημέρωση κανένα πρόγραμα. Ίσως αυτό να έτυχε σε εμένα μόνο. Αυτά και επανέρχομαι με την νέα ROM, συντόμως !!!

Χαιρομαι πολυ γιατι βοηθησαμε τον συνονοματο και συμ-φορουμιτη μας να φτιαξει τελικα το hd2 του.

Ειλικρινα χθες το βραδυ που διαβασα το προβλημα που ειχε, σκεφτηκα "πω πω ρε ****το, σαββατο βραδυ και να εχεις ενα hd2 να μην σου δουλευει !!!!".

οποτε το εκανα σαν να ειναι προβλημα δικο μου και ειπα να βοηθησω οσο μπορω :).

τελος καλα, ολα καλα.

ειναι μεγαλη επιτυχια για μενα αυτο που γινεται εδω στο φορουμ. εννοω ολη την επικοινωνια που εχουμε και μαλιστα χωρις να γνωριζει ο ενας τον αλλο προσωπικα.

 

Γιάννη συγχαριτηρια ειναι καταπληκτικη και οπως ακριβως την θελω.

Ελπιζω να την κρατησω για πολυ καιρό γιατι εχω κοψει τα φλασαρισματα.

Σ ευχαριστω.

Κωστα διαβασα οτι γυρισες στην επισημη 1.66 και για μια στιγμη....ανυσηχησα να σου πω την αληθεια :lol::lol::lol::lol:

Η ρομ του Γιαννη φιλε Κωστα πιστευω οτι ειναι πολυ καλη για οποιον θελει κατι σταθερο και εχει και πολλα free προγραμματακια μεσα οποτε το στησιμο γινεται πολυ γρηγορα.

συμφωνεις ?

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Κωστα διαβασα οτι γυρισες στην επισημη 1.66 και για μια στιγμη....ανυσηχησα να σου πω την αληθεια :lol::lol::lol::lol:

Η ρομ του Γιαννη φιλε Κωστα πιστευω οτι ειναι πολυ καλη για οποιον θελει κατι σταθερο και εχει και πολλα free προγραμματακια μεσα οποτε το στησιμο γινεται πολυ γρηγορα.

συμφωνεις ?

 

Γυρισα για λιγο ισα για να εχω ενα στημενο backup της:lol:

 

Εχει ολα τα προγραμματα που χρειαζομαι.

 

Κατι δεν παει καλα στο Cookies. Πήγα να κανω καποιες ρυθμισεις στην home page και τα εκανε μανταρα.

Αν βαλω το 1.85 θα πεσει απο πανω;

 

Ξερετε κανα cabaki για να εχω σε ολα τα τα tab το ιδιο wallpaper? Ενα που ειχα δεν δουλευει σ αυτη την ρομ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

επέστρεψα και εγώ από ταξίδι

οικογενειακό . φεύγοντας είχα

βάλει την ρομ 2.71 max manilla( άλλωστε ήμουν από

τους πρώτους που την φόρεσα:lol:).

το κινητό όλα καλά ,σήμα καμπάνα

καλή ανταπόκριση σε όλα ,σχετικά καλή

αυτονομία και σήμα gps σε δευτερόλεπτα .

να πω όμως και κάτι . όταν μιλάω στο κινητό

η οθόνη σβήνει ( μαυρίζει) με αποτέλεσμα

όταν τελειώσει η κλήση να μην μπορώ να τερματίσω

την κλήση παρά μόνο πατώντας το δεξιό κουμπί του

κινητού. δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί από κανέναν άλλο .

υπάρχει κάποια ρύθμιση μέσα από το κινητό για να

μην σβήνει το κινητό ?κατά τα άλλα γιάννη για άλλη μια

φορά η δουλιά σου άψογη τα θερμά μου συγχαρητήρια

( είδα ότι βγήκε καινούρια έκδοση πάλι για φλασάρισμα με

βλέπω ακόμα δεν γύρισα :lol:)

 

Φίλε, όταν το απομακρύνεις το κινητό από το αυτί η οθόνη σου ανοίγει ή παραμένει μαύρη ?. Κατά τη διάρκεια επίσης της κλήσης τα hardware buttons σου λειτουργούνε (εκτός φυσικά του hardware button); Γιατί έχεις ακριβώς το ίδιο πρόβλημα που είχα. Για αυτό εάν έχεις ζελατίνα...ΒΓΑΛΤΗΝ...αν όχι ... δεν ξέρω :(

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Γυρισα για λιγο ισα για να εχω ενα στημενο backup της:lol:

 

Εχει ολα τα προγραμματα που χρειαζομαι.

 

Κατι δεν παει καλα στο Cookies. Πήγα να κανω καποιες ρυθμισεις στην home page και τα εκανε μανταρα.

Αν βαλω το 1.85 θα πεσει απο πανω;

 

Ξερετε κανα cabaki για να εχω σε ολα τα τα tab το ιδιο wallpaper? Ενα που ειχα δεν δουλευει σ αυτη την ρομ.

Κωστα εγκατεστησε κανονικα το 1.8.5 και θα παιξει κανονικα. το αναφερει αλλωστε και στο xda ο δημιουργος, οτι αν ειναι εγκατεστημενο το 1.8.0 σε καποια ρομ, απλα εγκαταστεις απο πανω το 1.8.5 και παιζει κανονικα.

μην ξεχασεις να εγκαταστησεις και τον chteditor 1.8.5 μαζι.

σ'εμενα δουλευει τελεια η 1.8.5 με την ρομ του Γιαννη που εχω.

 

η εκδοση 1.8.5 εχει επιλογη να βαλεις ενα wallpaper να ειναι σε ολα τα tabs. το δοκιμασα και λειτουργει μια χαρα. οποτε δεν χρεαζεσαι extra καποιο cab.

απο την κεντρικη οθονη (και οχι απο τον chteditor) πας στο μενου --> καθορισμος ταπετσαριας, και εκει θα δεις που εχει την επιλογη "ολες οι καρτελες" και πατας να επιλεξεις ποια φωτογραφια θελεις. εχει επιλογη να βαλεις αλλο wallpaper σε portrait και αλλη σε landscape.

 

δοκιμασε τα και πες μου :). σε μενα λειτουργουν ολα κανονικα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

επέστρεψα και εγώ από ταξίδι

οικογενειακό . φεύγοντας είχα

βάλει την ρομ 2.71 max manilla( άλλωστε ήμουν από

τους πρώτους που την φόρεσα:lol:).

το κινητό όλα καλά ,σήμα καμπάνα

καλή ανταπόκριση σε όλα ,σχετικά καλή

αυτονομία και σήμα gps σε δευτερόλεπτα .

να πω όμως και κάτι . όταν μιλάω στο κινητό

η οθόνη σβήνει ( μαυρίζει) με αποτέλεσμα

όταν τελειώσει η κλήση να μην μπορώ να τερματίσω

την κλήση παρά μόνο πατώντας το δεξιό κουμπί του

κινητού. δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί από κανέναν άλλο .

υπάρχει κάποια ρύθμιση μέσα από το κινητό για να

μην σβήνει το κινητό ?κατά τα άλλα γιάννη για άλλη μια

φορά η δουλιά σου άψογη τα θερμά μου συγχαρητήρια

( είδα ότι βγήκε καινούρια έκδοση πάλι για φλασάρισμα με

βλέπω ακόμα δεν γύρισα :lol:)

 

Βασίλη το ίδιο πρόβλημα νομίζω είχε και ο Αντώνης (apitsakis)

Διάβασε λίγο πιο πάνω και μιλήστε να σου πει τι έκανε!

 

ειναι μεγαλη επιτυχια για μενα αυτο που γινεται εδω στο φορουμ. εννοω ολη την επικοινωνια που εχουμε και μαλιστα χωρις να γνωριζει ο ενας τον αλλο προσωπικα.

 

Αντώνη και εγώ το χαίρομε αυτό και είναι όντος μεγάλη επιτυχία.

Δεν πρόλαβα να σου στείλω τα δωρεάν προγράμματα που σου είπα αλλά δεν το έχω ξεχάσει.

 

Γιάννη συγχαριτηρια ειναι καταπληκτικη και οπως ακριβως την θελω.

Ελπιζω να την κρατησω για πολυ καιρό γιατι εχω κοψει τα φλασαρισματα.

Σ ευχαριστω.

 

Κώστα πολύ χαίρομε που σου άρεσε η δουλειά μου.

Έχεις βάλει την WWE έκδοση, όχι την Ελληνική, σωστά??

 

Κατι δεν παει καλα στο Cookies. Πήγα να κανω καποιες ρυθμισεις στην home page και τα εκανε μανταρα.

Αν βαλω το 1.85 θα πεσει απο πανω;

Ξερετε κανα cabaki για να εχω σε ολα τα τα tab το ιδιο wallpaper? Ενα που ειχα δεν δουλευει σ αυτη την ρομ.

 

Κώστα δεν μου έχει αναφέρει κάνεις αυτό, κάτι πήγε λάθος!

μήπως έχεις χρησιμοποιήσει το pimbackup?

Το pimbackup δεν είναι συμβατό με WM 6.5.x και κολλάει τον manila και την συσκευή.

 

Όπως είπε ο Αντώνης το cookies 1.8.5 μπορείς να το βάλεις από πάνω και έχει επιλογή για wallpaper σε όλα τα manila tab

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ΑΙΣΧΟΣ με την ROM σου !!!! ... Απαράδεκτη....δεν έχει κάτι που να μη μου αρέσει..και ΟΛΑ δουλεύουν ρολόι. Και τώρα με τι θα γκρινιάξω ;!!! Δοκίμασα όλες τις εφαρμογές...και τα shortcuts της όπερας τα έχω...και με το ράδιο 2.12 δουλεύω...και μνήμη έχω αρκετή, απλά θέλω να δω λίγο το καινούριο Radio. Αλλά αυτό θα το δω αύριο, περιμένω να ξεφορτιστεί το κινητό και μετά να το φορτίσω πλήρως από τον υπολογιστή !!!

 

Δες το pm που σου έστειλα σε παρακαλώ !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Και αν έχουμε backup απο προηγούμενη ρομ με το Pim Bac. τί γίνεται???

 

Χάνονται όλα ή υπάρχει τρόπος να τα επαναφέρουμε??

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Περασα απο πανω την 1.85 και το 1.85.1 editor και διορθωθηκαν ολα.

 

Γιαννη ποιο radio να χρησιμοποιησω;

Εχω το νεο 2.11.50.07 αλλα το σημα ειναι χαλια στα δυσκολα σημεια του σπιτιου μου. Με την athineos ταιριαζε. Εσυ ποια προτεινεις;

παντως δεν το δενω αυτο με το ραδιο γιατι εχω πολυ κακο σημα στο σπιτι και επιρεαζεται απο τον καιρό :wacko:. Σοβαρα μιλαω.

με καθαρο καιρο και ελαφρυ βοριαδακι εχω μεχρι και 3G.

Σημερα με 43 βαθμους και αμμοθυελα το σημα ειναι χαλια. Ξερεις τα σωματιδια της σκονης δημιουργουν προβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Περασα απο πανω την 1.85 και το 1.85.1 editor και διορθωθηκαν ολα.

 

Γιαννη ποιο radio να χρησιμοποιησω;

Εχω το νεο 2.11.50.07 αλλα το σημα ειναι χαλια στα δυσκολα σημεια του σπιτιου μου. Με την athineos ταιριαζε. Εσυ ποια προτεινεις;

παντως δεν το δενω αυτο με το ραδιο γιατι εχω πολυ κακο σημα στο σπιτι και επιρεαζεται απο τον καιρό :wacko:. Σοβαρα μιλαω.

με καθαρο καιρο και ελαφρυ βοριαδακι εχω μεχρι και 3G.

Σημερα με 43 βαθμους και αμμοθυελα το σημα ειναι χαλια. Ξερεις τα σωματιδια της σκονης δημιουργουν προβλημα.

 

Κώστα εγώ προτείνω και χρησιμοποιώ το Radio 2.10.50.28_2

Όμως δοκίμασε να δεις ποιο ταιριάζει καλύτερα στην περιοχή που είσαι.

 

43 βαθμούς :blink: Πω πω και εγώ σήμερα νόμιζα ότι θα σκάσω με τους 35 που έχουμε εδώ!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ΑΙΣΧΟΣ με την ROM σου !!!! ... Απαράδεκτη....δεν έχει κάτι που να μη μου αρέσει..και ΟΛΑ δουλεύουν ρολόι. Και τώρα με τι θα γκρινιάξω ;!!! Δοκίμασα όλες τις εφαρμογές...και τα shortcuts της όπερας τα έχω...και με το ράδιο 2.12 δουλεύω...και μνήμη έχω αρκετή, απλά θέλω να δω λίγο το καινούριο Radio. Αλλά αυτό θα το δω αύριο, περιμένω να ξεφορτιστεί το κινητό και μετά να το φορτίσω πλήρως από τον υπολογιστή !!!

 

Δες το pm που σου έστειλα σε παρακαλώ !!

τσεκαρε τι λεει το ραδιο αυτο να μας πεις κι'εμας φιλε :).

 

μετα απο την συζητηση που καναμε στο τηλεφωνο σκεφτηκα αυτο που μου ελεγες για το 3g που δεν σου δειχνει το εικονιδιο.

θυμηθηκα επισης οτι παλιοτερα ειχε ενα προβλημα η cosmote και μερικες φορες εβγαζε το g και μερικες φορες δεν εβγαζε τιποτα απολυτως.

και μαλιστα στο φορουμ της ace hellas ειχε γινει χαμος και ειχαν σταλει πολλα μηνυματα στην cosmote και στην htc μεχρι τελικα να αποδειχθει οτι ηταν προβλημα του δικτυου της cosmote.

θελω να καταληξω οτι πολυ πιθανον να ειναι θεμα της vodafone Που εχεις για το θεμα που δεν σου βγαζει το σημα 3G στην taskbar.

Και αυτο το λεω γιατι σε μενα που εχω cosmote το βγαζει κανονικοτατα. εγω το εχω παντα στο gsm αλλα για το δοκιμασω, το αλλαξα τωρα και βλεπω οτι μου εμφανισε αμεσως το 3G στην taskbar.

Αν εχεις καποια καρτα απο αλλο παροχο (καποια what's up η tim free to go), βαλτην να το τσεκαρεις αυτο γιατι ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι απο την vodafone.

 

@Ioathe

Φιλαρακι εχω μια σκεψη και αν θελεις κι'εσυ το συζηταμε. νομιζω οτι θα συμφωνησουν αρκετα παιδια απο εδω.

Σκεφτηκα οτι θα ηταν καλο αν μπορουσες να βγαλεις μια εκδοση η οποια θα ειναι lite. μια clean rom δηλαδη.

να κρατησεις ολες τις ρυθμισεις που εχεις κανει και να μην ενσωματωσεις τις δωρεαν εφαρμογες αλλα να τις δωσεις ολες σε cab εδω μεσα και να βαζει ο καθενας οτι θελει.

Κατεληξα σ'αυτη την προταση γιατι ειδα οτι σε καποια παιδια ηταν πολλες εφαρμογες απο τις οποιες εχεις ενσωματωσει οι οποιες ηταν καπως αγνωστες και καποιες δεν τις χρειαζονται.

οποτε ετσι θα ειναι ευχαριστημενοι και αυτοι που θελουν να στηνουν ολη την συσκευη τους απο την αρχη χωρις τιποτα μεσα.

 

Μια αλλη προταση μου για τις επομενες σου ρομ ειναι να μην ενσωματωνεις μεσα καθολου τον opera 9. αυτο γιατι καποιοι οπως εγω δεν τον θελουν καθολου μεσα. και μπορω μετα να τον βαλω φυσικα αν τον χρειαστω.

και επειδη οι αποψεις για το αν ο οπερα 9 η ο οπερα 10 ειναι πιο ευχρηστος διαφερουν (και λογικο ειναι), θα ηταν καλο να μην βαζεις κανενα οπερα μεσα.

 

αρα, καταληγω στο εξης. μια ρομ :

- χωρις δωρεαν εφαρμογες

- χωρις οπερα

- χωρις dusk lockscreen

- χωρις cookies home tab

- χωρις το facebook (καποιοι δεν το χρησιμοποιουν καθολου)

- χωρις τον internet explorer (νομιζω οτι κανεις δεν τον θελει μεσα και πιανει και αρκετο χωρο)

- χωρις google maps (λιγο το χρησιμοποιουν. οποιος θελει μπορει να βαλει την τελευταια εκδοση)

- χωρις εξτρα tab (facebook, ebook κ.τ.λ)

 

 

- να αφησεις μεσα στην ρομ το ameba και ισως και τον arkswitch.

 

Ας πουν και οι υπολοιποι πως βλεπουν την ιδεα μου.

Γιαννη σκεψου το και πες μας.

φυσικα και εννοειτε οτι ειμαστε εδω για οποιαδηποτε βοηθεια και για test.

νομιζω οτι θα ειναι μια ρομ που θα εχει γυρω στα 280mb free Και θα ειναι σουπερρρρρρρρρρ !!!!!!!!!!!!!!

 

Επισης ολες τις εφαρμογες μιας και ειναι free μπορω να τις ανεβασω εγω στο blog μου και με περιγραφη για καθεμια, και να μπαινουν απο εκει να κατεβαζουν οτι θελουν και να το περνανε μεσα στην clean rom.

 

σε εβαλα σε σκεψεις παλι ε? (και σε δουλεια παλι !!!! πω πω θα με βριζει τωρα !!!! χα χα χα χα).

 

edit : Εκανα 2-3 τροποποιησεις στα παραπανω οποτε διαβστε το ξανα (ειχα κανει λαθακια αρκετα και προσθεσα και μερικα ακομα :)).

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Και αν έχουμε backup απο προηγούμενη ρομ με το Pim Bac. τί γίνεται???

 

Χάνονται όλα ή υπάρχει τρόπος να τα επαναφέρουμε??

 

Εγώ κάνω το εξής:

Μετά το φλασσαρισμα κάνω restorer από pimbackup

Μετά κάνω pim backup με το Spb Backup.

Μέτα πάλι φλασσαρισμα και restore από Spb Backup

Υπάρχουν και άλλοι τρόποι, αν μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι άλλο πιο εύκολο, ας το προτείνει.

 

 

Γιάννη ΑΙΣΧΟΣ με την ROM σου !!!! ... Απαράδεκτη....δεν έχει κάτι που να μη μου αρέσει..και ΟΛΑ δουλεύουν ρολόι. Και τώρα με τι θα γκρινιάξω ;!!! Δοκίμασα όλες τις εφαρμογές...και τα shortcuts της όπερας τα έχω...και με το ράδιο 2.12 δουλεύω...και μνήμη έχω αρκετή, απλά θέλω να δω λίγο το καινούριο Radio. Αλλά αυτό θα το δω αύριο, περιμένω να ξεφορτιστεί το κινητό και μετά να το φορτίσω πλήρως από τον υπολογιστή !!!

 

Δες το pm που σου έστειλα σε παρακαλώ !!

 

Αντώνη είδα το pm και σ' ευχαριστω πολύ!

Ευχαριστώ και για τα σχόλια :lol::p

 

Περιμένουμε εντυπώσεις από το νέο ράδιο!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε τι λεει το ραδιο αυτο να μας πεις κι'εμας φιλε :).

 

μετα απο την συζητηση που καναμε στο τηλεφωνο σκεφτηκα αυτο που μου ελεγες για το 3g που δεν σου δειχνει το εικονιδιο.

θυμηθηκα επισης οτι παλιοτερα ειχε ενα προβλημα η cosmote και μερικες φορες εβγαζε το g και μερικες φορες δεν εβγαζε τιποτα απολυτως.

και μαλιστα στο φορουμ της ace hellas ειχε γινει χαμος και ειχαν σταλει πολλα μηνυματα στην cosmote και στην htc μεχρι τελικα να αποδειχθει οτι ηταν προβλημα του δικτυου της cosmote.

θελω να καταληξω οτι πολυ πιθανον να ειναι θεμα της vodafone Που εχεις για το θεμα που δεν σου βγαζει το σημα 3G στην taskbar.

Και αυτο το λεω γιατι σε μενα που εχω cosmote το βγαζει κανονικοτατα. εγω το εχω παντα στο gsm αλλα για το δοκιμασω, το αλλαξα τωρα και βλεπω οτι μου εμφανισε αμεσως το 3G στην taskbar.

Αν εχεις καποια καρτα απο αλλο παροχο (καποια what's up η tim free to go), βαλτην να το τσεκαρεις αυτο γιατι ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι απο την vodafone.

 

@Ioathe

Φιλαρακι εχω μια σκεψη και αν θελεις κι'εσυ το συζηταμε. νομιζω οτι θα συμφωνησουν αρκετα παιδια απο εδω.

Σκεφτηκα οτι θα ηταν καλο αν μπορουσες να βγαλεις μια εκδοση η οποια θα ειναι lite. μια clean rom δηλαδη.

να κρατησεις ολες τις ρυθμισεις που εχεις κανει και να μην ενσωματωσεις τις δωρεαν εφαρμογες αλλα να τις δωσεις ολες σε cab εδω μεσα και να βαζει ο καθενας οτι θελει.

Κατεληξα σ'αυτη την προταση γιατι ειδα οτι σε καποια παιδια ηταν πολλες εφαρμογες απο τις οποιες εχεις ενσωματωσει οι οποιες ηταν καπως αγνωστες και καποιες δεν τις χρειαζονται.

οποτε ετσι θα ειναι ευχαριστημενοι και αυτοι που θελουν να στηνουν ολη την συσκευη τους απο την αρχη χωρις τιποτα μεσα.

 

Μια αλλη προταση μου για τις επομενες σου ρομ ειναι να μην ενσωματωνεις μεσα καθολου τον opera 9. αυτο γιατι καποιοι οπως εγω δεν τον θελουν καθολου μεσα. και μπορω μετα να τον βαλω φυσικα αν τον χρειαστω.

και επειδη οι αποψεις για το αν ο οπερα 9 η ο οπερα 10 ειναι πιο ευχρηστος διαφερουν (και λογικο ειναι), θα ηταν καλο να μην βαζεις κανενα οπερα μεσα.

 

αρα, καταληγω στο εξης. μια ρομ :

- χωρις δωρεαν εφαρμογες

- χωρις οπερα

- χωρις dusk lockscreen

- χωρις cookies home tab

- χωρις το facebook (καποιοι δεν το χρησιμοποιουν καθολου)

- χωρις τον internet explorer (νομιζω οτι κανεις δεν τον θελει μεσα και πιανει και αρκετο χωρο)

- χωρις google maps (λιγο το χρησιμοποιουν. οποιος θελει μπορει να βαλει την τελευταια εκδοση)

- χωρις εξτρα tab (facebook, ebook κ.τ.λ)

 

 

- να αφησεις μεσα στην ρομ το ameba και ισως και τον arkswitch.

 

1) Για το ράδιο θα ξέρω αύριο το μεσημέρι. Θέλω να το ξεφορτίσω πλήρως και να το φορτίσω πλήρως μέσω usb στο κινητό.

2) Για το θέμα του 3G. Αυτό το παρατήρησα μόνο στην 2.7.1 και 2.7.2 . Χωρίς δλδ το cookie home και τον taskbar. Και επειδή χθες σε κάποια στιγμή έχασα την μπάλα με τα φλασαρίσματα, ίσως να φταίει και αυτό. Τις πταίει δεν γιγνώσκω.

3)Σωστή η σκέψη σου για τη νέα ROM. Απλά θα έχω shortcuts στην Όπερα ; :). Έχω φάει κόλλημα το ξέρω, αλλά σκέψου ότι θα περνούσα το spb mobile shell αν η μανίλα δεν είχε τα animations με τον καιρό και φυσικά τα shortcuts στην Όπερα. (Σκέψου ότι έχω 50 !! )

4) Να περάσω το Cookie home 8.5 ή είναι το ίδιο με το 8.1 ;. Γιατί είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

5) Το απίστευτο αυτή τη στιγμή είναι ότι έχω 290mb free RAM. και ας λένε μερικοί ότι είναι fake τα 576 ram!!. Ενώ με άλλες ROM είχα 180Mb free (τα ίδια προγράμματα περασμένα + 2 επιπλέον σε αυτή τη ROM)

 

Αυτά !!!

 

Nα το κάνω install στην συσκευή ή στην κάρτα μνήμης ; ... Άντε να το δοκιμάσω !!!

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

1) Για το ράδιο θα ξέρω αύριο το μεσημέρι. Θέλω να το ξεφορτίσω πλήρως και να το φορτίσω πλήρως μέσω usb στο κινητό.

2) Για το θέμα του 3G. Αυτό το παρατήρησα μόνο στην 2.7.1 και 2.7.2 . Χωρίς δλδ το cookie home και τον taskbar. Και επειδή χθες σε κάποια στιγμή έχασα την μπάλα με τα φλασαρίσματα, ίσως να φταίει και αυτό. Τις πταίει δεν γιγνώσκω.

3)Σωστή η σκέψη σου για τη νέα ROM. Απλά θα έχω shortcuts στην Όπερα ; :). Έχω φάει κόλλημα το ξέρω, αλλά σκέψου ότι θα περνούσα το spb mobile shell αν η μανίλα δεν είχε τα animations με τον καιρό και φυσικά τα shortcuts στην Όπερα. (Σκέψου ότι έχω 50 !! )

4) Να περάσω το Cookie home 8.5 ή είναι το ίδιο με το 8.1 ;. Γιατί είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

5) Το απίστευτο αυτή τη στιγμή είναι ότι έχω 290mb free RAM. και ας λένε μερικοί ότι είναι fake τα 576 ram!!. Ενώ με άλλες ROM είχα 180Mb free (τα ίδια προγράμματα περασμένα + 2 επιπλέον σε αυτή τη ROM)

 

Αυτά !!!

 

Αντώνη να βάλεις το νέο cookie έχει πολλές βελτιώσεις!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Και αν έχουμε backup απο προηγούμενη ρομ με το Pim Bac. τί γίνεται???

 

Χάνονται όλα ή υπάρχει τρόπος να τα επαναφέρουμε??

 

Εγώ κάνω το εξής:

Μετά το φλασσαρισμα κάνω restorer από pimbackup

Μετά κάνω pim backup με το Spb Backup.

Μέτα πάλι φλασσαρισμα και restore από Spb Backup

Υπάρχουν και άλλοι τρόποι, αν μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι άλλο πιο εύκολο, ας το προτείνει.

Ο πιο ευκολος τροπος ειναι να τα κανεις συγχρονισμο μεσω activesync με τον υπολογιστη σου. μετα που θα περασεις τη νεα ρομ, κανε παλι συγχρονισμο απο τον υπολογιστη προς το hd2. και μετα κανε και ενα backup πλεον με το spb backup και εισαι σουπερ.

 

Αν θελεις να κρατησεις μονο τις επαφες σου και το ημερολογιο τοτε αντιγραψε απο το root του hd2 το αρχειο pim.vol μεσα στην καρτα μνημης.

μετα που θα περασεις τη νεα ρομ, αντιγραψε απο την καρτα μνημης το αρχειο αυτο μεσα στο root του hd2. παρε και ενα backup με το spb backup και εισαι παλι σουπερ.

 

Αντώνη να βάλεις το νέο cookie έχει πολλές βελτιώσεις!

Εχεις δικιο Γιαννη. φυσικα και να το βαλει. υπερκαλυβει οτι εχει το 1.8.0 συν καποια παραπανω, συν βελτιωσεις.

 

3)Σωστή η σκέψη σου για τη νέα ROM. Απλά θα έχω shortcuts στην Όπερα ; :). Έχω φάει κόλλημα το ξέρω, αλλά σκέψου ότι θα περνούσα το spb mobile shell αν η μανίλα δεν είχε τα animations με τον καιρό και φυσικά τα shortcuts στην Όπερα. (Σκέψου ότι έχω 50 !! )

50 ειπες ?

χμμμμμμ

εγω που εχω ρυθμισει το opera link εχω ολα τα bookmarks μεσα.

ξερεις ποσα ?

περιπου 500+. :lol::lol::lol::lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου που να κάνω install το νέο cookie home. Είμαι στο 20% μπαταρία να κάνω κάτι για να σωθεί γρήγορα !!
Link to comment
Share on other sites

Στην εσωτερική μνήμη

Πολυ σωστα !!!!

Εκει και μονον εκει !!!!

οτι εχει σχεση αμεσα με την λειτουργια της συσκευης οπως plugins, themes, sense tabs, sense tweaks, system tweaks, net framework κ,τ,λ πρεπει να μπαινουν στη συσκευη.

ουτως η αλλως εχουμε τοσο χωρο για εγκατασταση που εγω προσωπικα δεν το σκεφτομαι καν !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Να βαλετε το cookies 1.8.5 και τον editor 1.8.5.1

Διορθωνονται καποια προβληματακια που που υπηρχαν στον editor.

 

Aν η 7.2 αποδειχθει τελεια, θα συμφωνουσα κι εγω σε μια γυμνη ρομ, αρκει να υπαρχουν cabakia για ολα οσα θα αφαιρεθουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα την Omega v2.7.2 WWE GTX

 

Εχει το GTX Sense 2.5 Theme

πληροφορίες για το GTX εδω

και extra special τις Taskbars και Theme του DarkNinja τον οποίο ευχαριστώ για την έγκριση του να χρησιμοποιήσω τα παραπάνω.

Περιέχει το Cookie 1.7

 

Βγήκε τόσο καλή που δεν ξέρω αν θέλω να γυρίσω στην XT :):lol:

 

Όποιος θέλει να την δοκιμάσει (Είναι Αγγλική!) μπορεί από εδώ:

http://rapidshare.com/files/401063629/indie_-Omega-_v2.7.2_WWE_GTX.rar.html

 

http://img13.imageshack.us/img13/3297/90105121.jpg

 

http://img205.imageshack.us/img205/6096/20166880.jpg

 

http://img64.imageshack.us/img64/7738/89905384.jpg

 

http://img149.imageshack.us/img149/5016/81665623.jpg

 

Μπαίνει στο φούρνο και η Ελληνική GXT.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :)

Γιάννη βλέπω μας ετοίμασες καινούρια δουλειά, κατεβαίνει για εγκατάσταση :D

 

Όσο για την πρόταση του Αντώνη πιο πίσω, συμφωνώ και εγώ με μια lite έκδοση όπως την αναφέρει (αν δεν μας πάρεις στο κυνήγι :p)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :)

Γιάννη βλέπω μας ετοίμασες καινούρια δουλειά, κατεβαίνει για εγκατάσταση :D

 

Όσο για την πρόταση του Αντώνη πιο πίσω, συμφωνώ και εγώ με μια lite έκδοση όπως την αναφέρει (αν δεν μας πάρεις στο κυνήγι :p)

 

Νέα δουλειά, κουραστικά αλλά τώρα είναι σ εσάς, ελπίζω να μην μου βρείτε κουσούρια :)

 

Όσο για την πρόταση του Αντώνη πιο πίσω:

μια lite έκδοση θα μπει λοιπόν στο πρόγραμμα :)

 

Γιάννη, animation του καιρού υπάρχει στην αρχική οθόνη ;. Και είναι συμβατό μόνο με 1.7 cookie home ?

 

Αnimation του καιρού υπάρχει στην αρχική οθόνη κανονικά.

Ναι είναι μόνο με 1,7

Η GTX team περίμενε το Cookies 1.8.5 για να βγάλει το νέο GTX με cookie 1.8.5

Μόλις βγει θα το περιλάβω.

 

Όμως αν δοκιμάσεις και δουλεύει ενημέρωσε με,

ότι διαβάζω σας λέω :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νέα δουλειά, κουραστικά αλλά τώρα είναι σ εσάς, ελπίζω να μην μου βρείτε κουσούρια :)

 

Απ'οτι λένε τα παιδιά η νέα ρομ πέρασε κτεο οκ :lol:

 

Το rar της GTX μου βγάζει πρόβλημα, το αποσυμπίεσε κανείς;

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι λένε τα παιδιά η νέα ρομ πέρασε κτεο οκ :lol:

 

Το rar της GTX μου βγάζει πρόβλημα, το αποσυμπίεσε κανείς;

 

Πάω να το ελέγξω.

 

EDIT

Το κατέβασα και το αποσυμπίεσα, είναι οκ!

 

 

EDIT 2

Έτοιμη και η Omega v2.7.2 ELL GTX (Ελληνική)

Αν προλάβω θα την ανεβάσω σήμερα.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πάω να το ελέγξω.

 

EDIT

Το κατέβασα και το αποσυμπίεσα, είναι οκ!

 

 

EDIT 2

Έτοιμη και η Omega v2.7.2 ELL GTX (Ελληνική)

Αν προλάβω θα την ανεβάσω σήμερα.

 

 

Οκ Γιάννη την ξανακατέβασα είναι οκ.

Καλα πλακα μας κάνεις!!! τι θα φλασάρουμε τελικά :lol::lol::lol:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...