Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Όχι απαραίτητα, εγώ έψαχνα τον τρόπο για μετατροπή αρχείων pdf - doc σε epub

 

Μα υπάρχουν τόσες επιλογές...

 

http://www.google.com/search?btnG=1&pws=0&q=pdf+epub+converter

http://www.lexcycle.com/faq/how_to_create_epub

 

Εκτός και αν λέτε κάτι διαφορετικό που δεν έχω καταλάβει. :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλες οι παραπάνω εφαρμογές είναι δοκιμαστικές (το πιο πιθανό) που αφήνουν στην καλύτερη την μετατροπή μερικών σελίδων του βιβλίου.Στην προσπάθεια να βρώ ''κλειδί'' αναγκάστηκα να επαναφέρω δύο φορές το pc με ghost κάτι αρκετά δυσάρεστο.

Εγώ προσωπικά έψαχνα εφαρμογή για μετατροπή των αρχείων στο pc.

Μετά την όλη ταλαιπωρία βρήκα ένα μετατροπέα της xilisoft , ο οποίος δείχνει καλός.

Το κακό είναι ότι μέσα στον χαμό έσβησα το rar που κατέβασα:O

Η έκδοση είναι xilisoft PDF to EPUB Converter 1.0.3 built-0113 και μετά την εγκατάσταση licenced to null αν αυτό βοηθάει και δεν κάνω κάποιο φάουλ με αυτό μου γράφω.

 

Για την ιστορία τελικά πέρασα την V23 χωρίς το eReader της HTC γιατί με δυσκόλεψε πάρα πολύ στην λειτουργία του και πέρασα το Freda v 2.0.

Κατέβασα τα λόγια της πλώρης σε epub απο το Gutemberg.H εμφάνιση στον αναγνώστη της HTC ήταν προβληματική ενώ στο freda άψογη.Είναι σίγουρα πιο πολύπλοκο στην χρήση αλλά νομίζω λειτουργεί καλύτερα.

 

edit:Το πρόβλημα που υπάρχει τώρα είναι στην περίπτωση που το βιβλίο είναι σε pdf μορφή αλλά έχει σκαναριστεί με δύο σελίδες σαν μια.Δεν έχω βρεί τον τρόπο να μετατραπεί το αρχείο σωστά με αποτέλεσμα την προβληματική εμφάνιση του βιβλίου ,δηλαδή εμφανίζει π.χ. την σελ 12 μετά σελ 11 μετά σελ 13 κοκ.

Αν μπορώ να βοηθήσω αλλιώς μιας και έχω το πρόγραμμα πολύ ευχαρίστως.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και τα δύο link που δίνω σε παραπέμπουν σε μερικές free λύσεις. Δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα για να προτείνω κάτι δοκιμασμένο αλλά με ένα πρόχειρο ψάξιμο που έκανα βρήκα πολλές λύσεις με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο link που δίνω σε παραπέμπουν σε μερικές free λύσεις. Δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα για να προτείνω κάτι δοκιμασμένο αλλά με ένα πρόχειρο ψάξιμο που έκανα βρήκα πολλές λύσεις με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

 

Πολύ καλά έκανες αλλά τις έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες.Για το δεύτερο post με το calibre ,που είναι το μοναδικό free έμπλεξα.Μπορεί όμως κάποιος να το δοκιμάσει ,αλλά καλό θα ήταν να μην χρησιμοποιήσει (μόνο) τον αναγνώστη την HTC.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.Ρώτησα και στο επίσημο thread του hd2 αλλά είπα να ρωτήσω κι εδώ.

Ξέρει κανένας να μου πει αν γίνεται μετα από hard reset να ρυθμίσουμε την κάμερα να σώζει τις φωτογραφίες όχι από το ΙΜΑG0001 αλλά από όποιο νούμερο θέλουμε εμείς (πχ IMAG0125);

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα σε ολους.Ρώτησα και στο επίσημο thread του hd2 αλλά είπα να ρωτήσω κι εδώ.

Ξέρει κανένας να μου πει αν γίνεται μετα από hard reset να ρυθμίσουμε την κάμερα να σώζει τις φωτογραφίες όχι από το ΙΜΑG0001 αλλά από όποιο νούμερο θέλουμε εμείς (πχ IMAG0125);

 

Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στις ρυθμίσεις της κάμερας;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ειχα μια sd build rom apo desire hd και μ'αρεσε.τωρα θα την περασω σε nand να παιξω κανα 2 μερες και μετα παλι απο την αρχη την gtx και θα αναφερω προβληματα-διαφορες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.Ρώτησα και στο επίσημο thread του hd2 αλλά είπα να ρωτήσω κι εδώ.

Ξέρει κανένας να μου πει αν γίνεται μετα από hard reset να ρυθμίσουμε την κάμερα να σώζει τις φωτογραφίες όχι από το ΙΜΑG0001 αλλά από όποιο νούμερο θέλουμε εμείς (πχ IMAG0125);

 

Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στις ρυθμίσεις της κάμερας;

 

Μου βγάζει δύο επιλογές: ή να αρχίσει από το ένα ή επαναφορά και δεν μπορώ να αλλάξω το 1 με ότι νούμερο θέλω

Απλά ρωτάω μήπως γίνεται μέσα από την registry

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει δύο επιλογές: ή να αρχίσει από το ένα ή επαναφορά και δεν μπορώ να αλλάξω το 1 με ότι νούμερο θέλω

Απλά ρωτάω μήπως γίνεται μέσα από την registry

 

Δεν γίνεται μέσα από την registry.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το Metal Detector στο HD2, το έχεις δοκιμάσει και παίζει σωστά στην 23?

 

Γιατί με το χαρτί που μου ήρθε για το στρατό, ναρκαλιευτή με βλέπω στο τέλος :)

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα να κανω θελω.

λοιπον εχω 4 μερες την v23 και σημερα μου αρχησε το εξης "κολπο" :

δεν μου κλεινει η οθονη μονη της (να σβησει να μαυρισει εννοω) μετα απο 10 δευτερα που εχω ορισει να κληνει.... δεν μου κληνει ποτε αν δεν πατησω το πληκτρο της αποριψης κλησης ωστε να την κλισω χειροκινητα το εχει παρουσιασει σε κανεναν αλλο αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά από τα γνωστά-τρελά προβλήματα του HTC messaging client έβαλα την V23 XT με CHT 2.0 χωρίς HTC mesaging client & με e-reader. Ε ναι! Νόμισα ότι άλλαξα κινητό !!! Λόγω δουλειάς, αυτή τη στιγμή, έχω 7010 sms και θα γίνουν περίπου 7300 μέχρι τέλος του μήνα. Το κινητό πλέον είναι ταχύτατο και με CHT 2.0 και με προσθήκη 3-4 προγραμματάκια που χρησιμοποιώ, έχω βρει τη υγεία μου !!!:up::up:

Μόνο 1 ερώτηση : Όταν γράφω μύνημα, μου γράφει όριο 70 χαρακτήρες. Είναι πραγματικό λόγω Unicode ή συνεχίζουμε να έχουμε 160 λόγω Omega και απλά τα WM δεν το 'ξέρουν';;;

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια ερωτησουλα να κανω θελω.

λοιπον εχω 4 μερες την v23 και σημερα μου αρχησε το εξης "κολπο" :

δεν μου κλεινει η οθονη μονη της (να σβησει να μαυρισει εννοω) μετα απο 10 δευτερα που εχω ορισει να κληνει.... δεν μου κληνει ποτε αν δεν πατησω το πληκτρο της αποριψης κλησης ωστε να την κλισω χειροκινητα το εχει παρουσιασει σε κανεναν αλλο αυτο??

 

Είσαι σίγουρος ότι έχει πάρει τη ρύθμιση σωστά; Δεν είναι φυσιολογικό αυτό που σου συμβαίνει. Μήπως έχει εγκαταστήσει κάποια "μυστήρια" εφαρμογή που μπορεί να είναι υπεύθυνη για το πρόβλημα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχει πάρει τη ρύθμιση σωστά; Δεν είναι φυσιολογικό αυτό που σου συμβαίνει. Μήπως έχει εγκαταστήσει κάποια "μυστήρια" εφαρμογή που μπορεί να είναι υπεύθυνη για το πρόβλημα;

 

τελικα αφου το κοιταξα 100 φορες παρατηρησα οτι ειχα βαλει να σβηνει η οθονη μετα απο 10 λεπτα (καταλαθος θα το εβαλα) και ετσι δεν μου εσβηνε.... :hypno::hypno::eek:

 

οποτε ολα καλα τωρα αφου το αλλαξα!

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω αναζήτηση κάποιας επαφής που τελειώνει σε "Σ", και είναι καταχωριμένη με κεφαλαία στον κατάλογο και η αναζήτηση γίνεται με πεζά, δεν ταιριάζει το τελικό σίγμα "ς" και δεν βγαίνει το επιθυμιτό αποτέλεσμα.

Δηλαδή αν έχω μια επαφή καταχωριμένη ως ΣΤΑΥΡΟΣ και την αναζητώ ως Σταυρος, αυτή εμφανίζεται κατά την πληκτρολόγηση μαζί με τις άλλες που ταιριάζουν τα πρώτα γράμματα και στη συνέχεια χάνεται όταν πληκτρολογώ το τελικό "ς".

Δεν θυμάμαι την συμπεριφορά της stock rom και για αυτό το αναφέρω μήπως και μπορεί να διορθωθεί. :rolleyes::rolleyes:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό σαββατοκύριακο σε όλους.

Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι αλλά πρέπει να ρωτήσω πιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για τον καθαρισμό της μνήμης.

Το πρόβλημά μου είναι πάλι το primo ή καλύτερα το ΤΤS.Μόλις έσβησα όλα τα αρχεία και πέρασα τις γνωστές ξενέρωτες φωνές που προϋπήρχαν.

Έτρεξα μερικά προγράμματα όπως τον Opera (που κάνει για μένα την μεγαλύτερη κατανάλωση μαζί με το ActiveSync) και έφτασα την χρήση στο 51%.

Λοιπόν το primo έτρεξε αμέσως όταν στο ανάλογο ποσοστό με το TTS κολλούσε με μόνη λύση το soft reset.

Για μένα είναι πολύ σημαντικό να ανοίγουν οι εφαρμογές όταν τις θέλεις και όχι όταν θέλουν αυτές ή να πρέπει να τρέχω,με αμφίβολο αποτέλεσμα, τέσσερα προγράμματα στην σειρά για να ανοίξω μια (απαιτητική είναι η αλήθεια) εφαρμογή.

Το γεγονός οτι αναγκάστηκα να αφαιρέσω το TTS ,για μένα είναι πισωγύρισμα.

Yπάρχει λύση;

 

Y.Γ. Έχω την εντύπωση πως με παλαιότερες omega δεν είχα το ανάλογο πρόβλημα ,όπως π.χ. η v19. Κάνω λάθος;

Υ.Γ.2 Μήπως είμαι παράλογος και τα θέλω όλα δικά μου,δλδ τι περιμένω με skin ,TTS και τόσα προγράμματα σε μια συσκευή;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό σαββατοκύριακο σε όλους.

Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι αλλά πρέπει να ρωτήσω πιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για τον καθαρισμό της μνήμης.

Το πρόβλημά μου είναι πάλι το primo ή καλύτερα το ΤΤS.Μόλις έσβησα όλα τα αρχεία και πέρασα τις γνωστές ξενέρωτες φωνές που προϋπήρχαν.

Έτρεξα μερικά προγράμματα όπως τον Opera (που κάνει για μένα την μεγαλύτερη κατανάλωση μαζί με το ActiveSync) και έφτασα την χρήση στο 51%.

Λοιπόν το primo έτρεξε αμέσως όταν στο ανάλογο ποσοστό με το TTS κολλούσε με μόνη λύση το soft reset.

Για μένα είναι πολύ σημαντικό να ανοίγουν οι εφαρμογές όταν τις θέλεις και όχι όταν θέλουν αυτές ή να πρέπει να τρέχω,με αμφίβολο αποτέλεσμα, τέσσερα προγράμματα στην σειρά για να ανοίξω μια (απαιτητική είναι η αλήθεια) εφαρμογή.

Το γεγονός οτι αναγκάστηκα να αφαιρέσω το TTS ,για μένα είναι πισωγύρισμα.

Yπάρχει λύση;

 

Y.Γ. Έχω την εντύπωση πως με παλαιότερες omega δεν είχα το ανάλογο πρόβλημα ,όπως π.χ. η v19. Κάνω λάθος;

Υ.Γ.2 Μήπως είμαι παράλογος και τα θέλω όλα δικά μου,δλδ τι περιμένω με skin ,TTS και τόσα προγράμματα σε μια συσκευή;

 

εγω παντος με την omega v23 τρεχω κανονικα το primo και με TTS χωρις κανενα προβλημα. αλλα εσυ μαλλον απο οτι καταλαωα θελεις να τρεχεις primo και opera και τα παντα ολα ,πραγμα που χωρις να το εχω δοκιμασει βεββαια ακουγεται λιγο ακατορθοτο

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος με την omega v23 τρεχω κανονικα το primo και με TTS χωρις κανενα προβλημα. αλλα εσυ μαλλον απο οτι καταλαωα θελεις να τρεχεις primo και opera και τα παντα ολα ,πραγμα που χωρις να το εχω δοκιμασει βεββαια ακουγεται λιγο ακατορθοτο

 

Και βέβαια ΔΕΝ θέλω να τρέχω τίποτα παράλληλα με το primo.Όλα αυτά τα έκανα για ζορίσω την συσκευή και να δοκιμάσω το primo χωρίς TTS.

Το πρόβλημα είναι να ανοίξει, μετά δεν έχει πρόβλημα πουθενά.

Την συγκεκριμένη στιγμή και μόνο για δοκιμή τρέχουν άλμπουμ,opera και ActineSync και το primo ανοίγει χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα.

Με τις εφαρμογές αυτές κλειστές η χρήση θα έφτανε το 47 με 50 % .Όποιος μπορεί και ανοίγει τότε το primo (με σκιν και TTS) θα ήθελα να ξέρω πως το κάνει αν γίνεται φυσικά.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα παίζουν οι TTS.... Ακόμα και μετά από soft reset, ξεκινάνε και παίζουν στην αρχή, αλλά μετά από λίγο, σταματάνε. Οπότε τις έβγαλα. :(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.Γ.2 Μήπως είμαι παράλογος και τα θέλω όλα δικά μου,δλδ τι περιμένω με skin ,TTS και τόσα προγράμματα σε μια συσκευή;

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Έχω αναφέρει εδώ και πολύ καιρό το (και για εμένα πολύ σημαντικό) πρόβλημα με το TTS του iGO Primo στις τελευταίες εκδόσεις της Omega, πόσο μάλλον όταν στην official τρέχουν κανονικά!

 

Είναι γεγονός ότι οι τελευταίες Omega καταναλώνουν πολύ ram και δεν είναι φυσιολογικό για μια συσκευή με 576 RAM να φτάνει μετά από μερική χρήση η RAM στο 50%! Το έχω ψάξει λίγο αλλά δεν έχω βγάλει άκρη.

 

Δεν μπορούμε βέβαια να μην πούμε ότι κατά τα άλλα όλες οι Omega είναι παραπάνω από άψογες όσον αφορά τη λειτουργία τους και γιαυτό ακόμα εξακολουθούμε να τις προτείνουμε.

 

Ούτε εμένα παίζουν οι TTS.... Ακόμα και μετά από soft reset, ξεκινάνε και παίζουν στην αρχή, αλλά μετά από λίγο, σταματάνε. Οπότε τις έβγαλα. :(

 

Για εμένα δυστυχώς αυτό δεν είναι λύση αλλά όντως πισωγύρισμα και δεν το δέχομαι! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμαστε αυτο το sys ειναι το δικο μου και πειτε μου.

 

 

[device]
sdcard_dsk_num=7

stretch=1

[route]
minimum_hnr_distance_km=5
correctness=100
guidance_at_highway_entry=1

[interface]
show_exit=1
extra_settings=1
resolution_dir="800_480"
clearcity=1
vga=0
minzoom2d=50
shutdown_time=0

[rawdisplay]
highres=0
screen_x=800
screen_y=480

[folders]
has_secondary_root=0


[poi]

use_multi_poi_icon=0

[tts]
tts_buffer=131072
announce_exit_directions=1
tts_logics=3
priority="HIGH"
always_say_road_names=3
announce_street_name=1
skip_exit_numbers=0

[dynamiccompressor]
compressor=1
ratio=9
gain=9

[sound]
ding=0
queue_length=200
mute_os_key=1
maneuver_chimes=0
pause_mp3_sooner=5

[camera.roundabout]
enabled=0

[navigation]
use_duration_for_tunnel=1
stop_at_tunnel_end=1
show_city_in_next_street=1
show_city_in_next_street_distance=2000

[feature]
tunnel_guidance=0

[debug]
skip_eula=1
getupdates=0
;Distance value min available in [route]
hnr=1
show_hnr=1
skip_eula=1
smart_2d=1
show_oneway=1
show_oneway_3d=1
show_arrows_on_route=1
earth=1
experimental_features=1
sound_q_length=200
tts_min_ready_wav= 1
tts_getaway_time=100
tts_expected_engine_delay=400
reserve_memory=2000
cache=20

[warning]
speedcam_warning=1
speedcam_maxdistance_from_road=10
speedcam_max_lookahead=3000


[3d]
fade_around_cursor=1
use_all_building_textures=1
fade_distance_for_car=0
fade_distance_for_guidance_arrow=0
fade_overlap_tolerance=0

[3d_config]
disable_roadsign_navigation_mode=0
roadsign_bitmaps=1
roadsign_always_framed=1

[other]
demo_enabled=0

[gps]
port="4"
baud="57600"


[map]
3d_min_zoomlevel=10
3d_max_tiltlevel=9000

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα δυστυχώς αυτό δεν είναι λύση αλλά όντως πισωγύρισμα και δεν το δέχομαι! :rolleyes:

Ε μέχρι να βρεθεί τρόπος να παίζουν, τι να κάνω? :O Ή θα έπρεπε να βγάλω τις TTS ή την omega. Τρελός είμαι?:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο. Έχω αναφέρει εδώ και πολύ καιρό το (και για εμένα πολύ σημαντικό) πρόβλημα με το TTS του iGO Primo στις τελευταίες εκδόσεις της Omega, πόσο μάλλον όταν στην official τρέχουν κανονικά!

 

Είναι γεγονός ότι οι τελευταίες Omega καταναλώνουν πολύ ram και δεν είναι φυσιολογικό για μια συσκευή με 576 RAM να φτάνει μετά από μερική χρήση η RAM στο 50%! Το έχω ψάξει λίγο αλλά δεν έχω βγάλει άκρη.

 

Δεν μπορούμε βέβαια να μην πούμε ότι κατά τα άλλα όλες οι Omega είναι παραπάνω από άψογες όσον αφορά τη λειτουργία τους και γιαυτό ακόμα εξακολουθούμε να τις προτείνουμε.

 

 

 

Για εμένα δυστυχώς αυτό δεν είναι λύση αλλά όντως πισωγύρισμα και δεν το δέχομαι! :rolleyes:

Ακριβώς αυτό.Πάντως θα έπρεπε να βρεθεί μια λύση οριστικά

Σε καμμία περίπτωση δεν γυρνάω στην official.Είναι το ίδιο πισωγύρισμα και χειρότερο.Ο λόγος που επιμένω είναι να γίνει η omega ακόμα καλύτερη

 

Ε μέχρι να βρεθεί τρόπος να παίζουν, τι να κάνω? :O Ή θα έπρεπε να βγάλω τις TTS ή την omega. Τρελός είμαι?:p

 

Δοκιμάζω τώρα χωρίς skin και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειμαι ετοιμος να βαλω και γω primo, τι μου προτινετε; ποια εκδοση; ποιο σκιν; τι ειναι το TTS?
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου δώσει και εμένα κάποιος ένα σωστό link, για ελλάδα?

στο γνωστό μαγαζάκι δεν υπάρχει κάτι σωστό που να παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...