Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ... Μου είχε λείψει το hd2 μου!!:p

Kατέβασα 3 εκδόσεις, και ξεκινάω το φλασάρισμα με την 15...;)

 

Eχουμε ενα προβλημα... Που μολις θυμηθηκα... Δεν θελω να ενεργοποιηθει η extra ram, γιατι φοβαμαι μην ξαναπροκληθει η βλαβη που ειχα...

Το μονο radio .51 ειναι το 2.07? Δεν υπαρχει καποιο νεοτερο σε .51?

 

Εdit: Κατι φταιει και δεν μπορω να περασω καμια omega... Δοκιμασα τις 14, 14.4, 15 και κολλανε στο σημα της htc... Περασα μια artemis και περασε κανονικα... Δεν ξερω τι φταιει...

 

 

Μηπως ειναι απο το ραδιο,

ποιο εβαλες τελικα?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το πιο πιθανό είναι όντως θέμα ασυμβατότητας με το radio. Ας χρησιμοποιηθούν τα προτεινόμενα και δεν παθαίνει τίποτα η συσκευή. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια περασα hspl και 2.15.50.14 radio... Ειναι η πρωτη φορα που παω να εγκαταστησω cooked rom οποτε τι προτεινετε? Να παω να εγκαταστησω απευθειας την omega η να κανω πρωτα task 29?

HTC HD2

Nandroid: MDJ's CyanogenMod 7 v2.5

Radio: 2.15.50.14

HTC Wildfire with Official Android 2.2.1 (Froyo)

Link to comment
Share on other sites

Άνθρωπε μας! :) Αυτό πιθανά στην ρομ της υπογραφή σου. Στις omega με μερικές κινήσεις παραπάνω (και από το manila tab)

Tab επαφές/Δείτε περισσότερες πληροφορίες/Επεξεργασία/Προσθήκη περισσότερων αριθμών. Από εκεί με παρατεταμένο πάτημα στο νούμερο που ενδιαφέρει και paste.

Να είσαι καλά

 

Ναι!! τελικά γίνεται!!! ε α στο καλό!!! :dance:...Δε μπορώ να το πιστέψω αυτό, παρόλο που το δοκίμασα και ισχύει....

Πες μου όμως 1) ποιός θα το καταφέρνει να θυμάται όλη αυτή τη διαδρομή χωρίς σκονάκι και 2) QUIZ: πόση ώρα θα σου πάρει να το κάνεις αυτό και πόση ώρα να πιάσεις ένα στυλό και να γράψεις τον αριθμό?????

Ελεος ρε HTC....μας πέθανες!!!!:dash:

 

Το εχω απο το πρωι βαλει στο χειροκίνητο και μεχρι τωρα δεν εχει γυρισει σε αυτόματο.

Μετα απο ποση ωρα γυρνάει??

 

Aν το έβαλες στο χειροκίνητο τώρα και κάνεις έλεγχο μετά από 5 λεπτά δεν πιάνει...κλέβεις....:ninja:

Αστο λίγη ώρα παραπάνω ή κάνε καμιά επανεκινηση και τότε να σε δω :ρ :ρ.

 

Τελικα παιδια περασα hspl και 2.15.50.14 radio... Ειναι η πρωτη φορα που παω να εγκαταστησω cooked rom οποτε τι προτεινετε? Να παω να εγκαταστησω απευθειας την omega η να κανω πρωτα task 29?

 

Ε κάνε ένα task29 για μια γενική καθαριότητα.... Και αργότερα ένα, κάθε 3-4 φλασαρίσματα, έτσι για συντήρηση :lol: :lol:.

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Με το 2.07.51 προσπαθουσα... Μαλλον αυτο φταιει ε?:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Με το 2.07.51 προσπαθουσα... Μαλλον αυτο φταιει ε?:worry:

 

Έχεις μείνει πολύ πίσω..... καλύτερα βάλε το νεότερο, 2.15.ΧΧΧ :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μείνει πολύ πίσω..... καλύτερα βάλε το νεότερο, 2.15.ΧΧΧ :)

Χαχαχαχαχα... Ναι ρε το ξερω...:O Απλα δεν ηθελα να ενεργοποιησω την εξτρα ραμ, λογω του προβληματος που ειχα και διαβασα οτι μπορει να οφειλεται σε αυτο...

 

Τελοσπαντων, θα δω... Θα μεινω προς το παρων ετσι, κι αμα ξεπερασω τον φοβο μου, θα πειραματιστω και παλι...:cry::cry::lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλα δεν ηθελα να ενεργοποιησω την εξτρα ραμ, λογω του προβληματος που ειχα και διαβασα οτι μπορει να οφειλεται σε αυτο...

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα... Ναι ρε το ξερω...:O Απλα δεν ηθελα να ενεργοποιησω την εξτρα ραμ, λογω του προβληματος που ειχα και διαβασα οτι μπορει να οφειλεται σε αυτο...

 

Τελοσπαντων, θα δω... Θα μεινω προς το παρων ετσι, κι αμα ξεπερασω τον φοβο μου, θα πειραματιστω και παλι...:cry::cry::lol:

Μην με παρεξηγησεις αλλα αλλαζεις rom ευκολα και δεν αλλαζεις radio?:worry:

Το πρωτο που θα επρεπε να αλλαξεις ειναι το ¨αυτο¨

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Kαλώς... Με ψήσατε!! (ξέρω δεν ήθελα και πολύ!!:lol::p:O)

Μόλις γυρίσω από το γιατρό, βάζω κάτω το hd2 μου και του αλλάζω τα φώτα...:cool::shifty:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικα παιδια περασα hspl και 2.15.50.14 radio... Ειναι η πρωτη φορα που παω να εγκαταστησω cooked rom οποτε τι προτεινετε? Να παω να εγκαταστησω απευθειας την omega η να κανω πρωτα task 29?

 

Δεν είναι απαραίτητο. Task29 κάνουμε συνήθως όταν έχουμε "ταλαιπωρήσει" τη συσκευή με πολλές και διάφορες cooked roms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς... Με ψήσατε!! (ξέρω δεν ήθελα και πολύ!!:lol::p:O)

Μόλις γυρίσω από το γιατρό, βάζω κάτω το hd2 μου και του αλλάζω τα φώτα...:cool::shifty:

 

Δεν είναι θέμα ψησίματος :p, απλά σου προτείνουμε ενα "πακέτο" για να λειτουργεί σωστά η συσκευή σου, οσο για θέμα προβλήματος (μετά από και εγώ δεν ξέρω πόσες δοκιμές) δεν το συζητώ!!! :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω στήσιμο με omega 15, και 2.15.50.14...;) ;Oλα καλά...:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο το πρωι βαλει στο χειροκίνητο και μεχρι τωρα δεν εχει γυρισει σε αυτόματο.

Μετα απο ποση ωρα γυρνάει??

 

 

Γιαννη μετα απο επανεκκινηση επανερχετε σε αυτοματο. Το ιδιο συμβαινει και με την ρυθμιση της αυτοματης ωρας ζωνης στο μενου Πινακας ελεγχου -->Προσωπικα -->Τηλεφωνο -->Υπηρεσιες GSM --> Συγχονισμος ωρας -->Ληψη ρυθμισεων.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους έχουνε ver15:

 

Όσοι έχετε youtube λογαριασμό...μπορείτε να συνδεθείτε ?

 

Μεσω οπερα μια χαρα συνδεομαι. Μεσω του προγραματος που υπαρχει δεν εχει επιλογη για συνδεση αρα φανταζομαι δεν λες για αυτο.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα αυτη Omega XT v15.x Με Co0kie's Home Tab v1.8.5 και v2.0 Public Beta και δουλευει μια χαρα αλλαξα και σε 2 .15 .20 .14 ραδιο ..τ μονο που δεν μου αρεσει ειναι η κατω μπαρα δεν εχει το μενου οπως παλια και δεν εχει της 20 επαφες οταν αλλαζεις την καρτελα .....παρα μονο πρεπει να κανεις ολοκληρη διαδικασια για να το βρεις .....και αν γινοταν να ηταν ολα ελληνικα ..,,,,,ξερω ειναι beta , και παλι μπραβο στον μαγειρα

 

 

φιληκα σακης

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα αυτη Omega XT v15.x Με Co0kie's Home Tab v1.8.5 και v2.0 Public Beta και δουλευει μια χαρα αλλαξα και σε 2 .15 .20 .14 ραδιο ..τ μονο που δεν μου αρεσει ειναι η κατω μπαρα δεν εχει το μενου οπως παλια και δεν εχει της 20 επαφες οταν αλλαζεις την καρτελα .....παρα μονο πρεπει να κανεις ολοκληρη διαδικασια για να το βρεις .....και αν γινοταν να ηταν ολα ελληνικα ..,,,,,ξερω ειναι beta , και παλι μπραβο στον μαγειρα

 

 

φιληκα σακης

 

Δεν ειναι δυσκολο να αλλαξεις καρτελα απλως πατας την μεσεα επιλογη που ειναι 3 βελη ενα αριστερα, ενα δεξια και ενα προς τα πανω.

Αλλιως πας τις επιλογες του CHT editor μπορεις και να το απενεργοποιησεις και να ειναι οπως παλια.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω οπερα μια χαρα συνδεομαι. Μεσω του προγραματος που υπαρχει δεν εχει επιλογη για συνδεση αρα φανταζομαι δεν λες για αυτο.

 

Στο tweeter όμως γιατί συνδέεται ?. Το δοκίμασα από εκεί που λες. Δεν ξέρω για facebook γιατί δεν έχω λογαριασμό εκεί

Link to comment
Share on other sites

Στο tweeter όμως γιατί συνδέεται ?. Το δοκίμασα από εκεί που λες. Δεν ξέρω για facebook γιατί δεν έχω λογαριασμό εκεί

 

Και facebook μια χαρα μπαινω.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Ξαναδοκίμασα να μπώ απο το Μανίλα στο yahoo.com mail μου, αλλά τζίφος:(

Διέγραψα τα πάντα και ξαναπέρασα τα στοιχεία μου αλλά πάλι τζίφος..

Πατάω αποστολή/παραλαβή και λέει ότι κάνει σύνδεση.Μετά απο 10" περίπου μου ξαναζητάει κωδικό ,που έχει ήδη σωστά αποθηκευμένο κ.οκ.Κάποια στιγμή πατάω άκυρο και λέει ότι

"Δεν είναι δυνατή η σύνδεση με τον διακομιστή εισερχόμενης αλληλογραφίας.Βεβαιωθήτε κλπ..."

Διακομιστή εισερχόμενης εχει τον imap.mail.yahoo.com και τύπο λογαριασμού ΙΜΑΡ4

Διακομιστή εξερχόμενης(SMTP) :smtp.mobile.mail.yahoo.com και τσεκαρισμένα τα:

Ελεγχος ταυτότητας απο τον διακομιστή εξερχόμενης, και

Χρησιμοποιήστε ιδιο όνομα χρήστη και κωδικού για την αποστολή.

Αυτόματη αποστολή/λήψη off

 

Στο μενού διπλα απο το χ>Επιλογές>Λογαριασμοί>επιλέγω yahoo>επεξεργασία δημιουργίας λογαριασμού>ρύθμιση email στις Σύνθετες ρυθμίσεις Διακομιστή έχετε τικάρει τα 2 πλαίσια για απαίτηση SSL?

Ποιά σύνδεση δικτύου εχει επιλεγμένη?

Εμένα "Το Ιντερνετ".

Φταίει αυτό?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Ξαναδοκίμασα να μπώ απο το Μανίλα στο yahoo.com mail μου, αλλά τζίφος:(

Διέγραψα τα πάντα και ξαναπέρασα τα στοιχεία μου αλλά πάλι τζίφος..

Πατάω αποστολή/παραλαβή και λέει ότι κάνει σύνδεση.Μετά απο 10" περίπου μου ξαναζητάει κωδικό ,που έχει ήδη σωστά αποθηκευμένο κ.οκ.Κάποια στιγμή πατάω άκυρο και λέει ότι

"Δεν είναι δυνατή η σύνδεση με τον διακομιστή εισερχόμενης αλληλογραφίας.Βεβαιωθήτε κλπ..."

Διακομιστή εισερχόμενης εχει τον imap.mail.yahoo.com και τύπο λογαριασμού ΙΜΑΡ4

Διακομιστή εξερχόμενης(SMTP) :smtp.mobile.mail.yahoo.com και τσεκαρισμένα τα:

Ελεγχος ταυτότητας απο τον διακομιστή εξερχόμενης, και

Χρησιμοποιήστε ιδιο όνομα χρήστη και κωδικού για την αποστολή.

Αυτόματη αποστολή/λήψη off

 

Στο μενού διπλα απο το χ>Επιλογές>Λογαριασμοί>επιλέγω yahoo>επεξεργασία δημιουργίας λογαριασμού>ρύθμιση email στις Σύνθετες ρυθμίσεις Διακομιστή έχετε τικάρει τα 2 πλαίσια για απαίτηση SSL?

Ποιά σύνδεση δικτύου εχει επιλεγμένη?

Εμένα "Το Ιντερνετ".

Φταίει αυτό?

 

Κατι εχει κάτσει λαθος,

αν κανεις hard reset και περασεις το yahoo mail σου θα ειναι οκ.

Μια φορα που ειχα το ιδιο προβλημα εκανα del το yahoo mail το περασα πάλι και ηταν οκ.

Τις πιο πανω ρυθμισεις που λες δεν χρειαζετε να τις αλλαξεις.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Όσον αφορά το yahoo.

 

Από το tab του email στο Manila πατάς Μενού, μετά Προσθήκη, πατάς Υαhoo Mail. Εκει με το που πατάς σου βγάζει κατευθείαν @yahoo.com , άρα πρέπει να προσθέσεις το όνομα . Βάζεις κωδικό πρόσβασης. Εκεί είναι ήδη τσεκαρισμένο. Μετά πατάς επόμενο και όχι Χειροκίνητη ρύθμιση. Έτσι να το κάνεις . Μπορείς να προσπαθήσεις ?

 

Αναφέροντας όλα αυτά εσύ κάνεις το εξής. Πηγαίνεις στο tab του email στο manila, πατάς περισσότερα-->Εργαλεία -->Δημιουργία Λογαριασμού-->πατάς επάνω στο yahoo. Aπό εκεί όμως φίλε ΔΕΝ γίνεται. Για αυτό γράφεις για imap κλπ κλπ

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μετα απο επανεκκινηση επανερχετε σε αυτοματο. Το ιδιο συμβαινει και με την ρυθμιση της αυτοματης ωρας ζωνης στο μενου Πινακας ελεγχου -->Προσωπικα -->Τηλεφωνο -->Υπηρεσιες GSM --> Συγχονισμος ωρας -->Ληψη ρυθμισεων.

 

Αλλάζει όταν κάνεις επανεκκίνηση.

Έβαλα την original 1,66 και δεν το κάνει, κρατάει τις ρυθμίσεις και στα 2.

Το ίδιο κάνει και στην WWE.

Θα προσπαθήσω να το φτιάξω.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σήμερα κάθομαι στο σπίτι...ΑΠΕΡΓΙΑ!!! γιατί ακριβώς αναφέρεστε αν μπορώ να βοηθήσω ?. ΑΑΑ τελικά πέρασα την GA!!! . Και πέρασα και το document viewer!! olee oleee!!. Είχα πολλά κολλήματα με το CHT 2.0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...