Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το T-Mobile μπορείς να το αλλάξεις με οποίο όνομα θέλεις εσύ στο pc σου.

 

διορθωθηκε..

 

Το 2.14.50 ειναι το νεο ραδιο και σου προτεινω να το βαλεις.

 

το εβαλα και εχει διαφορες..μου κοβοταν το σημα με το 2.12 με αυτο ολα

πεντακαθαρα..

 

τωρα μενει να μου πει καποιος πως να περασω android..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν μπωρο να πω πως ειδα καμια τρελη διαφορα οσο αφορα το καινουργιο ραδιο για να μην πω πως ειχα 2 κλησεις με αρνητικα συμπερασματα θα ακολουθησω το τσεκαρισμα κ θα σας πω δεν ξερω οι υπολοιποι τη συμπερασματα εχετε :X
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχω δει καλύτερο σήμα με το 2.14.

 

Γιάννη θα βάλεις κάτι από την 3.14 rom της tmous στην επερχόμενη omega;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει καλύτερο σήμα με το 2.14.

 

Γιάννη θα βάλεις κάτι από την 3.14 rom της tmous στην επερχόμενη omega;

 

Νεα βαση 3.14

Νεα OEM packages 3.14

Νεοι OEM drivers 3.14

και πολλα νεα EXT packages.

Η εκδοση v14 θα εχει πολλες αλλαγες!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νεα βαση 3.14

Νεα OEM packages 3.14

Νεοι OEM drivers 3.14

και πολλα νεα EXT packages.

Η εκδοση v14 θα εχει πολλες αλλαγες!

 

Το μόνο που μας λείπει δηλαδή τώρα είναι το επομενο 24XXX build!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα: το Wi-fi αφου το ανοιξω+συνδεθει κανονικα με το ασυρμστο router δεν μου δινει ιντερνετ σε οτι+να κανω!Μου το κανει περιπου δυο βδομαδες!Συνδεομαι μονο με cosmote internet για να εχω ιντερνετ!Απο αλλη συσκευη δουλευει κανονικα το ιντερνετ!Καμια ιδεα ρε παιδια?Λιγη βοηθεια...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάποιο link για το νέο radio 2.14.50; Αυτό του 1ου post δεν παίζει δυστυχώς. Λέει corrupted file.

Πάντως η 13.2 μου κάνει νερά... Με bluetooth ανοιχτό, αν την ώρα που έρχεται μύνημα πατήσω κάτι, αρχίζει να καθυστερεί και τελικά πολλές φορές κολλάει. Μου το έκανε 3 φορές κάτω από τις ίδιες συνθήκες. Τελικά το build 24χχχ μοιάζει ποιο σταθερό σε αυτά που κάνω. V14 μην αργείς...

Ερώτηση : Πως εξηγήται ότι πάνω που βγαίνουν τα Windows Mobile 7, οι διάφορες ομάδες συνεχίζουν να βγάζουν συνέχεια νέα builds; Θέλουν να δώσουν κάτι στον ταλαιπωρημένο λαό των Windows όσο προλαβαίνουν;;;;

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε το νεο Build 24635 AKU5307 Windows CE: 5.2 Build 5421 (Aug 15 2010. 15:45:25)

 

Σύντομα θα έχουμε νέα εκδοσή v14

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

:):):)

Χωρίς να σε αγχώσω, μπαίνω σε bootloader mode από τώρα.

:D

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάποιο link για το νέο radio 2.14.50; Αυτό του 1ου post δεν παίζει δυστυχώς. Λέει corrupted file.

Πάντως η 13.2 μου κάνει νερά... Με bluetooth ανοιχτό, αν την ώρα που έρχεται μύνημα πατήσω κάτι, αρχίζει να καθυστερεί και τελικά πολλές φορές κολλάει. Μου το έκανε 3 φορές κάτω από τις ίδιες συνθήκες. Τελικά το build 24χχχ μοιάζει ποιο σταθερό σε αυτά που κάνω. V14 μην αργείς...

Ερώτηση : Πως εξηγήται ότι πάνω που βγαίνουν τα Windows Mobile 7, οι διάφορες ομάδες συνεχίζουν να βγάζουν συνέχεια νέα builds; Θέλουν να δώσουν κάτι στον ταλαιπωρημένο λαό των Windows όσο προλαβαίνουν;;;;

http://www.vbnfiles.com/HD2%20Common/Radios/

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βγηκε το νεο Build 24635 AKU5307 Windows CE: 5.2 Build 5421 (Aug 15 2010. 15:45:25)

 

Σύντομα θα έχουμε νέα εκδοσή v14

 

Ότι περιμέναμε! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα: το Wi-fi αφου το ανοιξω+συνδεθει κανονικα με το ασυρμστο router δεν μου δινει ιντερνετ σε οτι+να κανω!Μου το κανει περιπου δυο βδομαδες!Συνδεομαι μονο με cosmote internet για να εχω ιντερνετ!Απο αλλη συσκευη δουλευει κανονικα το ιντερνετ!Καμια ιδεα ρε παιδια?Λιγη βοηθεια...
Link to comment
Share on other sites

Φοραω την Omega 4 ELL! Ναι εχω δοκιμασει και ενω συνδεεται δεν τραβαει ιντερνετ!Υπαρχει καποια ρυθμιση να κοιταξω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φοραω την Omega 4 ELL! Ναι εχω δοκιμασει και ενω συνδεεται δεν τραβαει ιντερνετ!Υπαρχει καποια ρυθμιση να κοιταξω?

 

Βάλε αυτό και ξαναδοκίμασε...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3320096#post3320096

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα αλλα δεν εκανε τιποτα!!!Μια απο τα ιδια!!

 

βάλε νεότερη omega .΄΄εχει φτάσει στο 13.3

ακόμα με την 4 είσαι :D

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα παιδες!!!Οποιος αντιμετωπισει στο μελλον αντιστοιχο προβλημα να παει στις Ρυθμισεις WI-FI και εκει που λεει καρτες δικτυου να βαλει σε ολα "ΑΥΤΟΜΑΤΟ IP". Για καποιο λογο(μαλλον καποιος το σκαλησε)ειχε χειροκινητη διευθυνση IP και δεν επιανε...Τωρα ολα καλα.... Με την ευκαιρια το προγραμμα cab PsiDOC Wi Fi All που μου ειπες να περασω athanaso77 τι ακριβως κανει???Σας ευχαριστω για την βοηθεια σας!!
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα παιδες!!!Οποιος αντιμετωπισει στο μελλον αντιστοιχο προβλημα να παει στις Ρυθμισεις WI-FI και εκει που λεει καρτες δικτυου να βαλει σε ολα "ΑΥΤΟΜΑΤΟ IP". Για καποιο λογο(μαλλον καποιος το σκαλησε)ειχε χειροκινητη διευθυνση IP και δεν επιανε...Τωρα ολα καλα.... Με την ευκαιρια το προγραμμα cab PsiDOC Wi Fi All που μου ειπες να περασω athanaso77 τι ακριβως κανει???Σας ευχαριστω για την βοηθεια σας!!

 

Που ακριβώς ειναι η ρυθμιση καρτων δικτυου?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
βάλε νεότερη omega .΄΄εχει φτάσει στο 13.3

ακόμα με την 4 είσαι :D

 

Καλύτερα να περιμένει... έρχεται η v14.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την Omega v14 WWE XT CHT.

Το Home tab του τηλεφώνου δεν επιστρέφει στην home screen, χρειάζεται να πάω μέσω του sense.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να περιμένει... έρχεται η v14.

 

Ο μάγειρας αποφάσισε να μας παιδέψει λίγο....

Eίχε γράψει στην πρώτη σελίδα στα downloads "version 14 δημοσίευση: σύντομα" και μας άφησε να περιμένουμε με τα σάλια να τρέχουν ...ευτυχώς δεν κράτησε πολύ το μαρτύριο...ήρθε η ώρα για φαί :food: :food: !!

 

Μετά την έκδοση 14 ο μάγειρας μπορεί να αποσυρθεί πανηγυρικά και, επιτέλους, εμείς θα γλιτώσουμε φλασαρίσματα, στησίματα από την αρχή κλπ.... είχαμε εξουθενωθεί man :p.

(γιατί έχω την εντύπωση ότι κάτι τέτοιο έχει ξαναειπωθεί :blink:?).

 

Μετά θα χουμε να μιλάμε για άλλα θέματα...ANDROID κλπ....μου φαίνεται πρέπει να ασχοληθώ και λίγο με αυτό γιατί δεν έχω ιδέα :wacko:.. οποιαδήποτε συνοπτική περιγραφή/περιληπτική ενημέρωση επί του θέματος είναι ευπρόσδεκτη...

 

Μάγειρα και βοηθοί, ευχαριστούμε πάρα πολύ για το καταπληκτικό αποτέλεσμα :respect:.

 

Το μόνο που μένει να πω είναι, πως η εφόσον η καινούρια έκδοση είναι τουλαχιστον τόσο εξαιρετική όσο η προηγούμενη έκδοση 13.2 :X, φαίνεται πως αγγίξαμε την τελειότητα :up:..

 

Aλήθεια, το radio 14 είναι τόσο, όσο διαβάζω τριγύρω, καλό όσο λένε? Έχει αποψη κανένας (apitsakis) επί του θέματος???

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια πιο ραδιο λετε να βαλουμε? νομιζω οτι ειχα διαβασει για ενα καινουριο το Radio_2_14_50_04.

αξιζει? η να βαλω παλι το Radio_2_12_50_02_2

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την Omega v14 WWE XT CHT.

Το Home tab του τηλεφώνου δεν επιστρέφει στην home screen, χρειάζεται να πάω μέσω του sense.

 

Δεν καταλαβα τι εννοείς ???

Γραψε λιγο πιο αναλυτικα να καταλαβω γιατι εγω δεν μπορω να βρω προβλημα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί το κουμπί του τηλεφώνου με το "σπιτακι" δε λειτουργεί.

 

Και καναδυο στο XDA Γιάννη διαμαρτύρονται για το ίδιο καθώς και ότι δεν ανοίγει το HTCcalculator.

 

Μόλις κατέβηκε πάντως και φλασάρω κ εγώ! Ευχαριστούμε μάγειρα για άλλη μια ΡΟΜ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...