Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην v.30 elegancia υπάρχει.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μόλις είδα ότι μπορεί να αφαιρεθούν τα εξτρα εικονιδια μπορούν αναφαιρεθούν μόνο στις απλές CHT και όχι στις XT CHT :O
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

... Και επειδή χρωστάω μια απάντηση...

Τελικά EKANA την αναβάθμιση σε Windows Mango 7.5 !!! :)

Θέλει πολλές ώρες όντως... Αλλά το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό !!!

Το LEO μας δημιουργήθηκε για τα Windows Mango 7.5, πριν δημιουργηθούν τα Windows Mango 7.5 !!!

Η ποιότητα του scroll, η ταχύτητα εναλλαγής των οθονών, τo multitasking... ΟΝΕΙΡΟ !!! :)

Μετά από 1 εβδομάδα λειτουργίας, οφείλω να παραδεχτώ ότι η Microsoft έκανε εξαιρετική δουλειά...

Και φυσικά η ομάδα των XDA-Developers!

Μάγειρα come back !!! Για εδώ είσαι....

Κάνε έναν έλεγχο στην όλη κατάσταση... Αξίζει !!!

Ελπίζω η επόμενη αναβάθμιση μου να είναι τα Windows Mango OMEGA !!! :)

Καλή συνέχεια σε όλους.

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

... Και επειδή χρωστάω μια απάντηση...

Τελικά EKANA την αναβάθμιση σε Windows Mango 7.5 !!! :)

Θέλει πολλές ώρες όντως... Αλλά το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό !!!

Το LEO μας δημιουργήθηκε για τα Windows Mango 7.5, πριν δημιουργηθούν τα Windows Mango 7.5 !!!

Η ποιότητα του scroll, η ταχύτητα εναλλαγής των οθονών, τo multitasking... ΟΝΕΙΡΟ !!! :)

Μετά από 1 εβδομάδα λειτουργίας, οφείλω να παραδεχτώ ότι η Microsoft έκανε εξαιρετική δουλειά...

Και φυσικά η ομάδα των XDA-Developers!

Μάγειρα come back !!! Για εδώ είσαι....

Κάνε έναν έλεγχο στην όλη κατάσταση... Αξίζει !!!

Ελπίζω η επόμενη αναβάθμιση μου να είναι τα Windows Mango OMEGA !!! :)

Καλή συνέχεια σε όλους.

 

Δώσε κανένα λινκ για να τα δοκιμάσουμε και 'μεις. :D

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Δώσε κανένα λινκ για να τα δοκιμάσουμε και 'μεις. :D

 

Όπως και περισσότερες πληροφορίες για το τι λειτουργεί και τι όχι.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δωσε παραπανω πληροφοριες. Χρειαζεται activation code ?

Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ.Κάνοντας όλη την διαδικασία που δίνει ο φίλος σε προηγούμενο ποστ,παρακαμπτει τον κωδικό ενεργοποίησης; Προσωπικά για να δω το mango έχω βάλει αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=953078 που έχει και ελληνικά αλλά χρειάστηκε και κωδικό ενεργοποίησης για το marketplace.

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε ρε παιδιά???πάνω που ήμουν έτοιμος να περάσω το αδροιδες...γιατι η v30 έχει γ#@#@ στα κολλήματα...μου λέτε ότι μπαίνει η 7,5 στο κινητάκι μας???

 

αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω...δεν είναι καλό να μας παραθέσει κανα λινκ να περάσουμε και εμέις???ή έστω να δημιουργηθεί ένα νέο thread???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα και είναι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3817946#post3817946

όπως βλέπεις δεν έχει την "κίνηση" που έχει το θέμα για το android.Επίσης δες μια σελίδα πίσω στο παρών θέμα,τι γράφει ο thrasman

Εdit

Από ότι διαβάζω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=17205266&postcount=2 ακόμη και αυτή η updatable wp7 mango rom χρειάζεται activation key για πρόσβαση στο marketplace

Από ότι βλέπω όμως http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1245206 υπάρχει ειδικό εργαλείο για εγκατάσταση εφαρμογών από το pc

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Για τα windows mango 7.5 ακολούθησα αυτήν την διαδικασία.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1246040

Αλλά υπάρχει και το κόλπο (που το έκανα την δεύτερη φορά) να αφήσεις το τηλέφωνο να κάνει όλες τις αναβαθμίσεις μόνο του από Windows 7 μέχρι τα Mango 7720! Το link για κάτι τέτοιο είναι αυτό :

http://xboxmod.sylvester20007.com/update/

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ LINK. Θα δείτε ότι αν έχετε δουλέψει OMEGA η διαδικασία δεν θα σας φανεί ξένη.

2 θέματα θα σας παιδέψουν : 1. Activation code 2. Δεν υπάρχει συγχρονισμός με Outlook !!!

Λύση 1 : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=912218

Λύση 2 : Outlook connector με Hotmail και σχεδόν όλα καλά ή συγχρονισμός με Exchange Server.

Η αίσθηση μου είναι πάντως ότι αξίζει τον κόπο! Το λειτουργικό είναι εξαιρετικό! Και κυρίως.... Ότι ώρα θέλετε γυρνάτε σε OMEGA...;)

Δυστυχώς δεν είμαι ο Μάγειρας να σας απαντήσω στα πάντα. Ότι βρήκα το βρήκα διαβάζοντας και ψάχνοντας...:)

Ψάξτε και στο youtube. Βρήκα 10αδες βίντεο που με βοήθησαν!

Το ΣΚ θα στήσω και το LEO ενός φίλου οπότε θα το ξανακάνω όλο από την αρχή. Αν κάποιος βρει και κάτι άλλο με χαρά να το μοιραστούμε. :)

Καλά update!

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Αν και γύρισα σε nand android,το σίγουρο είναι ότι αξίζει και με το παραπάνω να βάλει κάποιος mango στο hd2 του,που θέλει μια συσκευή γρήγορη για να κάνει κάποια βασικά πράγματα.Προσωπικά επειδή βλέπω αρκετά συχνά σελίδες με flash περιεχόμενο,τα wp7 δε με κάλυψαν.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις γιατί με ενδιαφέρει σοβαρά να την κάνω εγκατάσταση!

 

1.Pim backup παίρνουν τα win 7,5?

2.Προγραμματα για να παρακολουθω τα δεδομένα των mb υπάρχει στο marketplace όπως πχ το Spbwirelless?

3.Υπάρχουν κάποια bugs , και αν ναι ποια είναι?

4.Γίνεται εγκατάσταση όπως αυτό του android στη κάρτα sd καθώς και το μπαχαλό που συνεπάγεται μαζί?

 

Επίσης αν μπορεί κάποιος να φτιάξει ένα οδηγό εγκατάστασης θα ήταν πολυ ευχάριστο για κάποιους που τα αγγλικά τους είναι μέτρια.Αυτά προς το παρόν :worry:.

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις γιατί με ενδιαφέρει σοβαρά να την κάνω εγκατάσταση!

 

1.Pim backup παίρνουν τα win 7,5?

2.Προγραμματα για να παρακολουθω τα δεδομένα των mb υπάρχει στο marketplace όπως πχ το Spbwirelless?

3.Υπάρχουν κάποια bugs , και αν ναι ποια είναι?

4.Γίνεται εγκατάσταση όπως αυτό του android στη κάρτα sd καθώς και το μπαχαλό που συνεπάγεται μαζί?

 

Επίσης αν μπορεί κάποιος να φτιάξει ένα οδηγό εγκατάστασης θα ήταν πολυ ευχάριστο για κάποιους που τα αγγλικά τους είναι μέτρια.Αυτά προς το παρόν :worry:.

 

Καλύτερα να ρωτήσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=292670

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ, έθεσα εδώ τα ερωτήματά μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3843771#post3843771 και καλό είναι να συνεχιστεί εκεί η συζήτηση!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους !

να ρωτησω βρε παιδια θελω να γυρισω στην μαμα ρομ απο την v30 που εχω τωρα πια ειναι τα βηματα?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους !

να ρωτησω βρε παιδια θελω να γυρισω στην μαμα ρομ απο την v30 που εχω τωρα πια ειναι τα βηματα?

 

Κοίτα εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3048165#post3048165

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστω πολυ!

και κατι τελευταιο η πιο καινουρια εκδοση της μαμησιας ροπ πια ειναι και που την βρισκω?

 

EDIT: μιλαμε παντα για την ελληνικια!

 

EDIT2 : ΠΗΓΑ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ ΗΤC εδω ===> http://www.htc.com/gr/supportdownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=863

εβαλα τον σειριακο αριθμο της συσκευης μου και πατησα υποβολη και μου εμφανιζεται ενα μηνυμα απο κατω που μου λεει οτι :

Σας ζητούμε συγνώμη, το λογισμικό αυτό δεν σχεδιάστηκε για τη συσκευή σας.

τι ειναι αυτο ρε παιδια?

 

EDIT3: οκ τα βρηκα ολα τα παραπανω που ζηταω και συγνωμη για την ταλαιπωρια, απλα θελω να μου πει ενας πια ρομ να επιλεξω να βαλω..

την 3.14 η την 1.66 εννοω πια νομιζεται οτι ειναι καλυτερη!

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
EDIT3: οκ τα βρηκα ολα τα παραπανω που ζηταω και συγνωμη για την ταλαιπωρια, απλα θελω να μου πει ενας πια ρομ να επιλεξω να βαλω..

την 3.14 η την 1.66 εννοω πια νομιζεται οτι ειναι καλυτερη!

 

Μπορείς να τις βάλεις και τις δύο άφοβα και να διαλέξεις αυτή που σου "κάθεται" καλύτερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τις βάλεις και τις δύο άφοβα και να διαλέξεις αυτή που σου "κάθεται" καλύτερα.

 

αν βαλω μια απο τις δυο δεν θα ξαναμπορεσω να τρεξω android ξανα ε?

Link to comment
Share on other sites

Με την 3.14 μπορείς να τρέξεις android από την sd άμεσα και εύκολα με τον γνωστό τρόπο,γιατί έχει ράδιο 2.15.50.14 .Με την 1.66 πρέπει να βάλεις hspl και ράδιο π.χ. 2.15.50.14
Link to comment
Share on other sites

μια μικρη πληροφορια στα ελληνικα για τους φιλους που εχουν ηδη φλασαρει στα τηλ το hspl και δεν ξερουν αγγλικα :)

επαναφορα stock spl στα τηλ που εχουν hspl για λογους εγγυησης

 

σαν αρχη,εχουμε επιλεξει στον υπολογιστη μας (μεσα απο τις ιδιοτητες φακελων) να εμφανιζονται τα κρυφα αρχεια και οι καταληξεις των αρχειων!!(πχ .cab/.exe/.jpeg/ κλπ)

 

1.κανουμε δεξι κλικ/ εξαγωγη στο exe αρχειο της επισημης ελληνικης ρομ μεσα σε ενα φακελο στον υπολογιστη μας

 

_HTC_HD2_RUU_Leo_HTC_ELL_1.48.482.4_Radio_Signed_15.28.50.07U_2.05.51.05_2_Ship.rar

 

2.μεσα στα αρχεια που θα εμφανιστουν υπαρχει ενα με το ονομα RUU_signed.nbh

 

3.αυτο το αρχειο το μετονομαζουμε σε LEOIMG.nbh

 

4.μετα το αντιγραφουμε στην καρτα μνημης του τηλεφωνου μας (χυμα οχι μεσα σε καποιο φακελο!!

5.απενεργοποιουμε την συσκευη μας και

 

6.με το πληκτρο μειωσης της εντασης πατημενο

παταμε στιγμιαια το πληκτρο τερματισμου κλησης-on/off ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ΤΗΣ ΕΝΤΑΣΗΣ

μεχρι να εμφανιστει στην οθονη μας η οθονη με τα 4 χρωματα του bootloader οπου θα αναγραφει το spl της συσκευης και καποια αλλα στοιχεια.

 

7.η οθονη θα γυρισει σε λευκη και θα εμφανιστουν καποια αλλα στοιχεια..

θα μας ζητησει να πατησουμε το πληκτρο power of(τερματισμου κλησης ) για να αρχισει η αναβαθμιση)

8.μολις μας ζητηθει απο την συσκευη και μονο τοτε (διαβαστε στην οθονη)

 

πατηστε το πληκτρο τερματισμου της συσκευης (τερματισμος κλησης) και η αναβαθμιση θα αρχισει.

καντε υπομονη 4-5 λεπτα και μολις η οθονη σας γραψει UPDATE SUCCESFULL

9.βγαλτε το καπακι της μπαταριας του τηλ και επανακινηστε την συσκευη απο το κοκκινο κουμπακι (που βρισκεται κατω αριστερα ) με ενα στυλο η κατι μυτερο ...

 

αυτο ηταν το τηλ σας εχει επανερθει σε εργοστασιακη κατασταση και μπορειτε να το παραδωσετε στο σερβις

 

 

(μακαρι να μην σας χρειαστει ποτε:!:)

 

εκανα ακριβως αυτο για να περασω την 3.14 και δεν μου ανοιγει πλεον το κινητο...μου βγαζει μια ασπρη οθονη που λεει not allow και με πεταει στην οθονη με τα τρια χρωματα(bootloader screen)...

τι κανουμε τωρα? μια βοηθεια παρακαλω πολυ ...

 

edit..

οταν παω να τρεξω το exe της 3.14 ρομ για να την περασω μου βγαζει μηνυμα αφου ξεκιναει να την φορτωσει:

 

σφαλμα{294}μη εγγυρο αναγνωριστικο πωλητη..

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το κινητό σου δεν είναι ελληνικό;

 

που το ξερω αυτο?

ελεος λες να μου χαλασε? και αν δεν ειναι ελληνικο ετσι οπως λες τι πρεπει να κανω...

 

δεν μπορω να βρω κατι....

να το παω στην αντιπροσωπεια ρε παδια? δεν υπαρχει καποια λυση?

δεν ανοιγει το ριμαδι ειναι στην bootloader κολλημενο και γραφει οτι εχω spl-3.03.0000

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...