Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια Πολλά & Καλή Χρονιά σε όλους.

Αφού κατάφερα να τερματίσω την V19.2 έχοντας περίπου 6000 sms στο κινητό μου, έλεγα σήμερα να βάλω την 22.5 χωρίς το HTC Messaging client για να επανέλθει η απόλαυση στην χρήση και να γλυτώσω από την ταλαιπωρία και τα soft reset 1-2 φορές την μέρα.

Αυτό που μου συνέβη όμως είναι το εξής : Το κινητό ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ τον κωδικό ξεκλειδώματος την lockscreen!!! Πιθανόν να έβαλα εγώ λάθος κωδικό χθες το βράδυ! Πως διορθώνεται αυτο ;;;;;;; Είδα στο internet για Hard reset, αλλά η ιδέα να τα χάσω όλα μου φαίνεται πολύ σκληρή. Υπάρχει καμιά άλλη λύση;;;;;

 

Μάλλον πας για hard reset.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Και εγώ για γρήγορη τη πήρα. Μήπως θέλει φορμάτ; Έχω κάνει πριν κανα μήνα περίπου, όταν έβαλα android.

 

Δοκίμασε πρώτα να δεις εάν θα έχεις προβλήματα με την αποθήκευση στην κύρια μνήμη και βλέπουμε. Ποια έκδοση του vito έχεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλή και ευλογημένη Χρονιά σ' όλους

 

@kost7

Σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το Donate που μου έκανες!!

 

Το βρήκα τι φταίει.

Όταν ενεργοποιώ την αυτόματη καταγραφή κλήσεων με το VitoAudioNotes στη κάρτα μνήμης, κάνει αυτά τα κολλήματα.:happy:

 

Καλή Πρωτοχρονιά, με το καλό να μπει το 2011.

 

Τελικα για ολα υπαρχει εξηγηση :lol:

Νικο για αλλη μια φορα εισαι φοβερος και σε ευχαριστω για την ενημερωση.

 

Δες πια έκδοση του VitoAudioNotes εχεις.

Η καλυτερη εκδοση και δοκιμασμενη απο εμενα ειναι η VITO Audio_Notes_Touch_v1.02

 

Δεν κατάφερα να κάνω κάτι με το xda uc

 

''Αν τα έχουμε κάνει όλα καλά, πάνω πάνω στο XDA_UC folder θα βλέπουμε το XDA_UC'' ;

 

Καμιά βοήθεια;

 

Το UC_NET τελικα δεν δουλευει μονο σαν exe.

Αλλαξα τον οδηγο με τα πιο κατω:

 

Κατεβάζουμε το UC_NET v0.9.4.4.cab και το κάνουμε εγκατάσταση και επανεκκίνηση. Μετά τρέχουμε το UC_NET από το μενού Έναρξη.

 

Αν τα έχουμε κάνει όλα καλά, πάνω πάνω στο XDA_UC folder θα βλέπουμε το XDA_UC

 

Δοκίμασε να βάλεις το UC_NET v0.9.4.4.cab και θα σου τρεχει κανονικα, το δοκίμασα :)

 

 

Χρόνια Πολλά & Καλή Χρονιά σε όλους.

Αφού κατάφερα να τερματίσω την V19.2 έχοντας περίπου 6000 sms στο κινητό μου, έλεγα σήμερα να βάλω την 22.5 χωρίς το HTC Messaging client για να επανέλθει η απόλαυση στην χρήση και να γλυτώσω από την ταλαιπωρία και τα soft reset 1-2 φορές την μέρα.

Αυτό που μου συνέβη όμως είναι το εξής : Το κινητό ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ τον κωδικό ξεκλειδώματος την lockscreen!!! Πιθανόν να έβαλα εγώ λάθος κωδικό χθες το βράδυ! Πως διορθώνεται αυτο ;;;;;;; Είδα στο internet για Hard reset, αλλά η ιδέα να τα χάσω όλα μου φαίνεται πολύ σκληρή. Υπάρχει καμιά άλλη λύση;;;;;

 

Δεν έχεις κρατήσει backup?

Και εγώ σαν λύση βλέπω το Hard reset!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλή και ευλογημένη Χρονιά σ' όλους[/size

 

 

Το UC_NET τελικα δεν δουλευει μονο σαν exe.

Αλλαξα τον οδηγο με τα πιο κατω:

 

Κατεβάζουμε το UC_NET v0.9.4.4.cab και το κάνουμε εγκατάσταση και επανεκκίνηση. Μετά τρέχουμε το UC_NET από το μενού Έναρξη.

 

Αν τα έχουμε κάνει όλα καλά, πάνω πάνω στο XDA_UC folder θα βλέπουμε το XDA_UC

 

Δοκίμασε να βάλεις το UC_NET v0.9.4.4.cab και θα σου τρεχει κανονικα, το δοκίμασα :)

 

Χρόνια πολλά ,καλή χρονιά το δοκιμάζω αμέσως.Διάβασα κάτι λίγα στο xda developers και είδα οτι το πρόγραμμα έχει πάρα πολλές δυνατότητες (το έχεις αναφέρει και εσύ πιο πάνω,αρκεί να ξεκινήσουμε με τα βασικά) και πραγματικά βλέπω οτι θα κάνει το στήσιμο της συσκευής πολύ πιο εύκολο και γρήγορο.

Ανυπομονώ για την συνέχεια.

 

Στο σημείο αυτό θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους αυτούς που με πολύ πολύ υπομονή ''ακούνε'' όλα τα προβλήματα και απο άπειρους χρήστες και δίνουν λύσεις αμεσότατα σε κάθε πρόβλημα.

 

OMEGA rules

Link to comment
Share on other sites

Το UC_NET έτρεξε αλλά δεν συνδέθηκε μέσω wifi .

Το mail είναι εντάξει με αυτά που έγραψα παραπάνω.

Τα υπόλοιπα προγράμματα εγκαταστάθηκαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους, ρε παιδια με XT 22.5 ο μεταφραστης δεν λειτουργει απο ελληνικα σε αγγλικα ενω αντιστροφα ολα οκ! μου βγαζει μηνυμα:ARGEXC1... Τι φταιει???
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα να δεις εάν θα έχεις προβλήματα με την αποθήκευση στην κύρια μνήμη και βλέπουμε. Ποια έκδοση του vito έχεις;

 

Καλή και ευλογημένη Χρονιά σ' όλους

Τελικα για ολα υπαρχει εξηγηση :lol:

Νικο για αλλη μια φορα εισαι φοβερος και σε ευχαριστω για την ενημερωση.

 

Δες πια έκδοση του VitoAudioNotes εχεις.

Η καλυτερη εκδοση και δοκιμασμενη απο εμενα ειναι η VITO Audio_Notes_Touch_v1.02

!

Τελικά το κάνει και στη κύρια μνήμη.

Η έκδοση που έχω είναι η 1.38 (αυτή βρήκα και αυτή ψώνισα ;)).

 

edit: Με το UC_net μπορούμε να επαναφέρουμε τις ρυθμίσεις στο MAGICALL καθώς και τα εικονίδια στο start menu επειδή πάντα τα αλλάζω;

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους, ρε παιδια με XT 22.5 ο μεταφραστης δεν λειτουργει απο ελληνικα σε αγγλικα ενω αντιστροφα ολα οκ! μου βγαζει μηνυμα:ARGEXC1... Τι φταιει???

 

Το ίδιο και σε μένα

 

Τελικά το κάνει και στη κύρια μνήμη.

Η έκδοση που έχω είναι η 1.38 (αυτή βρήκα και αυτή ψώνισα ;)).

 

edit: Με το UC_net μπορούμε να επαναφέρουμε τις ρυθμίσεις στο MAGICALL καθώς και τα εικονίδια στο start menu επειδή πάντα τα αλλάζω;

 

Με το wifi κατάφερες και συνδέθηκες κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Με το wifi κατάφερες και συνδέθηκες κανονικά;

 

Δεν έχω κάνει ακόμη δοκιμή.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους!

Ζητώ συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί, αλλά με την OMEGA έχουμε τελικά 576 ΜΒ Ram; Γιατί στο δικό μου βλέπω 455 ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλή Χρονιά σε όλους!

Ζητώ συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί, αλλά με την OMEGA έχουμε τελικά 576 ΜΒ Ram; Γιατί στο δικό μου βλέπω 455 ΜΒ.

 

Ναι. Αυτή που βλέπεις είναι η διαθέσιμη. Αν πας στο device information / hardware θα δεις την ονομαστική τιμή των 576ΜΒ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κάνει και στη κύρια μνήμη.

Η έκδοση που έχω είναι η 1.38 (αυτή βρήκα και αυτή ψώνισα ;)).

 

edit: Με το UC_net μπορούμε να επαναφέρουμε τις ρυθμίσεις στο MAGICALL καθώς και τα εικονίδια στο start menu επειδή πάντα τα αλλάζω;

 

Η εκδοση v1.3 εχει προβληματα και δεν εχει και καλη ποιοτητα ηχου (απο αυτα που διαβαζω) αλλαξε την με αυτη που σου προτεινα :)

 

Το UC_NET έτρεξε αλλά δεν συνδέθηκε μέσω wifi .

Το mail είναι εντάξει με αυτά που έγραψα παραπάνω.

Τα υπόλοιπα προγράμματα εγκαταστάθηκαν κανονικά.

 

Ωραια :)

Για το wifi δες παλι αν εχεις βαλει σωστα το ονομα δικτύου και τον κωδικο,

σε εμενα δουλευει τελεια.

 

Το pimbackup το δουλευψες μεσω UC_NET?

Ηχους μεσω registry εβαλες?

 

 

Καλη χρονια σε ολους, ρε παιδια με XT 22.5 ο μεταφραστης δεν λειτουργει απο ελληνικα σε αγγλικα ενω αντιστροφα ολα οκ! μου βγαζει μηνυμα:ARGEXC1... Τι φταιει???

Το ίδιο και σε μένα

 

Το Anuvadak εννοείτε?

Εμενα δουλευει πολυ καλα απο ελληνικά σε αγγλικά.

Ας το κοιταξει και καποιος αλλος να δουμε τι γινετε :!:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το pimbackup δούλεψε και το ημερολόγιο περάστηκε κανονικά.Απλά δεν ξέρω αν έγινε σωστά γιατί το είχα στον φάκελο xda_uc και όχι στον manual ,αλλά όταν ήρθε η στιγμή να εγκατασταθεί ,έγινε χειροκίνητα.Υποθέτω οτι έγινε κανονικά γιατί το έβλεπα στην αρχική οθόνη.Μπορούμε να έχουμε και τις επαφές στον ίδιο φάκελο(δλδ δυο αρχεία pib) ή πρέπει να γίνει αργότερα;

 

Για το wifi πραγματικά έχω κολλήσει γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβά.Το κακό είναι οτι εφ΄'οσον άλλαξε η registry δεν μπορούσα μετά να το ρυθμίσω απ'την αρχή. θα το ξανακοιτάξω όμως σίγουρα.

 

Για τους ήχους δεν άλλαξα κάτι, αν το κάνω όμως θα αλλάξω μόνο τον ήχο κλήσης με τον stadard2 που χρησιμοποιώ.Τα υπόλοιπα μου αρέσουν πολύ και δεν έχω λόγο να τα αλλάξω, μόνο για δοκιμή θα το έκανα.

 

To anuvadak εννοώ εγώ αλλά δεν με πειράζει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το Anuvadak εννοείτε?

Εμενα δουλευει πολυ καλα απο ελληνικά σε αγγλικά.

Ας το κοιταξει και καποιος αλλος να δουμε τι γινετε :!:

 

Καλή Χρονιά...

 

και σε μένα δουλεύει κανονικά...με επιλογή instant

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά...

 

και σε μένα δουλεύει κανονικά...με επιλογή instant

 

Τώρα είδα οτι δουλεύει και σε μενα και με επιλογή instant και χωρις :blink:

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση v1.3 εχει προβληματα και δεν εχει και καλη ποιοτητα ηχου (απο αυτα που διαβαζω) αλλαξε την με αυτη που σου προτεινα :)

 

Το έκανα αλλά κάνει τα ίδια και χειρότερα.:angry::devil::X

Κολλάει όπως και πριν και επιπλέον βάρυνε πολύ το λειτουργικό. Επίσης δεν έχει επιλογή για το που θα γίνεται η αποθήκευση των ηχογραφήσεων.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικά το κάνει και στη κύρια μνήμη.

Η έκδοση που έχω είναι η 1.38 (αυτή βρήκα και αυτή ψώνισα ;))

 

Αυτό που βρήκες είναι η απλή έκδοση, όχι η Touch. Κατέβασε την Vito Audio Notes Touch 1.03.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα τα εξής:

1.Εξαφανίστηκε το κλείδωμα της οθόνης.Όταν αφήνω την οθόνη να σβήσει και την ανοίγω με το power end key ,με βγάζει απ'ευθείας στην home screen χωρίς την lock screen με τον δεινόσαυρο !

Πραγματικά δεν έχω δοκιμάσει τίποτα να αλλάξω με το CHT.

Επανήλθε μόνο μετά απο hard reset.

Με την ευκαιρία είπα θα ξαναδοκιμάσω και το UC NET .Έτσι λοιπον...

2.Μου είναι αδύνατο να σετάρω το wifi με τον τρόπο αυτό.

 

Κατα την διάρκεια της εγκατάστασης των προγραμμάτων ,κάτω απο την μπάρα προόδου μου εφανίζει ένα (1) error και 1 message, νομίζω την στιγμή που εγκαθιστά το WiFi. Το xda-uc έχει μια επιλογή ,πάνω απο το customize,που πρέπει να είναι, on ή off ;

 

3(παλιότερο ''πρόβλημα'').Θέλω με το bsb tweeks να κάνω το WiFi να παραμένει ανοιχτό μετά το κλείδωμα της συσκευής.Όταν επιλέγω τον ανάλογο διακόπτη και κάνω soft reset ,δουλεύει μόνο για μία φορά.Μετά η επιλογή είναι πάλι στο off !

 

Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Χρονιά πολλά και καλή χρονιά σε όλους.

 

Θέλω να αλλάξω στον opera την επιλογή να σερφάρει σαν pc και οχι σαν mobile αυτό που το αλλάζουμε?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το pimbackup δούλεψε και το ημερολόγιο περάστηκε κανονικά.Απλά δεν ξέρω αν έγινε σωστά γιατί το είχα στον φάκελο xda_uc και όχι στον manual ,αλλά όταν ήρθε η στιγμή να εγκατασταθεί ,έγινε χειροκίνητα.Υποθέτω οτι έγινε κανονικά γιατί το έβλεπα στην αρχική οθόνη.Μπορούμε να έχουμε και τις επαφές στον ίδιο φάκελο(δλδ δυο αρχεία pib) ή πρέπει να γίνει αργότερα;

 

Για το wifi πραγματικά έχω κολλήσει γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβά.Το κακό είναι οτι εφ΄'οσον άλλαξε η registry δεν μπορούσα μετά να το ρυθμίσω απ'την αρχή. θα το ξανακοιτάξω όμως σίγουρα.

 

Για τους ήχους δεν άλλαξα κάτι, αν το κάνω όμως θα αλλάξω μόνο τον ήχο κλήσης με τον stadard2 που χρησιμοποιώ.Τα υπόλοιπα μου αρέσουν πολύ και δεν έχω λόγο να τα αλλάξω, μόνο για δοκιμή θα το έκανα.

 

Το αρχειο του pimbackup μπαινει στο φακελο XDA_UC καλα το εκανες, και απλα ξεκιναει αυτοματα το προγραμμα, τις επιλογες τις κανει ο χρηστης.

 

Δοκιμασε και το αρχειο reg γιατι αν το μαθεις εχω πολλα ακομα να δωσω σε reg.

 

Σήμερα παρατήρησα τα εξής:

1.Εξαφανίστηκε το κλείδωμα της οθόνης.Όταν αφήνω την οθόνη να σβήσει και την ανοίγω με το power end key ,με βγάζει απ'ευθείας στην home screen χωρίς την lock screen με τον δεινόσαυρο !

Πραγματικά δεν έχω δοκιμάσει τίποτα να αλλάξω με το CHT.

Επανήλθε μόνο μετά απο hard reset.

Με την ευκαιρία είπα θα ξαναδοκιμάσω και το UC NET .Έτσι λοιπον...

2.Μου είναι αδύνατο να σετάρω το wifi με τον τρόπο αυτό.

 

Κατα την διάρκεια της εγκατάστασης των προγραμμάτων ,κάτω απο την μπάρα προόδου μου εφανίζει ένα (1) error και 1 message, νομίζω την στιγμή που εγκαθιστά το WiFi. Το xda-uc έχει μια επιλογή ,πάνω απο το customize,που πρέπει να είναι, on ή off ;

 

3(παλιότερο ''πρόβλημα'').Θέλω με το bsb tweeks να κάνω το WiFi να παραμένει ανοιχτό μετά το κλείδωμα της συσκευής.Όταν επιλέγω τον ανάλογο διακόπτη και κάνω soft reset ,δουλεύει μόνο για μία φορά.Μετά η επιλογή είναι πάλι στο off !

 

Καμιά βοήθεια;

 

Για το wifi θα σου προτεινα να δοκιμασεις σε αλλο δικτυο ή να περιμενουμε και αλλους να μας πουν αν δουλευει.

 

Την επιλογη να την εχεις στο on (Do not run XDA_UC registry commands)

Δες το Log για το error.

 

Το bsb tweeks δεν το χρησιμοποιω ποτε, αν ξερει καποιος ας μας πει.

 

Χρονιά πολλά και καλή χρονιά σε όλους.

 

Θέλω να αλλάξω στον opera την επιλογή να σερφάρει σαν pc και οχι σαν mobile αυτό που το αλλάζουμε?:confused:

 

Αν δεν κανω λαθος ειναι στις ρυθμισεις του Opera και μετα εμφανιση και ξετικαρε την επιλογη Προβ.Κινητου. Δοκιμασε και πες μου.

 

Καλή Χρονιά...

 

και σε μένα δουλεύει κανονικά...με επιλογή instant

 

Γιαννη ευχαριστω για την επιβεβαίωση :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο του pimbackup μπαινει στο φακελο XDA_UC καλα το εκανες, και απλα ξεκιναει αυτοματα το προγραμμα, τις επιλογες τις κανει ο χρηστης.

 

Δοκιμασε και το αρχειο reg γιατι αν το μαθεις εχω πολλα ακομα να δωσω σε reg.

 

 

 

Για το wifi θα σου προτεινα να δοκιμασεις σε αλλο δικτυο ή να περιμενουμε και αλλους να μας πουν αν δουλευει.

 

Την επιλογη να την εχεις στο on (Do not run XDA_UC registry commands)

Δες το Log για το error.

 

Το bsb tweeks δεν το χρησιμοποιω ποτε, αν ξερει καποιος ας μας πει.

 

 

Με το reg άλλαξα τον ήχο κλήσης σε ring-standard2 (εκτός και αν ήταν αυτός ο default που δεν νομίζω)

Mail πέρασα, ήχο άλλαξα, WiFi με τίποτα :lol:

Τελικά το έσβησα το WIFI.XML και έκανα τα υπόλοιπα εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ειναι στις ρυθμισεις του Opera και μετα εμφανιση και ξετικαρε την επιλογη Προβ.Κινητου. Δοκιμασε και πες μου.

 

 

η επιλογή Προβ. Κινητού είναι ήδη ξετικαρισμένη. Αυτο που κάνει ειναι το εξής. πχ πληκτρολογώ http://www.msn.com και με πάει αυτόματα στο http://home.mobile.msn κτλ δλδ με πάει σε mobile μορφή σε μερικά site!

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Μετά από 1 χρόνο στη mama rom (και ύστερα από ένα απίστευτο κόλλημα που με υποχρέωσε σε hard reset) πέρασε και εγώ την Omega rom V22.5. Παρατηρώ ένα μικρό κόλλημα-καθυστέρηση στην επανεκκίνηση του τηλεφώνου από την μάυρη οθόνη σε stand by mode. Αργεί αρκετά να εμφανιστεί έπειτα από πάτημα κάποιου πλήκτρου η lock screen. To έχει προσέξει κάποιος άλλος και τι λύση υπάρχει?

Φιλικά !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά και απο μένα!

 

μπορεί κάποιος να στείλει κάποιο link εδώ...ή στο ταχυδρομείο μου, για να κατεβάσω δωρεάν το SBPBackup ??

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...