Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θέλετε να κάνετε backup τον opera 9, απλά κάντε αντιγραφή τον φάκελο opera 9 που βρίσκεται μέσα στο \windows, και επικόλληση στην storage card, και μετά την αναβάθμιση, πάρτε τον φάκελο από την κάρτα και κάντε τον επικόλληση πίσω στην αρχική του θέση (\windows), αντικαθιστώντας τον παλιό (κάντε overwrite)

 

Αν θέλετε να κάνετε backup τον opera 10, κάντε το ίδιο πράγμα όπως με τον opera 9.

ο opera 10 βρίσκεται στον φάκελο program files, είτε στην κάρτα, είτε στην συσκευή, ανάλογα που το έχετε κάνει εγκατάσταση.

 

δυστυχως δεν μου δουλεψε το κολπο αυτο!!! :( μηπως ξερει κανεις γιατι οταν τρεχω το igo 8 ειναι αυτο που δεν θελει εγγατασταση ξερετε... λοιπον οταν ανοιγει χανω την πανω μπαρα της ομεγα δηλαδη δεν βλεπω το σημα την μπαταρια κτλ. κουφο????????????

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως ξερει κανεις γιατι οταν τρεχω το igo 8 ειναι αυτο που δεν θελει εγγατασταση ξερετε... λοιπον οταν ανοιγει χανω την πανω μπαρα της ομεγα δηλαδη δεν βλεπω το σημα την μπαταρια κτλ. κουφο????????????

 

Δεν βλέπω κάτι λάθος στη λειτουργία του igo.

Όταν το κλείνεις η μπάρα εμφανίζεται, σωστά;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλετε το programs tab:

στην registry

[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila]

"Manila://program.page.hidden"=dword:0

αλλάξτε το 0 με 2

 

Το cab που έδωσα μάλλον έχει πρόβλημα, στην νέα εκδοσή θα βάλω το διορθωμένο.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλετε το programs tab:

στην registry

[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila]

"Manila://program.page.hidden"=dword:0

αλλάξτε το 0 με 2

 

Το cab που έδωσα μάλλον έχει πρόβλημα, στην νέα εκδοσή θα βάλω το διορθωμένο.

 

Καλημέρα σε όλους :)

Γιάννη, παρατηρώ οτι με την αλλαγή που προτείνεις μπορεί να φεύγει το programs tab αλλά με επανεκκίνηση επανέρχεται.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω την dinik 21 και δεν μου κάνει ανανέωση τον καιρο στην θέση μου με gprs.σκέφτομαι να βάλω την 22 αλλά θα κάνει τα ιδία; μετά διαβάζω και για διάφορα bugs.σκέφτομαι την 22 iphone style sms

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και 'γω. Δεν φεύγει.

Γιατί να φύγει όμως; Εγώ το βρίσκω πολύ χρήσιμο.

Νίκο σ' ευχαριστώ για το Donate που μου έκανες :)

Το καλύτερο Χριστουγεννιάτικο δώρο που πήρα μέχρι τώρα :):lol:

 

Καλημέρα σε όλους :)

Γιάννη, παρατηρώ οτι με την αλλαγή που προτείνεις μπορεί να φεύγει το programs tab αλλά με επανεκκίνηση επανέρχεται.

 

Θα το κοιτάξω Αποστόλη με την πρώτη ευκαιρία.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

 

Καλημέρα, έχω την dinik 21 και δεν μου κάνει ανανέωση τον καιρο στην θέση μου με gprs.σκέφτομαι να βάλω την 22 αλλά θα κάνει τα ιδία; μετά διαβάζω και για διάφορα bugs.σκέφτομαι την 22 iphone style sms

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Να την βάλεις!

Και εγώ αυτήν έχω χωρίς κανένα πρόβλημα.

Για την ανανέωση του καιρού δεν νομίζω ότι το πρόβλημα είναι από την ρομ.

 

@ Αποστόλη το δοκιμαζεις και εσυ που εχεις GPRS και αν μπορεις να με ενημερώσεις?

 

@ioathe:

Γιάννη βγήκε καινούργιο build...

 

23152_MSXIPKernel_SYS_QVGA_WQVGA_HVGA_VGA_WVGA_040 9_FROM_DFT (39.82MB) Windows CE: 5.2 Build 4175 (Tuesday, November 23, 2010 2:29:41 PM)

 

Ευκαιρία για update και να διορθωθούν τα minor bugs. ;)

 

(Μήπως να αφαιρεθούν και τα περιττά νέα tabs; Όποιος θέλει μπορεί να τα βάλει εκ των υστέρων εξάλλου.)

 

Ευχαριστω για την ενημερωση για το 23152.

 

Προβλήματα η v22 δεν έχει,

το μόνο που λείπει από το Document Tab το όνομα στον τίτλο (μόνο στην ELL)

Άλλο πρόβλημα εγώ δεν βλέπω, αν υπάρχει ενημερώστε με.

 

Θα πρότεινα να περιμένεις τη νέα έκδοση.

 

Η νέα v22 βγήκε χτες, η επόμενη θα αργήσει αρκετά.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προβλήματα η v22 δεν έχει,

το μόνο που λείπει από το Document Tab το όνομα στον τίτλο (μόνο στην ELL)

Άλλο πρόβλημα εγώ δεν βλέπω, αν υπάρχει ενημερώστε με.

 

Για να μην παρεξηγηθώ... δεν αναφέρθηκα σε προβλήματα και καλά έκανες και το διευκρινίζεις μιας και σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να δοθεί εντύπωση για κάτι τέτοιο. Αναφέρθηκα σε "minor bugs" αναφερόμενος στο θέμα με το document tab που αναφέρεις.

 

Όσον αφορά την επόμενη έκδοση θεώρησα ότι δεν θα αργήσει από τη στιγμή που έχουμε καινούργιο build. Όπως και να έχει... εσύ κάνεις κουμάντο σε αυτό. :)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι λάθος στη λειτουργία του igo.

Όταν το κλείνεις η μπάρα εμφανίζεται, σωστά;

 

ναι πολυ σωστα μολις το κλεισω η μπαρα εμφανιζεται οσο τρεχει ομοχ δεν βλεπω τιποτα κ η οθονη σε εκεινο το σειμειο ειναι απλα μαυρη!! μου αρεσε πολυ στην 22 το προγραμα που ειχε κατω στην τασκ μπαρ και διαβαζε ολα τα κειμενα world kai pdf μπωρο να το βαλω και εγω στην 21??????????????????????????? μαρεσε πολλυ!!

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

@ Αποστόλη το δοκιμαζεις και εσυ που εχεις GPRS και αν μπορεις να με ενημερώσεις?

 

ναι πολυ σωστα μολις το κλεισω η μπαρα εμφανιζεται οσο τρεχει ομοχ δεν βλεπω τιποτα κ η οθονη σε εκεινο το σειμειο ειναι απλα μαυρη!!

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ανανέωση του καιρού στην v22 απ'οπου και αν γίνεται, όπως επίσεις και με το igo - primo :)

Μόνο το Garmin το παρουσιάζει αυτό που λέει ο Μανώλης και μόνο στην αρχική οθόνη όχι στην πλοήγηση, μάλλον θα το αγοράσαμε από το ίδιο μαγαζί :lol:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άλλο πρόβλημα εγώ δεν βλέπω, αν υπάρχει ενημερώστε με.

Επίσης στην έκδοση χωρίς το htc messaging, όταν είμαι στο tab των μηνυμάτων και έρθει μήνυμα, δεν ανανεώνεται αυτόματα... Πρέπει να γυρίσω σε άλλο tab και μετά να ξαναγυρίσω για να το δω... Επίσης το widget μηνυμάτων του cht δεν δουλεύει σωστά... Μου δείχνει μόνο το πρώτο μήνυμα... Κατα τα άλλα, έχει γίνει φανταστική δουλειά σε όλα τα άλλα... Και το iphone style τέλειο!!;)

Είναι κι αυτό που είπα πιο πριν... Δεν ξέρω αν καταλάβατε πιο ακριβώς είναι το πρόβλημα? :O

 

Όταν είμαι στο tab μηνυμάτων, και βλέπω το τελευαίο μήνυμα, γράφει δίπλα, πχ 1/20... Αν έρθει ένα νέο, θα πρέπει να συνεχίσω να βλέπω το μήνυμα αλλά δίπλα να γράφει 2/21... Ε αυτό δεν γίνεται... Πρέπει να αλλάξω tab και να επανέλθω για να το δείχνει σωστά... Και το widget μηνυμάτων δεν ανανεώνεται κι αυτό με νέα μηνύματα... Αυτά...:)

Κυρίως το πρώτο είναι αυτό που με ενοχλεί... Με το δεύτερο, απλά δεν θα χρησιμοποιώ το widget... Σιγά...:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω την dinik 21 και δεν μου κάνει ανανέωση τον καιρο στην θέση μου με gprs.σκέφτομαι να βάλω την 22 αλλά θα κάνει τα ιδία; μετά διαβάζω και για διάφορα bugs.σκέφτομαι την 22 iphone style sms

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ο καιρός και η θέση στην 22 dinik, ανανεώνονται κανονικά.

 

Η νέα v22 βγήκε χτες, η επόμενη θα αργήσει αρκετά.

 

Άντε γιατί κοψοχολιάστηκα:wacko:, ακόμα στείνω την 22.:happy::happy:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι κι αυτό που είπα πιο πριν... Δεν ξέρω αν καταλάβατε πιο ακριβώς είναι το πρόβλημα? :O

 

Όταν είμαι στο tab μηνυμάτων, και βλέπω το τελευαίο μήνυμα, γράφει δίπλα, πχ 1/20... Αν έρθει ένα νέο, θα πρέπει να συνεχίσω να βλέπω το μήνυμα αλλά δίπλα να γράφει 2/21... Ε αυτό δεν γίνεται... Πρέπει να αλλάξω tab και να επανέλθω για να το δείχνει σωστά... Και το widget μηνυμάτων δεν ανανεώνεται κι αυτό με νέα μηνύματα... Αυτά...:)

Κυρίως το πρώτο είναι αυτό που με ενοχλεί... Με το δεύτερο, απλά δεν θα χρησιμοποιώ το widget... Σιγά...:p

 

και σε μενα το ιδιο κανει με τα sms..:(

Link to comment
Share on other sites

Είναι κι αυτό που είπα πιο πριν... Δεν ξέρω αν καταλάβατε πιο ακριβώς είναι το πρόβλημα? :O

 

Όταν είμαι στο tab μηνυμάτων, και βλέπω το τελευαίο μήνυμα, γράφει δίπλα, πχ 1/20... Αν έρθει ένα νέο, θα πρέπει να συνεχίσω να βλέπω το μήνυμα αλλά δίπλα να γράφει 2/21... Ε αυτό δεν γίνεται... Πρέπει να αλλάξω tab και να επανέλθω για να το δείχνει σωστά... Και το widget μηνυμάτων δεν ανανεώνεται κι αυτό με νέα μηνύματα... Αυτά...:)

Κυρίως το πρώτο είναι αυτό που με ενοχλεί... Με το δεύτερο, απλά δεν θα χρησιμοποιώ το widget... Σιγά...:p

 

και σε μενα το ιδιο κανει με τα sms..:(

 

Αυτό δυστυχώς δεν διορθώνετε,

το message tab είναι από την htc και φτιάχτηκε για να δουλεύει με το μηνύματα της HTC, με το Windows messaging δεν είναι 100% συμβατό, άλλα έμενα προσωπικά δεν με ενοχλεί και προτιμώ αυτή την ρομ χωρίς το HTC messaging :)

 

Ο καιρός και η θέση στην 22 dinik, ανανεώνονται κανονικά.

Άντε γιατί κοψοχολιάστηκα:wacko:, ακόμα στείνω την 22.:happy::happy:

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση Νίκο,

αν τελειώσεις το στήσιμο θα μας ανεβάσεις screenshot από το ωραίο skinning που πάντα κάνεις?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Είναι κι αυτό που είπα πιο πριν... Δεν ξέρω αν καταλάβατε πιο ακριβώς είναι το πρόβλημα? :O

 

Δυστυχώς αφαιρώντας το htc messaging χάνονται και οι ευκολίες του :(

 

αν τελειώσεις το στήσιμο θα μας ανεβάσεις screenshot από το ωραίο skinning που πάντα κάνεις?

 

Ναι Νίκο, μαζί με τις οδηγίες :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση Νίκο,

αν τελειώσεις το στήσιμο θα μας ανεβάσεις screenshot από το ωραίο skinning που πάντα κάνεις?

 

Αυτή τη φορά το έκανα Χριστουγεννιάτικο. :):lol::rolleyes:;)

 

edit: έχει χάσει το glasstyle το εικονίδιο του bt στη taskbar. Μπορείς να μου πεις πώς θα το επαναφέρω; Με softreset δεν επανέρχεται.

 

Ναι Νίκο, μαζί με τις οδηγίες :)

 

Δεν υπάρχουν οδηγίες. Ψάξιμο στο xda και στο web. Αν θες κάτι συγκεκριμένο, να το ανεβάσω.

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά το έκανα Χριστουγεννιάτικο. :):lol::rolleyes:;)

 

edit: έχει χάσει το glasstyle το εικονίδιο του bt στη taskbar. Μπορείς να μου πεις πώς θα το επαναφέρω; Με softreset δεν επανέρχεται.

 

 

 

Δεν υπάρχουν οδηγίες. Ψάξιμο στο xda και στο web. Αν θες κάτι συγκεκριμένο, να το ανεβάσω.

 

αυτο με το ονομα,στην πρωτη φωτο,πως το κανεις?

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το ονομα,στην πρωτη φωτο,πως το κανεις?

 

Με τον επεξεργαστή CHT, στη τελευταία καρτέλα "Διάφορες ρυθμίσεις", επιλογή Προσωπικό κείμενο και γράφεις ότι θες. Για να επανέλθει στη default ρύθμιση σβήνεις αυτά που έγραψες.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Με τον επεξεργαστή CHT, στη τελευταία καρτέλα "Διάφορες ρυθμίσεις", επιλογή Προσωπικό κείμενο και γράφεις ότι θες. Για να επανέλθει στη default ρύθμιση σβήνεις αυτά που έγραψες.

 

σε ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά το έκανα Χριστουγεννιάτικο. :):lol::rolleyes:;)

Μπορείς να μας πεις ποιο ρολόι χρησιμοποιείς σε κάθε screenshot? :) Κι αν έχεις κάποιο link...;)

 

Αυτό δυστυχώς δεν διορθώνετε,

το message tab είναι από την htc και φτιάχτηκε για να δουλεύει με το μηνύματα της HTC, με το Windows messaging δεν είναι 100% συμβατό, άλλα έμενα προσωπικά δεν με ενοχλεί και προτιμώ αυτή την ρομ χωρίς το HTC messaging

Κατάλαβα... Τι να κάνουμε... Θα μάθω να ζω χωρίς αυτό... :p Έτσι όπως το έχεις φτιάξει το μενού των μηνυμάτων δουλεύει πολύ ωραία...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις ποιο ρολόι χρησιμοποιείς σε κάθε screenshot? :) Κι αν έχεις κάποιο link...;)

)

 

αυτό είναι το μεγάλο ψηφιακό που γράφει την ημέρα και το μήνα με μεγάλα γράμματα: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=454742&d=1291323735

 

Το λευκό ψηφιακό για το CHT είναι εδώ μαζί με άλλα παρόμοια: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=601552&highlight=dragon_soft+clock

 

και το αναλογικό: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=347264&d=1277153750

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επιτελους καταφερα να κατεβασω 2 Omega v22, το πρωι θα τις περασω, με spd backup μπορω να περασω μονο τις επαφες και τα μαιλ μου η θα εχω προβλημα??? Ευχαριστω και καλες γιορτες σε ολους! Θα γραψω εντυπωσεις αν και πηστευω θα ειναι οι καλυτερες.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με spd backup μπορω να περασω μονο τις επαφες και τα μαιλ μου η θα εχω προβλημα???

 

Μόνο αυτά τα περνάς άφοβα αν και για αυτά προτιμώ το pim backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σ όλους,

 

Έχουμε 2 νέα build τα 23152 + 29007,

όταν ξεκινήσω το μαγείρεμα θα διορθώσω το όνομα που λείπει από το Documents tab και θα βγάλω το programs tab (το ζητήσατε οι περισσότεροι)

Αν κάποιος εκτός από τον Νίκο το θέλει ας μου στείλει pm.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...