Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
τώρα που έβαλα το καινούργιο radio δεν μπορώ να βρω δίκτυα, ενώ το Wifi ανοίγει κανονικά και το internet της Vodafone που έχω λειτουργεί κανονικά. Μήπως έκανα καμιά πατάτα?

 

Πατάτα δεν έκανες αρκεί να είσαι σίγουρος ότι έχεις κάνει τη διαδικασία σωστά. Τώρα όσον αφορά το πρόβλημα, κάνε μερικές επανεκκινήσεις και ξαναδοκίμασε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με την omega μεσα δεν παιζει ουτε για αστειο.ηθελα πριν κανα μηνα περιπου,πριν φλασαρω omega.

οχι αλλα θελω καθε φορα να βλεπω τους χρονους χρησης,χωρις να καταφυγω σε software.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με την omega μεσα δεν παιζει ουτε για αστειο.ηθελα πριν κανα μηνα περιπου,πριν φλασαρω omega.

 

Σε καμία rom δεν μηδενίζουν οι μετρητές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πατάτα δεν έκανες αρκεί να είσαι σίγουρος ότι έχεις κάνει τη διαδικασία σωστά. Τώρα όσον αφορά το πρόβλημα, κάνε μερικές επανεκκινήσεις και ξαναδοκίμασε.

thnks. Μετά από 3 reboot είναι εντάξει.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία rom δεν μηδενίζουν οι μετρητές.

 

οχι οχι λαθος καταλαβες εκει ενοουσα οτι πλεον με την omega μεσα δεν παιζει να το πουλησω ουτε για αστειο...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οχι οχι λαθος καταλαβες εκει ενοουσα οτι πλεον με την omega μεσα δεν παιζει να το πουλησω ουτε για αστειο...

 

Όντως άλλο κατάλαβα... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση

Omega XT v21 με Co0kie's Home Tab v2.0 χωρίς HTCMessaging Client WWE + ELL

 

Βuild 21686

Είναι ίδια με την Omega XT v21 με Co0kie's Home Tab v2.0 (changelog στο 3ο post)

σε όλα εκτός από το HTCMessaging Client το οποίο έχει αφαιρεθεί.

 

Έχουν διορθωθεί όλα τα προβλήματα του παρελθόντος και την προτείνω σε όλους όσους παίρνουν πολλά sms-mms.

 

Download

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πραγματικά απορώ ποιος είναι ο λόγος που η htc δεν έκανε κάτι ανάλογο στην τελευταία επίσημη rom της :X

 

Ανάλογο με τι; Μιλάς για τη χρήση WM6.5.X; Εάν ναι έχω και εγώ την ίδια απορία αφού τα έχει φορέσει επίσημα στο HD mini.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ποιο build ειναι καλυτερο, 21686 ή 23150???

 

Πήγαινε μερικά posts πίσω.... έχει διερευνηθεί σε βάθος η ερώτησή σου από τους δυο Γιάννηδες πριν την κάνεις :p...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε μερικά posts πίσω.... έχει διερευνηθεί σε βάθος η ερώτησή σου από τους δυο Γιάννηδες πριν την κάνεις :p...

 

ναι αλλα δεν ηταν ξεκαθαρη η απαντηση.(με λεπτομεριες)εστω.εγω προσωπικα δεν πολυκαταλαβα διαφορες αλλα δεν ειμαι κ ο πλεον ειδικος για να κρινω :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι αλλα δεν ηταν ξεκαθαρη η απαντηση.(με λεπτομεριες)εστω.εγω προσωπικα δεν πολυκαταλαβα διαφορες αλλα δεν ειμαι κ ο πλεον ειδικος για να κρινω :(

 

Βάλε αυτή με το 21686 μιας και ο Γιάννης έχει σχεδόν έτοιμη αυτή με το καινούργιο 23151. Σε γενικές γραμμές και τα δύο branches είναι πολύ καλά και με παραπλήσιες επιδόσεις. Εν ολίγοις δεν θα καταλάβεις αισθητή διαφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή με το 21686 μιας και ο Γιάννης έχει σχεδόν έτοιμη αυτή με το καινούργιο 23151. Σε γενικές γραμμές και τα δύο branches είναι πολύ καλά και με παραπλήσιες επιδόσεις. Εν ολίγοις δεν θα καταλάβεις αισθητή διαφορά.

 

στο 23151 τι να περιμενουμε??καλυτερο απο τα αλλα?με το htc messager τι προβλημα υπαρχει γενικα??:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο 23151 τι να περιμενουμε??καλυτερο απο τα αλλα?

 

Είναι ότι πιο καινούργιο και είναι πραγματικά γρήγορο build, όχι όμως ότι τα άλλα δεν είναι.

 

με το htc messager τι προβλημα υπαρχει γενικα??:confused:

 

Αν διαβάσεις πιο πίσω, αντιμετωπίζουν προβλήματα όσοι "παίζουν" με πολλά sms στη συσκευή τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις.

1. Σε πολλά site λένε να βγάλεις την sd card και την sim όταν βάζεις νέα ROM! Στο πρώτο post δεν αναφέρεται κάτι.. Είναι ένα απλό μέτρο πρόληψης??

2. Η θα πρέπει να τρέξω το task29 μετά την εγκατάσταση της νέας ROM για να βγάλει ότι έχει από την παλιά, ή θα πρέπει να κάνω hard reset πριν την εγκατάσταση της νέας ROM. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πρώτο δεν το θεωρώ απαραίτητο. Το δεύτερο (task29) καλό είναι να το κάνεις όταν εναλλάσσεις πολλές rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και προτείνεις το hard reset η το task manager σαν τρόπο??

Μάλλον το task29 ε? τώρα το έπιασα! άκυρο το comment!

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση

Omega XT v21 με Co0kie's Home Tab v2.0 χωρίς HTCMessaging Client WWE + ELL

 

Βuild 21686

Είναι ίδια με την Omega XT v21 με Co0kie's Home Tab v2.0 (changelog στο 3ο post)

σε όλα εκτός από το HTCMessaging Client το οποίο έχει αφαιρεθεί.

 

Έχουν διορθωθεί όλα τα προβλήματα του παρελθόντος και την προτείνω σε όλους όσους παίρνουν πολλά sms-mms.

 

Download

 

Την εβαλα και την σεταρω ακομα! με μια πρωτη ματια δεν εχει τα προβληματα της 19.2 που της ειχα βγαλει το htc messaging.

 

Ευχαριστω για αλλη μια φορα!

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε η HTC "Update for HTC HD2 Daylight Saving Time" που διορθώνει το πρόβλημα με την αλλαγή της ώρας...

 

το διωρθονει ωμος???? εμεις με ομεγα το βαζουμε κανονικα αυτο????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το διωρθονει ωμος???? εμεις με ομεγα το βαζουμε κανονικα αυτο????

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα... μπορείς και μην το βάλεις. Παρόλα αυτά... δεν έχεις να χάσεις τίποτα να δοκιμάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' όλους

 

Τελικά με το radio τι να κάνω? Να το αφήσω το xx.51 αφου δεν έχω T-Μοbile αγορασμένο ή μπορεί να έχω θέματα με την ROM?

 

Οπως εχω γραψει στο 2ο post:

Χρειάζεται ράδιο .50 για να κάνει boot η ρομ. Βάλτε ένα από τα προτεινόμενα.

Όλα τα το xx.51 δεν κάνουν.

 

Ωραία δουλειά Είχατε κάνει

 

Σ ευχαριστώ πολυ!

ποια Omega δοκίμασες??

 

Ούτε "είχατε" , ούτε "έχετε".

Κατ'εμέ κάνετε και ευχαριστούμε όλοι για την συνεχώς ενημερωμένη και σωστή δουλειά.

Πραγματικά απορώ ποιος είναι ο λόγος που η htc δεν έκανε κάτι ανάλογο στην τελευταία επίσημη rom της :X

 

Σ ευχαριστω :)

 

ioathe γιατι δε δοκιμαζεις το 29005 build χωρις htc messanger??

 

Το νεο 29005 build εχει ακομα προβληματα, θα δοκιμασουμε καποιο απο τα επομενα του ομως σιγουρα!

 

Την εβαλα και την σεταρω ακομα! με μια πρωτη ματια δεν εχει τα προβληματα της 19.2 που της ειχα βγαλει το htc messaging.

 

Ευχαριστω για αλλη μια φορα!

 

Εγω εχω την ιδια και εχει γινει η αγαπημενη μου ρομ,

δοκιμαστε την!

 

Εβγαλε η HTC "Update for HTC HD2 Daylight Saving Time" που διορθώνει το πρόβλημα με την αλλαγή της ώρας...

 

Πολυ καλα νεα!

 

το διωρθονει ωμος???? εμεις με ομεγα το βαζουμε κανονικα αυτο????

 

Ναι το βαζουμε κανονικα και σε HD2 αλλα και σε T-mobile HD2.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...