Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα Γιαννη,

Εκανα μια προσπαθεια. Το μονο που με δυσκολευει ειναι το πρωτο γιατι δεν καταλαβαινω ακριβως τι κανει για να το μεταφρασω σωστα.

Επισης το τελευταιο με το προτελευταιο ειναι τα ιδια. (ΗQ wallpaper και High Quality Wallpaper)

 

Νίκο σ ευχαριστώ,

Έκανα τις τελικές αλλαγές και το ανέβασα το τελικό cab

http://hotfile.com/dl/86714073/5fc659b/CHTEditor_v2.0_change_to_Greek.CAB.html

 

Δοκιμάστε το και αν δεν έχουμε άλλες αλλαγές να ανεβάσουμε την μετάφραση στο CHTEditor thread.

Ευχαριστώ πολύ όσους βοήθησαν!!!

 

Γιάννη,

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!! Αν και με παίδεψε λίγο στην αρχή (δεν δεχόταν synchronisation με τον exchange server της εταιρίας μου, γιατί για κάποιο λόγο ακυρωνόταν το υποχρεωτικό security setting του Phone Lock), την ξαναφλάσαρα χθες το βράδυ μετά από ένα task29 και έχω άλλο τηλέφωνο ! Είναι όντως απίστευτα γρήγορη και - μέχρι τώρα - πολύ σταθερή ! Μετά την 17.0 που με είχε ενθουσιάσει (αλλά τότε είχα πολύ καιρό να κάνω upgrade και ήταν ίσως λογικό), η 18.ΧΧ & η 19.0 (αλλά δεν δοκίμασα 19.2 που λέγατε πολύ καλά λόγια) ήταν Οκ, αλλά τώρα αυτή φαίνεται καταπληκτική ! :clap:

 

Δέσποινα σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Το νέο build 21685 είναι πολύ καλό και εγώ το απολαμβάνω!!

 

 

@To all

Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος που έχει την v20 αν συνδέεται το GPRS στο internet μόνο του???

Θα ήθελα μια σωστή απάντηση το συντομότερο αν είναι εύκολο!!!

 

Αν συνδέεται μόνο του βάλτε αυτο το cab και ενημερώστε με εκ νέου!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εξήγησε αν θέλεις ακριβώς γιατί δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει τι θέλεις να κάνεις. :worry:

 

:rolleyes:

βασικα λυθηκε με soft reset.. ολα καλα τωρα!

το μονο που δεν εχω καταλαβει τι ειναι αυτα τα 2 εικονιδια διπλα στο ονομα τις εταιρειας...

εννοω τι ακριβως ρυθμιζουμε απο αυτα?

 

http://img189.imageshack.us/img189/2406/20101203040316.jpg

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

βασικα λυθηκε με soft reset.. ολα καλα τωρα!

το μονο που δεν εχω καταλαβει τι ειναι αυτα τα 2 εικονιδια διπλα στο ονομα τις εταιρειας...

εννοω τι ακριβως ρυθμιζουμε απο αυτα?

 

 

Είναι τα προγράμματα

CHTScheduler

και

CHTSwitchGui

 

Περισσότερα για τα πιο πάνω εδώ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα προγράμματα

CHTScheduler

και

CHTSwitchGui

 

Περισσότερα για τα πιο πάνω εδώ.

δεν νοιωθω απο αγγλικα για αυτο ρωτησα τι ακριβως ειναι!!!

καμια περιλιψουλα?:):)

Link to comment
Share on other sites

Κάντε μου μια χάρη σας παρακαλώ ένας (ή περισσότεροι) με την 20 XT. Στις εργασίες, μπορείτε να βάλετε ημερομηνία έναρξης και λήξης; Όταν πατάω πάνω μου βάζει μια (τυχαία ίσως) ημερομηνιά και δεν μου βγάζει με τίποτα το ημερολόγιο να διαλέξω (ή μου το βγάζει αστραπιαία και δεν μπορώ να κάνω τίποτα).

Εγώ μπορώ - δηλ. αν γράψω στο πάνω μέρος που λέει "επιλέξτε εδώ για νέα εργασία" για να προσθέσω ημερομηνία πρέπει να κάνω edit (επειδή δεν χρησιμοποιώ τις Εργασίες γενικά, δεν ξέρω πώς γινόταν μέχρι τώρα)

Αν επιλέξω εξ αρχής από το μενού "Δημιουργία εργασίας" τότε μπορώ κατευθείαν να βάλω ημερομηνία.

Έχεις δίκιο, αν φτιάξω εργασία από το μενού με «Δημιουργία εργασίας» τότε μπαίνει ημερομηνία έναρξης - λήξης. Αν την δημιουργήσω από το «Επιλέξτε εδώ...» και με επεξεργασία της μετά δεν μπορώ να βάλω. Ευχαριστώ.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Νίκο σ ευχαριστώ,

Έκανα τις τελικές αλλαγές και το ανέβασα το τελικό cab

http://hotfile.com/dl/86714073/5fc659b/CHTEditor_v2.0_change_to_Greek.CAB.html

 

Δοκιμάστε το και αν δεν έχουμε άλλες αλλαγές να ανεβάσουμε την μετάφραση στο CHTEditor thread.

Ευχαριστώ πολύ όσους βοήθησαν!!!

[/color][/b]

 

Καλησπέρα,

απλώς περνάμε το cab;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Νίκο σ ευχαριστώ,

Έκανα τις τελικές αλλαγές και το ανέβασα το τελικό cab

http://hotfile.com/dl/86714073/5fc659b/CHTEditor_v2.0_change_to_Greek.CAB.html

 

Δοκιμάστε το και αν δεν έχουμε άλλες αλλαγές να ανεβάσουμε την μετάφραση στο CHTEditor thread.

Ευχαριστώ πολύ όσους βοήθησαν!!![/b]

 

 

Παρακαλω Γιαννη, χαιρομαι που βοηθησα κι εγω λιγο.

Link to comment
Share on other sites

@To all

Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος που έχει την v20 αν συνδέεται το GPRS στο internet μόνο του???

Θα ήθελα μια σωστή απάντηση το συντομότερο αν είναι εύκολο!!!

 

Αν συνδέεται μόνο του βάλτε αυτο το cab και ενημερώστε με εκ νέου!

 

Γιάννη,

Εγώ δεν έχω το πρόβλημα της αυθαίρετης σύνδεσης. Και, όπως έχω ξαναπεί, κάποιες φορές που νόμιζα ότι το είχα, τελικά ανακάλυπτα ενεργοποιημένο το Direct Push, το οποίο προφανώς μόλις απενεργοποιούσα λυνόταν το πρόβλημα.

Φιλικά

Δέσποινα

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος που έχει την v20 αν συνδέεται το GPRS στο internet μόνο του???

Θα ήθελα μια σωστή απάντηση το συντομότερο αν είναι εύκολο!!!]

 

Καλησπέρα, το δοκιμάζω αμέσως..... :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα...οταν πηγαινω στις επαφες και μετα στην ενημερωση του facebook, ή απευθειας απο το slide bar που εχει το facebook....και παταω ενημερωση...ξεκιναει για δευτερολεπτα (περιπου 5δευτερολεπτα) και μετα σταματαει η ενημερωση..πρεπει μετα να καταργησω το account και να το ξαναενεργοποιησω για να κανει κανονικη ληψη ενημερωσης...και μετα, την επομενη μερα συμβαινει παλι το ιδιο...πρεπει να κανω παλι τα ιδια για να κανει ενημερωση,δηλαδη απενεργοποιηση και μετα ξανα ενεργοποιηση της υπηρεσιας!!!!Καμια ιδεα????
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα...οταν πηγαινω στις επαφες και μετα στην ενημερωση του facebook, ή απευθειας απο το slide bar που εχει το facebook....και παταω ενημερωση...ξεκιναει για δευτερολεπτα (περιπου 5δευτερολεπτα) και μετα σταματαει η ενημερωση..πρεπει μετα να καταργησω το account και να το ξαναενεργοποιησω για να κανει κανονικη ληψη ενημερωσης...και μετα, την επομενη μερα συμβαινει παλι το ιδιο...πρεπει να κανω παλι τα ιδια για να κανει ενημερωση,δηλαδη απενεργοποιηση και μετα ξανα ενεργοποιηση της υπηρεσιας!!!!Καμια ιδεα????

 

και εμενα το ιδιο μου κανει εχω απελπιστει κ τοχω αφησει δεν ασχολουμε!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο μου κανει εχω απελπιστει κ τοχω αφησει δεν ασχολουμε!! :cry:

 

Οποτε ειμαστε 2!!Καλο αυτο...που δεν ειμαι μονος μου....καποιος αλλος με το ιδιο προβλημα???

Κι εσυ μανωλη την v20.21685 φορας στον λεωντα???

Link to comment
Share on other sites

@To all

Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος που έχει την v20 αν συνδέεται το GPRS στο internet μόνο του???

Θα ήθελα μια σωστή απάντηση το συντομότερο αν είναι εύκολο!!!

 

Αν συνδέεται μόνο του βάλτε αυτο το cab και ενημερώστε με εκ νέου!

 

Οχι Γιάννη δεν άλλαξε κάτι!!!

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα,

απλώς περνάμε το cab;

 

Ε ναι. Το πέρασες και δεν έγινε ελληνικό το μενού του CHTEditor;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι. έχω την ομεγα 17.3 με ραδιο 15. θα ήθελα την βοήθειά σας σε 2 προβληματάκια που μου έχουν παρουσιαστεί.

1. Έχω παρατηρήσει σε όλες τις ομέγα, όταν έχομαι κλήση βγαίνει μία μαύρη οθόνη και μου γράφει πια προγράμματα ειναι ανοικτά και πρέπει καθε φορά να τα κλείνω με το close all. Πως μπορώ να απενεργοποιήσω αυτό;

2. Μπορώ να αφήνω την σύνδεση με το ιντερνετ ανοικτό και να ανανεώνεται μόνο ο καιρός ή και το e-mail;

ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συνεχίστε έτσι.

ps Υπάρχει τίποτα για windows mobile 7 στο HD2;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους :)

 

Όποιος έχει βάλει την Omega (απλή - close to stock)

να βάλει αυτο το cab (μετά θέλει επανεκκίνηση!)

που διορθώνει την ένδειξη της μπαταρίας στην πάνω taskbar

 

Ανέβασα την μετάφραση του CHTEditor στο xda

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9577889&postcount=336

 

Καλησπέρα,

απλώς περνάμε το cab;

 

Ναι δεν θέλει επανεκκίνηση.

 

Οχι Γιάννη δεν άλλαξε κάτι!!!

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση!!

Ειατί εμένα δεν μου συνδέετε??? Τι δεν κανω καλα??

Υπάρχει τρόπος να μπορώ να δημιουργήσω το πρόβλημα αυτό,

για να προσπαθήσω να το φτιάξω??

 

@athanaso77 Γιάννη μπορείς να το δοκιμασεις και εσύ αν έχεις χρόνο??

 

Πολύ θα ήθελα να μπορούσαμε να το φτιάξουμε!

 

Καλημέρα φίλοι. έχω την ομεγα 17.3 με ραδιο 15. θα ήθελα την βοήθειά σας σε 2 προβληματάκια που μου έχουν παρουσιαστεί.

1. Έχω παρατηρήσει σε όλες τις ομέγα, όταν έχομαι κλήση βγαίνει μία μαύρη οθόνη και μου γράφει πια προγράμματα ειναι ανοικτά και πρέπει καθε φορά να τα κλείνω με το close all. Πως μπορώ να απενεργοποιήσω αυτό;

2. Μπορώ να αφήνω την σύνδεση με το ιντερνετ ανοικτό και να ανανεώνεται μόνο ο καιρός ή και το e-mail;

ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συνεχίστε έτσι.

ps Υπάρχει τίποτα για windows mobile 7 στο HD2;

 

1. Μπορεις από την αφαίρεση προγραμμάτων να βγαλεις το Arkswitch.

Δεν ειναι ομως λογικο να σου βγανει μετα απο κληση μονο.

Το προγραμμα αυτο ανοιγει μονο αν πατησεις πανω αριστερα.

2.Ναι αλλα πρεπει να βαλεις την Omega v19.2 με την v17.3 δεν γίνετε.

Για windows mobile 7 ακομα τιποτα στο HD2 ακομα τιποτα, περιμενουμε!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

1. Μπορεις να από την αφαίρεση προγραμμάτων να βγαλεις το Arkswitch.

Δεν ειναι ομως λογικο να σου βγανει μετα απο κληση μονο.

Το προγραμμα αυτο ανοιγει μονο αν πατησεις πανω αριστερα.

 

Μήπως συμβαίνει κάτι με τον proximity sensor;

Επειδή και το αυτί μας περίπου εκεί ''πατάει''

 

(μια υπόθεση κάνω μην βαράτε :O )

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ειμαστε 2!!Καλο αυτο...που δεν ειμαι μονος μου....καποιος αλλος με το ιδιο προβλημα???

Κι εσυ μανωλη την v20.21685 φορας στον λεωντα???

 

εγω φοραω την 19.2 αλλα μου το εκαναν ολες οι ομεγα που εχω βαλει

Link to comment
Share on other sites

αν θελησω στη v20 να ηχογραφησω τη συνομιλια μου με καποιον πως το κανω.εχει βελτιωθει καθολου αυτη η λειτουργια γιατι απ οτι θυμαμαι στο παρελθον υπηρχαν σοβαρα προβληματα με τη ποιοτητα ηχογραφησης της φωνης του συνομιλητη??
Link to comment
Share on other sites

Μήπως συμβαίνει κάτι με τον proximity sensor;

Επειδή και το αυτί μας περίπου εκεί ''πατάει''

 

(μια υπόθεση κάνω μην βαράτε :O )

 

πολυ πιθανον γιατι εκει ακουμπα το αυτι. μπορουμε να κανουμε κατι;

Link to comment
Share on other sites

αν θελησω στη v20 να ηχογραφησω τη συνομιλια μου με καποιον πως το κανω.εχει βελτιωθει καθολου αυτη η λειτουργια γιατι απ οτι θυμαμαι στο παρελθον υπηρχαν σοβαρα προβληματα με τη ποιοτητα ηχογραφησης της φωνης του συνομιλητη??

 

AN φορας καπια καινουργια ομεγα απο 17 κ πανω δεν θα εχεις προβλημα εχει φτιαχτει πλεον το προβλημα αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν θελησω στη v20 να ηχογραφησω τη συνομιλια μου με καποιον πως το κανω.εχει βελτιωθει καθολου αυτη η λειτουργια γιατι απ οτι θυμαμαι στο παρελθον υπηρχαν σοβαρα προβληματα με τη ποιοτητα ηχογραφησης της φωνης του συνομιλητη??

 

Έχει βελτιωθεί και μάλιστα κατά πολύ. Οι βελτιώσεις αυτές υπάρχουν ήδη στη rom. Κατά τη διάρκεια της κλήσης πάτησε το δεξί soft key, κάνε scroll down και επέλεξε "Εγγραφή κλήσης".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πέρασα μια custom rom αφου πέρασα το HSPL2 και μου έχει μείνει στο HTC με άσπρο φόντο. Δεν προχωράει. Πέρασα μια της OMEGA ELL αρχικά φορτώνει και αφου ολοκληρωθεί κανει restart και μενει στο HTC όπως ειπα με άσπρο φοντο. Κάποια βοήθεια παρακαλώ...

Να επισυνάψω τα εξής: έχω την 1.66 official. Πέρασα το HSPL2 και είχα 1.66 HSPL. Πέρασα την Omega XT με Co0kie's Home Tab v.19.2ELL . Το radio δεν το πείραξα (είχα 2.06. ..)

Edited by Anemelos1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...