Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 'χω απορία εδώ και καιρό:

Τί είναι τα builds, ποιοί τα βγάζουν, με τί σκοπό;

Ρωτάω γιατί έχω μείνει στην v14.4 η οποία δουλεύει σφαίρα και απροβλημάτιστα αλλά συνεχώς βγαίνουν νέες εκδόσεις τις οποίες θέλω να βάλω που στην ουσία αλλάζει μόνο το build.

Τί είναι αυτό το build;

 

κι εγω την 14.4 εχω εδω και 1μιση μηνα σχεδον σε 2 συσκευες και ομολογουμενως παει τοσο καλα που δεν βρισκω λογο να πειραματιστω με νεες κυκλοφοριες :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Εχω να αναφερω οτι σημερα το πρωι το κινητο μου το βρηκα κολλημενο με αποτελεσμα να μην χτυπησει το ξυπνητηρι. Ελπιζω να ηταν ενα τυχαιο συμβαν και να μην ξανασυμβει. φοραω την omega 18. Επισης keep up the good work!

Παρολα αυτα δεν μου ειχε ξανακολλησει με καμια αλλη εκδοση.

 

Δεν είναι καλό αυτό. Παρακολούθησε το και βλέπουμε. Δεν έχει αναφερθεί παρόμοιο περιστατικό από άλλο κάτοχο. Αν επαναληφθεί δοκίμασε άλλη rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας απο τους σχετικους ..εχω την εκδοση Omega v17 ELL Dinik και θελω στην επιφανεια που βγαζει τερμα κατω τα εικονιδια το σπιτακι τα προσωπα μετα τα μηνυματα μετα αλληλογραφια κτλ...

 

να αφαιρεσω μερικα που δεν θελω οπως το χρηματηστηριο το αλμπουμ το twitter...

 

που παω δεν το βρισκω εχω σπασει το κεφαλι μου:(!

 

ευχαριστω!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας απο τους σχετικους ..εχω την εκδοση Omega v17 ELL Dinik και θελω στην επιφανεια που βγαζει τερμα κατω τα εικονιδια το σπιτακι τα προσωπα μετα τα μηνυματα μετα αλληλογραφια κτλ...

να αφαιρεσω μερικα που δεν θελω οπως το χρηματηστηριο το αλμπουμ το twitter...

που παω δεν το βρισκω εχω σπασει το κεφαλι μου:(!

ευχαριστω!

 

 

ρυθμίσεις/προσαρμογή/καρτέλες αρχικής οθόνης

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη και είπα να μην σου το ζητήσω γιατί θα καταντήσω γραφικός! :rolleyes:

 

Υπάρχουν πρώτες εντυπώσεις; Και το σημαντικότερο... συνδέεται αυθαίρετα μέσω GPRS;

 

Καλησπέρα παιδιά

 

Γιάννη είναι ταχύτερη αλλά την αυθαιρεσία που σε ενδιαφέρει την έχει :rolleyes:

Μόνο η 21ΧΧΧ είναι σταθερή αξία στις αποσυνδέσεις :p

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόνο η 21ΧΧΧ είναι σταθερή αξία στις αποσυνδέσεις :p

 

Μέχρι πρότινος και το 21ΧΧΧ είχε πρόβλημα. Μόνο το 236ΧΧ και το 246ΧΧ δεν είχαν/έχουν αυτό το πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά Pittas απ'ότι φαίνεται φοράμε ίδια Rom και στα wm και στο android:blink:

Σωτήρη σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το Donation που μου έκανες!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα ειχα την omega v14 και το τηλεφωνο τον τελευταιο καιρο σερνοταν.

Εβαλα λοιπον σημερα την v17 με CHT 1.85. Δεν εβαλα την 17.3 λογω του CHT beta.

To τηλεφωνο τωρα παει σφαιρα ! Πρωτη φορα το βλεπω τοσο γρηγορο !

Τρομερη βελτιωση ! Ένα μπραβο και απο εμένα

 

Ευχαριστω πολυ,

Μπορεις να βαλεις αφοβα και Omega με CHT v.2 :)

 

Στη v17 παρατηρησα οτι οταν αλλαζω σε landscape ειτε στο αλμπουμ ειτε στη μουσικη η οθονη αναβοσβηνει μια φορα αστραπιαια και μετα γινεται landscape. Συμβαινει σε αλλον αυτο ?

 

Το δοκιμασα και εμενα δεν μου το κανει,

Το κανει σε καποιον αλλον??

 

παιδια εχω προβλημα με το youtube play

το περασα ολα καλα,μου ανοιγει τα video,τα βλεπω

αλλα δεν μπορω να κανω download.Μου βγαζει error.

 

Δεν υποστηρίζει WM 6.5.x αυτη η εφαρμογή.

 

Ο αρχηγός σε προηγούμενο μήνυμα έγραψε πως φοράει την 17.2... άρα??

 

Αρχηγέ με την 17.3 έχω κάποια θεματάκια.

Κάθε φορά όταν επιστρέφω από την κατάσταση πτήσης:

1) μου ζητάει το pin,

2) πάνω δεξιά το τέρμα αριστερά εικονίδιο έχει το σηματάκι x από πάνω και

3) μετά από 30 secs μου ζητάει να επιλέξω το δίκτυο μου από τα διαθέσιμα.

Όλα αυτά δεν συνέβαιναν σε όλες τις προηγούμενες εκδόσεις.

Γίνεται να επανέρθουμε στα παλιά???

 

1) Δεν βαζω ποτε Pin και δεν μπορω να το κανω ελεγχο!

2 - 3 )Αυτο γινεται γιατι εχεις βαλει το NEtwork σε manual!

 

Επισεις την ωρα εμενα δεν μου την αλλαζει σε 2 pc που δοκιμασα (στο ανάφερα και πιο πισω αυτο!)

 

 

Κανενα forum για προγραμματα gps-navigation για HD2????

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=86

 

@ioathe

 

Γιάννη, έχουν φτιάξει εικονίδια και skin Anastasia για το CHT 2 και το cht editor.

Θα φτιάξεις έκδοση dinik anastasia με cht2;

Αν περάσω την 18.1 ή 18,2 με cht 2 και μετά περάσω τα cabάκια για το Anastasia θα προχωράει ή θα γίνει αργή η συσκευή; :confused:

 

edit: στις τελευταίες εκδόσεις με dinik έχω παρατηρήσει ότι δεν υπάρχουν τα έγχρωμα εικονίδια στην opera.

 

Λογικα δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Σε ποια σελιδα εναι τα cab αυτα να τα δω???

Το εβλαλα το Dinik skin απο τον Opera γιατι δημιουργούσε προβλήματα.

 

εβαλα και εγω την εκδοση 18.2 και εχω προβληματακια με τα εικονιδια στην αρχικη οθονη. μου εμφανιζει ενα εικονιδιο πανω στα αλλα και τα σκεπαζει.

ειναι καλυτερη ρομ από την 14 που ειχα, αυτο να λεγεται.

 

Κατι εχει παει λαθος, εβαλες αλλο theme???

θα μου ανεβασεις ενα screenshot να δω τι κανει??

 

Εχω να αναφερω οτι σημερα το πρωι το κινητο μου το βρηκα κολλημενο με αποτελεσμα να μην χτυπησει το ξυπνητηρι. Ελπιζω να ηταν ενα τυχαιο συμβαν και να μην ξανασυμβει. φοραω την omega 18. Επισης keep up the good work!

Παρολα αυτα δεν μου ειχε ξανακολλησει με καμια αλλη εκδοση.

 

Δεν μου το εχει κανει ποτε εμενα!

Στο έκανε πάλι???

Σε παρακαλω δες το και ενημερωσε με :)

 

κι εγω την 14.4 εχω εδω και 1μιση μηνα σχεδον σε 2 συσκευες και ομολογουμενως παει τοσο καλα που δεν βρισκω λογο να πειραματιστω με νεες κυκλοφοριες :lol:

 

Τελικά Pittas απ'ότι φαίνεται φοράμε ίδια Rom και στα wm και στο android:blink:

 

Αυτα τα 2 ποστ ειναι πολυ σημαντικα για μενα γιατι φαινεται ποσο καλα δουλευει η Omega και μετα απο πολυ καιρο.

Και εγω ειχα την v16 για 3 βδομαδες χωρις κανενα προβλημα.

 

Αυτα απο μενα για σημερα,

καλημερα σ ολους

και θα τα πουμε σε λιγες μερες γιατι φευγω για επαγγελματικο ταξίδι

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Eχθες εβαλα την 18,3 αλλα πεθανα στα hard reset γιατι μου χανοτανε το ρολοι συνεχεια.Η λυση δυστηχως να μεινει τ ρολοι μαυρο και να αλλαζει καθε φορα που παω στην αρχικη διοτι δεν δεχεται κανενα cab που να το πειραζει..το galarm επισης απο ενεργοποιηση απο την αρχικη οθονη δεν μου παιζει

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα με το ξυπνητηρι. :) (οπως με οποιαδηποτε omega παλιοτερα)

Χθες να ναι καλα και το βιολογικο ξυπνητηρι που δεν αργησα στην δουλεια!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σημερα δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα με το ξυπνητηρι. :) (οπως με οποιαδηποτε omega παλιοτερα)

 

Δεν είναι θέμα ξυπνητηριού, αλλά γιατί είχε κολλήσει γενικότερα η συσκευή σου. Παρακολούθησε το και μας λες αν ξανασυμβεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρότινος και το 21ΧΧΧ είχε πρόβλημα. Μόνο το 236ΧΧ και το 246ΧΧ δεν είχαν/έχουν αυτό το πρόβλημα.

 

Γιάννη, είχα την v18.0 και αποσυνδεόταν κανονικά, χθες βράδυ φλάσαρα την v18.3 και δεν αποσυνδέεται.

Θα το δοκιμάσω και με v18.2

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί την 18.3 θα ήθελα να την δοκιμάσω.

 

Εμένα πάντως με την 18.3 μου αποσυνδέεται κανονικά.

Έχω την εντύπωση όταν αν έχεις ορίσει sleep time για την συσκευή 1 λεπτό και στην GPRS σύνδεση να αποσυνδέεται μετά από 1 λεπτό+, τότε το εμφανίζει αυτό το πρόβλημα καμμιά φορά. Αυτή τη στιγμή έχω ορίσει η Web σύνδεση να αποσυνδέεται σε 30" ανενεργά (Dial up Enabler-Disabler) και δεν έχω κανένα πρόβλημα διαρκούς σύνδεσης αν και συνδέομαι τακτικά για να παίρνω τα mails μου. Ούτε έχω αντιληφθεί άλλη στιγμή να συνδέεται από μόνο του...

Δεν ξέρω αν είμαι απλά τυχερή. :rolleyes:

 

Φιλικά

Δέσποινα

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αthanaso βαζω σε ολες της rom τα cab που κανουνε διαφανο το ρολοι και αυτο που σταματαει την κινηση του ρολογιου καθε φορα που πας στην home screen..Βαζοντας κατι απο αυτα στην 18,3 η home screen ειναι αδεια,και αν πας προς τα πανω εμφανιζονται μονο τα προγραμματα...Σημερα το πρωι εβαλα και το τελευταιο προγραμμα που βαζω το Sprite terminator και το κινητο οποτε κλειδωνει ζηταει τον κωδικο του προγραμματος για να ξεκλειδωσω..Αυτο ειχα να το δω απο το ομνια..Εκανα hard reset και το παρατησα...Τρεχω μονο android...Aπο εχθες εκανα καμια 10αρια...Θα το σπασω

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμένα πάντως με την 18.3 μου αποσυνδέεται κανονικά.

 

Όπως έχει αναφερθεί στο παρελθόν, το πρόβλημα για το οποίο μιλάω δεν είναι η αδυναμία αποσύνδεσης, αλλά της μόνιμης και αυθαίρετης σύνδεσης χωρίς προφανή λόγο.

 

Αthanaso βαζω σε ολες της rom τα cab που κανουνε διαφανο το ρολοι και αυτο που σταματαει την κινηση του ρολογιου καθε φορα που πας στην home screen..Βαζοντας κατι απο αυτα στην 18,3 η home screen ειναι αδεια,και αν πας προς τα πανω εμφανιζονται μονο τα προγραμματα...

 

Η 17.x με την 18.x φορούν το ίδιο manila και κατά συνέπεια εκτιμώ πως δεν θα έπρεπε να έχεις τέτοιο πρόβλημα. Είμαι χωρίς HD2 αυτές τις μέρες (προσωρινά) και δεν μπορώ να το δοκιμάσω. To cab πάντως που απενεργοποιεί το flip του ρολογιού όπου το έχω δοκιμάσει μου έχει δουλέψει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την Ωμεγα 17.3 ell. είδα ότι βγήκε η 18. Ακολουθώ την ίδια διαδικασία από την αρχή δηλαδή 1.HSPL 2.Radio 3. Εγκατάσταση Omega ή απλά περνάω μόνο τη νέα ρομ ακολουθώντας μόνο το 3ο βήμα;

αν και έψαξα δεν βρήκα απάντηση. Γι΄αυτο αποφάσισα να γράψω. Αν έχει απαντηθεί μια νέα απάντηση θα ήταν χρήσιμη.

ευχαριστώ

Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

Περνας μονο την ρομ που θες εκτος και αν θες να αλλαξεις radio...Ηspl κτλ δεν χρειαζονται ξανα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει αναφερθεί στο παρελθόν, το πρόβλημα για το οποίο μιλάω δεν είναι η αδυναμία αποσύνδεσης, αλλά της μόνιμης και αυθαίρετης σύνδεσης χωρίς προφανή λόγο.

Γι'αυτό το λόγο ανέφερα επίσης :

Ούτε έχω αντιληφθεί άλλη στιγμή να συνδέεται από μόνο του..
;)

Και πίστεψέ με, το χρησιμοποιώ συνεχώς, και για πολλούς λόγους (word, Excel, ppt, πλοήγηση, για συγχρονισμό με exchange server, για Yahoo! e-mails , browsing κλπ κλπ - ...μόνο Android δεν έχω ακόμη τολμήσει να ξεκινήσω, κυρίως λόγω έλλειψης χρόνου:O )

 

Απλά ανέφερα το προηγούμενο θέμα, γιατί κάποια στιγμή, σε κάποια Rom, νόμιζα ότι είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, γιατί όταν το άνοιγα από sleep mode, εμφανιζόταν συνδεδεμένο και νόμιζα ότι άνοιγε αυθαίρετα την internet σύνδεση, ενώ τελικά απλά δεν είχε προλάβει να αποσυνδεθεί πριν μπει σε sleep mode, και παρέμενε μόνιμα συνδεδεμένο :mad:

Εμένα λοιπόν η 18.3 δεν ... αναπτύσει τέτοιες πρωτοβουλίες.

Απλά η 17.0 CHT 1.8.5 που είχα πριν, με 2.14 ράδιο είχε απίστευτη αυτονομία (...για τα δεδομένα του τηλεφώνου μας), η 18.3 (με το ίδιο ράδιο) έχει αρκετή διαφορά (όχι τόσο σε stand buy, αλλά σε browsing/κλήση), απ'ότι διαβάζω όμως μάλλον φταίει (και?) το CHT 2.0.

Εγώ πάντως ευχαρίστως έμενα με το προηγούμενο CHT, προκειμένου να έχω την αυτονομία που είχα με την 17.0 :D

Φιλικά

Δέσποινα

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμένα λοιπόν η 18.3 δεν ... αναπτύσει τέτοιες πρωτοβουλίες.

 

Οι απόψεις περί του θέματος διίστανται! Υπάρχουν αναφορές για το αντίθετο από αρκετούς χρήστες και δυστυχώς είμαι χωρίς συσκευή (ακόμα) για να το δοκιμάσω κατ' ιδίαν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι απόψεις περί του θέματος διίστανται! Υπάρχουν αναφορές για το αντίθετο από αρκετούς χρήστες και δυστυχώς είμαι χωρίς συσκευή (ακόμα) για να το δοκιμάσω κατ' ιδίαν.

Πάντως επειδή μου κάνει εντύπωση να υπάρχει τόσο διαφορετική συμπεριφορά

(δεν σε αμιφισβητώ - μην παρεξηγηθώ - γνωρίζω πολύ καλά πόσο "ψαγμένος" & πεπειραμένος χρήστης είσαι και την εξαιρετική συνεισφορά σου στο forum αυτό - ευκαιρία να σε ευχαριστήσω και εγώ πολύ γιατί με τις απαντήσεις που δίνεις, πολλές φορές χωρίς να το ξέρεις έχει βοηθησει και μένα :rolleyes:, αλλά ... χωρίς συσκευή τελευταίως :p, μήπως έχεις χάσει κάποια ...επεισόδια) , μήπως κάποιοι δεν αντιλήφθηκαν ότι σε κάποιες rom είναι ενεργοποιημένο εξ'ορισμού το push e-mail, και γι'αυτό όταν πρωτοφλασάρεις είναι συνεχώς ενεργή η σύνδεση? :worry:

Συγνώμη αν αυτό που λέω είναι προφανές, αλλά εγώ τουλάχιστον καμμιά φορά ψάχνω τα πιο απίθανα όταν έχω πρόβλημα, ενώ η λύση μπορεί να είναι πολύ πιο απλή, μπροστά στα μάτια μου! ;)

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Σε ποια σελιδα εναι τα cab αυτα να τα δω???

Το εβλαλα το Dinik skin απο τον Opera γιατι δημιουργούσε προβλήματα.

[/b]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=704847&page=23

και

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=704847&page=24 post 1172

 

Κοίτα και αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=740832

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...