Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει αυτες τις 2 αλλαγες στην registry

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\RIL]

"AutoNetSelAfterReboot"=dword:00000000

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\RIL]

"TZEnabledAfterReboot"=dword:00000000

 

Γιαν να μην αλλαζει η επιλογη

Τηλέφωνο > Μενού > Επιλογές > Μενού > Επιλογή δικτύου > Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων. ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''

οταν κανεις επανεκκίνηση την συσκευη

 

Και θα μπορουσες να βαλεις και την v17 αν εχεις χρονο να στήσεις την συσκευη που ειναι πιο φρεσκια και δεν θα εχεις και το προβλημα!

 

να βαλω την 17 θελω ελλινικη με cht 1.8.5 γιατι το 2 εχει προβληματα?? πια συστηνεις και που θα την βρω?? στην πρωτη σελιδα δε βλεπω τπτ με cht 1.8.5.

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να βαλω την 17 θελω ελλινικη με cht 1.8.5 γιατι το 2 εχει προβληματα?? πια συστηνεις και που θα την βρω?? στην πρωτη σελιδα δε βλεπω τπτ με cht 1.8.5.

 

Εγω εδω και πολλες μερες εχω την

Omega v17.2 (ELL) Ελληνική

και σου την προτεινω να την βαλεις.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω και πολλες μερες εχω την

Omega v17.2 (ELL) Ελληνική

και σου την προτεινω να την βαλεις.

 

την κατεβαζω γιαννη μου ελπιζω να μην εχω κοληματα και τετια μονο ευχαριστω μολις την βαλω θα σου πω... :)

 

την εβαλα!! καλη φενεται μπωρο να εχω κατω στην μπαρα κατο το παλιο κολπο που πηγενεις τηλ μυνηματα κτλ???

τι ειναι αυτος ο ηλιος και το χερακι στην αρχικη οθονη????????????????

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπωρο να εχω κατω στην μπαρα κατο το παλιο κολπο που πηγενεις τηλ μυνηματα κτλ???

 

Στα WM6.5.X που φορούν οι όλες οι omega roms δεν γίνεται να αλλάξει η μπάρα όπως στα "παλιά" WM6.5 που έχει by default η συσκευή. Εντούτοις υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξεις την αριστερή συντόμευση όταν είσαι στο home screen. Τι θέλεις να βάλεις ακριβώς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

την κατεβαζω γιαννη μου ελπιζω να μην εχω κοληματα και τετια μονο ευχαριστω μολις την βαλω θα σου πω... :)

 

την εβαλα!! καλη φενεται μπωρο να εχω κατω στην μπαρα κατο το παλιο κολπο που πηγενεις τηλ μυνηματα κτλ???

τι ειναι αυτος ο ηλιος και το χερακι στην αρχικη οθονη????????????????

 

Για να εχεις το παλιο slider οπως ηταν στην CHT v1.8.5 ανοιξε τον CHTEditor

και πήγαινε: Softkeys και κλεισε τον Enable CHT softkeys.

 

O ηλιος και το χερακι στην αρχικη οθονη ειναι νεες προσθηκες στο CHT v2.

Παιξε λιγο μαζι τους να τα μαθεις και ριξε και μια ματια στην σελιδα του Cookies

 

Μιας και εβαλες την ρομ μετα την αλλαγη τις ωρας θα ηθελα να με ενημερωσεις αν η ωρα σου ειναι οκ ή αν αλλαζει.

Λογικα θα εινα οκ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ..

Ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω...

Εβαλα πριν 4 ημερες την omega (πριν ειχα αλλη μαγειρεμενη ρομ) και μεχρι τωρα δουλευει αψογα και η ωρα και το τηλεφωνο και οφειλω να ομολογισω οτι με εχει ενθουσιασει .

Πολυ ωραια δουλεια και μου αρεσε που ειναι ολα ενσωματωμενα και δεν χρειαζεται να βαλεις πολλα πραγματα μετα το φλασαρισμα.

Μπραβο στον μαγειρα και στους υπολοιπους που εχουν δουλεψει για αυτες της εφαρμογες...

Link to comment
Share on other sites

εχω την 17 και εχω προβλημα στο mp3 trimmer...δεν τα κοβει σωστα τα τραγουδια....συμβαινει και σε αλλο??

 

Το προβλημα αυτο το ελυσες?

Το εχει αλλος αυτο το προβλημα??

Εμενα δουλευει οκ.

Μπορει να το δοκιμασει καποιος απο την Dev Team??

 

Όχι βρε Γιάννη, δε δουλεύει δυστυχώς....:(

Μόλις τελειώνει ο συγχρονισμός στο κινητό εμφανίζεται η ώρα που έχει ο υπολογιστής.

Θα βάλω την 17 και θα το ξαναδώ.

Ευχαριστώ πάντως....:)

 

Το δοκιμασε με Omega v17.2 σε Windos XP και σε 7 και δεν μου αλλαζει την ωρα το pc.

Το εχει αλλος αυτο το προβλημα??

Μπορει να το δοκιμασει καποιος απο την Dev Team και αυτο??

 

Οι τελευταίες omega (16, 17) μου κάνουν πολλά κολλήματα όταν είμαι στο μενού των μηνυμάτων, ή γενικά στην καρτέλα επαφής...:cry:Από χθες μου το έκανε 3 φορές... Ενώ ήμουν κάπου στα μηνύματα (χθες είχα πατήσει "περισσότερα" για να δω τις συνομιλίες, και πριν λίγο, ήμουν στην καρτέλα μηνυμάτων και άλλαξα στην καρτέλα mail) το κινητό κολλάει... :cry:Χθες ότι και να πατούσα δεν ανταποκρινόταν, ενώ σήμερα, πάτησα το πλήκτρο για το start menu και όλα δούλευαν εκτός από τα μηνύματα... Και δεν μπορούσα να γυρίσω στην αρχική οθόνη γιατί ήταν κολλημένη...:cry:

 

Δεν το κάνει σε κανένα άλλον αυτό? :worry::cry:

 

Ειναι αληθεια οτι η συσκευη εχει προβλημα με τα sms,

αν βγαλω το HTC messaging cliend δεν θα υπαρχουν αυτα τα προβλήματα αλλα αλλαζει το προγραμμα στα windows sms.

Θα ηθελα την γνωμη σας (εγω δεν στελνω ποτε sms-mms) αν θελετε να αφαιρέσω το HTC messaging cliend.

 

Γιάννη αν θες ρίξε μια ματιά στην φρέσκια...

 

RUU_Leo_S_HKCSL_WWE_3.14.831.3_Radio_15.42.50.11U_2.15.50.14_LEO_S_Ship

...μήπως και έχει κάποιο καινούργιο πακέτο για τις επόμενες αναβαθμίσεις σου.

 

Δεν έχει τίποτα νέο.

 

Ε όταν σε ξυπνάει 1 ώρα νωρίτερα το πρωί επειδή του την βάρεσε και άλλαξε ώρα..νομίζω είναι θέμα:p

 

Είναι θέμα και μάλιστα μεγάλο να μην έχεις σωστη ωρα στην συσκευή σου.

 

Καλημερα σε ολους ..

Ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω...

Εβαλα πριν 4 ημερες την omega (πριν ειχα αλλη μαγειρεμενη ρομ) και μεχρι τωρα δουλευει αψογα και η ωρα και το τηλεφωνο και οφειλω να ομολογισω οτι με εχει ενθουσιασει .

Πολυ ωραια δουλεια και μου αρεσε που ειναι ολα ενσωματωμενα και δεν χρειαζεται να βαλεις πολλα πραγματα μετα το φλασαρισμα.

Μπραβο στον μαγειρα και στους υπολοιπους που εχουν δουλεψει για αυτες της εφαρμογες...

 

Σε καλωσορίζω στο myphone και στο thread της Omega

και σ' ευχαριστω για το post σου.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια οτι η συσκευη εχει προβλημα με τα sms,

αν βγαλω το HTC messaging cliend δεν θα υπαρχουν αυτα τα προβλήματα αλλα αλλαζει το προγραμμα στα windows sms.

Θα ηθελα την γνωμη σας (εγω δεν στελνω ποτε sms-mms) αν θελετε να αφαιρέσω το HTC messaging cliend.

Το παρατήρησα κι εγώ, μία εβδομάδα τώρα που είμαι με την επίσημη... Δεν έκανε ούτε ένα κόλλημα!!;)

Αν αλλάξεις το messaging client με αυτό της 1.66? Δεν γίνεται?

Εγώ πάντως, πιστεύω ότι θα πρέπει να αφαιρεθεί, αν δεν υπάρχει άλλη λύση...:) Αφού δημιουργεί πρόβλημα...:worry: Εγώ προσωπικά, στέλνω πολλά sms κάθε μέρα, και είναι αναγκαίο για να χρησιμοποιώ τη rom... Είναι μία από τις βασικές λειτουργίες ενός τηλεφώνου και είναι απαραίτητο για τους περισσότερους χρήστες...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις το παλιο slider οπως ηταν στην CHT v1.8.5 ανοιξε τον CHTEditor

και πήγαινε: Softkeys και κλεισε τον Enable CHT softkeys.

 

O ηλιος και το χερακι στην αρχικη οθονη ειναι νεες προσθηκες στο CHT v2.

Παιξε λιγο μαζι τους να τα μαθεις και ριξε και μια ματια στην σελιδα του Cookies

 

Μιας και εβαλες την ρομ μετα την αλλαγη τις ωρας θα ηθελα να με ενημερωσεις αν η ωρα σου ειναι οκ ή αν αλλαζει.

Λογικα θα εινα οκ.

 

 

εχθες η ωρα αλαξε 2 φορες μετα με το γνωστο τροπο ξετικαρα την επιλογη αλλα δεν εβαλα το cab και απο τοτε δενεχει ξανααλαξει θα δειξη το παρακολουθω

Link to comment
Share on other sites

εχθες η ωρα αλαξε 2 φορες μετα με το γνωστο τροπο ξετικαρα την επιλογη αλλα δεν εβαλα το cab και απο τοτε δενεχει ξανααλαξει θα δειξη το παρακολουθω

 

Δεν χρειάζεται το cab στην v17, έχει τις ρυθμίσεις ενσωματωμένες.

Περιμενουμε νεότερα.

Με ποιον παροχο εισαι?

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους :) Εχω εγκαταστησει την 17 και ομολογώ είναι απίστευτα γρήγορη και σταθερή. Μεγάλο ευχαριστώ!!! Ενα μικρό προβληματάλι με το ξυπνητίρι έχω. Ενώ το ρυρμίζω απο τον πινακα ελέγχου και οχι απο μανιλα εντούτις δεν δουλεύει¨:) Υπάρχει τίποτα που μπορώ να κάνω? Ευχαριτώ!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται το cab στην v17, έχει τις ρυθμίσεις ενσωματωμένες.

Περιμενουμε νεότερα.

Με ποιον παροχο εισαι?

 

με την wind ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους :) Εχω εγκαταστησει την 17 και ομολογώ είναι απίστευτα γρήγορη και σταθερή. Μεγάλο ευχαριστώ!!! Ενα μικρό προβληματάλι με το ξυπνητίρι έχω. Ενώ το ρυρμίζω απο τον πινακα ελέγχου και οχι απο μανιλα εντούτις δεν δουλεύει¨:) Υπάρχει τίποτα που μπορώ να κάνω? Ευχαριτώ!!

 

Παρακαλώ :):)

 

Τι ακριβως εννοεις δεν δουλευει???

Δεν παιζει ηχο, δεν παιρνει αρχειο mp3, κτλ, ????

 

Μήπως κάτι δεν κάνεις καλά, γιατι εγω αυτο χρησιμοποιώ και ειναι οκ

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γειά και πάλυ. Το βάζω να με ξυπνάει καθε πρωί που λέει και το τραγούδι :) αλλά δεν φένετε να είναι ενεργοποιημένο ουτε καν εικονίδιο δεν βγάζει για το ξυπνητήρι
Link to comment
Share on other sites

εχει παει 10 κ οκ με την ωρα δεν εχει αλαξει ακομα!!! ελπιζω να μην αλαξει τελικα αυτο το χερι κ ο ηλιος ειναι κατι σαν διαφορετικα προφιλ?? τα αγγλικα μ ειναι χαλια επεξα εκει λιγο μα δε καταλαβα καμια διαφορα για το τι κανουν ακριβως????? εχει να κανει με εξικονομοιση μπαταριας???? :X:cry:
Link to comment
Share on other sites

Γειά και πάλυ. Το βάζω να με ξυπνάει καθε πρωί που λέει και το τραγούδι :) αλλά δεν φένετε να είναι ενεργοποιημένο ουτε καν εικονίδιο δεν βγάζει για το ξυπνητήρι

 

Μηπως κατι δεν βαζεις σωστα?

Μπορεις να βαλεις screen shot απο τις ρυθμίσεις στο ξυπνητήρι να τις δω??

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια οτι η συσκευη εχει προβλημα με τα sms,

αν βγαλω το HTC messaging cliend δεν θα υπαρχουν αυτα τα προβλήματα αλλα αλλαζει το προγραμμα στα windows sms.

Θα ηθελα την γνωμη σας (εγω δεν στελνω ποτε sms-mms) αν θελετε να αφαιρέσω το HTC messaging cliend.

 

Φίλε Γιάννη, γνωρίζω καλά πως κάθε χρήστης έχει διαφορετικές ανάγκες και αφενός δεν μπορείς να στήνεις εναλλακτικές ρομ για όλα τα γούστα, αφετέρου είναι τουλάχιστον υπερβολική μια τέτοια απαίτηση απο όλους μας.

Ειδικά όμως για το θέμα του messaging , πάντα στο βαθμό που είναι εφικτό ( και εξαντλώντας κάθε όριο ανοχής ) θα σε παρακαλούσα σε μια επόμενη ver ( όταν ολοκληρωθεί και ο cht 2.0) αν μπορείς να κάνεις κατι.

Εγω, όπως και πολλοί φίλοι φαντάζομαι, γράφω πανω από 30 sms την ημέρα. Η ανάγκες της δουλειάς..

Και ενώ με την omega η συσκευή μου έχει κυριολεκτικά απογειωθεί το default messaging κομμάτι της HTC του leo είναι για πέταμα.

Εχω επανελημένα εκτεθεί επαγγελματικα επειδή απαντουσα σε sms και το εστελνα σε άλλο αριθμο κλήσης της ιδια επαφής επειδή απλα δεν σου το δείχνει από ποιο αριθμο κλησης μιας επαφης ερχεται αν τύχη η επαφή να έχει πάνω από δυο κινητα.

Μου κάνει τρομερή εντύπωση ότι στο hd που είχα παλια αυτό ηταν λυμένο. Είναι δυνατόν σε καινουργια ver να πηγαίνουμε πίσω?

Αν πάλι δεν μπορεί να γίνει κατι, πες μου αν μπορώ μέσω του cht να επιλέξω άλλη mesagging εφαρμογή κ αν μπορείς να μου προτείνεις κάποια. Φοράω ελληνική Omega , αλλα δεν θα με πείραζε να είναι κ αγγλόφωνο το messaging κομματι. Εχω ακούσει καλα λογια για αυτό της energy. Μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε στην Omega?

Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παραξενο,

αυτη ειναι η μονη λυση!

 

Βαλε αυτο το cab και κανε την ρυθμιση:

Τηλέφωνο > Μενού > Επιλογές > Μενού > Επιλογή δικτύου > Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων. Ξετικάρουμε την επιλογή ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''.

και ενημερωσε με

 

Επιβεβαιώνω πως με το cab που μου έδωσες λύθηκε το πρόβλημα.

Είναι εγκατεστημένο περίπου 26 ώρες και δεν έχει πραγματοποιηθεί καμία αλλαγή στην ώρα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!!!Επειδη ετοιμαζομαι να περασω την omega 17.3....για βοηθηστε με λιγο!!!Έχω τωρα μεσα την omega 4!!! Η διαδικασια ειναι 1)απο HSPL2 σε HSLP3....2)μετα task29 και 3)μετα την ROM???γιατι με την omega 4 το ειχα κανει HSPL2!!Και τι RADIO προτεινετε???Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!!!Επειδη ετοιμαζομαι να περασω την omega 17.3....για βοηθηστε με λιγο!!!Έχω τωρα μεσα την omega 4!!! Η διαδικασια ειναι 1)απο HSPL2 σε HSLP3....2)μετα task29 και 3)μετα την ROM???γιατι με την omega 4 το ειχα κανει HSPL2!!Και τι RADIO προτεινετε???Ευχαριστώ πολύ!

 

Δεν χρειάζεσαι HSPL, ούτε task29. Βαλε μονο την v17.3

Ραδιο εγω εχω το 2.15.50.04.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

παιδες με τον καιρο σας βρισκει που ειστε? εμενα οταν κανει ανανεωση δεν με βρισκει ποτε.
Link to comment
Share on other sites

παιδες με τον καιρο σας βρισκει που ειστε? εμενα οταν κανει ανανεωση δεν με βρισκει ποτε.

εμενα κανονικα οπου και να βρισκομαι ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι HSPL, ούτε task29. Βαλε μονο την v17.3

Ραδιο εγω εχω το 2.15.50.04.

 

Ευχαριστώ πολυ....αλλα να σε ρωτησω την 2,15,50,04 που μπορω να την βρω???Εκει που λεει στις οδηγιες για download δεν την εχει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς τι γίνεται με αυτές τις rom και την έκδοσή 1024LEO από USA??

Για παράδειγμά μπορώ να βάλω στο T-mobile htc hd2 leo με 1024 rom kai 576 ram την rom "Omega v17.3 (ELL) Ελληνική" ??

www.McManus.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...