Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω HTC_ELL_1.48.482.2_Radio_Signed_15.28.50.07U_2.05.51.05_2 Οταν ετρεξα το 2.08 HSPL meta το RUU που πηρα απο το πρωτο ποστ δεν ετρεχε Ετρεξα το HSPL3 και ξαναεβαλα 2.08.000 (αυτο εχει στην πρωτη σελιδα του ποστ Ειναι για το Αμερικανικο ? ) Πως θα επαναφερω τη συσκευη οπως ηταν ?:(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω HTC_ELL_1.48.482.2_Radio_Signed_15.28.50.07U_2.05.51.05_2 Οταν ετρεξα το 2.08 HSPL meta το RUU που πηρα απο το πρωτο ποστ δεν ετρεχε Ετρεξα το HSPL3 και ξαναεβαλα 2.08.000 (αυτο εχει στην πρωτη σελιδα του ποστ Ειναι για το Αμερικανικο ? ) Πως θα επαναφερω τη συσκευη οπως ηταν ?:(

 

Στις οδηγιες εχω 3 βήματα -> HSPL -> Radio -> Omega

Δεν κατάλαβα το προβλημα σου??

Εκανες HSPL 2.08.HSPL?

Σας προτεινω το HSPL3 διαβαστε εδω γιατι.

Αν κάποιος εχει HSPL2 ειναι οκ δεν χρειάζεται να αλλάξει.

 

Εκανες αυτο για να βαλεις το ραδιο?? :

Βάζουμε σε ένα φάκελο το αρχείο LeoCustomRUU.exe και το αρχείο του ράδιο. Τρέχουμε το αρχείο LeoCustomRUU.exe και ακολουθούμε τις οδηγίες.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εκανα HSPL 2.08.HSPL Βάζω σε ένα φάκελο το αρχείο LeoCustomRUU.exe και το αρχείο του ράδιο. Τρέχω το αρχείο LeoCustomRUU.exe και μου λεει Rom Update utility has stop working και σταματαει :wacko: H διευθυνση που εχεις βαλει http://hotfile.com/dl/66208043/c1d50d2/LeoCustomRUU.rar.html απο εκει το κατεβασα αλλα δεν λειτουργει ειναι 0,6 MB Πως επανερχεται το κινητο οπως ηταν ? Edited by Georaft
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω την εξησ απορια μωλισ φλασαρα την maxsense φοβερη δουλεια για αλλη μια φορα μπραβο αλλα απο μια μικρη ερευνα που εκανα στο xda δεν βρηκα και πολλα απο θεματα taskbars κτλ δεν υπαρχουν και πολλα για την maxsense η εγω δεν ψαχνω σωστα?

 

Μπές εδώ στο 4ο πόστ έχει ότι θέμα υπάρχει για την max sense και κάποιοι δίνουν και ξεχωριστά τις taskbar........... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=687153

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εκανα HSPL 2.08.HSPL Βάζω σε ένα φάκελο το αρχείο LeoCustomRUU.exe και το αρχείο του ράδιο. Τρέχω το αρχείο LeoCustomRUU.exe και μου λεει Rom Update utility has stop working και σταματαει :wacko: H διευθυνση που εχεις βαλει http://hotfile.com/dl/66208043/c1d50d2/LeoCustomRUU.rar.html απο εκει το κατεβασα αλλα δεν λειτουργει ειναι 0,6 MB Πως επανερχεται το κινητο οπως ηταν ?

Στον φακελο που λες μαζι με το LeoCustomRUU.exe εχεις σιγουρα καποιο radio με την μορφη leoimg η 2.10.50.28 με την καταληξη .nbh ???

Ωστε να φορτωσει-τρεξει το radio? Eχεις το τηλεφωνο συνδεδεμενο με τον υπολογιστη?

 

Και κατι τελευταιο δοκιμασε να δεις αν εχει περασει το HSPL 2.08.HSPL......με το παρακατω τροπο - κλεισε το τηλεφωνο και κρατα πατημενο το κατω κουμπι της εντασης και μετα πατα το δεξι hard button στιγμιαια - θα εμφανιστει η εγχρωμη οθονη - τι γραφει?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα HSPL 2.08.HSPL Βάζω σε ένα φάκελο το αρχείο LeoCustomRUU.exe και το αρχείο του ράδιο. Τρέχω το αρχείο LeoCustomRUU.exe και μου λεει Rom Update utility has stop working και σταματαει :wacko: H διευθυνση που εχεις βαλει http://hotfile.com/dl/66208043/c1d50d2/LeoCustomRUU.rar.html απο εκει το κατεβασα αλλα δεν λειτουργει ειναι 0,6 MB Πως επανερχεται το κινητο οπως ηταν ?

 

Αν βαλεις την Original 1,66 ρομ επανερχεται το κινητο οπως ηταν.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μετά από 15 μέρες στα ξένα λόγω δουλειάς, επέστρεψα στα πάτρια εδάφη. Και φυσικά φλάσαρα και κάτι καινούργιο, Omega V13.2. Όλα καλά ως συνήθως. Τελικά αν τυποποιήσεις τα βήματα, το θέμα new rom είναι ΟΝΤΩΣ απλή και αναίμακτη διαδικασία. Έχω κάνει και ένα μικρό checklist για δικιά μου χρήση και όλα τελειώνουν σωστά και με 0 απώλεια δεδομένων. Η διαδικασία είναι : Backup με συγκεκριμένη λογική και τρόπο + 1ο post + flash rom + restore + ρυθμίσεις και ιδιαιτερότητες που θέλω. Safety first !

Και επειδή δεν ξεχνάω ότι χρωστάω το 2ο εύρημα μου (το 1ο περίφημο κρυποτγράφηση είδα ότι διορθώθηκε), είναι στο link Ρυθμίσεις--> Κάρτα SD, μνήμη τηλεφώνου ο τίτλος της σελίδας βγαίνει στα Ρώσικα. Συγχαρητήρια για μία ακόμα απολαυστική bug free εκδοση.

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Έχω διαπιστώσει σημαντικό πρόβλημα με το email tab στην version 13 maxsense.

Απίστευτο lag και ανικανότητα κατεβάσματος των emails.

Έχει διαπιστωθεί από κάποιον άλλο αυτό ?

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει αλλά αν σου το κάνει μόνο σήμερα, η Cosmote έχει πέσει σε όλη την Ελλάδα !!!
HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Έχω Wind έτσι κι αλλιώς, αλλά το θέμα προκύπτει με Wifi σύνδεση διότι είμαι εξωτερικό και μόνο έτσι λαμβάνω data.

Δεν το άκουσα αυτό με την Cosmote ! Ωραία ...!

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Έχω διαπιστώσει σημαντικό πρόβλημα με το email tab στην version 13 maxsense.

Απίστευτο lag και ανικανότητα κατεβάσματος των emails.

Έχει διαπιστωθεί από κάποιον άλλο αυτό ?

 

Θα σου απαντησει η Ρεβεκκα που ειναι ειδική στη Maxsense :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη κοιταξε και αυτο που λεει ο φιλος thrasman στο Ρυθμίσεις--> Κάρτα SD ο τιλος ειναι στα ρωσικα !!!!

 

Επισης εαν μπορεις να βαλεις παραπανω εικονιδια του antoniomistretta. Εγω θα ελεγα να τα αλλαξεις ολα αλλα εσυ εισαι ο υπευθηνος οτι θελεις κανεις.

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη κοιταξε και αυτο που λεει ο φιλος thrasman στο Ρυθμίσεις--> Κάρτα SD ο τιλος ειναι στα ρωσικα !!!!

 

Επισης εαν μπορεις να βαλεις παραπανω εικονιδια του antoniomistretta. Εγω θα ελεγα να τα αλλαξεις ολα αλλα εσυ εισαι ο υπευθηνος οτι θελεις κανεις.

 

Δεν νομιζω να ασχοληθω, το λαθος ειναι απο την HTC και ειναι καπου μεσα σε ενα απο 800 αρχεια, (μπορει και παραπανω),

θα πρεπει να τα ανοιξω ολα και ενα ενα να τα ψαχνω, εκανα 130 μηπως και πεσω πανω αλλα τιποτα.

 

Σε καποια απο τις επομενενες εκδοσεις θα ειναι αλλαγμένα σχεδον ολα τα εικονιδια,

μονο ενα δεν βρίσκουμε το Omarket.

Αν καποιος το βρει (οχι σε glass) ας μας ενημερώσει :)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο ότι είναι από την HTC. Είναι έτσι ακριβώς και στην original rom. Το διασταύρωσα μόλις σε κινητό φίλου. Έτσι και αλλιώς είναι πολύ minor θέμα. Όταν βρεθεί το διορθώνεις αγαπητέ Γιάννη.

Ερώτηση : Ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόγραμμα text to speech που να μπορεί να διαβάζει τα sms στο LEO μας;

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

ενα δεν βρίσκουμε το Omarket.

Αν καποιος το βρει (οχι σε glass) ας μας ενημερώσει :)

Δες εδω μονο που μπορει να θελει κοψιμο το πλαισιο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=646967

Στο Pack 6 πρεπει να ειναι ενα μπλε κουτι, αλλα δες και στο pack 4 γιατι εχει ενα κιτρινο καλαθι που πιστευω ταιριαζει και πιο πολυ και ειναι και πιο ωραιο.

 

Ειναι glass αλλα δεν νομιζω να φαινετε εαν το κοψεις

 

Εγω στο εκοψα λιγο εαν μπορεις εσυ η καποιος που ξερει πιο πολλα απο photoshop να το φτιαξει καλυτερα ας το κανει.

http://hotfile.com/dl/69303174/747f813/omarket.zip.html

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη η εκδοση dinik μεχρι ποια εκδοση εχει βγει..Θα της σταματησεις;;Μου αρεσουνε πολυ τα εικονιδια της...

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν βαλεις την Original 1,66 ρομ επανερχεται το κινητο οπως ηταν.

 

Αν την φλασάρει από την κάρτα μνήμης. Αλλιώς δεν περνάει και το stock-spl.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και πιο εύκολη λύση... απλά γυρίζεις τη συσκευή ανάποδα και σταματάει να ακούγεται ο ήχος κλήσης. Το έχεις δοκιμάσει;

 

1) Δεν το το κανει να σταματάει ο ήχος εισερχόμενης κλήσης με οσο αναποδα και να τη γυρίσω και όσες φορές και αν πατήσω τα πλήκτρα αυξομείωσης έντασης :(

Υπάρχει τρόπος να τα πετύχω?

2) Την κουρτίνα που σέρνουμε προς τα κάτω όταν μιλάμε σε κλήση, για να μπορούμε να μπούμε στα μενου της συσκευής ώστε να μην πατάω κατα λάθος στην οθόνη άσχετα μπορώ να την επαναφέρω, μια και δεν περιλαμβάνεται στην "Omega XT με CHΤ V12 ELL"??? (Ή έστω κάτι άλλο που να κλειδώνει την οθόνη αφής όταν μιλάω...)

3) Έχω παρατηρήσει ότι όταν ανοίξω τη συσκευή το πρωί και μετα το bluetooth ακουστικό, ο ήχος κλήσης μόνος του στο άσχετο γίνεται "Αθόρυβος". :worry:

4) Με S2U2 σε official 1.66 παλαιότερα είχα ρυθμίσει ώστε σε εισερχόμενη κλήση να δουλεύει μόνο η απόρριψη κλήσης (δεξιό hardware button) και όλα τα άλλα buttons να είναι απενεργοποιημένα. Επειδή θέλω να αποφύγω και πάλι κατα λάθος να ανοίγει η γραμμή ενώ έχω τη συσκευή σε τσέπη γίνεται να το πετύχω με άλλο τρόπο χωρίς S2U2???

 

Τα έχει παρατηρήσει άλλος? Διορθώνονται???

Απλά καθημερινά προβληματάκια... Νομίζω μπορώ να τα λύσω με S2U2...??? αλλά θέλω να το αποφύγω...

Edited by fpap71
4)...

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν το το κανει να σταματάει ο ήχος εισερχόμενης κλήσης με οσο αναποδα και να τη γυρίσω και όσες φορές και αν πατήσω τα πλήκτρα αυξομείωσης έντασης :(

Υπάρχει τρόπος να τα πετύχω?

2) Την κουρτίνα που σέρνουμε προς τα κάτω όταν μιλάμε σε κλήση, για να μπορούμε να μπούμε στα μενου της συσκευής ώστε να μην πατάω κατα λάθος στην οθόνη άσχετα μπορώ να την επαναφέρω, μια και δεν περιλαμβάνεται στην "Omega XT με CHΤ V12 ELL"??? (Ή έστω κάτι άλλο που να κλειδώνει την οθόνη αφής όταν μιλάω...)

3) Έχω παρατηρήσει ότι όταν ανοίξω τη συσκευή το πρωί και μετα το bluetooth ακουστικό, ο ήχος κλήσης μόνος του στο άσχετο γίνεται "Αθόρυβος". :worry:

Το έχει παρατηρήσει άλλος? Διορθώνεται???

Απλά καθημερινά προβληματάκια... Νομίζω μπορώ να τα λύσω με S2U2...??? αλλά θέλω να το αποφύγω...

 

1. Στην οθόνη του καλούντος, υπάρχει το κουμπί "αθόρυβο", το πατάς την ώρα που σε καλούν (είναι κάτω από το κουμπί αποδοχής-απόριψης κλήσης).

2. Η οθόνη σβήνει μόνη της όταν πλησιάζει στο αυτί σου. Η κουρτίνα δεν υπάρχει.

3. Όταν συνδεθείς με το bt να πας και να ρυθμίσεις τους ήχους της συσκευής Πίνακας Ελέγχου - Ήχοι & Ειδοποιήσεις.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πρόβλημα Νο2 του φίλου είναι και δικό μου (γενικά, όχι μόνο με αυτή τη rom) και το ανέφερα και σε προηγούμενο ποστ.

Τελειώνεις την κλήση και θες άλλα 5 λεπτά (υπερβάλλω ...) για να κλείσεις αυτά που έχουν ανοίξει !

Νομίζω ότι πρέπει να υπάρχει μία εναλλακτική (κάποιο tweak ?). Το ότι σβήνει η οθόνη προφανώς δεν αρκεί.

Σε iphone πχ δεν είχα ποτέ αυτό το πρόβλημα.

Επαναλαμβάνω ότι το πρόβλημα είναι καθημερινό και με διάφορες rom και όχι τυχαίο...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

1. Στην οθόνη του καλούντος, υπάρχει το κουμπί "αθόρυβο", το πατάς την ώρα που σε καλούν (είναι κάτω από το κουμπί αποδοχής-απόριψης κλήσης).

2. Η οθόνη σβήνει μόνη της όταν πλησιάζει στο αυτί σου. Η κουρτίνα δεν υπάρχει.

3. Όταν συνδεθείς με το bt να πας και να ρυθμίσεις τους ήχους της συσκευής Πίνακας Ελέγχου - Ήχοι & Ειδοποιήσεις.

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση... όμως:

1. Αυτό χρησιμοποιώ αναγκαστικά μια και δεν έχω άλλη πιο βολική λύση. Απλά είχε αναφερθεί πως αν γυρίσω αναποδα τη συσκευή γίνεται αθόρυβη αλλά δε μου δουλεύει... Πιο βολικό θα ήταν, (όπως και με τα πλήκτρα αυξομοίωσης έντασης) αλλά αν δε γίνεται βολεύομαι κι έτσι...

2. Μιλάω πάντα με bluetooth ακουστικό οπότε δεν πλησιάζω οθόνη σε αυτι... :(

(η συσκευή μένει στη θήκη της ή σε τσέπη, με αποτέλεσμα να πατιέται κατα λάθος η οθόνη)

3. Όλοι οι ήχοι μου ρυθμισμένοι είναι στο "on" και με ήχο κλησης κανονικά.

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη η εκδοση dinik μεχρι ποια εκδοση εχει βγει..Θα της σταματησεις;;Μου αρεσουνε πολυ τα εικονιδια της...

 

Αν έχω καταλάβει καλά θα βγαίνει πλέον μόνο στις εκδόσεις που βασίζονται στο 246XX build.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο τωρα λοιπόν είμαι και εγώ στο "Ωμέγα" 13.2 κλάμπ:D

Ευχαριστώ για την βοήθεια όλους!

(Αντε να το μάθω και να το στήσω τώρα:lol:)

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση... όμως:

1. Αυτό χρησιμοποιώ αναγκαστικά μια και δεν έχω άλλη πιο βολική λύση. Απλά είχε αναφερθεί πως αν γυρίσω αναποδα τη συσκευή γίνεται αθόρυβη αλλά δε μου δουλεύει... Πιο βολικό θα ήταν, (όπως και με τα πλήκτρα αυξομοίωσης έντασης) αλλά αν δε γίνεται βολεύομαι κι έτσι...

2. Μιλάω πάντα με bluetooth ακουστικό οπότε δεν πλησιάζω οθόνη σε αυτι... :(

(η συσκευή μένει στη θήκη της ή σε τσέπη, με αποτέλεσμα να πατιέται κατα λάθος η οθόνη)

3. Όλοι οι ήχοι μου ρυθμισμένοι είναι στο "on" και με ήχο κλησης κανονικά.

 

1. Νομίζω ότι αν γυρίσεις ανάποδα την συσκευή απορίπτη την εισερχόμενη κλήση.

2. Το s2u2 έχει επιλογή να μένει σβηστή η οθόνη κατά την διάρκεια κλήσης.

3. Πρέπει να ξαναρυθμίσεις τους ήχους όταν συνδεθείς με το bt.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3. Πρέπει να ξαναρυθμίσεις τους ήχους όταν συνδεθείς με το bt.

 

Σε εμένα δεν έχει χρειαστεί ποτέ να το κάνω αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...