Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δημητρη το twitter εχει αλλαξει τροπο με τον οποιο επικοινωνουν οι εφαρμογες με τους server του twitter.

Στην πραγματικοτητα το twitter εχει αλλαξει την πλατφορμα του και πλεον υπαρχει αλλος τυπος ασφαλειας. χρησιμοποιει καποιο πρωτοκολλο συμφωνα με το οποιο, για θεμα ασφαλειας, δεν αφηνει πλεον καμια εφαρμογη να αποθηκευει τον κωδικο του χρηστη. γι'αυτο τον λογο χρησιμοποιει ενα token, στο οποιο αποθηκευει μια σειρα απο χαρακτηρες και αριθμους, απο το οποιο token η εφαρμογη μεσω του server του twitter, μετατρεπει την συμβολοσειρα αυτη στον πραγματικο κωδικο του χρηστη.

αυτα περι της αλλαγης που εκανες το twitter.

 

Οι υπευθυνοι λοιπον του twitter, εχουν ενημερωσει εδω και 9 περιπου μηνες ολους τους δημιουργους εφαρμογων που χρησιμοποιουν το twitter, οτι τελη αυγουστου θα γινοταν η μεταβαση απο το παλιο στο νεο πρωτοκολλο, και τους ειχε ενημερωσει τοσους μηνες πριν, ωστε να αλλαξουν τις εφαρμογες ετσι ωστε να ειναι συμβατοι με την αλλαγη αυτη.

 

καποιες εφαρμογες εχουν ενημερωθει και στο τελευταιο update υποστηριζεται πλεον η νεα πλατφορμα του twitter.

η htc δεν ενημερωσε το twitter του sense και αυτος ειναι ο λογος που δεν εχουμε προσβαση. γιατι δεν ειναι συμβατο με τη νεα πλατφορμα του twitter.

αυτο το email που πηρες δημητρη, το εχω παρει κι'εγω αλλα και ολοι οι χρηστες του twitter.

 

προσωπικα εγω μεχρι να ενημερωσει η htc το twitter, εχω κατεβασει την εφαρμογη panoramic moTweets η οποια δουλευει αψογα και κατα την γνωμη μου ειναι και πολυ καλυτερη απο το twitter του sense. μπορει να δουλευει στο background, και να κανει αυτοματη ενημερωση οποτε θελετε εσεις (ρυθμισεις). και μαλιστα σε ειδοποιει και οταν εχεις καποιο νεο twit ακομα και αν την εφαρμογη την εχεις και δουλευει στο background.

την εφαρμογη την κατεβασα απο το omarket. μετα εκανα update μεσα απο την εφαρμογη.

εσεις μπορειτε να την βρειτε την τελευταια εκδοση εδω :

http://www.panoramicsoft.com/mobileapps/motweets/moTweets.php

 

αυτα για το twitter :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Μπα μαλλον θα ασχοληθω με τον igo γιατι βρηκα κατι ωραια πραγματακια και κατεβαζω !!!!!

 

Για να είμαι ειλικρινής μάλλον δεν κατάλαβα τον συνειρμό σου εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα κατι ωραια πραγματα και κατεβασα . Καινουργιους χαρτες, θεματα, καινουργια φωνητικα, driver alerts που σε ειδοποιουν για ορισμενα επικινδυνα σημεια, πραγματικο ουρανο να βλεπεις στον οριζοντα , 3δ κτιρια . Και το κυριοτερο καταφερα να το κανω σε landscape fullscreen !

Μπορει να προσπαθησω να το κανω και multitouch.

 

Οποιος δεν το ξερει το GPSPocketPC ειναι ενα πολυ καλο σιτε για τετοια πραγματα. Οχι πειρατικο υλικο, υλικο φτιαγμενο απο χρηστες.

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω εγκαταστήσει την ν12 dinik cht, η οποία φαίνεται να δουλεύει μια χαρά.:)

ΌΛες οι Ω που έχω βάλει μέχρι τώρα είναι οι dinik. (έχω δοκιμάσει και τις άλλες)

Προσπαθώ να βρω ένα τρόπο ώστε τα εικονίδια των επαφών που βάζω στις συντομέυσεις του cht, να έχουν το glass style που έχουν και τα υπόλοιπα εικονίδια. Σημειωτέων ότι στο μενου΄των επαφών και στις επαφές του manila, το glass style υπάρχει κανονικά σε όλα τα εικονίδια.

Επίσης όπως έχω ξανααναφέρει μετά το φλασάρισμα και την επαναφορά των επαφών και των ρυθμίσεων του cht, στις συντομεύσεις που έχω ορίσει ως επαφές, δεν εμφανίζεται η φωτογραφία και πρέπει να τις σβήσω μίά μία και να τις ξαναπεράσω.

Αυτό πιστέυω ότι δεν είναι πρόβλημα του cht, διότι είχα κάνει μερικά hard reset και restore με την stock rom και είχαν επανέλθει όλα τα εικονίδια στις επαφές κανονικά.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσπαθώ να βρω ένα τρόπο ώστε τα εικονίδια των επαφών που βάζω στις συντομέυσεις του cht, να έχουν το glass style που έχουν και τα υπόλοιπα εικονίδια.

 

Μάλλον θα πρέπει να το ζητήσεις από τον dinik να το φτιάξει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αυτό πιστέυω ότι δεν είναι πρόβλημα του cht, διότι είχα κάνει μερικά hard reset και restore με την stock rom και είχαν επανέλθει όλα τα εικονίδια στις επαφές κανονικά.

 

...κι όμως είναι - δεν φταίει η ρομ του Γιάννη. Απότι θυμάμαι θα φτιαχτεί στην επόμενη έκδοση του CHT

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει εφαρμογη backup στην omega? (εννοω ενσωματωμένη). Ευχαριστω

 

Καλησπέρα,

Υπάρχει για τις επαφές-μηνύματα κλπ. το PIM backup ενσωματωμένο.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια υπαρχει εφαρμογη backup στην omega? (εννοω ενσωματωμένη). Ευχαριστω

 

Αν θέλεις full backup θα χρειαστείς third-party εφαρμογή όπως το Spb Backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά πολύ καλή δουλειά.

Μόλις πέρασα την V12 την Ελληνική(απλή) και βλέπω πως το RAM είναι 448 και όχι 576. Μήπως έκανα κάτι λάθος?

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόλις πέρασα την V12 την Ελληνική(απλή) και βλέπω πως το RAM είναι 448 και όχι 576. Μήπως έκανα κάτι λάθος?

 

Ποιο radio έχεις βάλει ακριβώς στη συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα σ ολους,

Εχουμε πρωι πρωι νεο build που τo περίμενα πως και πως

 

24634 - AKU5307 Windows CE: 5.2 Build 5421 (Aug 15 2010. 15:45:25)

 

Θα αρχιζω να ετοιμαζω την νεα εκδοση v13.

Το build 246xx για μένα είναι το καλύτερο από τα 3 που ακολουθούμε

και από εδώ και πέρα θα ειναι το βασικό για όλες τις εκδόσεις.

Τα υπόλοιπα 2313x και 2368x θα είναι μόνο στην Omega XT CHT με όνομα έκδοσης vxx.1 και vxx.2.

 

Στην προσπάθεια μου χθες κατά την συναυλία των U2, να ανεβάσω φωτογραφίες στο facebook, παρατήρησα ότι όταν πας στη φωτογραφία και πατήσεις τα δύο βελάκια, δεν έχει την επιλογή για facebook αλλά μόνο για αλληλογραφία και μηνύματα. Έχω την έκδοση V7 dinik ELL.

 

Αυτο το προβλημα τα εχω διορθωσει απο την εκδοση 8.

Θελω να σας ενημερωσω οσοι εχετε εκδοση απο την 9 και κατω να βαλετε νεοτερη,

απο την 10 και πανω. Απο την v10 και μετα ολες οι ρομ δεν εχουν προβληματα.

 

Καλησπέρα.

Έχω εγκαταστήσει την ν12 dinik cht, η οποία φαίνεται να δουλεύει μια χαρά.:)

ΌΛες οι Ω που έχω βάλει μέχρι τώρα είναι οι dinik. (έχω δοκιμάσει και τις άλλες)

Προσπαθώ να βρω ένα τρόπο ώστε τα εικονίδια των επαφών που βάζω στις συντομέυσεις του cht, να έχουν το glass style που έχουν και τα υπόλοιπα εικονίδια. Σημειωτέων ότι στο μενου΄των επαφών και στις επαφές του manila, το glass style υπάρχει κανονικά σε όλα τα εικονίδια.

Επίσης όπως έχω ξανααναφέρει μετά το φλασάρισμα και την επαναφορά των επαφών και των ρυθμίσεων του cht, στις συντομεύσεις που έχω ορίσει ως επαφές, δεν εμφανίζεται η φωτογραφία και πρέπει να τις σβήσω μίά μία και να τις ξαναπεράσω.

Αυτό πιστέυω ότι δεν είναι πρόβλημα του cht, διότι είχα κάνει μερικά hard reset και restore με την stock rom και είχαν επανέλθει όλα τα εικονίδια στις επαφές κανονικά.

 

Για να δεις αν ειναι απο το CHT το προβλημα ή απο την ρομ κανε το εξεις:

Παρε backup για να μπορεις να επαναφερεις μετα το τεστ και μετα βαλε εκ νεου το CHT και το CHT Editor με cab.

Μετα κανε τις δοκιμες σου και αν μπορεις ενημερωσε μας.

 

Μπράβο παιδιά πολύ καλή δουλειά.

Μόλις πέρασα την V12 την Ελληνική(απλή) και βλέπω πως το RAM είναι 448 και όχι 576. Μήπως έκανα κάτι λάθος?

 

Με την ευκαιρία του ποστ σου θελω να σας παρακαλεσω αν εχετε προβλημα να διαβαζετε τις οδηγιες εγκατάστασης που εχω στο 2ο ποστ.

 

Το προβλημα οπως ειπε και ο Γιαννης μαλλον ειναι απο το ραδιο,

Βαλε ενα απο τα προτεινομενα και ενημερωσε μας :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ποιο radio έχεις βάλει ακριβώς στη συσκευή σου;

 

Έβαλα την 2.12.

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το build 246xx για μένα είναι το καλύτερο από τα 3 που ακολουθούμε

και από εδώ και πέρα θα ειναι το βασικό για όλες τις εκδόσεις.

Τα υπόλοιπα 2313x και 2368x θα είναι μόνο στην Omega XT CHT με όνομα έκδοσης vxx.1 και vxx.2.[/color][/b]

 

Χαίρομαι που έχουμε καταλήξει στο ίδιο συμπέρασμα. :rolleyes:

 

Είμαστε σε αναμονή της v13 λοιπόν.

 

Έβαλα την 2.12.

 

Είσαι σίγουρος ότι έχεις βάλει το radio 2.12.50.02_2 και βλέπεις μόνο τα 448ΜΒ RAM;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντε την περιμενουμε πως και πως !!!!!!

Μαγειρα το ειδες αυτο : [APP][HD2]Camera lock button

Υπερβολικα χρησιμο το βρισκω !!!!

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ πάλι το βλέπω εξειδικευμένο για να ενσωματωθεί σε μια rom. Εξάλλου δεν είναι δύσκολο να το εγκαταστήσει όποιος το χρειάζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το παμε ετσι τα μισα προγραμματα που εχει η Ωμεγα μπορει ο καθενας να τα βαλει μονος του ! Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αντε την περιμενουμε πως και πως !!!!!!

Μαγειρα το ειδες αυτο : [APP][HD2]Camera lock button

Υπερβολικα χρησιμο το βρισκω !!!!

 

Εγώ πάλι το βλέπω εξειδικευμένο για να ενσωματωθεί σε μια rom. Εξάλλου δεν είναι δύσκολο να το εγκαταστήσει όποιος το χρειάζεται.

 

Αν το παμε ετσι τα μισα προγραμματα μπορει ο καθενας να τα βαλει μονος του !

 

Συμφωνώ με τον Γιάννη για το συγκεκριμένο πρόγραμμα,

σε ευχαριστώ για την ενημέρωση, οποίος θέλει από το λινκ ας το δοκιμάσει.

 

Σωστά το κατάλαβες, στην ρομ μπαίνουν τα απαραίτητα και ο κάθε χρήστης προσθέτει ότι θέλει

 

Η v13 είναι έτοιμη και έχει δοθεί για έλεγχο.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν το παμε ετσι τα μισα προγραμματα που εχει η Ωμεγα μπορει ο καθενας να τα βαλει μονος του !

 

Προφανώς δεν κατάλαβες την ουσία της προηγούμενης τοποθέτησής μου που έχει να κάνει με την χρησιμότητα της εφαρμογής από την πλειοψηφία των χρηστών και όχι με το πόσο εύκολα μπορεί να εγκατασταθεί. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Είσαι σίγουρος ότι έχεις βάλει το radio 2.12.50.02_2 και βλέπεις μόνο τα 448ΜΒ RAM;

 

Παιδιά έκανα λάθος για τη RAM. Τελικά είναι 576.

Έχω μια ερώτηση:

Όλα αυτα τα tips&tricks που έχουν στο xda πρέπει να τα κάνω ή είναι ήδη έτοιμα στην Omega v12?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583638

 

Ευχαριστώ

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα λάθος για τη RAM. Τελικά είναι 576.

Έχω μια ερώτηση:

Όλα αυτα τα tips&tricks που έχουν στο xda πρέπει να τα κάνω ή είναι ήδη έτοιμα στην Omega v12?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583638

 

Ευχαριστώ

 

Πολλα ειναι ενσωματωμενα στην Omega.

Θα σου προτεινα να δουλευψεις την ρομ να την μαθεις

και αν θελεις και κατι ακομα μπορεις να το προσθεσεις, παντα αφου παρεις backup.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Στη Omega V12 οι εφαρμογές δεν κλέινουν με το Χ.

Έβαλα το Duttys Task Manager αλλά πέφτει πάνω στην ώρα και δεν φαίνεται ωραίο.

Καμια ιδέα?

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Στη Omega V12 οι εφαρμογές δεν κλέινουν με το Χ.

Έβαλα το Duttys Task Manager αλλά πέφτει πάνω στην ώρα και δεν φαίνεται ωραίο.

Καμια ιδέα?

 

Δημήτρη θα σου προτεινα να βαλεις την

Omega XT με CHT 1.8.5 που τα εχει πολλα προγραμματα-ρυθμισεις μεσα,

και αυτο που ζητας πιο πανω..

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη θα σου προτεινα να βαλεις την

Omega XT με CHT 1.8.5 που τα εχει πολλα προγραμματα-ρυθμισεις μεσα,

και αυτο που ζητας πιο πανω..

 

Omega XT με CHT 1.8.5 χωρις κανένα θέμα υπάρχει?

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια και εδω γιατι εχω εκνευριστει !!!!!!!

Παω στο BsB Tweaks για να βαλω το wifi standby το παταω παει στο ΟΝ κανω σοφτ-ρεσετ αλλα μολις ανοιγει η συσκευη ξανα και παω στο BsB Tweaks ειναι στο οφ !!!!!

Τι κανω λαθος γιατι το εχω κανει 3 φορες και οι αλλες επιλογες που παταγα εμεναν ενω αυτη οχι !!!!

Μηπως πρεπει να εχω κλειστο το wifi ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...