Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το Omarket τι ειναι ?

 

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-opnmarket.html

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ααααα καλοοοοοοοοοοο !!!!!!!!!

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ααααα καλοοοοοοοοοοο !!!!!!!!!

οτι υπαρχει μεσα στις Omega ειναι καλα γιατι τα εχουμε επιλεξει ολοι εμεις που την δουλευουμε και πιστευουμε οτι ειναι χρησιμα κατα γενικη ομολογια και για τον μεσο ορο των χρηστων.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μιάς και συζητάμε για πράγματα που είναι χρήσιμα να προσθέσω κάτι: για μικρό διάστημα έκανα την παρασπονδία και έβαλα την Energy. Εκεί λοιπόν ο μάγειρας έχει φτιάξει μια μικρή εφαρμογούλα επάνω στο XDA_UC που ο χρήστης αντιγράφει στην SD του κάποια βασικά settings του (registry values νομίζω), πχ. συνδέσεις bluetooth, regional settings, κλπ. Ετσι αλλάζοντας rom μπορείς εύκολα να τα ανασύρεις - πραγματικά πολύ χρήσιμο και μειώνει αισθητά τον χρόνο στησίματος της συσκευής.

Ισως ο Γιάννης θα μπορουσε να κάνει κάτι ανάλογο.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Μιάς και συζητάμε για πράγματα που είναι χρήσιμα να προσθέσω κάτι: για μικρό διάστημα έκανα την παρασπονδία και έβαλα την Energy. Εκεί λοιπόν ο μάγειρας έχει φτιάξει μια μικρή εφαρμογούλα επάνω στο XDA_UC που ο χρήστης αντιγράφει στην SD του κάποια βασικά settings του (registry values νομίζω), πχ. συνδέσεις bluetooth, regional settings, κλπ. Ετσι αλλάζοντας rom μπορείς εύκολα να τα ανασύρεις - πραγματικά πολύ χρήσιμο και μειώνει αισθητά τον χρόνο στησίματος της συσκευής.

Ισως ο Γιάννης θα μπορουσε να κάνει κάτι ανάλογο.

 

Το XDA_UC αν δεις το changelog υπήρχε σε παλαιότερες Omega,

δημιουργούσε περισσότερα προβλήματα από καλά και το έβγαλα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ενα μονο ειναι στο twitter tab μερικες φορες εχει προβλημα τα scrolling.

Μπορεις να το δουλεψεις ομως κανονικα.

 

Το εχω διορθώσει και στην νεα θα ειναι οκ :)

 

Ti είναι το twitter??? xa xa xa xa...γνωστό στο άκουσμα, αλλά δε ξέρω παραπέρα :O:O.

Και το "κρυποτγράφηση" τώρα που το αναφέρατε το είδα.....και δεν μου φαίνεται να εντάσσεται στην κατηγορία των bug.

Αρα για μένα, αν δε μου ξεφουρνίσετε κάποιο δυνατό bug, τελικά η έκδοση 11 είναι bugless!!!!!

 

Και η απορία μου αν τελικά η 11.1 είναι καλύτερη ή όχι και αν πρέπει να τη φλασάρω στη θέση της 11 λύθηκε στην πορεία και η διαφορά τους απ' ότι αναφέρατε είναι μόνο στην έκδοση του build, σωστα??

Τρέμε ioathe, τρέμε athanaso77....Σε λίγο θα σας φάω λάχανο και θα με ρωτάτε να σας εξηγήσω πολύπλοκους τεχνικούς όρους επί του μοριακού αριθμού του build και του ειδικού βάρους του radio αλλά και τη χρησιμότητα του hspl73,5.....:lol::lol: :p :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι κάποια στιγμή να βγάλει η ms ένα build που να βελτιώνει τα χρώματα στην οθόνη.Xρησιμοποιώντας android και μετά πάλι wm στο hd2,φαίνεται η αδυναμία των wm στην απεικόνιση των χρωμάτων.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα task 29 και θα ηθελα να ρωτησω αν στο σημειο που ειμαστε σε bootloader mode στο τελοσ συνεχιζουμε απτο σημειο 3 δηλαδη περναμε την ρομ (το bημα 1 και 2 τα παρακαμπτουμε? εγατασταση hspl kai radio? )
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα task 29 και θα ηθελα να ρωτησω αν στο σημειο που ειμαστε σε bootloader mode στο τελοσ συνεχιζουμε απτο σημειο 3 δηλαδη περναμε την ρομ (το bημα 1 και 2 τα παρακαμπτουμε? εγατασταση hspl kai radio? )

 

Το radio και το hspl τα περνάς μία φορά μόνο.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το mac address της wifi δεν εχει αλλος το προβλημα?

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα task 29 και θα ηθελα να ρωτησω αν στο σημειο που ειμαστε σε bootloader mode στο τελοσ συνεχιζουμε απτο σημειο 3 δηλαδη περναμε την ρομ (το bημα 1 και 2 τα παρακαμπτουμε? εγατασταση hspl kai radio? )

 

Καλο θα ηταν να ακολουθησεις τις οδηγιες που εχω εδω με την σειρα που τα εχω γραψει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3166695#post3166695

Ενημερωσε με αφου διαβασεις τις οδηγιες αν θελεις και αλλη βοηθεια!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα γιατι στο αρθρο του task 29 καθωσ ακολουθασ τιςσ οδηγιες φτανεισ στο σημειο του bootloader και αν εχω καταλαβει σωστα εχουμυ ηδη περασει ηδη το radio... και μετα λεει οτι συνεχιζουμε με το παλιο καλο γωστο τροπο (δηλαδη τισ οδηγιεσ σου) αλλα απο πιο βημα? το 3ο? εγω απο ξεκινησα, εβαλα την ρομ αφου λογικα ραδιο ειχα ηδη βαλει (απλα για το hspl απορω) παντωσ μου δουλευει μια χαρρα..
Link to comment
Share on other sites

ρωτησα γιατι στο αρθρο του task 29 καθωσ ακολουθασ τιςσ οδηγιες φτανεισ στο σημειο του bootloader και αν εχω καταλαβει σωστα εχουμυ ηδη περασει ηδη το radio... και μετα λεει οτι συνεχιζουμε με το παλιο καλο γωστο τροπο (δηλαδη τισ οδηγιεσ σου) αλλα απο πιο βημα? το 3ο? εγω απο ξεκινησα, εβαλα την ρομ αφου λογικα ραδιο ειχα ηδη βαλει (απλα για το hspl απορω) παντωσ μου δουλευει μια χαρρα..

 

Πολύ σωστά το έκανες,

HSPL κάνεις μόνο μια φορά.

 

Με την ευκαιρία να σε καλωσορίσω και στο myphone αλλά και στο θέμα της Omega.

 

Θέλω μόνο να σε ενημερώσω ότι τα ποστ σου πρέπει να είναι σωστά γραμμένα ώστε να μην κουράζεις αυτούς που τα διαβάζουν άλλα και για να είναι πιο κατανοητά.

 

Οτι θελησεις εδω ημαστε και ελπιζω να σου αρέσει η νεα έκδοση της Omega :)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

οπως εχν αναφερει ξανα εχω περασει αυτη την ρομ Omega XT with GTX 1.8.5 Sense Theme.

αφου ψιλο εψαξα βρηκα τελικα πως αλλαζω το φοντο.

τελος παντων εκει που δοκιμαζα φοντο μου εβγαλε ενα σφαλμα.

ε μετα απο αυτο δεν μπορω να επαναφερω την αρχικη οθονη(την default της ρομ-την κατασπρη) ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

οπως εχν αναφερει ξανα εχω περασει αυτη την ρομ Omega XT with GTX 1.8.5 Sense Theme.

αφου ψιλο εψαξα βρηκα τελικα πως αλλαζω το φοντο.

τελος παντων εκει που δοκιμαζα φοντο μου εβγαλε ενα σφαλμα.

ε μετα απο αυτο δεν μπορω να επαναφερω την αρχικη οθονη(την default της ρομ-την κατασπρη) ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

Στον φακελο τον Windows θα βρεις την εικονα GTXWP.png,

κανε την αντιγραφη στην sd καρτα και απο εκει βαλε την και παλι backround.

 

 

Σημερα βγηκε και νεο Build το 23686_- AKU 5308 Windows CE: 5.2 Build 4592 (August 12, 2010 15:43:48)

 

H Omega XT v11.2 with Cokkies Home Tab 1.8.5 WWE +ELL ειναι ετοιμη και μετα τις δοκιμες μας θα την ανεβασω.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Στον φακελο τον Windows θα βρεις την εικονα GTXWP.png,

κανε την αντιγραφη στην sd καρτα και απο εκει βαλε την και παλι backround.

 

καταπληκτικος αδερφε σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι μου,

ειμαι νεος σε αυτη την τελευταία rom, την πέρασα και μεχρι τωρα καλα εκτός απο το comm manager που εχει απενεργοποιημένη την επιλογη το wlan.Μήπως γνωρίζεται γιατί?

Radio 2.12.50.02_2

Rom V11

 

Φιλικά

Στρατος

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι μου,

ειμαι νεος σε αυτη την τελευταία rom, την πέρασα και μεχρι τωρα καλα εκτός απο το comm manager που εχει απενεργοποιημένη την επιλογη το wlan.Μήπως γνωρίζεται γιατί?

Radio 2.12.50.02_2

Rom V11

 

Φιλικά

Στρατος

 

Καλησπέρα, και καλώς ήρθες στην Omega :)

Μήπως το έχεις συνδεμένο με τον υπολογιστή;

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το mac address της wifi δεν εχει αλλος το προβλημα?

Τώρα δεν έχω την omega αλλά όταν την είχα,δεν είχα πρόβλημα να συνδεθώ με το router μου(netfaster που δίνει η hol) που είναι στο κανάλι 6.Δεν πρόσεξα τι mac address μου έβγαζε στα wm.Παρόλα αυτά με τη συγκεκριμένη wifi mac address κάτι παίζει.Τα builds android που τρέχουμε στο hd2,δίνουν αυτή την mac adress σε όλα τα hd2 που σημαίνει ότι κάποιος driver(μιας και "σηκώνει" τους drivers από τα wm το linux) την έχει στα wm.

Τώρα έχω την miri elegancia και στα wm μου δίνει άλλη mac address,ενώ στο android την 00.11.22.33.44.55.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω..Αυτο ηταν. Ολα ρολόι.

Το Task Bar μόνο απο που ρυθμίζεις τις εφαρμογές, εννοώ να αφαιρέσεις προσθέσεις. Ειναι πολλές οι ατιμες.

Δεν εννοώ τα sortcuts αλλά κάτω κάτω το task bar.

 

Φιλικά

Στρατος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σημερα βγηκε και νεο Build το 23686_- AKU 5308 Windows CE: 5.2 Build 4592 (August 12, 2010 15:43:48)

 

Το έχω δει αλλά δε νομίζω να είναι καλύτερο από το 246ΧΧ. Οι δοκιμές σας τι λένε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση:

 

Omega XT v11.2 with Cokkies Home Tab 1.8.5 WWE +ELL

 

Changelog

Νέο Build 23686 - AKU 5308 Windows CE: 5.2 Build 4592 (August 12, 2010 15:43:48)

 

Νέο RSSHub_2_1_2_1117_01

Νέο Bottom Taskbar (Αποκλειστικότητα τις Omega :) )

Διορθώθηκε το Twitter tab scrolling

Pagepool ρυθμίστηκε σε 24 από 18

 

Η νέα έκδοση απευθύνεται μόνο σε όσους θέλουν να δοκιμάσουν το νέο build

 

Download

Ελληνικές - (ELL)

http://hotfile.com/dl/66588069/c257784/Omega_v11.2_ELL_XT_CHT.rar.html

 

Αγγλικές (WWE)

http://hotfile.com/dl/66583695/09ab17c/Omega_v11.2_WWE_XT_CHT.rar.html

 

 

Σήμερα βγήκε και το νέο Build

23135 - AKU 5309 Windows CE: 5.2 Build 4166 (August 12, 2010 12:52:18)

H Omega v12 μπήκε στο φούρνο :)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Τον Arkshitch μπορεις να τον βγαλεις αλλα δεν μπορεις να βαλεις εκει την διαχείριση εργασιών!

 

Δεν εχει screenshot γιατι εχω ρομ στη φωτια να μην μου καει!

Η v12 πρεπει να βγει και αυτη κορυφαια!

 

Όσο για το cab δεν γίνετε αυτό που ζητάς αλλά δουλεύω σε ένα νέο project στο οποίο θα πατάς το link της νέας ρομ από το myphone (αποκλειστικά!) και θα μπαίνει στην συσκευή σας χωρίς καν φλασσαρισμα. Και θα προσπαθήσω να μην χρειάζεται και σύνδεση η συσκευή :lol:

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@ ioathe: Μεγαλε, θα μας τρελανεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σιγουρα μας δουλευεις...

Edited by sakisskoularikis

SE P800-910i, MIOA701, AIRIS T620, XDA FLAME, HTC HD2 AKA LEO ROM: indie : Dinik v:22

OMEGA BETA TESTER

Link to comment
Share on other sites

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA μαγειρα βρηκα ενα bug(μαλλον) που ξεχασα να στο πω !!!

Οταν πας στην καρτελα Προσωπα και πατησεις επαφες μετα απο κατω μενου και διαχειρηση σιμ μετα η διαχειρηση σιμ δεν κλεινει με το χ ουτε καν με το ark switcher , πρεπει να πατησεις το home η το start και να το κλεισεις με διαχειρηση εργασιων !!!!

Δεν ξερω εαν εχει αναφερθει αλλα εγω στο λεω καλου κακου !

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...