Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το μάθεις πες το μου και μένα....;)

Αλλο ένα μυστικό του HD2 που ψάχνει για απαντήσεις...:blink:

 

Ρε παιδιά μπας και το radio 2.10.50.28_2 όντως είναι ο νικητής??:confused:

Κάποιος χτυπιόταν παλιότερα να το αποδείξει αλλά τον είχατε αποπάρει....:lol::lol:

Λίγες μέρες χρήσης με αυτό και με εκπλήσσει ευχάριστα!!:D

Θα το τεστάρω λίγο ακόμα και αν συνεχίσει την τόσο καλή απόδοση θα τον ανακηρύξω.....νικητή.

Είπαμε ότι παίζει ρόλο το δίκτυο, το σήμα, η περιοχή, αλλά αν ένα radio είναι καλό, ε, είναι καλό!

Eδω ο υπερμαχος για το 2.10.50.28_2 και δεν το αλλαζω με κανενα!

 

Μην μπερδεύεις μόνος σου τα λεγόμενα σου. Εάν ένα radio είναι καλό, εξαρτάται από τους παράγοντες που προαναφέρεις.

Ναι βρε Γιαννη μου αλλα ειπαμε μιλαμε για Επαρχια και εγω παντα για περιοχες με δυσκολο σημα εχω πει οτι το 2.10.50.28_2 εχει πολυ καλυτερη ποιοτητα ηχου.

 

αυτο ειπα κ εγω πιο πισω αλλα δεν εδωσε σημασια κανεις οτι δεν βλεπω καμια τρομερη διαφορα με το ραδιο 2.12 που ειχα πριν ουτε στο σημα ουτε στη μπαταρια μη πω πως στη μπαταρια τα παει κ καλυτερα δηλαδη απο το 2,12 οι δοκιμη συνεχιζεται παντως κ απο εμενα :rolleyes:

Θα το βγαλουμε νικητη ΧΑΧΑΧΑ που θα παει?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.

Λοιπόν... μιας και επανήλθε η συζήτηση... επιμένω στο 2.10 (με την συγκεκριμένη ρομ 4.0). Ακόμα ένα στοιχείο υπέρ του:

- διαθέτω bluetooth σύνδεση στο αυτοκίνητο μου και έτσι έχω hands free ομιλια κλπ. Δυστυχώς όμως παρ' ότι η σύνδεση γίνεται κανονικά, αρκετά συχνά "πέφτει". Εχω σοβαρές ενδείξεις ότι αυτο συμβαίνει όταν το σήμα μηδενίζεται - δηλαδή, όταν το σήμα μηδενίζεται, πέφτει και η σύνδεση με το bluetooth του αυτοκινήτου. Λόγω δουλειάς, ακολουθώ ακριβώς την ίδια διαδρομή καθημερινά, και γνωρίζω τα blind spots.

- η ένδειξη τώρα: με το 2.12 η σύνδεση με το bluetooth πέφτει σε περισσότερα σημεία (5) από ότι με το 2.10 (1). Τα συμπεράσματα δικά σας.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δώσω άλλη μια ευκαιρία στο 2.10. :rolleyes:

 

Καλημέρα :)

Τόσα που είπατε......

Γιάννη αν του την δώσεις, περιμένουμε την γνώμη σου :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...να προσθέσω, ότι από πλευράς μπαταρίας, μάλλον (τονίζω το μάλλον διότι ποτέ δεν μπορείς να έχεις ακριβώς τις ίδιες συνθήκες), υπερέχει στην αναμονή τουλάχιστον το 2.12 (πάντα στο δικό μου setup, συνθήκες χρήσης κλπ.)
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ πάλι πιστεύω ότι μιας και είναι εντελώς υποκειμενικό το θέμα, δεν υπάρχει λόγος να το αναλύουμε παραπάνω. Ο καθένας δοκιμάζει και κρατάει το καλύτερο για αυτόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι μιας και είναι εντελώς υποκειμενικό το θέμα, δεν υπάρχει λόγος να το αναλύουμε παραπάνω. Ο καθένας δοκιμάζει και κρατάει το καλύτερο για αυτόν.

 

σωστα αν θελω να ξανααλαξω τωρα μονο το ραδιο πως το κανω?? γινεται???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σωστα αν θελω να ξανααλαξω τωρα μονο το ραδιο πως το κανω?? γινεται???

 

Η διαδικασία είναι η ίδια με το φλασάρισμα της rom. Στο πρώτο post του HD2 υπάρχουν οι σχετικοί οδηγοί αλλά και link με όλα τα radio για την εν λόγω συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι η ίδια με το φλασάρισμα της rom. Στο πρώτο post του HD2 υπάρχουν οι σχετικοί οδηγοί αλλά και link με όλα τα radio για την εν λόγω συσκευή.

 

Ανάψανε φωτιές πάλι...

Παιδιά νομίζω πως όλοι έχουν δίκιο!! :wacko::wacko:

Ισχύει ότι το 2.12. σε αναμονή "τα σπάει".

Δυστυχώς όμως το τηλέφωνο το έχουμε και να μιλάμε, να σερφάρουμε κλπ...

Η μάχη όντως είναι μεταξύ των 2 αντιμαχόμενων radio...Είναι τα καλύτερα...

 

Αύριο θα έχουμε και την καινούρια έκδοση ρομ 5.0 και θα είμαστε κομπλέ!!

Link to comment
Share on other sites

Ανάψανε φωτιές πάλι...

 

ναι ναι πολλυ καλο το 2.10 αλλα απο μπαταρια δυστυχως δεν τα παει κ τοσο καλα 1 μερα με το ζορι!!! κριμα φενοταν καλυτερο αλλα απο ενα σημειο κ μετα η μπαταρια πεφτει κατακορυφα κατω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αύριο θα έχουμε και την καινούρια έκδοση ρομ 5.0 και θα είμαστε κομπλέ!!

 

Τελικά σε ποιον συνδυασμό base rom/build καταλήξατε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους! λοιπον την δευτερα πρεπει να στειλω το λεο μου στη htc πως το επαναφερω με τη μαμα ρομ κ πιο ραδιο να βαλω?? κανεις βοηθεια?

 

βρηκα την ρομ μαζι με το ραδιο ειναι η ρομ 1.66 κ ραδιο 2.6 αυτα θα τα βαλω με το flashholic μετα ομως πως ξανακλειδωνο τη συσκευη???

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους! λοιπον την δευτερα πρεπει να στειλω το λεο μου στη htc πως το επαναφερω με τη μαμα ρομ κ πιο ραδιο να βαλω?? κανεις βοηθεια?

 

βρηκα την ρομ μαζι με το ραδιο ειναι η ρομ 1.66 κ ραδιο 2.6 αυτα θα τα βαλω με το flashholic μετα ομως πως ξανακλειδωνο τη συσκευη???

 

  1. Το αρχείο με την μαμά ρομ και ράδιο είναι exe,
  2. θα κάνεις δεξί κλικ πάνω του και θα ανοίξεις με το winrar,
  3. θα πάρεις το .nbh αρχείο,
  4. θα το μετονομάσεις σε leoimg.nbh,
  5. θα το περάσεις στην κάρτα μνήμης και
  6. θα φλασάρεις όπως όλες τις άλλες ρομ!
  7. Στο τέλος αν μπεις σε bootloader θα δεις ότι σου έχει επαναφέρει το μαμα spl 1.xx.0000, επίσης θα δεις στις πληροφορίες ότι έχεις πλέον το μαμά ράδιο και ρομ! Αυτά!!! :p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η νέα εκδοσή v5.0 για όσους την περιμένουν υπολογίζω να είναι έτοιμη το Σάββατο σε WWE και σε ELL.

Τι γίνεται γιατί αργεί;

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται γιατί αργεί;

υπηρξαν ενημερωσεις εκδοσεων σε καποια πραγματακια που εχει η Omega μεσα, και πρεπει να περαστουν και να δοκιμαστουν απο την ομαδα μας πριν σας δοθει η τελικη εκδοση ωστε να μην εχει προβληματα και να δουλευουν ολα οσο πιο αψογα γινεται.

 

ενημερωτικα εχουμε νεα version για το facebook tab (v1.6), καποιες αλλαγες ρυθμισεων στο registry για βελτιωσεις και αλλαγες και καποια αλλα που δεν τα θυμαμαι αυτη την στιγμη.

ισως και σημερα πιο απογευμα να την εχετε.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  1. Το αρχείο με την μαμά ρομ και ράδιο είναι exe,
  2. θα κάνεις δεξί κλικ πάνω του και θα ανοίξεις με το winrar,
  3. θα πάρεις το .nbh αρχείο,
  4. θα το μετονομάσεις σε leoimg.nbh,
  5. θα το περάσεις στην κάρτα μνήμης και
  6. θα φλασάρεις όπως όλες τις άλλες ρομ!
  7. Στο τέλος αν μπεις σε bootloader θα δεις ότι σου έχει επαναφέρει το μαμα spl 1.xx.0000, επίσης θα δεις στις πληροφορίες ότι έχεις πλέον το μαμά ράδιο και ρομ! Αυτά!!! :p

 

ΔΕΝ εχω φλασαρει ποτε απο καρτα μνημης οσες φορες προσπαθησα δεν εγινε τπτ ετρεξα το αρχειο που κατεβασα απο την htc απο το υπολογιστη μου περασε ταυτοχρονα κ ραδιο κ ρομ ολα καλα μεχρι εδω οταν παω ομως στο bootloader μου γραφει SPL-1.66.HSPL XE ΑΥΤΟ ειναι λαθος σωστα???το ιδιο μου εγραφε και με την ομεγα!

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

ναι ναι πολλυ καλο το 2.10 αλλα απο μπαταρια δυστυχως δεν τα παει κ τοσο καλα 1 μερα με το ζορι!!! κριμα φενοταν καλυτερο αλλα απο ενα σημειο κ μετα η μπαταρια πεφτει κατακορυφα κατω

 

Εγώ μέσο όρο βγάζω 2 μέρες ανετότατα :happy:..τι να πει κανείς....(εννοείται πάντως ότι λιγουρεύομαι την αυτονομία της εγκύου μπαταρίας του apitsaki που δε μας είπε ακόμα αν περιμένει αγοροhtcάκι ή κοριτσοhtcάκι :p)...

Πάντως έχει τύχει κάποιες ελάχιστες φορές η μπαταρία να κατρακυλάει αδικαιολόγητα γρήγορα σε πολύ λίγες ώρες και χωρίς ιδιαίτερο λόγο :( (δε μιλάω συγκεκριμένα για το 2.10, αλλά γενικά)....

 

Το αποτέλεσμα που λες σου παρουσιάστηκε μετά από κάποιους κύκλους φορτίσεων ή μιλάς για την πρώτη μέρα?? Μήπως να του δινες ευκαιρία να "στρώσει" μετά από κάποιες μέρες ;)??

 

Μήπως έχει να κάνει και η ρομ που χρησιμοποιείς? Για παράδειγμα μήπως η maxsense είναι πιο ενεργοβόρα από την απλή?

Μεταξύ αυτών με κέρδισε η απλή (V4.1 XT ELL) πάντως, γιατί πάει σφαίρα, ΜΗΔΕΝ (!!!) κολληματα μέχρι τώρα, μπαταρία σούπερ.....αν και με "έτρωγε" να ξαναπεράσω την maxsense που είναι πολύ προκλητική...

 

Τώρα αναγκαστικά πρέπει να περιμένουμε τη σύγχρονη έκδοση V 5.0... άιντε παλικάρια....περιμένουμε....μας έχετε σε αναμμένα κάρβουνα...άλλη φορά μην τάζετε, γιατί είμαστε σαν τα μικρά παιδιά :wacko::wacko:.

 

Για το θέμα της μαμάς ρομ για πήγαινε εδώ και μελέτα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3048165#post3048165

Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα που λες σου παρουσιάστηκε μετά από κάποιους κύκλους φορτίσεων ή μιλάς για την πρώτη μέρα?? Μήπως να του δινες ευκαιρία να "στρώσει" μετά από κάποιες μέρες ;)??

 

το κρατησα σχεδον 3 μερες 1 μερα κ κατι ωρες με εβγαζε!

 

Μήπως έχει να κάνει και η ρομ που χρησιμοποιείς? Για παράδειγμα μήπως η maxsense είναι πιο ενεργοβόρα από την απλή?

Μεταξύ αυτών με κέρδισε η απλή (V4.1 XT ELL) πάντως, γιατί πάει σφαίρα, ΜΗΔΕΝ (!!!) κολληματα μέχρι τώρα, μπαταρία σούπερ.....αν και με "έτρωγε" να ξαναπεράσω την maxsense που είναι πολύ προκλητική...

 

την ιδια ρομ εχουμε ομεγα 4.1 μαρεσει πολυ η μαχ σενσε δεν μαρεσει κ τοσο

 

Για το θέμα της μαμάς ρομ για πήγαινε εδώ και μελέτα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3048165#post3048165

 

προς το παρον ακολουθησα παλι τα βηματα κ ος διας μαγειας αυτη τη φορα το κιν φλασαρει απο την καρτα μνημης!! για να δουμε τι spl θα μου πει στο τελος ομως

 

ΛΟΙΠΟΝ ολα καλα πιστευω τωρα εκανε μεσω καρτας φλασαρισμα κ αλαξε κ το hspl τωρα λεει spl-1.42.0000 XE οποτε το στενλω στην htc απροβληματιστα σωστα????

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ολα καλα πιστευω τωρα εκανε μεσω καρτας φλασαρισμα κ αλαξε κ το hspl τωρα λεει spl-1.42.0000 XE οποτε το στενλω στην htc απροβληματιστα σωστα????

 

Μάλλον....σωστά....:p:X:p

Εγώ δεν έχει χρειαστεί και δεν το χω κάνει για να ξέρω :O.

Οι παλιοί αρχηγοί εδώ μέσα καλό θα ήταν να το επιβεβαιώσουν, γιατί κάποια στιγμή θα κάνω και εγώ τη διαδικασία στο κινητό ενός φίλου μου που έχει προβλήματα....

 

Άσχετο: Μήπως σου μυρίζει καμιά καινούρια έκδοση??? Μπα ε?? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον....σωστά....:p:X:p

Εγώ δεν έχει χρειαστεί και δεν το χω κάνει για να ξέρω :O.

Οι παλιοί αρχηγοί εδώ μέσα καλό θα ήταν να το επιβεβαιώσουν, γιατί κάποια στιγμή θα κάνω και εγώ τη διαδικασία στο κινητό ενός φίλου μου που έχει προβλήματα....

 

Άσχετο: Μήπως σου μυρίζει καμιά καινούρια έκδοση??? Μπα ε?? :lol::lol::lol:

 

κατι μυριζει εδω κ μια βδομαδα αλλα πουντο??? δυστηχως εγω δεν θα εχω το λεο μου να φλασαρω την 5 :( αλλα τωρα που το ξανασκευτομαι δεν πειραζει δοκιμαστε τη εσεις κ τελος αυγουστου που θα το ξαναπαρω θα τη βαλω κ εγω!!

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη η νέα έκδοση

 

Omega v5.0

 

New Built 24623

New Base 3.04 (Drivers from 3.04 and nk.exe from 2.14)

New Oem Drivers + Packages from 3.04

Updated all EXT Packages with the latest.

New Opera_Browser_9.70.35964_0

New You Tube v2.6.20161226.00

New Facebook Tab 1.06

New Chainfire Turbo3D v3.0

 

Added TCPMP (with subtitle support)

Added Windows Live Messenger

Added Snooze menu (Alarms Ad Notifications)

Added email extended menu

 

Removed all Themes

 

Πληροφορίες και download στα πρώτα ποστ!

 

Σήμερα ανέβασα την

Omega v5.0

και την

Omega ΧΤ v5.0

οι υπόλοιπες σύντομα!!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
New Built 24623

New Base 3.04 (Drivers from 3.04 and nk.exe from 2.14)

New Oem Drivers + Packages from 3.04

Updated all EXT Packages with the latest.

 

New Opera_Browser_9.70.35964_0

New You Tube v2.6.20161226.00

New Facebook Tab 1.06

New Chainfire Turbo3D v3.0

 

Γιάννη ενημερωτικά... η εκδοση 2017 του manila υποστηρίζεται κανονικά και χωρίς προβλήματα από το CHT 1.8.5. Μήπως να το δοκιμάσεις και να την συμπεριλάβεις στην επόμενη έκδοση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...