Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε καμία περίπτωση.

 

 

 

Δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο μιας και μιλάμε για εμπορικό λογισμικό και κατά συνέπεια κάποια τέτοια κίνηση θα ήταν απλά... παράνομη.

 

Δηλαδή να καθήσω στ αυγά μου με το igo8....κι ας με πάει αντίθετα σε μονόδρομους...

Το Garmin τραβάει καθόλου??....το είχα σε ένα νοκια παλιά αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω άποψη και δεν είχα και κάποιο μέτρο σύγκρισης...

Και για το δεύτερο, είναι μια μιιιιιιιιιιιιιιιικρή λεπτομέρεια που δεν την είχα σκεφτεί....

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή να καθήσω στ αυγά μου με το igo8....κι ας με πάει αντίθετα σε μονόδρομους...

Το Garmin τραβάει καθόλου??....το είχα σε ένα νοκια παλιά αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω άποψη και δεν είχα και κάποιο μέτρο σύγκρισης...

Και για το δεύτερο, είναι μια μιιιιιιιιιιιιιιιικρή λεπτομέρεια που δεν την είχα σκεφτεί....

Ευχαριστώ.

 

Για Windows Mobile Navigation συζητάμε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=86

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

 

Έχω από την Τρίτη περασμένη την ελληνική 3.1 Alexander (συνονόματη μου) και μπορώ να πω ότι με το RADIO: 2.12.50.02_2, έχει πολύ καλή αυτονομία μέχρι στιγμής!

Θα δω και τη Δευτέρα όμως για να σας πω 100%.

 

Κάθε Δευτέρα το τηλέφωνο λόγω δουλειάς ξεπερνάει κατά πολύ τις 300 κλήσεις που εμφανίζει το αρχείο κλήσεων οπότε ξέρω πολύ καλά τι γίνεται με τη μπαταρία μου (από τις 3 που έχω)...

 

Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι ζεσταίνεται πολύ η συσκευή μετά από καμιά δεκαριά συνεχόμενες κλήσεις με μέσο όρο ομιλίας 4-5 λεπτά η κάθε μία, κάτι που δεν γινόταν στη GTX και την Dinik.

 

Και κάτι σχεδόν ασήμαντο, στο μενού που πληκτρολογείς για να τηλεφωνήσεις γράφει call, αλλά δε νομίζω να πειράζει κανέναν.

 

Κάτι τελευταίο, στην Dinik που είχα για λίγες μέρες, δε μπορούσε να κάνει συνδιάσκεψη και κολλούσε στην εναλλαγή της κλήσης ή την ώρα που προσπαθούσα να κάνω συνδιάσκεψη.

 

Απλά για το αρχείο σου Γιάννη.

 

Μπράβο για την πολύ καλή δουλειά η δουλειά σου!!!!

 

 

Προσπάθησες να μιλάς υπό σκιαν για να έχεις μια πιο καλή κρίση?? :lol::lol: πλακίτσα...:):)

Το "call" είναι πιο ωραίο από το "κλήση" γι αυτό το άφησε... :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Kαθησα εχχθες στις 1.30 πμ και φλασαρα παλι την 3.1 Great Alexander,αλλα τελικα επειδη ηθελα να δω και την xprestize την beta3 σημερα στης 5.50πμ φλασαρα την xprestige...Ειναι πολυ ομορφη και γρηγορη με απλετο χωρο αν και μου εχει κανει κανα δυο ψιλοκολληματακια..Εκεινη η οθονη εναρξης και η οθονη κλειδωματος με τα λουλουδια ειναι πολυ ομορφη..Θα δω το απογυμα αν θα την κρατησω η θα φλασαρω παλι την G.A και αν εχω κουραγιο...:):):)

Γιαννη μια ερωτηση,βρηκα κατι εικονιδια και τα αλλαξα με τα προγραμματα που εχεις μεσα αλλα στα Quick Links τα πιο πολλα φαινινταν οπως παλια...Αυτα αλλαζουνε καπως η οχι;;;:O

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Kαθησα εχχθες στις 1.30 πμ και φλασαρα παλι την 3.1 Great Alexander,αλλα τελικα επειδη ηθελα να δω και την xprestize την beta3 σημερα στης 5.50πμ φλασαρα την xprestige...Ειναι πολυ ομορφη και γρηγορη με απλετο χωρο αν και μου εχει κανει κανα δυο ψιλοκολληματακια..Εκεινη η οθονη εναρξης και η οθονη κλειδωματος με τα λουλουδια ειναι πολυ ομορφη..Θα δω το απογυμα αν θα την κρατησω η θα φλασαρω παλι την G.A και αν εχω κουραγιο...:):):)

Γιαννη μια ερωτηση,βρηκα κατι εικονιδια και τα αλλαξα με τα προγραμματα που εχεις μεσα αλλα στα Quick Links τα πιο πολλα φαινινταν οπως παλια...Αυτα αλλαζουνε καπως η οχι;;;:O

 

Είναι πιο γρήγορη από την Omega?

 

Έχω απαντήσει σε προηγούμενα post ότι μπορείτε να κατεβάσετε και να βάλετε οτι εικονίδια θέλετε, μέσα στην ρομ έχω 2 προγράμματα που αλλάζουν εικονίδια,

το JWMD IconChanger_v2.6b και το CSMI.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι πιο γρηγορη και με τεραστιο ελευθερο χωρο...Χρησιμοοποιησα τα προγραμματα,βρηκα και κατι εικονιδια στο XDA αλλα ενω τα αλλαξα και στους φακελους κτλ εμφανιζονταν οπως ηθελα στα quick links εμειναν οπως ηταν τα παλια..Αυτο εννοω..Τα αλλαξα σχεδον ολα αλλα στην home screen δεν αλλαξανε ολα..Τα πιο πολλα μεινανε με τα παλια εικονιδια:mad:

Μπα το απογευμα θα ξαναφλασαρω την μεγα αλεξανδρου,η καποια αλλη Ελληνικη.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Οι νεοτεροι στο αντικειμενο καλα κανουν και φλασαρουν συνεχως αν και χαμενος κοπος οταν υπάρχουν ρομ σαν των συμπατριωτων μας,

 

Ολες οι ρομ εχουν φτασει στο ανωτατο επιπεδο. Αυτο που μετρα πλεον ειναι η σταθεροτητα.

 

Χθες βραδυ εκανα ενα συγκριτικο μεταξυ Leo και ............iPad :lol::wacko:

 

Σιγουρα για να πιστεψει κανεις τα αποτελεσματα πρεπει να εχει ανοικτο μυαλο και να θελει να δει την αληθεια.

Το touching στο Λεο εχει βελτιωθει τοσο πολυ στις προσφατες custom rom και στην V3 XT που φοραω σε σχεση με τις πρωτες official σε σημειο να ειναι η μερα με την νυχτα.

Δεν υστερει πουθενα στην αποτελεσματικοτητα σε σχεση με το ipad.

Απλα η apple σ αυτο το θεμα εχει καταφερει να δωσει μια αλλη αίσθηση στο αγγιγμα της οθονης.

 

Στο σερφαρισμα στο myphone το Λεο εμφανιζει μεν πιο γρηγορα την σελιδα αλλα καθυστερει μεχρι την τελικη φορτωση της. Καθολου ασχημα.

 

Μπορεις ανετα να επιλέξεις απο το μενου αριστερα το «υπο παρακολουθηση» χωρις λαθος πατημα. Ακομα και το (») που σε παει στην τελευταια σελιδα του thread.

 

Πλεον το HD2 με την ορεξη καποιων ερασιτεχνων developers εχει γινει μια ολοκληρομενη συσκευη που καθολου δεν επιρεαζεται απο το απαρχαιομενο λειτουργικο των windows mobiles.

 

Σταματηστε να φλασαρετε καθημερινα. Καντε το οταν υπαρχει λογος και απολαυστε τις δυνατοτητες της συσκευης σας.

Με μισοστημενες συσκευες δεν μπορειτε να το κανετε αυτο.

Ψαξτε, δοκιμαστε εφαρμογες. Αυτος ειναι ο σκοπος του τηλεφωνου.

Το να ψαχνετε καθημερινα την λιγο πιο γρηγορη ρομ, δεν εχει νοημα γιατι την ταχυτητα αυτη δεν την χρησιμοποιητε ουσιαστικα αφου οι μισες εφαρμογες σας δεν ειναι σε θεση να λειτουργισουν καθως δεν εχετε προλαβει να ολοκληρωστε το στησιμο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η Great Alexander βγήκε πολύ Great τελικά :lol::lol:

Η GTX με CHT 1.8.5 μάλλον θα αργήσει λίγο να κυκλοφορήσει, προς το παρόν μόνο screenshot έχουμε :)

 

Μου αρέσει το banner στην υπογραφή σου και ευχαριστώ για την υποστήριξη!

Πρέπει να βρούμε ένα γραφίστα να μας το φτιάξει λίγο, το σκέφτηκε και το έκανε ο Αντώνης το δούλεψα και εγώ λίγο αλλά θέλει ακόμα, τόσοι μάγκες εδώ, κανένας δεν ασχολείται με γραφικά!??

 

Γιαννη καλησπέρα,

 

Δοκιμαζω την Omega XT v3.0 With GTX Sense 2.5 Theme και μπορω να πω οτι οι αλλαγες που εκανες στα εικονιδια των φακελλων του start menu καθως και ο νεος dialer ειναι πολυ καλες !!

Για καποιους φιλους που εχουν την GTX και τους παραμορφωνει στο digital ρολοι τα μηδενικα (πχ 00:20) υπαρχει το παρακατω fix : ECKM GTX clock 0 fix

το οποιο το βρισκετε στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=666636 .

Στην GTX πρεπει να βρουμε ενα ασπρομαυρο skin για το Τouchoff. Οσο για το banner μακαρι να ειχα τις γνωσεις να σου φτιαξω ενα superdouper αλλα δυστυχως δεν τις εχω :( . Θα μου αρεσε κατι που να εχει βαση τα γραφικα με τους λεοντες στις bootscreen των rom σου.

 

ΥΓ1 : Στην Great Alexander ELL οταν πατας το Touchoff βγαινει αγγλικο μενου ( αντι για αναμονη-επανεκκινιση-τερματσμος)

ΥΓ2 : Η υποστηριξη ειναι το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε για σενα :)

 

 

Φιλικα Σταυρος

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι πιο γρηγορη και με τεραστιο ελευθερο χωρο...Χρησιμοοποιησα τα προγραμματα,βρηκα και κατι εικονιδια στο XDA αλλα ενω τα αλλαξα και στους φακελους κτλ εμφανιζονταν οπως ηθελα στα quick links εμειναν οπως ηταν τα παλια..Αυτο εννοω..Τα αλλαξα σχεδον ολα αλλα στην home screen δεν αλλαξανε ολα..Τα πιο πολλα μεινανε με τα παλια εικονιδια:mad:

Μπα το απογευμα θα ξαναφλασαρω την μεγα αλεξανδρου,η καποια αλλη Ελληνικη.

 

Κάτι κάνεις λάθος, βάλε screen shot να καταλάβουμε τι κάνεις και ποια εικονίδια είναι.

 

Είσαι σίγουρος ότι είναι πιο γρήγορη? πως το μέτρησες?

μέχρι τώρα όσες έχω φλασσαρει (και είναι πολλές) δεν είναι πιο γρήγορες.

Θα δω και αυτήν.

 

 

Γιαννη καλησπέρα,

 

Δοκιμαζω την Omega XT v3.0 With GTX Sense 2.5 Theme και μπορω να πω οτι οι αλλαγες που εκανες στα εικονιδια των φακελλων του start menu καθως και ο νεος dialer ειναι πολυ καλες !!

Για καποιους φιλους που εχουν την GTX και τους παραμορφωνει στο digital ρολοι τα μηδενικα (πχ 00:20) υπαρχει το παρακατω fix : ECKM GTX clock 0 fix

το οποιο το βρισκετε στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=666636 .

Στην GTX πρεπει να βρουμε ενα ασπρομαυρο skin για το Τouchoff. Οσο για το banner μακαρι να ειχα τις γνωσεις να σου φτιαξω ενα superdouper αλλα δυστυχως δεν τις εχω :( . Θα μου αρεσε κατι που να εχει βαση τα γραφικα με τους λεοντες στις bootscreen των rom σου.

 

ΥΓ : Στην Great Alexander ELL οταν πατας το Touchoff βγαινει αγγλικο μενου ( αντι για αναμονη-επανεκκινιση-τερματσμος)

 

 

Φιλικα Σταυρος

 

Σταύρο καλησπέρα,

ευχαριστώ για to fix, θα το μαγειρέψω στην επόμενη!

Θα κρατήσω τα εικονίδια αφού πήραν την έγκριση σου.

Για το Τouchoff το ξέχασα στα Αγγλικά :cry: καλα που το ειδες να διορθωθεί.

Θα κοιτάξω να το κάνω ασπρόμαυρο, ελπίζω να το πετύχω!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ioathe, προσπαθώ εδώ και 3 μέρες να κατεβάσω την 3.1 alexander από το rapidshare και δεν τα καταφέρνω. Μου σταματάει το download σε τυχαίο ποσοστό (άλλοτε 20%, άλλοτε 95% κτλ), αφού ανεβάζει στιγμιαία το ping, με αποτέλεσμα να θέλει resume. Μιλάω φυσικά για free και όχι premium download. Αυτή είναι συνήθης πρακτική της rapid, ώστε να σε αναγκάζει να πάρεις premium.

Μπορείς σε παρακαλώ να την κάνεις upload αλλού ώστε να μπορέσω να την τεστάρω? Γενικά μία ποικιλία σε links θα ήταν καλή πιστεύω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ioathe, προσπαθώ εδώ και 3 μέρες να κατεβάσω την 3.1 alexander από το rapidshare και δεν τα καταφέρνω. Μου σταματάει το download σε τυχαίο ποσοστό (άλλοτε 20%, άλλοτε 95% κτλ), αφού ανεβάζει στιγμιαία το ping, με αποτέλεσμα να θέλει resume. Μιλάω φυσικά για free και όχι premium download. Αυτή είναι συνήθης πρακτική της rapid, ώστε να σε αναγκάζει να πάρεις premium.

Μπορείς σε παρακαλώ να την κάνεις upload αλλού ώστε να μπορέσω να την τεστάρω? Γενικά μία ποικιλία σε links θα ήταν καλή πιστεύω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Το χω πάθει και εγώ και νόμιζα ότι έφταιγε ότι το κατέβαζα από το κινητό μέσω wi-fi... Είναι "βαθύτερα" τα αίτια....

Πάντως ισχύει το ρητό "ο επιμένων νικά" γιατί κάποια στιγμή τα κατάφερα....

Edited by demakhs
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι "βαθύτερα" τα αίτια....

 

Δεν υπάρχουν βαθύτερα αίτια. Απλά το rapishare θέλει να αποκτήσει όλο και περισσότερους premium users.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν βαθύτερα αίτια. Απλά το rapishare θέλει να αποκτήσει όλο και περισσότερους premium users.

 

Μάλον αυτά είναι τα βαθύτερα αίτια :):lol:

 

ΥΓ.

Χαίρομαι που από χθες το forum είναι και πάλι "κομπλέ " :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ'ολους

Το μαγείρεμα τις Omega MaxSense UI φτάνει στο τέλος του,

η νέα συνταγή θα είναι πεντανόστιμη :lol:

 

Σε λίγο ανεβαίνει η Beta έκδοση και θα σταλεί στην ομάδα του Beta testing.

Αν και κάποιος άλλος θέλει να συμμετέχει στο Beta testing ας μου στείλει pm.

 

Και μερικές φωτογραφίες για να σας ανοίξω την όρεξη :lol::lol:

Omega MaxSense UI

 

http://img257.imageshack.us/img257/5981/15337180.jpg

 

http://img641.imageshack.us/img641/2328/33121975.jpg

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αποψε κατεβαζω,αυριο φλασαρω. Καλα αποτελεσματα!

SE P800-910i, MIOA701, AIRIS T620, XDA FLAME, HTC HD2 AKA LEO ROM: indie : Dinik v:22

OMEGA BETA TESTER

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα. πριν λίγο

φλάσαρα την 3.1 alexander . να αναφέρω κάτι

σχετικα με την ρομ ( μου το έκανε και στην dinik )

αλλά δεν το ανέφερα. μόλις τελείωσε το πέρασμα

της ρομ και έκανε το κινητό επανεκίνηση με το που

άνοιξε και πήγα να περάσω τις ρυθμίσεις έβγαλε μία

εικόνα στην κεντρική οθόνη windows και μου έκανε

πάλι επανεκίνηση. οφείλετε στη ρομ ή έχει κάτι το τηλέφωνο ?

να αρχίσω να ανυσηχώ ?. μου το έκανε και στην dinik αλλά

υπέθεσα ότι είναι κάτι που απλά έτυχε . τώρα που βλέπω την

alexander πραγματικά είναι πολύ όμορφη και δεν πρέπει να

τρώει πολύ μπαταρία . ένα ακόμα μπράβο για την φοβερή σου

δουλιά Γιάννη. υπολόγισε και εμένα για το beta testing για την

νέα σου ρομ

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και έπειτα από... επίπονες (!) προσπάθειες κατάφερα και κατέβασα την Omega XT v3.

Θα περαστεί απόψε στο Leo...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα. πριν λίγο

φλάσαρα την 3.1 alexander . να αναφέρω κάτι

σχετικα με την ρομ ( μου το έκανε και στην dinik )

αλλά δεν το ανέφερα. μόλις τελείωσε το πέρασμα

της ρομ και έκανε το κινητό επανεκίνηση με το που

άνοιξε και πήγα να περάσω τις ρυθμίσεις έβγαλε μία

εικόνα στην κεντρική οθόνη windows και μου έκανε

πάλι επανεκίνηση. οφείλετε στη ρομ ή έχει κάτι το τηλέφωνο ?

να αρχίσω να ανυσηχώ ?. μου το έκανε και στην dinik αλλά

υπέθεσα ότι είναι κάτι που απλά έτυχε . τώρα που βλέπω την

alexander πραγματικά είναι πολύ όμορφη και δεν πρέπει να

τρώει πολύ μπαταρία . ένα ακόμα μπράβο για την φοβερή σου

δουλιά Γιάννη. υπολόγισε και εμένα για το beta testing για την

νέα σου ρομ

 

γεια σου φιλε μου το κάνει και σε μενα αλλα αν προσέξεις καλύτερα θα δεις οτι σου βγαζει και ενα καρτελάκι που λεει για επανεκκίνηση σε 3 sec (μετα την πρωτη επανεκκίνηση )οπότε μην ανησυχείς...:)

απο πλευρας μπαταριας θα ελεγα οτι κοντράρετε με την Άρτεμης 18 για οποίων καταλαβαίνει τη ενοω. καλό βράδυ σε ολους.-

Edited by koulis1grk

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

το 212 radio οντως ειναι το καλυτερο σε καταναλωση μπαταριας χωρις να υστερει σε σημα.

μετα απο 24 ωρες ειμαι στο 48% με μικρη χρηση βεβαια αλλα με το wifi συνεχως ενεργοποιημενο και μαλιστα με την εφαρμογη που το κρατα standby συνεχως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα και εγω εχθες ξανα την G.A...Με το 2.12 και με HSPL 2.08...Eφαγα γυρω στο 4ωρο για φουλ στησιμο με εικονιδια κτλ...Για να δουμε πως θα τα παει...

Αλλα με εβαλες σε πειρασμο για την max sence..Ειχα κατεβασει μια παλια σου σε ενα αλλο LEO αλλα δεν με ειχε ανθουσιασει,αλλα αυτη φαινεται πολυ ομορφη...

To touch ειναι απιθανο...

Στον φιλο μου τον Κωστα(Tel salat)να πω οτι ειμαι παλιος στο αντικειμενο...Δεν ειμαι νεος..χα χα...Καλημερα σας

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

το 212 radio οντως ειναι το καλυτερο σε καταναλωση μπαταριας χωρις να υστερει σε σημα.

μετα απο 24 ωρες ειμαι στο 48% με μικρη χρηση βεβαια αλλα με το wifi συνεχως ενεργοποιημενο και μαλιστα με την εφαρμογη που το κρατα standby συνεχως.

 

Φίλε είσαι αρκετά καλά. Απλά πιστεύω ότι για καλύτερα αποτελέσματα θα δεις όταν θα κάνεις task29 με το ράδιο 2.12 μαζί, και φλασάρισμα της ROM. Επίσης όπως είπε και ο Αντώνης, να κάνει και 2-3 κύκλους η μπαταρία και βλέπεις.

 

@gkionis Φίλε το πρόβλημα σου διορθώθηκε με τα hard reset όταν περνούσες το ράδιο ?

 

Άντε και Τρίτη-Τετάρτη παραλαμβάνω την 2300mA μπαταρία !! (Επιτέλους! 45 ευρώ μόνο, μαζί φυσικά με το καπάκι)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είσαι αρκετά καλά. Απλά πιστεύω ότι για καλύτερα αποτελέσματα θα δεις όταν θα κάνεις task29 με το ράδιο 2.12 μαζί, και φλασάρισμα της ROM. Επίσης όπως είπε και ο Αντώνης, να κάνει και 2-3 κύκλους η μπαταρία και βλέπεις.

 

@gkionis Φίλε το πρόβλημα σου διορθώθηκε με τα hard reset όταν περνούσες το ράδιο ?

 

Άντε και Τρίτη-Τετάρτη παραλαμβάνω την 2300mA μπαταρία !! (Επιτέλους! 45 ευρώ μόνο, μαζί φυσικά με το καπάκι)

 

ναι φίλε μου διορθώθηκε πλέον περνάω ράδιο

χωρίς να γίνετε hard reset. και ξέρεις ποιο

ράδιο έχω περάσει ;) σε ευχαριστώ πολύ

για την βοήθεια . έχω από χθες το βράδι την

alexander 3.1 .πραγματικά είναι κάτι το ξεχωριστώ.

δεν μπορώ να βρω κανένα ψεγάδι . την φλάσαρα προτού

βγω έξω για φαγητό και σε 10 λεπτά ήταν στημένη .

χαίρεσε να περνάς ρομ. θυμάμε παλαιότερα όταν περνούσα

άρτεμις για να τη στήσω όπως ήθελα μου έπερνε πάρα πολλές

ώρες . με τις ρομ του Γιάννη πέρα από την σταθερότητα και

την ομορφιά δεν θέλεις ώρα να στήσεις το κινητό τα έχει όλα

μέσα ( τα έχει όλα και συμφέρει :lol:)

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άντε και Τρίτη-Τετάρτη παραλαμβάνω την 2300mA μπαταρία !! (Επιτέλους! 45 ευρώ μόνο, μαζί φυσικά με το καπάκι)

 

Ελπίζω πρακτικά να σε βολέψει γιατί εμφανισιακά... :X

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από τον μάγειρα :)

 

Φίλε ioathe, προσπαθώ εδώ και 3 μέρες να κατεβάσω την 3.1 alexander από το rapidshare και δεν τα καταφέρνω. Μου σταματάει το download σε τυχαίο ποσοστό (άλλοτε 20%, άλλοτε 95% κτλ), αφού ανεβάζει στιγμιαία το ping, με αποτέλεσμα να θέλει resume. Μιλάω φυσικά για free και όχι premium download. Αυτή είναι συνήθης πρακτική της rapid, ώστε να σε αναγκάζει να πάρεις premium.

Μπορείς σε παρακαλώ να την κάνεις upload αλλού ώστε να μπορέσω να την τεστάρω? Γενικά μία ποικιλία σε links θα ήταν καλή πιστεύω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

3 μέρες :blink::blink:

Γιατί δε εστειλες ένα pm ευλογημένε??

 

Υπαρχει Mirror για τις Αγγλικές (WWE) εκδόσεις Omega στο

http://www.vbnfiles.com/xda/indie/

είναι ταχύτατο χωρίς περιορισμό ταχύτητας.

 

Θα ανεβάσω εκεί και όλες τις Ελληνικές εκδόσεις για όσους δεν έχουν premium λογαριασμό στην rapidshare.

 

 

καλησπέρα στην παρέα. πριν λίγο

φλάσαρα την 3.1 alexander . να αναφέρω κάτι

σχετικα με την ρομ ( μου το έκανε και στην dinik )

αλλά δεν το ανέφερα. μόλις τελείωσε το πέρασμα

της ρομ και έκανε το κινητό επανεκίνηση με το που

άνοιξε και πήγα να περάσω τις ρυθμίσεις έβγαλε μία

εικόνα στην κεντρική οθόνη windows και μου έκανε

πάλι επανεκίνηση. οφείλετε στη ρομ ή έχει κάτι το τηλέφωνο ?

να αρχίσω να ανυσηχώ ?. μου το έκανε και στην dinik αλλά

υπέθεσα ότι είναι κάτι που απλά έτυχε . τώρα που βλέπω την

alexander πραγματικά είναι πολύ όμορφη και δεν πρέπει να

τρώει πολύ μπαταρία . ένα ακόμα μπράβο για την φοβερή σου

δουλιά Γιάννη. υπολόγισε και εμένα για το beta testing για την

νέα σου ρομ

 

Οι πιο πολλές Ελληνικές Omega είναι UC capable http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=366337

 

Αυτό σημαίνει ότι μετά το φλασσαρισμα κάνει επανεκκίνηση η συσκευή αυτόματα και αν διαβάσει συγκεκριμένα αρχεία στη κάρτα αποθήκευσης κάνει πάλι επανεκκίνηση, διαβάστε εδω

 

 

Φλασαρα και εγω εχθες ξανα την G.A...Με το 2.12 και με HSPL 2.08...Eφαγα γυρω στο 4ωρο για φουλ στησιμο με εικονιδια κτλ...Για να δουμε πως θα τα παει...

Αλλα με εβαλες σε πειρασμο για την max sence..Ειχα κατεβασει μια παλια σου σε ενα αλλο LEO αλλα δεν με ειχε ανθουσιασει,αλλα αυτη φαινεται πολυ ομορφη...

To touch ειναι απιθανο...

Καλημερα σας

 

Παλαιότερα είχες δοκιμάσει το max manila, αυτό είναι το maxsense είναι τελείως διαφορετικό :)

Εντάξει με τα εικονίδια, κατάφερες να βάλεις αυτά που ήθελες??

 

ναι φίλε μου διορθώθηκε πλέον περνάω ράδιο

χωρίς να γίνετε hard reset. και ξέρεις ποιο

ράδιο έχω περάσει ;) σε ευχαριστώ πολύ

για την βοήθεια . έχω από χθες το βράδι την

alexander 3.1 .πραγματικά είναι κάτι το ξεχωριστώ.

δεν μπορώ να βρω κανένα ψεγάδι . την φλάσαρα προτού

βγω έξω για φαγητό και σε 10 λεπτά ήταν στημένη .

χαίρεσε να περνάς ρομ. θυμάμε παλαιότερα όταν περνούσα

άρτεμις για να τη στήσω όπως ήθελα μου έπερνε πάρα πολλές

ώρες . με τις ρομ του Γιάννη πέρα από την σταθερότητα και

την ομορφιά δεν θέλεις ώρα να στήσεις το κινητό τα έχει όλα

μέσα ( τα έχει όλα και συμφέρει :lol:)

 

Έβαλα πολύ κόπο να γίνει έτσι, βεβαία με βοήθησαν πολύ τα παιδιά εδώ με τις προτάσεις και τις ιδέες τους.

 

Άντε και Τρίτη-Τετάρτη παραλαμβάνω την 2300mA μπαταρία !! (Επιτέλους! 45 ευρώ μόνο, μαζί φυσικά με το καπάκι)

 

Τι μπαταριά είναι αυτή, βάλε link αν μπορείς να την δούμε!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Τι μπαταριά είναι αυτή, βάλε link αν μπορείς να την δούμε!

καλημέρα σας !!!!

δυστυχώς πριν είχα γράψει μια απάντηση κοντά 15 γραμμές στον opera 10 και ξαφνικά η συσκευή εκεί που έγραφα μου έκανε επανεκκίνηση από μόνο του :(. έγραφα κάποια πράγματα για το ράδιο 2.12 που πέρασα χθες. δεν τα γράφω ξανά γιατί εχω φάει τρελο ξενέρωμα όπως καταλαβαίνετε :(.

 

 

Γιάννη η μπαταρία που θα πάρει ο Αντώνης είναι η μεγάλη extended η γνήσια που βγάζει η htc. είναι 2300mah με καπάκι μαζί.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...