Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Άνοιξα destinator 7 και igo σήμερα.

(και εγώ αυτό σκέφτηκα)

Γιατί όμως να έχει πρόβλημα;

 

Πρόκειται για bug του απαρχαιωμένου πια destinator, δεν είναι θέμα της συσκευής.

 

πρωτο μου post sos ερωτηση μολις εβαλα στο htc hd2 omegav19.2 ell radio 2.04.50.22_2 ειναι τελειο μπραβο σε ολα τα παιδια !! πολυ καλη δουλεια.

δουλευει αψογα τουλαχιστον μεχρι να το μαθω! με πηραν τηλ και δουλευει κανονικα και μολις πηγα να απαντησω κολλησε !!! και δεν ακουω κανεναν κ για να ξεκολλησει μονο με βγαλσιμo μπαταριας!! Βοηθεια

Υ.Σ αν το εβαλα το μυνημα σε λαθος σημειο συγχωρείστε με.

Εχω κανει ολα τα βηματα κ τα 4

1 hspl, 2 radio, 3 task29, 4 omega v19.2 κανενας admin?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Δεν ακουω στο τηλ ουτε ο αλλος εχω την δυνατοτητα να του βαλω αναμονη. την αναμονη την ακουει αλλα μετα οταν την βγαζω εμενα δεν με ακουει ουτε κ γω φυσικα και οτι αλλο και να πατησω κολαει και δεν κλεινει, παραμονο με βγαλσιμο μπαταριας

 

Στα κάνει αυτά και μετά από hard reset;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πρωτο μου post sos ερωτηση μολις εβαλα στο htc hd2 omegav19.2 ell radio 2.04.50.22_2 ειναι τελειο μπραβο σε ολα τα παιδια !! πολυ καλη δουλεια.

δουλευει αψογα τουλαχιστον μεχρι να το μαθω! με πηραν τηλ και δουλευει κανονικα και μολις πηγα να απαντησω κολλησε !!! και δεν ακουω κανεναν κ για να ξεκολλησει μονο με βγαλσιμo μπαταριας!!

 

Στα κάνει αυτά και μετά από hard reset;

 

 

Καλησπέρα παιδιά :)

Θα σου πρότεινα να αλλάξεις και το radio με κάποιο απο τα τελευταία 2.14.ΧΧ η 2.15.ΧΧ γιατί αυτό που αναφέρεις δεν ενδείκνυται :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα σου πρότεινα να αλλάξεις και το radio με κάποιο απο τα τελευταία 2.14.ΧΧ η 2.15.ΧΧ γιατί αυτό που αναφέρεις δεν ενδείκνυται :)

 

Σωστή παρατήρηση. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το radio εφταιγε ΟΛΕ ΟΛΕ ακουω ;) σας ευχαριστω !! apozafeir ευχαριστω για τις συμβουλες λυθηκε! καληνυχτα
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...επειδή έχω μείνει λίγο πίσω μάλλον...λέω να περάσω την 19.2 απο την v10 που έχω μείνει....θα πρέπει να κάνω και εγώ αυτά τα τέσσερα βήματα πάλι?ή είμαι οκ?
Link to comment
Share on other sites

oxι κατεβαζεις την ρομ και φλασαρεις..δεν χρειζονται τα προηγουμενα βηματα με hsp κτλ

 

Γιαννη,συγχαρητηρια γθα την 19,2 ειναι μεχρι στιγμης πολυ καλη,γρηγορη και σωστη,μου κολλαει μονο οταν βγαινω απο τον chteditor..μακαρι να βγει μια ελληνικη μεταφραση γιατι εχει προφιλ και ενα σωρο επιλογες και δεν ξερω τι κανουνε:lol:

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μου κολλαει μονο οταν βγαινω απο τον chteditor.

 

Αυτό δεν είναι θέμα συσκευής αλλά CHT. Απορώ πως δεν έχει διορθωθεί ακόμα αυτό παρόλο που δεν δημιουργεί πρόβλημα, τις αλλαγές στις ρυθμίσεις τις παίρνει κανονικά παρόλο το error κατά την έξοδο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νέα εκδοσή Omega XT v19.3 With Co0kie's Home Tab v2.0 ELL + WWE

 

Διαθέσιμη μόνο σε Omega XT With Co0kie's Home Tab v2.0

Νέο Build 23148 Windows CE: 5.2 Build 4173 (Thursday, September 23, 2010 3:54:05 PM)

Πληροφορίες και Download στα πρώτα post

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Αν υποθέσουμε οτι θέλω να δοκιμάσω να τρέξω android και κατεβάσω τα ανόλογα προγράμματα, μπορώ να ξαναγυρίσω σε windows και αν ναι, τι γίνεται με το στήσιμο του τηλεφώνου, πρέπει να γίνει πάλι απ'την αρχή;

Παίρνω συχνά backup.Αρκεί να επαναφέρω το τελευταίο και όλα θα είναι όπως πριν;

 

Γενικά πως γίνεται η μετάβαση απο το ένα λειτουργικό στο άλλο;

Θα παρακαλούσα με απλά λόγια και όχι ένα link απο xda :O

 

Ευχαριστώ

 

Υ.Σ. Τα συγχαρητήριά μου για την 19.1. Μέχρι στιγμής ότι έχω δοκιμάσει στην συσκευή ,απο την χρήση που κάνω εγώ προσωπικά, είναι απροβλημάτιστη

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Διάβασε εδώ που συζητάμε για το Android... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279151

 

Σε γενικές γραμμές, το Android τρέχει από την κάρτα μνήμης. Κατά συνέπεια δεν δύναται να πειραχτεί κάτι στη windows mobile rom σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νέα εκδοσή Omega XT v19.3 With Co0kie's Home Tab v2.0 ELL + WWE

 

Διαθέσιμη μόνο σε Omega XT With Co0kie's Home Tab v2.0

Νέο Build 23148 Windows CE: 5.2 Build 4173 (Thursday, September 23, 2010 3:54:05 PM)

Πληροφορίες και Download στα πρώτα post

 

καλησπέρα, να βαλω αυτο? Γιατι πηγαμε πισω?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Είπα να περάσω την 19.2 αλλα με τους ρυθμούς που πάτε εσείς πολύ γρήγορα θα πρέπει να περάσω την 20!!

Οπότε λέω να περάσω μια και καλή την "20" μιας και τώρα έχω την v10 εδώ και καιρό...

Να υποθέσω πως όπως και η 10 έτσι και η 20 θα είναι κάτι σαν σταθμός??

Edited by vasilistherapy
Link to comment
Share on other sites

Για το φιλο που ειπε ποιο πριν να ξαναστησει τα wm.Οπως ειπε και ο Γιαννης,οχι..Τρεχεις και τα δυο λειτουργικα και το ενα δεν πειραζει το αλλο...

Δεν πηγαμε πισω,ειναι απο αλλη ομαδα τα build και ειναι τα τελευταια...:)

:happy:Πολυ καλη η 19,2...Ευγε Γιαννη και ολο το TEAM

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δοκίμασα χθες να τρέξω android για πρώτη φορά και εκτός του ότι δεν κατάφερα να τρέξουν, μου δημιούργησε προβλήματα στην συμπεριφορά της συσκευής.

Κολλήματα και τρομερή κατανάλωση μπαταρίας όπου το soft reset δεν έκανε τίποτα.

Το αποτέλεσμα ήταν να κάνω HReset κατά την διάρκεια της ημέρας, ώστε να σώσω όση μπαταρία μου είχε απομείνει (ευτυχώς είχα πάρει ful backup πριν την χρήση του android).

 

@ioathe

1.Η 19 dinik έχει τα εικονίδια dinik παντού;

2. Τα εικονίδια glass balls jagualarari τα έχεις υπόψη;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αλλάξω το icon που παταμε για να μπει στο menu...και πως μπορω να αλλάξω χρώμα στα πλαίσια του καιρού και το χρώμα του ψηφιακου ρολογιου δηλαδη τα νουμερα να ειναι π.χ. μωβ???Ευχαριστω παιδες,κανετε εξαιρετικη δουλεια!
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αλλάξω το icon που παταμε για να μπει στο menu...και πως μπορω να αλλάξω χρώμα στα πλαίσια του καιρού και το χρώμα του ψηφιακου ρολογιου δηλαδη τα νουμερα να ειναι π.χ. μωβ???Ευχαριστω παιδες,κανετε εξαιρετικη δουλεια!

 

Τα εικονίδια για το start menu μπορείς να το αλλάξεις πηγαίνοντας στο φάκελο omega στην συσκευή, εκεί υπάρχει το default εικονίδιο.

Για πλαίσια καιρού και ρολόι πρέπει να περάσεις cabs που θα βρεις στο xda.

Για να αλλάξεις το χρώμα των γραμμάτων της αρχικής οθόνης μπορείς να το κάνεις με το chte - miscellaneous - Text colour.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Για το φιλο που ειπε ποιο πριν να ξαναστησει τα wm.Οπως ειπε και ο Γιαννης,οχι..Τρεχεις και τα δυο λειτουργικα και το ενα δεν πειραζει το αλλο...

Δεν πηγαμε πισω,ειναι απο αλλη ομαδα τα build και ειναι τα τελευταια...:)

:happy:Πολυ καλη η 19,2...Ευγε Γιαννη και ολο το TEAM

 

καλησπέρα, αυτο που ρωτάω ειναι αν αξιζει να παμε από την από την 19,2 στην 19,3.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, αυτο που ρωτάω ειναι αν αξιζει να παμε από την από την 19,2 στην 19,3 αυτό ρωτάω.:)

 

Είναι παρόμοιες εκδόσεις με διαφορετικά build.

Δεν θα δεις σχεδόν καμιά διαφορά.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι παρόμοιες εκδόσεις με διαφορετικά build.

Δεν θα δεις σχεδόν καμιά διαφορά.

 

χιλια συγνωμη που σας ζαλιζω, ομως τοτε ποιος ο λογος αλλαγης του build? Καλυτερο σήμα, καλυτερη απόδωση μπαταρίας, τι? Γιατι δεν το γραφει να ξερουμε (ερώτηση χωρις να με παρεξηγησει ο chef):)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

χιλια συγνωμη που σας ζαλιζω, ομως τοτε ποιος ο λογος αλλαγης του build? Καλυτερο σήμα, καλυτερη απόδωση μπαταρίας, τι? Γιατι δεν το γραφει να ξερουμε (ερώτηση χωρις να με παρεξηγησει ο chef):)

 

Αφού βγαίνουν καινούργια, ο σεφ τα μαγειρεύει.

Όποιος θέλει δοκιμάζει και μην ξεχνάς ότι υπάρχει και ο ανταγωνισμός.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού βγαίνουν καινούργια, ο σεφ τα μαγειρεύει.

Όποιος θέλει δοκιμάζει και μην ξεχνάς ότι υπάρχει και ο ανταγωνισμός.

 

θα ήθελα να μου λέει ομως τι "παιζει" με τα builds, μυστικό ειναι? Γιατι οταν εχει μεταγενεστηρη ημερομηνία το καταλαβαίνω, οταν ομως εχει προηγουμενη, θα ηθελα να ξέρω

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα και γω να ρωτήσω κάτι σε σχέση με τα εικονίδια του cht.

Φοράω την v18 ELL.

όταν την πρωτοπέρασα είχε το cht beta. Τα εικονίδια Αναστροφη Διακόπτη (π.χ. wifi, bluetooth κ.λ.π.) Διάφορα (π.χ. επαννεκίνηση sense κ.λ.π.) και notificatios (π.χ. ιστορικό) ηταν ασπρόμαυρα με κόκκινη την εκάστοτε ένδειξη off ή το θαυμαστικό στό ιστορικό.

Μόλις πέρασα το cht final τα καινούργια εικονίδια δεν είχαν πιά το κόκκινο χρώμα.

Τα είχε πειράξει ο μάγειρας και ήταν πιό όμορφα ή είναι θέμα του cht final σε σχέση με το beta .

Υπάρχει κανένας τρόπος να αλλάξουν και αυτά με άλλα της επιλογής μας, γιατί με το CSMI δεν εμφανίζονται πουθενα.

Τέλος πολλές ευχαριστίες και από μένα στο μάγειρα και σε όλο το team για την καταπληκτική δουλειά.

 

P.S. Κάποιες φορές στο ιντερνετ μου παρουσιάζει ένα bug με το πληκτρολόγιο.

Όταν πατώ το κουμπάκι για να κλείσει το πληκτρολόγιο σβήνει μόνο η κάτω σειρα του πληκτρολογίου με τα κουμπιά και το υπόλοιπο με τα γράμματα δεν δουλεύει καλά, ψιλοκολλάει αφου δεν εμφανίζεται πια το κουμπάκι για να κλείσει.Το έχει πάθει και άλλος ή είναι μόνο δικό μου θέμα

Επι τη ευκαιρία να ρωτήσω και μιά άλλη απορια που έχω από καιρό.

Στη offficial υπήρχε σε αυτό το κουμπάκι διπλα ένα μικρό βελάκι ώστε να μπορείς να επιλέξεις αν θα αλλαξεις πληκτρολόγιο ή αν θα το κλείσεις.

Τώρα που δεν υπάρχει το βελάκι πως γίνεται αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να ορίσουμε τη συσκευή να λαμβάνει δεδομένα καιρού απο sites όπως τα freemeteo και meteo.gr τα οποία θεωρώ πως είναι αρκετά πιό αξιόπιστα σε σχέση με το accuweather απο το οποίο παίρνει τιμές η συσκευή;

Ειδικά στην πρόβλεψη 4 ημερών, το accu πέφτει συνεχώς έξω.

Link to comment
Share on other sites

Με το default πρόγραμμα του καιρού δεν μπορείς να το κάνεις αυτό.

 

Μπορούμε όμως να ορίσουμε άλλο πρόγραμμα καιρού στο cht με το chteditor. Επειδή με ενδιαφέρει και μένα η δυνατότητα να λαμβάνει δεδομένα καιρού απο το meteo.gr, μήπως ξέρεις Γιάννη πως μπορεί να γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...