Jump to content

Ποιο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);  

1.063 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);

    • Cosmote
      405
    • Vodafone
      366
    • Wind
      292


Recommended Posts

Aρχιζει και φαίνεται επιτέλους το κλίμα που υπάρχει στην αγορά...Μετα την λήξη ταυτοποίησης θα φανει ακόμη πιο πολύ οτι η wind εχει πολυ περισσοτερο ενεργό κοσμο ....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 334
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που ειναι ολοι αυτοι που μας επριζαν οτι κλεινει η wind? μεχρι το καλοκαιρι θα ειναι μακραν πρωτη εταιρεια γιατι απλα ειναι πολυ πιο οικονομικη και εχει πολυ καλυτερες υπηρεσιες απο τις αλλες δυο!

 

Εγώ δεν αναρωτιέμαι καθόλου. Απορώ πραγματικά γιατί γίνεται η συγκεκριμένη ψηφοφορία, αφού είναι γνωστό και δεδομένο σε όλους τους συνδρομητές της Ελλάδας, ότι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας από άποψη κάλυψης αλλά και σε όλους τους τομείς, μακράν το καλύτερο είναι η Cosmote.

Εάν η Cosmote, δήθεν έχει σήμα "μπανάνα" όπως προείπε κάποιος, τότε οι άλλες δυο εταιρείες πρακτικά έχουν ανύπαρκτο σήμα.

Επίσης πότε θα σταματήσουν από τη Wind να με πρήζουν να αλλάξω δίκτυο; Ήδη με έχουν πάρει πέντε φορές λέγοντάς μου ότι θα ωφεληθώ περισσότερο από το υπάρχον πακέτο μου στη Cosmote, δίνοντας μόνο 3 ευρώ παραπάνω το μήνα.

Δηλαδή εκτός από ανήθικοι στη Wind, έχουν και πολύ πλάκα, γιατί πραγματικά η εταιρεία είναι της πλάκας. Δεν συζητάω για κάλυψη, γιατί ευτυχώς ή δυστυχώς έχω και μια κάρτα free2go. Δεν είναι τυχαίο ότι επιστρέφουν ποσό για κάθε διακοπή κλήσης. Και μη μου πει κανείς φοβερή υπηρεσία της Wind.

Η Cosmote πραγματικά δεν παίζεται σε κάλυψη. Όσο για την Vodafone, εντάξει έχουν τόσες απώλειες από φορητότητες σε συνδρομητές που κατά 95% πηγαίνουν στη Cosmote και προσπαθούν να κάνουν πόλεμο στη καλύτερη εταιρεία κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα, στη Cosmote βέβαια. 98% κάλυψη η Cosmote, 100% βγάζει η Vodafone και με κρυφά γράμματα, περίπου. Ο περιπτεράς τους έλειπε να κάνει σύγκριση πακέτων των δικτύων. Ανύπαρκτοι τελείως, μιας και οι διαφημίσεις της είναι μέσα στο ψέμα. Η πλάκα είναι ότι χρησιμοποιώ και μια Α la Carte.

 

Αν ηξερες στο ελαχιστο τι υπηρεσιες προσφερει η καθε εταιρεια δε θα μας εγραφες ολας αυτα!!!

Edited by gkr41
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση του κουμπιού "Τροποποίηση" ή "Πολλαπλή παράθεση"
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

cosmote με κλειστα ματια....οταν οι αλλοι δεν εχουν σημα εγω εχω και επιπλεον φιλος ειχε με την οικογενεια απεριοριστα ενδοι-οικογενειακα με vodafone και μετα απο λιγ καιρο ειδε να τους χρεωνουν κανονικα τις κλησεις...τι χειροτερο κλεψιμο. προσωπικες εμπειριες παντες αναφερω και δεν ειναι πιστευω παγια τακτικη της ενλογω εταιριας αλλα αυτα βλεπω εγω.:)

 

Αυτο μου το χουν πει και σε μενα ατομα που εχουν απεριοριστ της εταιρειας!

 

Αν ηξερες στο ελαχιστο τι υπηρεσιες προσφερει η καθε εταιρεια δε θα μας εγραφες ολας αυτα!!!

 

εγω που εχω και τις 3 το πρωσυπογραφω!! COSMOTE ΔΑΓΚΩΤΟ...ειναι της πασης γνωστο και φαινεται οτι πολλοι εδω μεσα εκτελουν υπηρεσια...ειναι εργαζομενοι μεσα στο φορουμ...ειναι πασιφανες απ το μενος που εχουν...coolαrete γιατι φαινεστε....

 

δεν πιστευω οτι η μια εταιρεια ειναι καλυτερη σε ολα απο την αλλη...υπαρχουν τα θετικα και τα αρνητικα σε καθε μια...ειναι και θεμα τυχης...απο το ποιος θα σε εξυπηρετησει στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση(μου χει τυχει να μου το κλεισει μια στην εξυπηρετηση και επισης μου χει τυχει να με καλεσει πισω μια αλλη οταν εκλεισε η γραμμη-με εχουν εκυπηρετησει μετρια τη μια και την αλλη εχουν σκιστει-στο ιδιο δικτυο)επειση χρησιμοποιω και τα τρια δικτυα εχω να πω τα εξης...καλυψη-υπαρχουν σημεια που εχει καλυψη το ενα δικτυο και δεν εχει το αλλα0ιδιως στην αθηνα,αλλα για επαρχια δε το συζητω η cosmote κατ εμε εχει το πιο καλο...τωρα μπορει να ειναι και θεμα τυχης στα σημεια που την εχω χρησιμοποιησει..οποτε μην ειστε απολυτοι σε οτι λετε...επισης στο mobile internet στο ιδιο τηλεφωνο( iphone )σε σημειο με full 3g η cosmote πεταει η wind σερνεται και η vodafone ειναι καπου στη μεση...εχω θετικη εμπειρια και απο τις 3...και ξαναλεω ειναι και θεμα συγκυριων αλλα και οι 3 εχουν τα θετικα και τα αρνητικα..

Edited by gkr41
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση του κουμπιού "Τροποποίηση" ή "Πολλαπλή παράθεση"
Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω και τις 3 το πρωσυπογραφω!! COSMOTE ΔΑΓΚΩΤΟ...ειναι της πασης γνωστο και φαινεται οτι πολλοι εδω μεσα εκτελουν υπηρεσια...ειναι εργαζομενοι μεσα στο φορουμ...ειναι πασιφανες απ το μενος που εχουν...coolαrete γιατι φαινεστε....

 

Δεν εχει ουτε μιση υπηρεσια καλυτερη ο κοσμοτε απο τις αλλες δυο γι αυτο ασε τις μπουρδες περι μενος και διαφορα τετοια.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με.....κι εγω αυτο αναρωτιεμαι!!!!

 

μηπως επειδη οντως εχει το καλυτερο σημα και πακετα ομιλιας-ιντερνετ και υπηρεσιων που εξυπηρετουν πολλους? ειναι δυνατον ενας να επιλεγει και να μενει σε ενα δικτυο αν δεν εχει σημα η δεν τον συμφερει? το οτι για σενα δεν ειναι ελκυστικη η εταιρεια κ οι υπηρεσιες της δεν ειναι απαραιτητο να ισχυει και για τους υπολοιπους...ολοι εχουν νιονιο και κρινουν....οποτε μην αναρωτιεστε αδικα...ολα εχουν μια λογικη απαντηση..

 

Δεν εχει ουτε μιση υπηρεσια καλυτερη ο κοσμοτε απο τις αλλες δυο γι αυτο ασε τις μπουρδες περι μενος και διαφορα τετοια.

οκ λοιπον δεν εχει νοημα η συζητηση...διοτι μπορω να πω οτι θελω και εσυ το ιδιο...προσεχε τις λεξεις που χρησιμοποιεις ,διοτι μπορω να τις χρησιμοποιησω και γω αυτο ομως δεν θα με κανει να εχω δικιο αλλα θα δειξει το μενος που δεν εχω...το χεις εσυ...μην δυναμιτιζεις το κλιμα με χαρακτηρισμους αλλα τεκμηριωσε τα επιχειρηματα σου...μαθε να ακους ειτε σαρεσει ειτε δεν σαρεσει αυτο που λεει ο αλλος..ειναι η απαψη του...αν εισουν εσυ αυτος που ελεγε παντα το σωστο θα εισουν ο θεος

 

Υ. με λιγα λογια εσυ εισαι ο εξυπνος εφοσον εχεις vodafone η WIND και οι υπολοιποι (45%)που εχουν cosmote ειναι κουτοι και δεν σκεφτοντε οταν επιλεγουν εταιρεια...τα συμπερασματα δικα σας...

Edited by gkr41
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση του κουμπιού "Τροποποίηση" ή "Πολλαπλή παράθεση"
Link to comment
Share on other sites

Αν ηξερες στο ελαχιστο τι υπηρεσιες προσφερει η καθε εταιρεια δε θα μας εγραφες ολας αυτα!!!

 

Ίσα ίσα, ακόμα και στις προπληρωμένες κάρτες δεν παίζεται η Cosmote. Με 10 ευρώ δίνει 2 ώρες ομιλίας προς όλους. Τι προς free2go, CU κλπ. και πράσινα άλογα; Που να τους βρω; Κάθε λίγο και λιγάκι κυρίως η Wind αλλά και η Vodafone μας πρήζουν με τις νέες προσφορές τους. Μόνο τον περιπτερά της Vodafone, τον έχουν κρατήσει καιρό. Στο προσφέρει η δικιά σου κάρτα; Όχι ρε, μου προσφέρει κάτι το οποίο το χρειάζομαι.

Για κάλυψη δικτύου, δεν το συζητάω γιατί έχοντας συμβόλαιο στη Cosmote και προπληρωμένες κάρτες στις άλλες δύο εταιρείες και πραγματοποιώντας αρκετά ταξίδια το χρόνο εντός Ελλάδας, παρατηρώ ότι η Cosmote πιάνει και στα πιο απίθανα σημεία, ενώ οι άλλες δύο εταιρείες δεν έχουν καθόλου σήμα στα ίδια σημεία. Δεν έχω να κερδίσω κάτι από τη Cosmote, η πραγματικότητα είναι.

 

Υ.Γ. Παρακαλούνται οι εργαζόμενοι που δουλεύουν στις εταιρείες Wind και Vodafone να μη γράφουν, για να υπάρχει αντικειμενικότητα στο θέμα. Δεν θα κερδίσουν συνδρομητές από αυτό το forum.

Link to comment
Share on other sites

μηπως επειδη οντως εχει το καλυτερο σημα και πακετα ομιλιας-ιντερνετ και υπηρεσιων που εξυπηρετουν πολλους? ειναι δυνατον ενας να επιλεγει και να μενει σε ενα δικτυο αν δεν εχει σημα η δεν τον συμφερει? το οτι για σενα δεν ειναι ελκυστικη η εταιρεια κ οι υπηρεσιες της δεν ειναι απαραιτητο να ισχυει και για τους υπολοιπους...ολοι εχουν νιονιο και κρινουν....οποτε μην αναρωτιεστε αδικα...ολα εχουν μια λογικη απαντηση..

 

αντικειμενικα αν το παρουμε το θεμα αν συγκρινεις για παραδειγμα F2G με what s up οχι πες μου ποιο νομιζεις οτι ειναι πιο οικονομικο...το γεγονος οτι καποιος επιλεγει κατι επειδη το εχουν οι υπολοιποι η επειδη αυτο ειναι το πιο γνωστο δε μου λεει κατι...γι αυτο φυσικα και η cosmote εχει τους περισσοτερους πελατες...λογω ''ονοματος'' παρα λογω χρεωσεων...για το σημα της προσωπικα δεν μπορω οντως να πω πως δεν ειναι καλο....αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν εχουν καλο σημα η wind και η vodafone.....αυτα!

Link to comment
Share on other sites

αντικειμενικα αν το παρουμε το θεμα αν συγκρινεις για παραδειγμα F2G με what s up οχι πες μου ποιο νομιζεις οτι ειναι πιο οικονομικο...το γεγονος οτι καποιος επιλεγει κατι επειδη το εχουν οι υπολοιποι η επειδη αυτο ειναι το πιο γνωστο δε μου λεει κατι...γι αυτο φυσικα και η cosmote εχει τους περισσοτερους πελατες...λογω ''ονοματος'' παρα λογω χρεωσεων...για το σημα της προσωπικα δεν μπορω οντως να πω πως δεν ειναι καλο....αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν εχουν καλο σημα η wind και η vodafone.....αυτα!

 

ερχεσαι στα λογια μου λοιπον...δεν υπαρχει καλυτερο σημα...για μενα που δεν εχω καλο σημα vodafone στην περιοχη μου δεν θα πω οτι εχει καλο...πιστευω πως για τους περισοτερους εχει καλυτερο σημα η cosmote γιαυτο και παραμενουν.το F2G ειναι οντως το οικονομικοτερο πακετο καρτοκινητης(της προσφορας η οποια ελειξε χτες νομιζω)αλλα δεν ειναι ο μονος λογος για να το επιλεξεις οπως σωστα ειπες...παιζει ρολο και αν το εχουν κ αλλοι ειδαλως με ποιους θα μιλαω αν το παρω?επισης παιζει και το σημα αν δεν εχω καλυψη δεν θα το προτιμισω επισης και η προσφορες ,η προσφορα(δωρεαν κλησεις κ ιντερνετ χωρις ανανεωση) που εκανε το πιο οικονομικο εληξε,οποτε δεν ειναι πλεον για τους νεους συνδρομητες το πιο οικονομικο...η wind αλλωστε γιαυτο το εκανε ,για να προσελκυσει συνδρομητες,διοτι φευγανε ολοι...εφτασε στο σημειο να αναφερει στο μυνημα της κλησης για ανανεωση το ονομα του whats up...οταν καλεις wind να σου λεει οτι το f2g ειναι παρομοιο του whats up....τραγικο

Edited by stathis334
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά, μπορεί να έχω χάλια σήμα στην Cosmote μέσα στο σπίτι αλλά έχουμε όλοι από μια σύνδεση Cosmote γιατί έχουν οι περισσότεροι με τους οποίους επικοινωνούμε και μας βγαίνει πολύ φθηνότερα ο λογαριασμός. Δεν επιλέγουν λοιπόν όλοι με τα ίδια κριτήρια.
Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα, ακόμα και στις προπληρωμένες κάρτες δεν παίζεται η Cosmote. Με 10 ευρώ δίνει 2 ώρες ομιλίας προς όλους. Τι προς free2go, CU κλπ. και πράσινα άλογα; Που να τους βρω; Κάθε λίγο και λιγάκι κυρίως η Wind αλλά και η Vodafone μας πρήζουν με τις νέες προσφορές τους. Μόνο τον περιπτερά της Vodafone, τον έχουν κρατήσει καιρό. Στο προσφέρει η δικιά σου κάρτα; Όχι ρε, μου προσφέρει κάτι το οποίο το χρειάζομαι.

Για κάλυψη δικτύου, δεν το συζητάω γιατί έχοντας συμβόλαιο στη Cosmote και προπληρωμένες κάρτες στις άλλες δύο εταιρείες και πραγματοποιώντας αρκετά ταξίδια το χρόνο εντός Ελλάδας, παρατηρώ ότι η Cosmote πιάνει και στα πιο απίθανα σημεία, ενώ οι άλλες δύο εταιρείες δεν έχουν καθόλου σήμα στα ίδια σημεία. Δεν έχω να κερδίσω κάτι από τη Cosmote, η πραγματικότητα είναι.

 

Υ.Γ. Παρακαλούνται οι εργαζόμενοι που δουλεύουν στις εταιρείες Wind και Vodafone να μη γράφουν, για να υπάρχει αντικειμενικότητα στο θέμα. Δεν θα κερδίσουν συνδρομητές από αυτό το forum.

 

Λοιπον το ιντερνετ της κοτε σε σχεση με τις αλλες ειναι χαλια αργο σα το χαρο, δευτερον οι 2 ωρες ειναι με ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα μεγα απατεωνια και αν θες η βονταφον εχει εδω και χρονο 150λεπτα με 12ευρω, παρκατω η βονταφον και η wind σου δεινουν δωρεαν επικοινωνια σε ολα τα νουμερα των εταιρειων τους, το F2G σου δεινει τζαμπα ομιλια και ιντερνετ. Εσενα η κοσμοτε τι σου δεινει απ ολα αυτα?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το ιντερνετ της κοτε σε σχεση με τις αλλες ειναι χαλια αργο σα το χαρο, δευτερον οι 2 ωρες ειναι με ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα μεγα απατεωνια και αν θες η βονταφον εχει εδω και χρονο 150λεπτα με 12ευρω, παρκατω η βονταφον και η wind σου δεινουν δωρεαν επικοινωνια σε ολα τα νουμερα των εταιρειων τους, το F2G σου δεινει τζαμπα ομιλια και ιντερνετ. Εσενα η κοσμοτε τι σου δεινει απ ολα αυτα?

 

το ιντερνετ της κοτε οπως την λες υποτιμιτικα για να δημιουρησεις εντυπωσεις (κ αυτο δειχνει μενος που δεν εξηγειτε...μονο αν εχεις καποιο συμφερον-εργαζεσαι σε καποιο απο τα αλλα 2 δικτυα και θελεις να χτυπησεις την πρωτη εταιρεια)ειναι ΜΑΚΡΑΝ το πιο γρηγορο και αν εχεις αμφιβολιες γιατι εγω αμφιβαλω αν το εχεις χρησιμποιησει ελα να τα βαλουμε διπλα...σε full 3g να δουμε..εχω και τα 3 δικτυα και τα εχω χρησιμοποιησει σε full 3g και τα 3 με την ιδια συσκευη...επισης στην προσφορα της vodafone με τα 150 λεπτα η ελαχιστη χρηση ειναι 3 λεπτα μεγα απατεωνια λοιπον της vodafone και της cosmote οποτε γιατι αναφερεις μονο την cosmocarta?για να δημιουργσεις εντυπωσεις? σε καταλαβαμε..τελος για απεριοριστη επικοινωνια με 10 ευρω το μηνα με ολους τους cosmote υπαρχει το απειοριστο 15 χωρις δυσμεση 12μηνου αν δεν παρεις συσκευη και επισης το καρτοσυμβολαιο 15 με 15 ευρω το μηνα κ σου δινει απεριοριστα σε cosmote και σου μενει η καρτα που και εκει αν δεν παρεις συσκευη ειναι αοριστου...

Edited by stathis334
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά και η q στη wind ανήκει.

 

Εγώ έχω wind από το 2002 μέχρι σήμερα.

 

Το ότι πλέον ανήκει στην Wind το ξέρω. Ευχαριστώ πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

το ιντερνετ της κοτε οπως την λες υποτιμιτικα για να δημιουρησεις εντυπωσεις (κ αυτο δειχνει μενος που δεν εξηγειτε...μονο αν εχεις καποιο συμφερον-εργαζεσαι σε καποιο απο τα αλλα 2 δικτυα και θελεις να χτυπησεις την πρωτη εταιρεια)ειναι ΜΑΚΡΑΝ το πιο γρηγορο και αν εχεις αμφιβολιες γιατι εγω αμφιβαλω αν το εχεις χρησιμποιησει ελα να τα βαλουμε διπλα...σε full 3g να δουμε..εχω και τα 3 δικτυα και τα εχω χρησιμοποιησει σε full 3g και τα 3 με την ιδια συσκευη...επισης στην προσφορα της vodafone με τα 150 λεπτα η ελαχιστη χρηση ειναι 3 λεπτα μεγα απατεωνια λοιπον της vodafone και της cosmote οποτε γιατι αναφερεις μονο την cosmocarta?για να δημιουργσεις εντυπωσεις? σε καταλαβαμε

 

Θες να φερουμε ερευνες απο το μετσοβειο πολυτεχνειο να δουμε πιο ιντερνετ ειναι πιο γρηγορο? επισης εγω τι κινητη τηλεφωνια την εχω σα χομπι, επισης τι να αναφερο στο whats up? οτι εδειναν οι αλλοι ταζμπα προς ολους στην αρχη επρεπε να δωσεις 3ευρω για να εχεις μονο προς whats up και μετα το απεσειραν σα τις βρεγμενες γατες. Επισης τι να συγκρινουμε το δυστηχισμενο wap που δεινει η κοτε με το πραγματικο ιντερνετ τoυ F2G που ειναι και τσαμπα?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά, μπορεί να έχω χάλια σήμα στην Cosmote μέσα στο σπίτι αλλά έχουμε όλοι από μια σύνδεση Cosmote γιατί έχουν οι περισσότεροι με τους οποίους επικοινωνούμε και μας βγαίνει πολύ φθηνότερα ο λογαριασμός. Δεν επιλέγουν λοιπόν όλοι με τα ίδια κριτήρια.

 

αυτο ειναι μια ιδιαζουσα περιπτωση,δεν πιστευω να συμβαινει στην πλειοψηφια των συνδρομητων αυτο...κατα ταλλα ειναι επιλογη σου παλι...

 

Θες να φερουμε ερευνες απο το μετσοβειο πολυτεχνειο να δουμε πιο ιντερνετ ειναι πιο γρηγορο? επισης εγω τι κινητη τηλεφωνια την εχω σα χομπι, επισης τι να αναφερο στο whats up? οτι εδειναν οι αλλοι ταζμπα προς ολους στην αρχη επρεπε να δωσεις 3ευρω για να εχεις μονο προς whats up και μετα το απεσειραν σα τις βρεγμενες γατες. Επισης τι να συγκρινουμε το δυστηχισμενο wap που δεινει η κοτε με το πραγματικο ιντερνετ τoυ F2G που ειναι και τσαμπα?

 

κοιτα δεν ξερω τι βγαλανε οι ερευνες (αν το βγαλανε-διοτι αυτα που εγραψες πριν δειχνουν οτι γραφεις επιλεκτικα-και το ala carte εχει ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα αλλα δεν το ειπες)εγω ξερω οτι εχω κανει χρηση και των 3 και ξερω πολυ καλα τι ισχυει. γαι το 3g της wind εχω να πω πως δεν θα πρεπε να λεγεται 3g..oσο για τις ερευνες που επικαλεισε δεν σε πιστευω μεχρι να τις δω...λογω κακου ιστορικου

Edited by gkr41
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση του κουμπιού "Τροποποίηση" ή "Πολλαπλή παράθεση"
Link to comment
Share on other sites

ερχεσαι στα λογια μου λοιπον...δεν υπαρχει καλυτερο σημα...για μενα που δεν εχω καλο σημα vodafone στην περιοχη μου δεν θα πω οτι εχει καλο...πιστευω πως για τους περισοτερους εχει καλυτερο σημα η cosmote γιαυτο και παραμενουν.το F2G ειναι οντως το οικονομικοτερο πακετο καρτοκινητης(της προσφορας η οποια ελειξε χτες νομιζω)αλλα δεν ειναι ο μονος λογος για να το επιλεξεις οπως σωστα ειπες...παιζει ρολο και αν το εχουν κ αλλοι ειδαλως με ποιους θα μιλαω αν το παρω?επισης παιζει και το σημα αν δεν εχω καλυψη δεν θα το προτιμισω επισης και η προσφορες ,η προσφορα(δωρεαν κλησεις κ ιντερνετ χωρις ανανεωση) που εκανε το πιο οικονομικο εληξε,οποτε δεν ειναι πλεον για τους νεους συνδρομητες το πιο οικονομικο...η wind αλλωστε γιαυτο το εκανε ,για να προσελκυσει συνδρομητες,διοτι φευγανε ολοι...εφτασε στο σημειο να αναφερει στο μυνημα της κλησης για ανανεωση το ονομα του whats up...οταν καλεις wind να σου λεει οτι το f2g ειναι παρομοιο του whats up....τραγικο

 

εκτος απο την προσφορα που λες για το 2010 εγω αναφερομαι στο F2G2....το χεις μηπως ακουστα?και αυτο που αναφερεις με το what s up που λεει το F2G2 ειναι πακετο αντιστοιχο του what's up....το F2G4!εγω αφου μιλαω με F2G και εχω 0.10ευρω το λεπτο προς τα αλλα δικτυα χωρις ελαχιστη χρεωση 30δευτερολεπτων λογικο να εχω F2G.......!!!!καποιο μου φαινεται εδω γινονται μελη για να υποστηριξουν τις εταιρειες τους σε καποια θεματα διαξιφισμων και κατα τ αλλα δε κοιτουν να δουν λιγο τι παιζει και αλλου!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα δεν ξερω τι βγαλανε οι ερευνες (αν το βγαλανε-διοτι αυτα που εγραψες πριν δειχνουν οτι γραφεις επιλεκτικα-και το ala carte εχει ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα αλλα δεν το ειπες)εγω ξερω οτι εχω κανει χρηση και των 3 και ξερω πολυ καλα τι ισχυει. γαι το 3g της wind εχω να πω πως δεν θα πρεπε να λεγεται 3g..oσο για τις ερευνες που επικαλεισε δεν σε πιστευω μεχρι να τις δω...λογω κακου ιστορικου

 

Για τις ερευνες στο ιντερνετ μπορουν να στο επιβεβαιωσουν πολυ απο εδω. Επισης αν διαβαζες καλυτερα αυτα που γραφω θα εβλεπες οτι καποιος μου ειπε οτι η cosmokarta εχει 2ωρες προς ολους και απαντησα οτι ειναι μεγα απατεωνια διοτι εχει 3λεπτα ελαχιστο χρονο χρεωσεις και εγραψα διπλα αν ειναι ετσι η βονταφον εχει εδω και χρονο πακετο με 150λεπτα με 12ευρω. Ελπιζω να καταλαβαινεις. Επισης τα συμβολαια τις wind ειναι τα κορυφαια αυτη τη στιγμη στην αγορα γιατι απλα στα παρεχουν ολα, μετα νομιζω οτι ερχοντα της κοτε η vodafone για μενα εχει χαλια συμβολαια δεν παρεχουν τιποτα.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι μια ιδιαζουσα περιπτωση,δεν πιστευω να συμβαινει στην πλειοψηφια των συνδρομητων αυτο...κατα ταλλα ειναι επιλογη σου παλι...

 

 

 

κοιτα δεν ξερω τι βγαλανε οι ερευνες (αν το βγαλανε-διοτι αυτα που εγραψες πριν δειχνουν οτι γραφεις επιλεκτικα-και το ala carte εχει ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα αλλα δεν το ειπες)εγω ξερω οτι εχω κανει χρηση και των 3 και ξερω πολυ καλα τι ισχυει. γαι το 3g της wind εχω να πω πως δεν θα πρεπε να λεγεται 3g..oσο για τις ερευνες που επικαλεισε δεν σε πιστευω μεχρι να τις δω...λογω κακου ιστορικου

 

για το 3G δε ξερω τι λετε αλλα εχει τυχει να κανω βιντεοκλησεις απο cosmote με φουλ σημα και η συνομιλια να ειναι χαλια και να μη μπορω να δω πολυ καλα τον αλλο και εχω κανει και με wind οπου ειχα 1-3γραμμες και η ποιοτητα ηταν παρα πολυ καλυτερη....δε θα το σχολιασω καν!με vodafone δε θυμαμαι να χω κανει βιντεοκληση αλλα εχω δοκιμασει το ιντερνετ της και ηταν πραγματικα το καλυτερο και απο τις τρεις....και στο ιντερνετ η cote απαραδεκτη!βεβαια εχω καιρο να χρησιμοποιησω ιντερνετ και απο τις τρεις...ισως αλλαξαν τα δεδομενα!

Link to comment
Share on other sites

stathis334 και manosn2, σκοπός του θέματος ειναι να γράφει ο καθένας ποιό δίκτυο προτιμά, οχι το πως να πείσετε τους συνομιλητές σας για το ποιό είναι καλύτερο. Δεν ξέρω τι προσωπικά έχετε μεταξύ σας και εκτρέπετε κάθε φορά τα threads, αλλά αυτό δεν είναι το κατάλληλο μέρος να τα λύσετε. Αφήστε τους τσακωμούς λοιπόν και επανέλθετε πολιτισμένα στη συζήτηση.

 

Επίσης έχουμε πει οτι απαγορεύονται τα συνεχόμενα posts. Μάθετε και οι δύο να χρησιμοποιείτε την Τροποποίηση ή την Πολλαπλή Παράθεση.

 

Για απορίες/διευκρινίσεις, μπορείτε να μου στείλετε PM. Στο θέμα μας τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Θες να φερουμε ερευνες απο το μετσοβειο πολυτεχνειο να δουμε πιο ιντερνετ ειναι πιο γρηγορο? επισης εγω τι κινητη τηλεφωνια την εχω σα χομπι, επισης τι να αναφερο στο whats up? οτι εδειναν οι αλλοι ταζμπα προς ολους στην αρχη επρεπε να δωσεις 3ευρω για να εχεις μονο προς whats up και μετα το απεσειραν σα τις βρεγμενες γατες. Επισης τι να συγκρινουμε το δυστηχισμενο wap που δεινει η κοτε με το πραγματικο ιντερνετ τoυ F2G που ειναι και τσαμπα?

 

Ας κάνει μια νέα έρευνα το Ε.Μ.Π. τώρα και θα δεις ότι αυτό τον καιρό το πιο γρήγορο Mobile Broadband το έχει η Cosmote. Η έρευνα που είχε γίνει, ήταν το Σεπτέμβριο του 2009. Το έχω συγκρίνει με ενός φίλου μου που έχει Vodafone. Περασμένα ξεχασμένα.

Ευτυχώς ή δυστυχώς, τα δεδομένα αλλάζουν προς όφελος δικό μας. Αυτό το δεδομένο που δεν έχει αλλάξει εδώ και χρόνια είναι η καλύτερη κάλυψη δικτύου που προσφέρει η Cosmote.

Τι να το κάνεις το Mobile Broadband, όταν δεν μπορείς να μιλήσεις σε πολλά μέρη, ενώ μπορείς να το κάνεις μόνο με τη Cosmote. To δείχνουν και οι φορητότητες το τελευταίο καιρό, γι' αυτό και η Cosmote είναι πρώτη σε συνδρομητές και θα παραμείνει.

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι ολοι αυτοι που μας επριζαν οτι κλεινει η wind? μεχρι το καλοκαιρι θα ειναι μακραν πρωτη εταιρεια γιατι απλα ειναι πολυ πιο οικονομικη και εχει πολυ καλυτερες υπηρεσιες απο τις αλλες

γκουχου γκουχου.. Άλλο το ενα, άλλο το άλλο, και μακάρι να μην.

 

Και η ΕΟΣ ασφαλιστηκή (και μετά η GU) ηταν από τις πρώτες σε ασφαλιστήρια (διότι πάμφθηνη) αλλά εβαλε λουκέτο.. Και εγώ ουιντ ψιφησα αλλά κρατώ μικρό καλάθι για τα οικονομικά της.. Οταν μια εταιρία "χαρίζει" σαν να μην υπάρχει αυριο δεν ειναι πολυ καλό σημάδι. ;)

 

Αλλα αυτό ειναι άλλο θεμα! :ninja:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει μια νέα έρευνα το Ε.Μ.Π. τώρα και θα δεις ότι αυτό τον καιρό το πιο γρήγορο Mobile Broadband το έχει η Cosmote. Η έρευνα που είχε γίνει, ήταν το Σεπτέμβριο του 2009. Το έχω συγκρίνει με ενός φίλου μου που έχει Vodafone. Περασμένα ξεχασμένα.

Ευτυχώς ή δυστυχώς, τα δεδομένα αλλάζουν προς όφελος δικό μας. Αυτό το δεδομένο που δεν έχει αλλάξει εδώ και χρόνια είναι η καλύτερη κάλυψη δικτύου που προσφέρει η Cosmote.

Τι να το κάνεις το Mobile Broadband, όταν δεν μπορείς να μιλήσεις σε πολλά μέρη, ενώ μπορείς να το κάνεις μόνο με τη Cosmote. To δείχνουν και οι φορητότητες το τελευταίο καιρό, γι' αυτό και η Cosmote είναι πρώτη σε συνδρομητές και θα παραμείνει.

επειδη συγκρινες με του φιλου σου το ιντερνετ και ετυχε απλα να πιασει εκει που εισαι καλυτερα η cote δε σημαινει οτι ξαφνικα ειναι καλυτερη!αληθεια για τις φορητοτητες αυτες που λες που το διαβασες;θελω πολυ να δω κι εγω να μου φυγει η απορια!

Edited by kwstas18
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει μια νέα έρευνα το Ε.Μ.Π. τώρα και θα δεις ότι αυτό τον καιρό το πιο γρήγορο Mobile Broadband το έχει η Cosmote. Η έρευνα που είχε γίνει, ήταν το Σεπτέμβριο του 2009. Το έχω συγκρίνει με ενός φίλου μου που έχει Vodafone. Περασμένα ξεχασμένα.

Ευτυχώς ή δυστυχώς, τα δεδομένα αλλάζουν προς όφελος δικό μας. Αυτό το δεδομένο που δεν έχει αλλάξει εδώ και χρόνια είναι η καλύτερη κάλυψη δικτύου που προσφέρει η Cosmote.

Τι να το κάνεις το Mobile Broadband, όταν δεν μπορείς να μιλήσεις σε πολλά μέρη, ενώ μπορείς να το κάνεις μόνο με τη Cosmote. To δείχνουν και οι φορητότητες το τελευταίο καιρό, γι' αυτό και η Cosmote είναι πρώτη σε συνδρομητές και θα παραμείνει.

 

Μεχρι στιγμης εχουν βγαλει τη vodafone αν βγαλουν αλλη ερευνα αλλαζει το θεμα.. Παντως εχω διαβασει εδω πολλα παραπονα οτι στις ωρες αιχμης εχει πολλα προβληματα το δικτυο της κοσμοτε..

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Vodafone ΔΑΓΚΩΤΟ σε όλα!

Unlimited προς VF καθώς μιλάω κυρίως προς VF

Super Fast Blackberry Service

Super Customer Care / Call Centre

Super ταχύτητες σε mobile internet (1.5Mbps με μόνο 1 μπάρα 3G σε περιοχή με οριακή κάλυψη)

VMB on Demand πολύ ευέλικτο για περιαστασιακή χρήση (πχ βλάβη στο adsl).

Edited by tassos2010
ορθογραφικό σφάλμα
Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω WIND γιατί είναι η πιο οικονομική και με τις καλύτερες προσφορές!!!Προσωπικά έχω το f2g2.Δεν υπάρχει καλύτερο πακέτο σε καμία αλλη εταιρία.Επίσης από σήμα δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Vodafone ΔΑΓΚΩΤΟ σε όλα!

Unlimited προς VF καθώς μιλάω κυρίως προς VF

Super Fast Blackberry Service

Super Customer Care / Call Centre

Super ταχύτητες σε mobile internet (1.5Mbps με μόνο 1 μπάρα 3G σε περιοχή με οριακή κάλυψη)

VMD on Demand πολύ ευέλικτο για περιαστασιακή χρήση (πχ βλάβη στο adsl).

 

VMB μήπως; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...