Jump to content

Nokia N900 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο αφορα αποκλειστικα html5 οποτε δε νομιζω οτι εχει να κανει με την φορτωση σελιδων...

 

τι στο καλο μετραει δηλαδη?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ποσο καλα τρεχει το html5, δε εχει και πολυ χρησιμοτητα ακομα βεβαια γιατι ελαχιστα χρησιμοποιειται σαν τεχνολογια... αν και θεωρειται το αντιπαλο δεος για το flash, δεν το βλεπω :p οσο και να το θελει η apple ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αχαααα

 

αρα δεν ειναι ενα γενικο speed test δηλαδη. οκ!

ευχαριστω για την πληροφορια.

 

οποτε, συμπερασμα ειναι πως το Ν900 ειναι πιο ικανο σε html5 σελιδες απο το Ν8?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ναι :) μαλλον σε αυτο φταει και το λογισμικο...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ε φυσικα, αφου το Ν900 δεν υπερεχει σε h/w τομεις.

 

εννοειται πως ειναι θεμα s/w

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας...

χθες ξεκινησα να κανω απεγκατασταση διαφορες εφαρμογες με προσοχη και εσβησα ολα τα προγραμματα που λεγανε pidgin. σημερα μπαινω κανονικα στον λογαριασμο μου 'gmail' και ενω συνδεεται και μου μιλανε οι επαφες μου. εγω παταω να δω στο 'νεο im' τις επαφες που ειναι online και μου λεει δεν υπαρχουν επαφες. τι εχει γινει? εσβησα λογαριασμο και ξαναεφτιαξα αλλα τπτ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε με σε κατι σας παρακαλω πολυ.πατησα ενα εικονιδιο παρατεταμενα μεσα στο μενου και το μετακινησα σε ενα αλλο για να αλλαξω θεση και απο τοτε κολλησε ολο το μενου.εκανα επανεκκινησεις και δυστυχως δεν εμφανιζεται το μενου και δεν μπορω να δουλεψω ετσι.δηλαδη εμφανιζεται μαυρη οθονη.τι να κανω?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Εχεις καποιος καμια ιδεα γιατι παιρνω αυτο το μυνημα ενω προσπαθω να ενωσο το κινητο με PC SUITE MODE ????? 'Phone is in file transfer mode and cannot be used with PC Suite. Quit file transfer mode from phone' Ευχαριστω
From N9
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Εχεις καποιος καμια ιδεα γιατι παιρνω αυτο το μυνημα ενω προσπαθω να ενωσο το κινητο με PC SUITE MODE ????? 'Phone is in file transfer mode and cannot be used with PC Suite. Quit file transfer mode from phone' Ευχαριστω

Καλημέρα.

Στο εμφανίζει αυτό το μήνυμα, γιατί έχεις επιλέξει να συνδέεται στην λειτουργία μαζικής αποθήκευσης. Πήγαινε στις ρυθμίσεις του Ν900 και επέλεξε ή pc suite ή να σε ρωτάει όταν το συνδέεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε με σε κατι σας παρακαλω πολυ.πατησα ενα εικονιδιο παρατεταμενα μεσα στο μενου και το μετακινησα σε ενα αλλο για να αλλαξω θεση και απο τοτε κολλησε ολο το μενου.εκανα επανεκκινησεις και δυστυχως δεν εμφανιζεται το μενου και δεν μπορω να δουλεψω ετσι.δηλαδη εμφανιζεται μαυρη οθονη.τι να κανω?ευχαριστω.

Δεν ξερω αν βοηθησει, να δοκιμαζες πρωτα να βγαλεις την μπαταρια για 20 δευτερα. Ετσι κανει soft reset. Αλλιως δεν ξερω αν εγκαταστησεις απο το τερματικο παλι το hildon-desktop βοηθαει στο menu. Αν δεν εχεις προσβαση στο τερματικο μπορεις να το ανοιξεις με ctrl+shift+x. Αφου μπεις ως root δινεις apt-get install --reinstall hildon-desktop. Καλη τυχη.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό μετά από 2 σχεδόν χρόνια πάει για απόσυρση-πώληση, πώς μπορώ να διαγράψω όλα τα δεδομένα (μηνύματα, επαφές, φωτογραφίες)...; Μην μου πείτε μόνο για flash κλπ. δεν έχω ιδέα!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Οχι επιλεγο PC SUITE και μου βγαζει και ενα μυνημα στο κινητο κατι με .............power . απο της ριθμυσεις του Ν900 μου ειπες αλλα που ακριβως????
From N9
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό μετά από 2 σχεδόν χρόνια πάει για απόσυρση-πώληση, πώς μπορώ να διαγράψω όλα τα δεδομένα (μηνύματα, επαφές, φωτογραφίες)...; Μην μου πείτε μόνο για flash κλπ. δεν έχω ιδέα!!!

 

 

menu-->settings-->πατάς τη λέξη settings ψηλά στο μέσο του πάνω ορίζοντα της οθόνης-->clear device!

 

Αφού το κάνεις, γράψε μας και εδώ τι έγινε (τι διέγραψε, αω το άδειασε εντελώς κοκ) γιατί προφανώς δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

 

Πόσο θα το πουλήσεις αν επιτρέπεται?

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής όταν κάποια επαφή που έχω είτε στο skype η στο google talk έμπαινε online μου έβγαζε ένα μήνυμα με ήχο για ειδοποίηση. Τώρα πλέον όμως δεν το κάνει αυτό χωρίς αν έχω πειράξει η αλλάξει τπτ. Προσπάθησα να δημιουργήσω ξανά τους λογαριασμού αλλά συνεχίζει να μην βγάζει κάποια ειδοποίηση.

Στα email πάντως βγαίνει ειδοποίσηση κανονικά. Μηπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ελυσα το προβλημα μου με μια απλη απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα του Nokia Pc Suite. ευχαριστω
From N9
Link to comment
Share on other sites

παιδια το τηλεφωνο μου θα χρειαστει format αλλα προτιμω να το κανω εγω ο ιδιος αλλα δεν ξερω πως γινεται και μετα να περασω την τελευταια εκδοση του κινητου.μπορειτε να μου πειτε πως θα το κανω?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το τηλεφωνο μου θα χρειαστει format αλλα προτιμω να το κανω εγω ο ιδιος αλλα δεν ξερω πως γινεται και μετα να περασω την τελευταια εκδοση του κινητου.μπορειτε να μου πειτε πως θα το κανω?ευχαριστω.

εδω θα βρεις οτι χρειαστεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257194

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και αρκετες μερες προβλημα με το gps.Δεν βρισκει δορυφορους με τιποτα.Λειτουργει μονο οταν ειμαι συνδεμενος σε wi-fi αλλα ακομα και τοτε κανει αρκετη ωρα να λοκαρει ενω πριν ακομα και οταν ημουν με 3g λοκαρε μεσα σε λιγα δευτερολεπτα.Εχω δοκιμασει αρκετα διαφορετικα προγραμματα και σε ολα κανει το ιδιο.Λετε να επαθε τιποτα απο καποια απο τις φορες που επεσε κατω;
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και αρκετες μερες προβλημα με το gps.Δεν βρισκει δορυφορους με τιποτα.Λειτουργει μονο οταν ειμαι συνδεμενος σε wi-fi αλλα ακομα και τοτε κανει αρκετη ωρα να λοκαρει ενω πριν ακομα και οταν ημουν με 3g λοκαρε μεσα σε λιγα δευτερολεπτα.Εχω δοκιμασει αρκετα διαφορετικα προγραμματα και σε ολα κανει το ιδιο.Λετε να επαθε τιποτα απο καποια απο τις φορες που επεσε κατω;

 

δοκίμασε να βάλεις στις ρυθμίσεις-τοποθεσία-διακομιστής τοποθεσίας supl.google.com

Λογικά θα το βρίσκει γρήγορα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να βάλεις στις ρυθμίσεις-τοποθεσία-διακομιστής τοποθεσίας supl.google.com

Λογικά θα το βρίσκει γρήγορα τώρα.

 

Το δοκιμασα και κλειδωσε μετα απο 4sec!!!!!!!!!Ευχαριστω φιλε μου:D

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλατε για το GPS του Ν900 μηπως εχετε να προτείνετε κανα προγραμμα πλοηγησης της προκοπης?
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλατε για το GPS του Ν900 μηπως εχετε να προτείνετε κανα προγραμμα πλοηγησης της προκοπης?

 

Cloud GPS

 

Και στο talk.maemo.org υπαρχει thread σχετικο με την μοντα που εχουν κανει τα παιδια και του εχουν βαλει φωνητικη καθοδηγηση (εκτος των αλλων)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

To gps πάντως που έχει ενσωματωμένο είναι μια χαρά. Με αυτό ανοιχτό στο αυτοκίνητο έχω πάει σχεδόν παντού. Έχει και navigator.
Link to comment
Share on other sites

Cloud GPS

 

Και στο talk.maemo.org υπαρχει thread σχετικο με την μοντα που εχουν κανει τα παιδια και του εχουν βαλει φωνητικη καθοδηγηση (εκτος των αλλων)

 

To χεις δουλέψει εσύ αξίζει? Επίσης δεν είδα να αναφέρει πουθενά αν εχει ελληνικούς χάρτες η αν η φωνητική καθοδήγηση είναι και στα ελληνικά....

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σκεφτομαι να το παρω σε μεταχειρα, HELP μπορει καποιος να μου πει σε τι πρεπει να δωσω προσοχη?αν εχει κανει οβερκλοκιν πχ μπορω να το τσεκαρω απο καπου?(λεει οτι δεν το εχει πειραξει γενικα σαν κιν. )

τωρα οταν το παρω θα ψαχτω στα διαφορα καλουδια που μπορει να προσφερει

ευχαριστω

 

(λογο του οτι ειμαι σχετικα καινουριος ελπιζω να ειμαι στο σωστο θεμα ) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...