Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Ευχαριστώ παιδιά. Ποια εφαρμογή προτείνετε για adblock

 

Δοκίμασε τον Brave

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας καινουργιος browser κανει την εμφανιση του στο Android. Και αν ο fennec θελει δουλεια ακομα, o skyfire φαινεται να μπορει να γινει η πρωτη μας επιλογη μιας και ειναι γρηγορος, υποστηριζει multitouch και ειναι ο πρωτος browser που μας δινει την δυνατοτητα να παρακολουθησουμε flash video χωρις να απαιτειται εγκατασταση του flash player!!

 

Θα τον βρειτε εδω

 

Εάν θέλετε να κάνετε την όπερα το προεπιλεγμένο πρόγραμμα περιήγησης Android, απλώς πηγαίνετε στο Ρυθμίσεις> Εφαρμογές> Εδώ, θα βρείτε την επιλογή αλλαγής του προεπιλεγμένου προγράμματος περιήγησης ιστού.

Link to comment
Share on other sites

To ogyoutube όπως και κάποιες άλλες εφαρμογές όμως δεν παίζει με κλειδωμένη, σβηστή οθόνη απ'ότι βλέπω.

Παιζει με κλειστη οθονη, τοσο στο προσκηνιο οσο και στο παρασκηνιο. Δοκιμασμενο σε 4.4.2 και σε ΜΜ. Δεν εχω συσκευη με Ν για να ξερω.

Link to comment
Share on other sites

To ogyoutube όπως και κάποιες άλλες εφαρμογές όμως δεν παίζει με κλειδωμένη, σβηστή οθόνη απ'ότι βλέπω.

 

Δοκιμασε το YMusic https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-youtube-music-sound-stream-youtubes-t3399722

https://labs.xda-developers.com/store/app/com.kapp.youtube.final

Link to comment
Share on other sites

To ogyoutube όπως και κάποιες άλλες εφαρμογές όμως δεν παίζει με κλειδωμένη, σβηστή οθόνη απ'ότι βλέπω.

 

Δοκίμασε το brave

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Το λεω συνεχεια , αλλα ο Via εξακολουθει να ειναι ο καλυτερος browser για εμενα με διαφορα!

 

Προφανώς, παίζει ρόλο και το γούστο του καθενός. Για σένα ο via, για μένα ο puffin, για άλλους ο chrome, ο opera και πάει λέγοντας...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, παίζει ρόλο και το γούστο του καθενός. Για σένα ο via, για μένα ο puffin, για άλλους ο chrome, ο opera και πάει λέγοντας...

 

+++++ Brave

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι κάποια θεματάκια είχε, γι' αυτό έβαλα τον beta και πάει πολύ καλά.

Με ποιον browser τον αντικατέστησες;

Έβαλα τον Brave, μέχρι στιγμής έχω καλή άποψη. Έχει υιοθετήσει διάφορα καλά πράγματα από τον Chrome αλλά ευτυχώς δεν είναι ο Chrome

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον Brave, μέχρι στιγμής έχω καλή άποψη. Έχει υιοθετήσει διάφορα καλά πράγματα από τον Chrome αλλά ευτυχώς δεν είναι ο Chrome

 

Εισαγώγη bookmarks από άλλο browser μπορείς να κάνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει browser που εκτός από το να κρατάει και να συγχρονίζει τους σελιδοδείκτες σε όλες τις συσκευές, να κάνει το ίδιο και για τα extensions - add ons που χρησιμοποιεί ο καθένας μας;
Link to comment
Share on other sites

Ποιος browser είναι καλός και ελαφρύς με συγχρονισμό bookmarks και γραμμή αναζήτησης κάτω;

Ακούω γνώμες

 

Στάλθηκε από το SM-N935S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιος browser είναι καλός και ελαφρύς με συγχρονισμό bookmarks και γραμμή αναζήτησης κάτω;

Ακούω γνώμες

 

Στάλθηκε από το SM-N935S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο chrome σου κάνει, υπάρχει ένα πειραματικό χαρακτηριστικό που γυρνάει την μπάρα κάτω

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον Firefox για να συγχρονισμού οι σελιδοδείκτες, αλλά συνέχεια δεν ανοίγει πάρα μόνο μένει ένα άσπρο φόντο και ύστερα από επανεκκίνηση ανοίγει.

Το παθαίνει κάποιος άλλος;

 

ΥΓ: Έστειλα email στον δημιουργό για το πρόβλημα και η απάντηση ήταν πως δεν είμαστε εμείς που δουλεύουμε το app και με παρέπεμψαν στο φόρουμ τους. Τα συμπεράσματα δικά σας.....

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Έστειλα email στον δημιουργό για το πρόβλημα και η απάντηση ήταν πως δεν είμαστε εμείς που δουλεύουμε το app και με παρέπεμψαν στο φόρουμ τους. Τα συμπεράσματα δικά σας.....

 

Αν κρίνω κι από τα updates του σε desktop τον τελευταίο χρόνο (περίπου), δεν παραξενεύομαι...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ο Brave για μένα αποδείχτηκε αυτό που έψαχνα, ελπίζω να μην κάνουν τίποτα βλακείες και τον χαλάσουν και αυτόν
Link to comment
Share on other sites

Ο Brave για μένα αποδείχτηκε αυτό που έψαχνα, ελπίζω να μην κάνουν τίποτα βλακείες και τον χαλάσουν και αυτόν

 

Δεν θα τον χαλάσουν.

Ρίξτε μια ματιά στο brave.com και δοκίμασε τον και για windows, Mac κτλ.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο brave στέλνει ειδοποιησεις για Facebook όπως ο Chrome?

 

 

Edit :στέλνει!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τον χαλάσουν.

Ρίξτε μια ματιά στο brave.com και δοκίμασε τον και για windows, Mac κτλ.

Nα σαι καλά φίλε μου τον εγκατέστησα πριν λίγο και στο pc, ότι πιο γρήγορο έχω δοκιμάσει! Δεν έχει ελληνικά αλλά μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό

Link to comment
Share on other sites

Από κατανάλωση mb πως τα πάει ο brave? Ρωτάω γιατί έχω σκοπό να αντικαταστήσω τον Chrome που είχα με τον brave. Μου αρέσει που μπλοκάρει τις διαφημίσεις και τα popup.

 

Από ταχύτητα μου φαίνεται ίδιος με τον Chrome. Επίσης κάπου στις ρυθμίσεις του είδα που λέει κάτι για προφορτωση σελίδων. Αυτή η επιλογή τραβάει παραπάνω data?

Link to comment
Share on other sites

Από κατανάλωση mb πως τα πάει ο brave? Ρωτάω γιατί έχω σκοπό να αντικαταστήσω τον Chrome που είχα με τον brave.

Από την στιγμή που μπλοκάρει τα πάντα εξυπακούεται ότι μειώνεται και η κατανάλωση mb, και ειδικά σε σχέση με τον Chrome...

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που μπλοκάρει τα πάντα εξυπακούεται ότι μειώνεται και η κατανάλωση mb, και ειδικά σε σχέση με τον Chrome...
Θα τον δοκιμάσω από αύριο με δεδομένα και θα επανέλθω με εντυπώσεις. Προς το παρόν (με WiFi μόνο) μου φαίνεται μια χαρά. Άσε που στην εμφάνιση είναι ολόιδιος με τον Chrome οπότε δεν θα έχω πρόβλημα να τον συνηθησω.
Link to comment
Share on other sites

Άσε που στην εμφάνιση είναι ολόιδιος με τον Chrome οπότε δεν θα έχω πρόβλημα να τον συνηθησω.

Αυτό μου έκανε και εμένα πολύ εντύπωση όταν το έβαλα και είχα γράψει εδώ ότι έχει πάρει ότι καλό στοιχείο είχε ο Chrome χωρίς να κουβαλάει τις βλακείες του Chrome. Για μένα ότι καλύτερο έχω δουλέψει σε κινητό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...