Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Ταχυτατος ειναι και ο VIA browser οπου εχει ρυθμιση να μπει σε full screen, builtin adblock οπου μπορεις να περασεις δικου σου hosts αρχειο, κλπ.

Δεν εχει ομως black mode.

Για δευτερος browser ειναι οτι πρεπει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Homepage δεν μπορείς να βάλεις, έχει όμως σελίδα που μπορείς να βάλεις speed dials.
τα οποία speed dials νομίζω ΔΕΝ κρατάει μετά ακόμα και από sign in με το δικό σου account!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα οποία speed dials νομίζω ΔΕΝ κρατάει μετά ακόμα και από sign in με το δικό σου account!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Τα κρατάει πάντα.

Τις περισσότερες φορές εγώ δεν κάνω sign in.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Homepage δεν μπορείς να βάλεις, έχει όμως σελίδα που μπορείς να βάλεις speed dials.
Και στον Firefox μπορείς να βάλεις κάποιες σελίδες για γρήγορη πρόσβαση στην αρχική οθόνη. Δεν είναι τόσο καλός σε αυτό βέβαια όσο ο Opera. Πάντως παιδιά τελευταία έβλεπα ότι ο Opera έκανε κάποια lagάκια και το scrolling δεν ήταν τόσο smooth. Ε μόλις δοκίμασα τον Firefox είδα τη διαφορά. Κανένα κόμπιασμα. Ακόμα και ο chrome δεν είναι τόσο smooth. Τα bookmarks τα πέρασα όλα μέσω υπολογιστή στην desktop έκδοση και η μετάβαση ήταν εύκολη.
Link to comment
Share on other sites

Τα κρατάει πάντα.

 

Τις περισσότερες φορές εγώ δεν κάνω sign in.

δηλαδή μετά από επανεγκατασταση του όπερα θυμάται τα speed dials;;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μετά από επανεγκατασταση του όπερα θυμάται τα speed dials;;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Ναι τα θυμάται. Αν είχες βάλει λογαριασμό να συγχρονίζει. Βασικά έχει επιλογή να τα επαναφέρεις αν θυμάμαι καλά
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλημέρα, κάποιος browser που να έχει την επιλογή για να επιτρέπεται ή όχι ο ήχος(και γενικά τα permissions) ανά ιστοσελίδα όπως γίνεται με τον chrome(αν πατήσεις πάνω στο λουκέτο στο url bar ) ? Opera και samsung browser που δοκίμασα δεν έχουν την επιλογή

 

edit: στην τριτη προσπαθεια βρηκα, ο Microsoft Edge εχει την επιλογη

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας αλλος προβλημα με τον οπερα, οταν ανοιγουν μια σελιδα μετα απο λιγο να βγαζει σφαλμα και να θελει refresh?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο chrome τώρα τελευταία σέρνεται και κάνει τα δικά του(σκαλωνει, δεν ανοίγει σελίδες)???

Υπάρχει κάποιος άλλος που να παίρνει αυτόματα ότι έχει συγχρονιστεί(usernames και passwords) με τον chrome?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο chrome τώρα τελευταία σέρνεται και κάνει τα δικά του(σκαλωνει, δεν ανοίγει σελίδες)???

Υπάρχει κάποιος άλλος που να παίρνει αυτόματα ότι έχει συγχρονιστεί(usernames και passwords) με τον chrome?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ίδια ακριβώς συμπεριφορά και σε μένα, και μόλις πήρα το τηλέφωνο καινούργιο (redmi note 9 pro εννοώ) και απόρρησα. Προφανώς κάτι δεν πάει καλά με τον chrome.

Edited by coreyhalkis
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας αλλος προβλημα με τον οπερα, οταν ανοιγουν μια σελιδα μετα απο λιγο να βγαζει σφαλμα και να θελει refresh?

Κανένα θέμα εγώ.

Και στον κανονικό και στον Beta.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ίδια ακριβώς συμπεριφορά και σε μένα, και μόλις πήρα το τηλέφωνο καινούργιο (redmi note 9 pro εννοώ) και απόρρησα. Προφανώς κάτι δεν πάει καλά με τον chrome.

 

Σιγουρα εισαι με Android 10.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εισαι με Android 10.
Τι ρόλο παίζει?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα να τον Chrome γενικά, και αρκετοί γνωστοί μου έχουν κολλήματα με διαφορετικές συσκευές. Δυστυχώς και εγώ όμως δεν τον αλλάζω λόγω sync με το desktop

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ρόλο παίζει?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε Android 10 κολλάει γιατί το γύρισε σε trichrome η Google.

Αν γυρίσεις σε Android 9 που είναι monochrome τότε δεν κολλάει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα να τον Chrome γενικά, και αρκετοί γνωστοί μου έχουν κολλήματα με διαφορετικές συσκευές. Δυστυχώς και εγώ όμως δεν τον αλλάζω λόγω sync με το desktop

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Γιατί δεν δοκιμάζεις τον brave που είναι ένας βελτιωμένος Chrome; Μια χαρά κάνει sync με desktop
Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ ήρθε ενημέρωση του Chrome. Μέχρι στιγμής καλά τα πάει. Κι εγώ είχα κολλήματα που και που.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα με android 10 κολλάει.

Ελπίζω να το φτιάξουν, δεν θέλω για την ώρα να πάω σε άλλο browser γιατί με βολεύει αυτός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρησιμοποιω εδω κ κανα χρονo τον kiwi. Με εχει βολέψει το ΣΩΣΤΟ του dark mode, το ad blocker κ γενικα οτι ειναι γρήγορος.

Εχει εδώ κ 3-4 μερες (απο οταν εβαλα την 2.5) που σε deep sleep ξύπναει το τηλέφωνο το video on (το βλέπω στο gsam) με αποτέλεσμα να γραφει πολλες ώρες κ να τρώει μπαταρια.

Θελω να τον αλλάξω...

Τι μου προτεινεται ??

Θελω ελαφρύ, μην καει την μανα του, με dark mode (να δειχνει το myphone ολο μαυρο πχ) και

ad block....

Κατι brave, doplhin, duckduckgo κτλ που έχω δει τελευταία αξίζουν ??

Δοκιμασα χθες τον opera με το vpn αλλα δεν εχει σε ολα τα site dark mode....

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω εδω κ κανα χρονo τον kiwi. Με εχει βολέψει το ΣΩΣΤΟ του dark mode, το ad blocker κ γενικα οτι ειναι γρήγορος.

 

Εχει εδώ κ 3-4 μερες (απο οταν εβαλα την 2.5) που σε deep sleep ξύπναει το τηλέφωνο το video on (το βλέπω στο gsam) με αποτέλεσμα να γραφει πολλες ώρες κ να τρώει μπαταρια.

 

Θελω να τον αλλάξω...

 

Τι μου προτεινεται ??

 

Θελω ελαφρύ, μην καει την μανα του, με dark mode (να δειχνει το myphone ολο μαυρο πχ) και

 

ad block....

 

Κατι brave, doplhin, duckduckgo κτλ που έχω δει τελευταία αξίζουν ??

 

Δοκιμασα χθες τον opera με το vpn αλλα δεν εχει σε ολα τα site dark mode....

Αν και το dark mode του Opera είναι πολύ καλό και δείχνει σκούρες όλες τις σελίδες (έχει σχετική ρύθμιση για αυτό), θα σου πρότεινα τον brave. Για να δείχνει σκούρες όλες τις σελίδες πρέπει να ενεργοποιήσεις το σχετικό flag.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγυρναω kiwi αφου επιτελους εδωσαν update μετα απο 11 μηνες. Οχι οτι ειχα προβλημα πριν απλα νομιζαμε τον παρατησαν.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγυρναω kiwi αφου επιτελους εδωσαν update μετα απο 11 μηνες. Οχι οτι ειχα προβλημα πριν απλα νομιζαμε τον παρατησαν.

 

Κι εγω οταν ειδα οτι εκανε ενημερωση ειπα να γυρισω αλλα διαβασα οτι απλα μερικα bug fixes εκανε, παραμενει σε παλαια chromium engine εκδοση.

 

 

 

Χρησιμοποιω εδω κ κανα χρονo τον kiwi. Με εχει βολέψει το ΣΩΣΤΟ του dark mode, το ad blocker κ γενικα οτι ειναι γρήγορος.

Εχει εδώ κ 3-4 μερες (απο οταν εβαλα την 2.5) που σε deep sleep ξύπναει το τηλέφωνο το video on (το βλέπω στο gsam) με αποτέλεσμα να γραφει πολλες ώρες κ να τρώει μπαταρια.

Θελω να τον αλλάξω...

Τι μου προτεινεται ??

Θελω ελαφρύ, μην καει την μανα του, με dark mode (να δειχνει το myphone ολο μαυρο πχ) και

ad block....

Κατι brave, doplhin, duckduckgo κτλ που έχω δει τελευταία αξίζουν ??

Δοκιμασα χθες τον opera με το vpn αλλα δεν εχει σε ολα τα site dark mode....

 

Για dark mode η επομενη επιλογη μετα τον Kiwi ειναι ο Samsung Browser.

Μετα ο Firefox με την προσθηκη addon το dark reader αλλα σε εμενα τουλαχιστον οταν ανοιγω νεα σελιδα μου σκαει στιγμιαια η ασπριλα και υστερα φορτωνει την μαυρη σελιδα.

Για chromium based browsers που εχουν το ενσωματωμενο dark mode του "chrome" μεσα απο τα flags επελεξε την τελευταια επιλογη, δηλαδη αυτην πριν το disable.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Θα του δωσω την ευκαιρια του και παλι λογω του κορυφαιου dark mode που δεν ξαναβρηκα πουθενα,

της πιθανης συνεχισης υποστηριξης του αφου του εκαναν εστω ενα απλο μικρο update και επειδη ο samsung

μου αρχισε πολλα φριζαρισματα

Link to comment
Share on other sites

Θα του δωσω την ευκαιρια του και παλι λογω του κορυφαιου dark mode που δεν ξαναβρηκα πουθενα,

 

της πιθανης συνεχισης υποστηριξης του αφου του εκαναν εστω ενα απλο μικρο update και επειδη ο samsung

 

μου αρχισε πολλα φριζαρισματα

Αν και τώρα χρησιμοποιώ τον brave, πιστεύω ότι το dark mode του Opera δεν το έχει κανένας. Μέχρι και τη θερμοκρασία των χρωμάτων μπορείς να ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...